Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

J.Mayen

Tezko rict co vede csfd uzivatele tenhle film hodnotit tak vysoko, ja jsem ho videl vcera a opet jsem se presvedcil, ze si film vic jak 2 hvezdy nezaslouzi. Film mel zustat s prvnim dilem nedotcen coby s kultovnim snimkem a nemelo se v zadnem pripadne pokracovat, protoze to opravdu nedopadlo dobre. Scena kdy se Neo v Sion rve s lidskym agentem Smithem a ten mu dava na frak a nakonec ho pripavi o zrak, v dalsi scene leti s Trinity k hlavnimu Matrixu a NEO na dalku coby telepat drti vsechny utocne stroje a lode, proc takhle neznicil Smitha? Scena kdy je Trinity propichana tycema a umira, tak zde jsem se opravdu nahlas a od srdce musel smat. ()

Elessar.

Fuch tretí Matrix bolo pre mňa sklamanie, mala som dojem, že pozerám úplne iný film. Toľko vecí mi tam nedávalo logiku, toľko veľa bolo zbytočných až tie dobré a podstatné scény zanikli. boli proste zahltené doslova tonami CGI materiálu (bitka o Sion) a tie podstatné, emotívne scény tam boli, ale rýchlo sa stratili. Záverečný súboj Nea so Smithom je parádny, aj to ich vázjomné prepojenie, alebo čo. Ale toľko dlho som sa musela pozerať na to, ako sa tam mordujú proste no name týpci s random robotmi... Celé mi to prišlo, že pôvodný Matrix sa kamsi stratil a ako tu aj ktosi spomínal, ani tie dialógy a celkovo to nešlo tak akoby malo. Veľká škoda, ale plánuje sa 4rka, dúfajme, že si napraví reputáciu :) Dokonca aj sen čo sa mi o Matrixe sníval bol lepší ako toto... Neo, Trinity majú každý po jednej * a tá ďalšia je za Smitha* ()

Vito_LePour

Po asi patnáctém shlédnutí mi došly další souvislosti i velice dobře schovaný náznak, že někdy v budoucnu se bude točit další pokračování. Za samotný film by to asi na 5* nebylo, ale když si člověk poskládá tu provázanost a spoustu dalších drobností, tak jde prostě o naprosto geniální dílo. ()

Karlos8

Válka se vším všudy. Je to sice hezké, ale už je toho příliš. Dějově jsme se posunuli o parník, nicméně pořád je tu spousta otevřených otázek, na které by bylo dobré znát odpověď. Celá série na mne ovšem měla ten efekt, že začínám lehce pochybovat o dnešním světě, začínám hledat chyby a rozhodně bych si nepřál zažít nějaké to déjà vu. ()

wowylgu313

Nedávám čisté tři hvězdy ale spíše tři a půl ... Pokles od předešlých dílů hlavně proto že na můj zvyk z toho co jsem viděl předtím, tady přibylo možná až zbytečně moc nových postav, který mě vlastně v závěru nijak nebrali. No a ten svět těch robotů jde taky mimo mojí zónu "zajímavosti" samozřejmě to na horní linii drží epický souboje (hlavně ten v dešti) a dál víceméně to samé co v jedničce a dvojce. Slabší hodnocení jen proto že musím koukat i na hodnocení předešlých dílů. Jako samostatný film by trojka dostala 4 hvězdy ;) ()

hruska.32

Úžasný závěr jedné z nejlepších trilogií vůbec. Matrix je srdcovka a není divu, že je z toho kult. Proto je podle mě nutnost vidět všechny tři díly za sebou proto, aby jste si užili cestu ,, vyvoleného" na maximum❤️. ()

halo

Nekomu mozna staci videt spoustu drahych efektu, (a dat jen kvuli nim 5*, jak tady nekteri tak udelali) ja narozdil od nich patrim k tem narocnejsim, kteri pozaduji od filmu vice. Matrix Revolutions se tak stava jeste horsim pocinem nez Reloaded. ()

matoada

Neskutočný pokles kvality oproti prvému dielu. Nudný, miestami až otravný film, ktorého jediným účelom bolo zarobiť čo sa dá a ktorý dufajme nebude mať ďalšie pokračovanie (aj keď podľa otázky malého dievčatka na konci filmu je všetko možné). Ale jeden dobrý moment film mal - a síce keď ľudia na konci kričali od radosti, že je koniec (vojny), ja som v duchu kričal od radosti, že je koniec (filmu). ()

tee

Abych řekla pravdu, Matrix jsem ještě do nedávna plně nechápala. Oči mi pomohl dokořán otevřít dokument o natáčení, po němž jsem trilogii začala chápat jinak, zvláště jako celek. Poslední část jsem daleko více prožívala a nestačila žasnout, především nad scénou závěrečného boje se Smithem, kterou považuji za dokonalou jak myšlenkově, tak technicky. Už věřím, že Matrix bude aktuální a obdivuhodný ještě mnoho let... ()

TesterX

První polovina - boj s chobotničkami (sentinely), druhá polovina - boj se Smithy, závěr - HAHAHAHAHA! Zakončení trilogie je vskutku vtipné, a zároveň smutné. ()

kissilen

Najhoršie, čo si z toho filmu po tej dlhej dobe pamätám, je tá desaťminútová agónia, keď Trinity zomierala. V kinosále preplnenej maniakmi do Matrixu som sa neovládla a na celú sálu zakričala: "Tak zdochni už konečne!!!".... Ale musím uznať, že tie stroje boli dobré na konci... ()

JA !!!!! ? odpad!

TENTO film ako aj jeho predchodca dokazali, ze brachovia mali pri prvom diele stastia. proste sa im to v tych paliciach nahodne zladilo. zobrali z kazdeho rozka troska a vysledok bol velmi sviezi a pravom ocenovany MATRIX (1) Dvojka a Trojka uz velmi lahko odhalili, ze sa o ziadnych geniov ani nahodou nejedna. Brachovia vobec nepochopili svoje dielo a pokracovania postavili na bodoch, ktore uz v jednotke boli "na hrane". (do you know what i mean?) JEDNODUCHO NAJHORSIE POKRACOVANIE, KTORE SPACHALI TI ISTI TVORCOVIA V DEJINACH FILMU !!!!! ()

clarc

kdyby vysel matrix revolutions jako samostatny film rekneme s nakym kratuckym uvodem a pred tim by nikdy nevysly predesle matrixy, tak by lidem padla huba k zemi. jenze oni neee...vzdyt je to nejlepsi film na svete (ok, jednicka je stejne neprekonatelna)! co? nesouhlasis?! poceeem! ()

chiara

obidva diely Matrixu su uz robene len kvoli prachom a je to aj vidiet, tieto pokracovania sa nemali natocit, je to shit a kazi mi to dojem s prveho filmu. ()

gu-staff

Já osobně jsem od té doby co se týče triků a nápadů nic lepšího neviděl, a troufám si tvrdit, že dlouhou dobu ani neuvidím. Už jenom za to si těch pět zaslouží. To že sem tam pokulhává děj (a dialogy) celé trilogii rád odpustím, protože pro mně osobně to byla revoluce ve filmu, počínaje prvním dílem (pamatuju si, jak jsem sháněl logo matrixu na display svý tehdejší 5110), a konče touto částí, která to celé zakončila. Až budu mít někdy čas, a chutˇ, pustím si to celý za sebou, a věřím, že objevím ještě spoustu detailů, který mi při sledování po dílech unikly. Ale pocit, kterej jsem měl při premiéře prvního Matrixu při scéně, kdy se Neo probudí v líhni, vyhlídne přes okraj svý buňky, a vidí to, co vidí, tak tenhle pocit už ve mně bude navždy. Stejně jako zvuk, kterej se ozve, když ho to následně spláchne dolů před tím, než ho Morpheus vyzvedne. Pro mně osobně citovej vztah. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)