Alexander Veliký

• USA Alexander (více)

Alexandr se narodil jako prvorozený syn Filipa Makedonského, který sjednotil celé Řecko pod Makedonské království a Olympiady, překrásné potomkyně hrdiny Achilla. Manželství jeho rodičů nebylo vůbec šťastné. Matka jeho otce nenáviděla a doufala, že její syn se za ni jednou pomstí. Vychovávala ho k tomu, aby si podmanil celý svět. Otec se o něho v dětství téměř nezajímal. Poté se ujal jeho výchovy a vzdělání učenec Aristoteles a otec si ho začal všímat, když si Alexandr podmanil nebojácného hřebce. Tráví s ním více času a Alexandr se matce odcizuje. Jenže jeho otec má druhou ženu, která čeká dítě. V Alexandrových dvaceti letech je možnost, že přijde o jeho právo na nástupnictví. Jelikož jeho otec nenávidí jeho matku. Ta neustále našeptává Alexandrovi, že jeho otec se ho bude chtít zbavit, až jeho otci jeho druhá žena porodí syna. Alexandr se na hostině s otcem pohádá a za nějaký čas je jeho otec zavražděn a Alexandr se stává králem. Alexandr plní vůli svého otce a táhne do Persie podrobit si celý národ a zabít krále Darea. Západní Asii si Alexandr podmaní jen s 40 000 vojskem. Jeho přátelé z dětství jsou jeho vojevůdci. Největší bitva s králem Dareem však na Alexandra čeká u Gaugamél nedaleko Babylonu. Alexandr stojí proti 25 000 armádě jen se svojí 40 000 armádou. Jenže to Alexandra nezastaví, aby si nevymyslel plán, který ho přivede až do středu perské armády a samotnému králi Dareovi. Ten když si uvědomí, že může být zabit, tak prchá a svoji armádu nechává napospas. Alexandr ho nemůže pronásledovat, jelikož jeho levé křídlo je zatlačeno perskou armádou a Alexandr a jeho jízda a pěšáci jim musí na pomoc. Přesto Alexandr vyhrál bitvu a obsazuje Babylon. Hlavní město Persie, ale Alexandrovi nestačí a chce dohnat Darea a zabít ho, aby se stal právoplatným králem. Alexandr ho tedy se svojí ztrojnásobenou armádou pronásleduje až na samotný okraj perské říše. Zde nalézá krále mrtvého. Dareovi vojevůdci ho zabili, aby si zachránili život. Jenže Alexandr se rozhodne pronásledovat i je a všechny je zabít a přitom si podrobovat všechny kmeny za hranicí perské říše. Na samotné hranici mezi Persii a Indii je země, kde žijí pouze divoké kmeny. Když přemůže jeden kmen, tak se ožení s dcerou náčelníka tohoto kmene Roxanou. Je velice krásná, ale podle matky Alexandra barbarka. I Alexandrovi vojevůdci a nejvěrnější přátelé jsou proti. Má si prý vzít za ženu Makedonku a s ní mít následníka trůnu. Jenže Alexandr si nedá poradit a ožení se s Roxanou... (TV Prima)

Jhershaw

Jsem rád, že jsem se nenechal odradit velmi negativními americkými recenzemi a na Alexandra šel. Navíc mi to pomohlo v tom, že jsem neměl velká očekávání a netěšil jsem se (jako např. na Tróju). A nakonec se mi Alexandr líbil více než Trója. Ta se snažila zaujmout a upoutat monumentálními bitvami, ale nic jiného nabídnout nemohla. Alexandr jde jinou cestou, životopisnou. Sledujeme, jak Alexandr rostl, dospíval, vyvíjel se, měnil se... jak se snažil splnit si svůj sen a dojít na kraj světa. Z těch bitev, které cestou vybojoval, jsou zobrazeny dvě, zbylé jsou pouze "zmíněny", to je imho u hollywoodského filmu nezvyklé a nečekané. Mnohem více jde o jeho myšlenky, pocity, názory, než o jeho bitvy. Takže nakonec mi ty tři hodiny s Alexandrem utekly rychleji a příjemněji, než dvě a půl hodiny v Tróji. ____ Colin Farrell v roli Alexandra mě docela překvapil, vypořádal se s ní velmi dobře, dokáže být jak charismatickým vůdcem, tak citlivým mužem. Též potěšil Val Kilmer, většina ostatních je sice dobrých, ale spíše do počtu. Tolika lidmi zavrhovaná hudba se mi docela líbila. ____ Nezbývá mi než Stoenovi poděkovat za trochu jiný historický film.. 75% ()

JohnnyD

Úmorná, nudná, kostrbato vyrozprávaná drahá sandálovka, ktorá reálne vyzerá na tretinu skutočného rozpočtu (bitka v Indii s filtrami ako z direct-to-dvd béčka). A k tomu ešte kolosálne zlí herci (divadelne prehrávajúci Farrell, Angelina Jolie s bizarným prízvukom, toporný Jared Leto...). Ale krásne to zapadá do tvorby Olivera Stonea. Tá jeho fascinácia autoritármi je nepriehľadnuteľná. ()

Indiana

Je to hodně velkolepý a taky hodně gay (zamilovaný pohledy Farrella, Jareda Leta a nějakýho poskoka tvoří tak půl hodiny filmu). Bitevní scény jsou fajn (až na tu ke konci, kdy to de celý do červena a přišlo mi to divný) a i celkově je to celkem poutavý. Z herců mi přišel nejlepší Val Kilmer, Angelina Jolie mi tu přišla moc hezká (zmiňuji proto, že jinak se mi nějak extra nelíbí). Prostě dobrej historickej film. ()

salahadin

Alexandr "kanec" Veliký aneb ukecaná dějeprava. Film není dokument, na to jsem si už zvyknul. Vše se soustřeďuje kolem Alexandra a jeho niterných pocitů. Jak mohl jeden člověk dokázat dobýt tehdy tak obrovské území? To je hlavní cíl filmu, i když nesplněný. Oliver Stone natočil jen hezké obrázky, nepodchytil život skutečného Alexandera. Plynulý tok filmu tak narušuje jen Hopkinsonovo vyprávění a filozofování, které zejména ke konci působí jako dlouhé minuty u zubaře. Jedno se ale musí O. Stoneovi nechat, a to odvaha natočit látku o Alexandru Velikém tímto způsobem a neudělat z něj druhého Gladiátora. Průměrný popcornový divák se unudí, ale jiní si užijí působivý výlet do Alexandrova života, jeho vztah s rodiči (výborný Val Kilmer) a s Héfaistiónem (nevýrazný Jared Leto). ()

Deimos

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +Colin Farrell v hlavní roli, hudba, obrazy, příběh vyprávěn dokumentární formou -Angelina Jolie, trošku chaotický závěr/// Alexander(Colin) is Great, This movie is Great. Trošku jiný styl vyprávění a změna ze zaběhlích schémat Holiwoodského velkofilmu dělá z tohoto historického filmu parádní podívanou. Shodnu se s ostatními, že někteří herci nehrají nejlépe a rovněž v obsazení (i když se celkem povedlo) je TA mrcha, která paří mezi nejhorší herečky vůbec. Něco podobného bych mohl tvrdit i o Rosario Dawsno, prostě jednoduše řečeno, taky mi nebyla moc simpatická. Naopak mě strašně oslovil Jared Leto. Celkem se nedivím jeho vztahu s Alexem :-) Údajně za děvku v tomto vzahu byl právě Alex :-)) A druhá rovina příběhu, samotné putování (jestli je aspoň trochu historicky přesné) je rovněž velice zajímavé. Farrell se ujal své postavy dost přesvědčivě a ukázal nám i odvrácenou stránku hrdiny. Hudba mi dost sedla a dá se poslouchat i bez obrazu, který jak již jsem naznačil nahoře je ohromý a předně dobře barevně situovaný (krvavé podbarvení u závěrečné bitvy paří mezi silné zážitky filmu). Když k tomu zmíním scénu Bucefalus vs. bojový indický slon, můsí vám dojít, že s filmem sem velice spokojen. A skutečně čekal jsem méně, bál se vztahu hlavních hrdinů, bál se toho, že Angelina do toho bude moc kecat, naštěstí jsem se bál zbytečně./// Celkem 85%/// ()

Disk

Nechápu zdejší nízké hodnocení. Pro mě je Alexander Veliký tím, jak by měl historický snímek vypadat. Myšlenky, jež se staly skutečností. Tolik kritizovaná Vangelisova hudba dosahuje zde vpravdě magických rozměrů a v mnoha scénách se stává další postavou. Celý film po technické stránce nemá žádný kaz a struktura vyprávění mu dává punc jedinečnosti. Poslední skvělý film Olivera Stonea. ()

666teen

To je teda zhůvěřilost, Olivere, to si snad děláš srandu....Colin Farrell v blond paruce je opravdu jen třešnička na tomhle kočkopsím dortu. ()

Sysel_CZ

Předně, opravdu je to velká, velkolepá podívaná, ano. Ale jinak? Dlouhé 2, 3 hodiny glorifikace. Jistě, ne vždy je scéna udělána tak, že je Alexandr glorifikován, ale slavnostní motivy v klíčových scénách dělají svoje. Takže tu máme dlouhý blaf o spratkovi, co zabíjel vše na potkání ve vizi lepších zítřků. Co filmově? Proslovy! Každá klíčová scéná má alespoň 2minutový monolog oslavy sebe sama. Mně to přišlo.... Uff. No ale když odhlédnu od antipatií osobních i filmových, tak je to film hodně dobrý ve svém vlastním směru, bitvy jsou vyloženě skvěle udělané, perský král mysteriózní, sloni úžasní. Těžko bych to mohl brát za Alexandrův životopis, těžko za dobrý film, ale ve výsledku se klady a zápory jistě poperou na průměr. ()

ChewieDC

Místy vynikající, místy nehorázně nudné. Film Alexander má výborné herecké výkony, úchvatné realistické bitevní scény (Oliver Stone se krve nebojí), ale příliš se táhne. Je vyprávěn takovým stylem, že si připadáte, jako když sedíte ve škole na hodině dějepisu. Trója nebyla o moc kratší než Alexander, ale často se v ní bojovalo, a čas tak nějak utíkal rychleji. Alexander obsahuje pouhé dvě bitevní scény (jak už jsem řekl, opravdu jsou úchvatné), zbytek vyplňuje povídání, dobří herci a jistě historicky korektní popis Alexanderova života (Stone spolupracoval s řadou historiků). Během té doby si ale budete přát, aby šel už konečně do nějaké bitvy, nebo aby raději už zemřel a vy jste to měli za sebou. Oliver Stone vypráví lineárně, učebnicově (v jedné chvíli udělá menší časový skok sem a tam, možná kvůli osvěžení diváctva - nefunguje to). Pro studenta jistě zajímavé dílo, pro běžného diváka bohužel místy dost utrpení. ()

k212

Další krásný příklad toho, proč je Stone spíše režisér proevropsky naladěný, je opět neservírován na velkém hodovním stole. Za mořem málokdo k porci přičichl, natož, aby mase amerického divactva zachutnala jako třeba Trója (Ani si netroufám polemizovat proč??? Je to nadmíru zřejmé!). Alexandr totiž z diváků nedělá negramotné blbce lačnící pouze po vizuální pseudohistorické pastvě (i když tu samozřejmě v brutálních a trochu zvrhlých intencích dopřeje taky), a na základě historicky celkem přesných reálií podává zajímavou sondu do lidské duše, svéráznou studii jednoho despoty a osob ovlivňující jeho smýšlení, cítění, jednání... Druhý velmi důležitý aspekt, který z filmu dělá naprosto nehollywoodský biják, je absence kladného hrdiny, vlatně je tu vůbec nějaký "hrdina"??? Alexandr je hlavně opusem Olivera Stonea a jeho mozajkou pohledů na svět, historii, jen těžko lze tohle nevypozorovat. Troufám si také tvrdit, že jedině on dokáže do velkorozpočtového historického (ne)velkofilmu dostat desetiminutovou psychedelickou scénu, ve které je všechno snímáno rudě a jedině on dokáže diváka šokovat přemírou naturalismu a brutality v jedné předlouhatánské bitvě s tak ledabylou samozřejmostí. Tato scéna je evidentně záměrně neřízená jakoby bez režije; rozlétaná kamera, střihy, chaos (ne to není uhlazený LOTR nebo Gladiátor). A nad tím občasné prostřihy z ptačí perspektivy. Právě tohle všechno posiluje onu scénu o nesmírnou autentičnost, naturalismus a samozřejmě brutalitu. (Jen tak mimochodem, četla jsem nejednou, že "prý" je v Alexandrovi málo bojových scén, hm hm, málo ale někdy znamená více, alespoň v tomto případě určitě) Ale dost bojování. To sice patří k historickému filmu, ale tady je nejdůležitější, to, co se odehrává v přestávkách mezi taženeními, chvíle slov, gest, mimiky, emocí a vína. V tom je druhá snad ještě větší síla, i ona šokuje - rozporuplná interpretace vztahu Alexandra s matkou patří asi k nejsilnějším momentům filmu a to hlavně díky oběma hereckým představitelům. Vůči Colinu Farrellovi jsem byla vůbec pohříchu nedůvěřivá, ale nyní mě přesvědčil, že má na mnohem více než na klaďase s hezkou tvářičkou, či na záporáka s terčem uprostřed čela, prostě si naprosto suvéréně vystřihl vnitře rozpoloženého (anti)hrdinu, no a Angelina Joliová mě utvrdila po sérii úletů v Tomb Raiderech, že umí hrát a to dost ostrou dominantní a manipulativní osobnost. Také Val Kilmer předvádí velmi zajímavou kreaci v roli Filipa, jehož vliv na Alexandra také není zanedbatelný, ač se mu nedostává tolik prostoru jako tomu předchozímu. Prostě mám pocit, že v tomto filmu vše funguje, tak jak má, tak jak to diriguje režisér, prostě je osobitý a neamerický, ačkoliv v něm hrají hollywoodské hvězdy. A je svůj i s brutálně nevhodnou a divnou hudbou od Vangelise. Ale to by bylo na další několikahodinovou rozpravu ... ()

kingik

Příběh makedonského krále Alexandra Velikého vypráví starý Ptolemaios, jenž se kdysi zůčastnil dobyvatelových válečných výprav. Vzpomíná na proměnu chlapce v mimořádně úspěšného válečníka, na jeho oidipovský vztah s krásnou a panovačnou matkou Olympiadou i na nenávistné obdivné rozkoly s primitivním otcem Filipem II. Makedonským. Otcova násilná smrt mu ve dvaceti letech otevřela cestu k makedonskému trůnu. Má to své klady i zápory. Klady jsou v hereckém obsazení. Colin Farrell si s nesnadnou rolí poradil dobře a Angelina Jolie film pořádně svou přítomností vyšperkovala. Zápory bych viděl v režii Olivera Stonea. Ten chce film obsáhnout opravdu dokonale, ale některým úsekům chybí zajímavost a některé pasáže jsou vypilovány k dokonalosti. Film zajímavý, ale až moc sází na herce, hlavně na Angelinu, která je jednoznačným magnetem. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

S použitím vypravěče získal Oliver Stone nepřeberné množství možností, které části Alexanderova života ve filmu zobrazit. Hodně jsem přemýšlel nad tímto tříhodinovým výběrem. Zvolil Stone opravdu ty nejdůležitější okamžiky? Toť otázka. V obrazovém deníku tohoto dobyvatele by ovšem neškodila 1 bitva navíc (stačila by malá). Colin Farell je výtečný a zasloužil by si Oscara. Stejně tak Val Kilmer. V bitvě u Gaugamel střídá Stone velké celky s detaily. Tento působivý styl ještě umocňuje naturalistická syrovost bojů. V druhé bitvě v Indii je zase nezapomenutelný záběr na Alexandera, který se na svém koni střetne se slonem. I když Vangelise příliš v lásce nemám, jeho hudba mě příjemně překvapila (tedy v neakčních pasážích). Při bitevních scénách je zřejmé, že Vangelis akční hudbu moc neovládá. Naštěstí jsou zde jen ty 2 bitvy. ()

InJo

Sorry Olivere, ale tohle ti fakt nežeru... A přitom ten scénář měl poměrně velký potenciál, ale bohužel zásluhou nejistého (a velmi neoriginálního) přístupu pana režiséra se děj potácí odnikud nikam (nic moc se za ty 3 hodiny vlastně nevyřeší) a i když vizuální stránka je bezchybná, Vangelisova hudba nádherná a velkolepá a všichni herci se opravdu snaží (Farrell nepřekvapí, Kilmer a Jolie výborní, příjemně minimalistický Leto), tak tenhle neúspěšný velkofilm více-méně pouze přeplouvá od průměrně zábavné lekce z dějepisu (především v bitevních scénách Stone místy těžce vykrádá a hlavně svou neosobitostí i docela nudí!!!) k tendenčnímu, uřvanému a přesto tak neskrývaně ambicióznímu psychologickému profilu velkého dobyvatele. Stone se snažil nastavit zrcadlo jedné hodně zajímavé historické epoše, ale bohužel konečný výsledek naprosto neodpovídá jeho tradičnímu stylu a dle mého se jedná o vůbec nejméně typický Stoneův biják. Vzhledem k ohlasům na WTC mám pocit, že legendární provokativní demagog se v posledních letech začíná transformovat ve vyměklého, patetického řemeslníka (potažmo rádoby umělce). Jsem smutný. 60 – 70 % ()

Ajantis

Opus Olivera Stonea není historicky přesným převyprávěním života Alexandra Velikého, ani dechberoucí oslavou jeho vojenských úspěchů, ale spíše pokusem o přiblížení tohoto velikána z lidské stránky. Chceme-li tedy poznat, jak to s Alexandrem podle Olivera Stonea mohlo být, vydejme se s ním na tříhodinovou dobrodružnou výpravu bis ans Ende der Welt. Podívaná to není nijak omračující, hlavní těžiště se nachází v dialozích, což je pro historický velkofilm trochu nezvyklá, ale výborná volba. Jedním z hlavních motivů je vývoj Alexandrových vztahů s vlastním vojskem během mnohaletého tažení – od úvodní fascinace, kdy jdou oddíly čistě za silou jeho osobnosti až po závěrečné vystřízlivění, demoralizaci a nevyhnutelné konflikty. Na jedné straně až fanatismus Alexandrův, se kterým dobývá další a další území a na druhé pragmatismus běžných vojáků toužících po prostém návratu domů. Samotný Alexandr je zde jako bytost vylíčen velmi komplexně, se svými strachy, tužbami, motivy... prchá, dobývá města, klíny i srdce, ale to, co hledá, stále nenachází. Dlouhá stopáž je využita opravdu důkladně, přesto mám k dialogové rovině filmu jedinou opravdu významnou výtku. Stone použil přesvědčivé kontury vazeb mezi postavami, jejich vybarvení už ale tak dobře nezvládl. Jednotlivé dialogy vyznívají často strojeně a trochu nepřesvědčivě, je z nich však patrné, co chtějí říct. Možná k dokonalosti chybělo něco režisérského umu, nebo pečlivější casting herců, nevím... Ideální je se přes tohle přenést a zapojit vlastní fantasii, která už si detaily dokreslí sama. Mnoho vztahů je spíše naznačených – na jejich plně rozvití prostě není místo a mnohdy, třeba u Héfaistiona, jde o jasné plus -, ale výborně dávají nahlédnout do složitého podhoubí, z nějž vyrůstají všechny Alexandrovy činy. Když jsem poprvé uzřel Colina Farrella se svým melírem, též mě (asi jako mnoho jiných) obešel děs, zvykl jsem si na něj však poměrně rychle a svůj part zvládl nakonec obstojně, byť si na jeho místě dovedu představit i lepší herce. Třeba takový Jonathan Rhys Meyers, na němž jsem mohl jako obvykle oči nechat, by byl Alexandr jako vyšitý. Ale dosti už snění. :-) Alexander je filmem, který mě dokázal stále znova překvapovat. Příběh je vyprávěn chronologicky, ale v závěrečné části, uprostřed indického tažení a vrcholících svárů mezi Alexandrovými druhy, dojde k výrazné změně tempa a namísto hádek a konfliktů se přeneseme mnoho let do minulosti, do dne, v němž měl Alexandrův otec výjimečně dobrou náladu. Pohled do jeho přívětivé tváře a velmi klidný běh událostí je prudkou změnou, ale zároveň ohromně příjemnou vsuvkou doplňující jednu část mozaiky jménem Alexandr Veliký. Tomuhle režisérskému tahu mohu jen zatleskat. Nebo o chvíli později, po 150 minutách, v nichž film obrazově nijak neohromoval a držel se svého vizuálně realisticky-střídmého kopyta (úvodní bitva byla suchá jako poušť, v níž se odehrávala), se celá bojová scéna ponoří do červené barvy, ještě výrazněji se rozezní Vangelis a snímek se náhle mění v úchvatné orgie. A to nejlepší úplně nakonec – říkal jsem si, že těch několik omračujících desítek vteřin „změněného Alexandrova vědomí“ plného prolínání předmětů a flashbacků prostě NEMOHL natočit Oliver Stone. Nádhera. Jen škoda, že v tuhle chvíli už nenaskočily závěrečné titulky a musel jsem si ještě protrpět zbytečnou shrnující řeč – postava vypravěče mi zde obecně přijde rušivá. V kontrastu s těmito silnými momenty a vůbec propracovaností filmu pak o to víc vynikají chvíle, kdy generálové mluví o boji za svobodu a jejím šíření na východ nebo o tom, že „sem přijeli potrestat zločiny“. Neslyšel jsem tohle už v 300? Jenže 300 samo sebe nebralo příliš vážně, takže jsem se přes to přenesl, ale co si myslet o takovém sdělení v tomto filmu? Mám pocit, jako by jej točilo více režisérů, popř. Stone během natáčení ujížděl na drogách, které místy odkryly jeho skutečný tvůrčí potenciál. Rozhodně se nemohu připojit ke stížnostem na nezáživnost nebo dokonce nudu. Já jsem hltal každou minutu a dobře si dovedu představit, že by byl film ještě o hodinu delší. Alexander by určitě mohl být vizuálně nápaditější, více šokující, lépe zahraný či prost určitého množství patosu; i tak je to však na hollywoodský historický velkofilm počin dosti netradiční svou orientací na psychologií postav. A opravdu divácky atraktivní. () (méně) (více)

Anderton

Hm, ťažko hodnotiť takéto dlhé, životopisné filmy, ktoré asi ťažko zobrazujú históriu presne tak, ako sa stala a ťažko môžu po dlhých storočiach vystihnúť vnútro postavy, o ktorom sa len veľmi ťažko zháňajú relevantné psychologické štúdie. Stone zase točí film s osamelým hrdinom, ktorý má problémy a krízu osobnosti ako Morrison, alebo Kennedy. Je to jeho téma a navlieka ju na historické osobnosti, o ktorých si myslí, že trpeli podobnými problémami. Mne to nijak neprekáža. Vizuálne je Alexander viac ako uspokojivý, ústredná bitka je monumentálna a hviezdny casting nemôže sklamať. Ak takýto film prepadne v kinách, v dnešnej dobe to doženie na dvd a br, takže tie tržby treba brať s rezervou.Viď Kráľovstvo nebeské. ()

Frajer42

Dlouhá stopáž by mi vůbec nevadila, kdybych se nemusel její polovinu koukat na ubrečeného homosexuála. Je určitě fajn, že divák mohl vidět i druhou Sašovu tvář, ale myslím, že by bohatě stačilo něco takového několikrát naznačit a zkrátit tak film o hodinu. I tak se ovšem z mého odborného pohledu jednalo o velice vydařenou historickou sondu do života jednoho velikána. Pro blaho mužů v jeho blízkosti doufám, že byl Saša Veliký veliký jen duchem. Stone podobné filmy zkrátka umí tvořit. Ačkoli by se na filmu našla spousta much, tak v něm byly také pasáže jednoduše skvělé. Třeba takový indický masakr neměl chybu. Lepší tři hvězdy. Z mého pohledu velice kvalitně zpracovaný historický film, který mi zde připadá lehce nedoceněný. ()

Kothy

Alexandr Veliký byl teplý. Ani Colin Farrell to nezachránil. Tohle se Oliveru Stoneovi moc nepovedlo. Měl sice velké plány dobýt celou Asii, ale to mu úplně nevyšlo. Nakonec umřel na tropickou nemoc. Jeho teplého parťáka hraje Jared Leto. A doplňuje to Angelina Jolie. :) ()

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Anthony Hopkins a Transformers 5

Anthony Hopkins a Transformers 5

04.06.2016

Sir Anthony Hopkins si v blockbusterech zrovna nelibuje. Nikdo se sice nedivil tomu, když ho Oliver Stone ukecal do Alexandera Velikého a Kenneth Branagh do Thora, kdyby vám ale někdo řekl, že bude… (více)