Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malý Damien, který je novým vtělením Satana, usilujícího o návrat a nadvládu nad světem, byl po smrti svého adoptivního otce (zastřeleného policií při neúspěšném pokusu Damiena zabít), adoptován samotným prezidentem Spojených států. Když vyroste, odejde studovat do luxusní vojenské školy. Opět si u něj několik lidí všimne něčeho znepokojujícího, aby vzápětí zahynuli za podivných okolností. Tak dopadne například archeolog Buggenhagen, který najde basreliéf s obrazem antikrista, který se až příliš nápadně podobá rysům Damienovým. Pozornost se však odvrací od jednoduchého vzorce dalších "podivných" úmrtí, aby se film soustředil na Damiena samotného, který si postupně začíná uvědomovat kým je, což celou situaci od základu mění. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (144)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nějak si nedovedu do role odrostlejšího Damiena Thorna představit jiného podmanivého grázlíka než Jonathana Scotta-Taylora. Známka kvality když už ne filmu, tak aspoň té jedné role. Jenže pak tu je ještě vzorný posluhovač ďáblův Lance Henriksen, efektní smrťáky a jako obvykle výtečný Jerry Goldsmith. Na první díl to sice nemá, ale líbilo se mi to - obzvlášť poslední scéna je sladká:) 70% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rozhodně příjemné překvapení. Po cca 15 letech kdy jsem viděl jedničku, ke mě zase přišel soudruh satan, no a nesral se s tím chlapec jeden. Vynikající hudba, krapet toho mražení, brutální náhody ukončující životy, něžné pohledy Damiena + chlazený pivo na mým stolku udělali z večeru bez holky příjemně stravený čas. Nevylučuji hvězdičkovou rošádu, až si opět pustím satanskou jedničku ! ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Slušné pokračování, které sice do značné míry opakuje schéma prvního filmu, ale zároveň navazuje na jeho mytologii a rozvíjí ji (naplňují se další části proroctví, Damien si uvědomuje kým je). Ani scénář ani režie nedosahuje kvalit prvního dílu, dost vražd je o ničem a finále slabé, ale satanský chorál dělá pořád svoje a výtahová scéna snese srovnání s dekapitací skleněnou deskou z jedničky. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Mně se líbil prakticky stejně jako první díl. Vím, že jsem jeden z mála, ale je to tak. Děj se rozjede rychleji -nic se totiž nemusí vysvětlovat a může se jít rovnou na věc. Damien je navíc starší, takže se už může projevit i jinak než ošklivým kukučem, což se mu i daří, díky slušnému hereckému výkonu (nejen) Damiena. Uznávám, že jednička je kvalitnější, ale ani na dvojku bych nezapomínal. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Pýcha je v poriadku. Ak je na ňu dôvod.“ Prvý diel pokladám za jeden z najvydarenejších hororov. Dvojku som na prvý raz vypol po dvadsiatich minútach. Nedalo sa to. Keď som sa k nej o 3 dni vrátil, bolo to stále rovnako zlé, ale už som to dorazil do konca, bolelo to však, hlavne hlavu, nervy a trpezlivosť. Ponurá atmosféra originálu sa vytratila nevedno kam (asi do pekla), hudba mi pripadala smiešna, dialógy trhali uši, vraždiace scény predvídateľné. Skvelého Pecka nahradil fádny Holden (Henriksen sa mihne na 5 minút ako „zlý vojak“), ktorému vo filme zomrie asi 100 známych a napriek tomu odmieta uveriť, že Damien je Satanov syn a vyvražďuje mu známych. Blbec. Do toho udiera mdlá zápletka o dedení impéria a jediné, čo ma na tomto bezzubom pokračovaní symbolicky potešilo, bolo temné zakončenie. Na takmer odpadových 20% to v mojich očiach zráža nechutný predstaviteľ Damiena Jonathan Scott-Taylor, ktorý je taký odporný, že by som ho strčil do kufra, zaviezol 3OO kilometrov od domova, kopol medzi nohy, rýchlo hodil do lesa a zdrhal preč. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (9)

  • Režisér prvního filmu Richard Donner byl požádán také o režii tohoto pokračování. Odmítl však, protože pracoval na snímku Superman (1978). (Terva)
  • Jedná se o poslední kinofilm herce Lewa Ayrese. (Pumiiix)
  • Natáčení probíhalo převážně v Chicagu. (Terva)

Reklama

Reklama