Když se Dalimilovi a Elišce narodí dceruška, která dostane jméno Růženka, je to sláva převeliká, protože rozhodně není obyčejná. Je to princezna Růžového království, v němž je Eliška královnou a Dalimil spravedlivým vládcem. Jediný, kdo nejásá, je královnina starší sestra Melánie, která se užírá závistí a vztekem ve zchátralé věži, protože je starší a podle tradice měla být královnou. Dalimil se však zamiloval do Elišky, a tak Melánie o vytouženou korunu přišla. Naplněná zlobou Růženku prokleje kletbou, podle níž se v den sedmnáctých narozenin píchne do prstu, usne navěky a s ní celé království. Král nechá princeznu střežit, snaží se odstranit všechny ostré předměty z dosahu, a když se její sedmnáctiny nebezpečně přiblíží, rozhodne se provdat ji a tak ji zbavit prokletí. Za ženicha jí vybere prince Jiřího z Půlnočního království, jenže Růženka se zamiluje do princova mladšího bratra Jaroslava. Ten sice namyšlenému, hloupému bratrovi vždy ustupuje, ale tentokrát se rozhodne, že ho vyhrát nenechá. Nečekaná nehoda mu sice prohraje sázku o princeznin polibek, chytrá Růženka však brzy odhalí, jak je to s hrdinskými kousky prince Jiřího, a ke zděšení rodičů si ho odmítne vzít. Nastává den narozenin, a když se kletba naplní, může ji zlomit jen jediný člověk. A tak se princ Jaroslav vydává přes zákaz rodičů do zakletého království, aby ji zachránil. (TV Nova)

kkarx

Jako malému tahle pohádka nikdy nepatřila k mým nejoblíbenějším, hlavně kvůli druhé polovině filmu, kdy má princ zachránit princeznu - to mi vždy přišlo, že to měl až příliš jednoduché. No já měl nejraději ty trošku temnější kousky :) Po letech musím ale ocenit tu spoustu obsažené legrace. ()

Heroine

Princezna se zelenou parukou, prvoplánově zlý princ, hodný "vtipný" Menšík, krásná královna Milena... No nevím. Nemám ráda české pohádky, i když mají velkou tradici. Poslední skutečně dobrá se povedla někdy v šedesátých letech. ()

Luk Skywalker

Česká Šípková Růženka se skvělým hereckým obsazením - Sovák, J.Hrušínský, Menšík i Kraus zahráli velice dobře. Jen u mě nepatří mezi top pohádky. ()

Rathalos

Jednoznacne najkrajsie spracovanie Sipkovej Ruzenky,ale niet sa co cudovat,ked to reziroval Vaclav Vorlicek,herecka elita k tomu vsetkemu prispela,jednym slovom nadhera...:-) ()

FeriusParfax

Milá pohádka o šípkové Růžence, plná krásné hudby od skvělého Svobody a humoru, o který se postaral egoistický princ - Kraus a hubatý sluha - Menšík. Plné pochopení celého děje je ale asi spíše pro starší publikum. Moc milá a pohodová klasika. ()

Véronique

Moje oblíbená pohádka, jejímuž kouzlu jsem podlehla až v pozdějším věku(že by se dříve tolik nevysílala?!). Klasické zpracování Vorlíčka se opravdu povedlo. Stejně jako výběr herců (především nezapomenutelný Vládimír Menšík, který už v době natáčení bojovala s nemocí), krásná hudba a celkový děj. 78%. ()

salamandrr

jedna z mála českých pohádek u které se parádně bavím, postava matěje je to co většině pohádek chybí, postava prince hňupa je též geniální a dialogy jsou velmi podobné historkám Šimka a Grosmana ()

PavelZava

V této pohádce je nejlepší Vladimír Menšík o tom vůbec nepochybuji ! Ještě, že nechtějí, abych dělal orla, já bych se snad ve vzduchu neudržel ... Ten převozník tam snad chrápe a pramice nikde Možná nejlepší pohádka s 3mi oříšky, V. Vorlíček ()

papaguy

A já furt proč ty český filmy a pohádky nejsou sexy. No bodejď, když si i z toho budění dělají leda srandu. Stačí se podívat na americké taky-pohádky (Sněhurka a lovec, Princ pruďas...), to je panečku jiná, tam do toho umí, i při tom všem tajtrdlíkování, vdechnout vášeň.:-) ()

Biopler

Vorlíček bol na poli rozprávok doma. To je jasne vidieť v spracovaní, v práci s hercami... kostýmy, hudba atď. V tomto kúsku však nevhodne vybral Jana Hrušínského do roly chlapa, ktorý sa má uchádzať o srdce princezny, no absolútne som mu to neveril. Jeho nemastný-neslaný výraz i výkon by veru žiadnu ženskú neohúril. V celej snímke exceluje vo vedľajšej role Menšík, ktorý znamenite zabáva, akurát jeho prevteleniu za medveďa a súboju s princom som dôkladne neveril. To bola päsť na oko. ()

Ozzy2

Princové jsou tu princové, ne bukvice jako Šafařík, princezna pěkná-nemá bradavici v obočí (Johna Rambová), nebo uprostřed čela (Vágnerová), ústřední píseň krásná (Kája), královna krásná, král majestátný a sluha Menšík se svým věčným hladem vtipný, co víc si přát. ()

Torgal

Oproti ostatným vianočným evergreenom mi táto rozprávka pripadá trochu ako chudobný príbuzný. A to doslova - výprava mi tu prišla naozaj poslabšia a prostredie nezaujímavé a pomerne pusté. Ale stále sa môže spoľahnúť na nezlyhávajúceho Menšíka a pekne vylepšenú rozprávku o Šípkovej ruženke. Pridanou hodnotou je vtipným spôsobom nafúkaný princ Jana Krausa, ktorý bežne zápasí s medveďmi (aka Menšíkom v kožuchu). Druhý princ mi prišiel ale hrozne generický a nevýrazný. Celkovo až príliš obyčajná rozprávka, ale čo by sme dali za to, keby sme vedeli také točiť aj dnes. 6+/10 ()

Smejki

Jedna z nejnudnějších a nejprázdnějších všeobecně oblíbených áčkových pohádek mého dětství. Nic víc, nic míň. ()

haWranka

Nemá cenu říkat, jak je tahle pohádka hezká. Ale neodpustím si upozornit na skvělýho Vladimíra Menšíka a mojí nejoblíbenější scénu, kdy Jan Kraus vypráví, jak býval hodně nemocný. Tohle je prostě klasika, kterou si nenechám ujít! ()