Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

masasour

Určitě nejhorší díl z celé série a film nezachraňuje ani poslední bitva se Smithem, která byla opravdu povedená. Na filmu se hlavně podepsaly stupidní dialogy a málo hlášek. Neo už není takový simpaťák, jak ho známe z dvojky. Jednička byla bomba, které se nedalo nic vytknout. Ke dvojce jsme měl menší výhrady, ale ty jsem jí odpustil. Ale trojce, už musím hodně odpouštět, ale přesto jí dám slabších 65%. Hláška.......................,, Pane Andersone, vítejte zpět. Chyběl jste nám". ()

Crucifere

Matrix mi k srdci nikdy moc nepřirostl a hodnotit jej jen kvůli efektům není příliš objektviní, ale právě Revolutions mi trochu otevřel oči. Příběh je pro mne trošku dost na přemýšlení, jak ostatně i jiné Matrix filmy, ale při pouhopouhém sledování "co se děje na obrazovce" je to skvělá podívaná a když pochopíte o co vlastně jde, tak nemá mezi akčními trháky konkurenci. ()

CrashHP

Ako akčné sci-fi je to na pohľad bezchybné, no pri treťom dieli mi už chýbala tá atmosféra hlavne z prvého filmu. Štvrté pokračovanie tejto úspešnej trilógie by som rozhodne nechcel. Všetko to skončilo v tom správnom čase. Milujem túto trilógiu :) ()

Abruzzi

Revolutions jsem zkoukl po čtyřech letech a musím uznat, že je to jiný zážitek než právě před těmi čtyrmi lety. Super hudba a akce a ten závěrečný souboj má něco do sebe. Matrix je pro mě jedna z nejlepších trilogií co jsem měl tu možnost vidět. ()

Mzetko

Ach jaká škoda.... Tahle série byla výborná! Oba první díly naprosto nabité efekty, bojovými scénami, hodinčkami - o tom byl Matrix. Třetí díl však zakončil triologii velmi rozpačitě. Místy se až zdá, že do ní vůbec nepatří. Matrix je opravdu jen v malé části filmu, bojové scény skoro zmizely, až na finální soboj se Smithem, a většina filmu probíhá v reálném světě. Proti tomu bych nic neměl, ale bylo ho tam prostě příliš moc a Matrixu příliš málo. Je to škoda, mohlo to být skvělé, takhle je to průměr. Moje hodnocení je skvěle popsáno v jednom z posledních dílů 3. řady Big Bang Theory, kdy Leonard říká, že Sheldonovo zmatené chování zažil naposledy, když se snažil pochopit třetí Matrix. A to není bazinga. ()

P/\/EL

----sem si vzpomněl na ty mechy - proč nemaj nějaký sklo neprůstřelný a nebolí je z toho ruce.....no...děs..a běs___jinak vizuálně je to slast.....možná moc kung-fu..ale...jako..1. díl dost velká bomba, ale taky mám výhrady - svym způsobem pro mě až moc akce, moc kulek a tak........2. díl...vizuálně překonal 1. a o to hlavně šlo........3. díl....je na pí*u, ten patos je fakt trapnej...trapnej..tak americkej....achjo.....závěrečnej souboj.....ok....skvělě udělané...ale.....myslim, že těch Smithů bylo v celý trilogii víc než by bylo zdrávo...že se schémata opakujou a že....prostě........kdyby.....natočili třeba něco novýho z Matrixu...třeba o....jasně.....přece prequel - o počátcích Matrixu...třeba se to chystá...nevim....... ()

soulless

Důstojné zakončení série, které vyniká především svou monumentálností. Příběh je zde již poměrně předvidatelný a hraje "druhé housle", což je poměrně škoda. Matrix je přesmithován a tak se ve filmu objevuje jen velmi málo. Celkově mi trojka přijde příběhově nejslabší, závěrečný boj jsem si už moc neužil, vzhledem k jeho přeplácanosti (to lítaní prostě nemusím), nicméně ve velkém tyto nedostatky zastiňuje bitva o Sion ... která je prostě dokonalá. I když je trojka poměrně přelácaná a trošku hrrrr konec trošku sráží celou velkolebou sérii ()

stuj

Jako dvojka, pouhý odvar prvního dílu, kdy se příběh naboural nesmyslnostma a už je to čirá fantasy s kupou drsoňů a akce. ()

bigsoul

Skoda, ze sa v poslednych dvoch castiach kladie, taky doraz na efekty a nie na celok a opakovanie raz uz vydeneho (scena so stlpmi) Matrix bol a bude revoluciou v sci-fi 21. storocia, ale number one je jednicka tieto dva dieli mu trosku beru na prestizi. ()

justaboy

Poslední díl Matrixu mě dostal do kolen, ale bohužel jen v záporném smyslu slova. Ve společnosti, kde jsou mechové, vznášedla a podobně se musí munice vozit na kotoučích? Nešlo by to třeba automatizovat? Neo dostane elektrickým proudem do očí z kabelů, které by mohly napájet středně velkou továrnu a řekne, že je v pohodě a že vidí. :D A nakonec ho stroje nesou jakoby na kříži jako spasitele strojů. Po jedničce, která byla je a bude dokonalá, je tento počin opravdu nešťastný. Kdyby to nebyl Matrix, tak bych uvažoval nad odpadem, takhle aspoň 1*. ()

Jester_X

Revolutions logicky dokončil vyprávění. Z části odpověděl na nastolené otázky. Stále více zde sílila vzpoura lidí proti předurčení, což nakonec vyústilo v záchrau Zionu. Naproti tomu Neo splnin svůj úkol, stejně tak Trinity. Když už jsem u postav, musím přiznat, že mi jejich plastičnost vůbec nevadila. Jednotlivé charaktery jakoby personifikovali lidské vlastnosti a dokreslovali tak, že Matrix není o člověku, ale o lidstvu, smyslu jeho bytí, jeho silných i slabých stránkách. ()

JARDAHONDA

Revolutions : závěrečné ukončení celé trilogie. První půlka filmu byla super, další už bojovali stroje a to už mě, tak moc nebavilo. I když nutno říci, že se na efektech tvůrci opravdu vyřádili. Přesto vše Matrix patří k nej. akční sci-fi všech dob. Velké uznání všem, kdo se na filmu podíleli.. ()

Šaman

Nejsem fanouskem sci-fi, ale Matrix byl vzdy nadcasovy a svym stylem me velmi zaujal. Bojove sceny jsou propracovany do nejmensich detailu.Vracet se ale k tomutu filmu jen tak nebudu. ()

Braindead_77

Třetí díl. Konec všeho. Všechno jednou začne tak to taky skončí. Proč ne? To je pravda, a zároveň velmi dobrá filmová hláška. V tomto díle jsem očekával ještě víc bojových scén a akce. Všechno jsem nepochybně dostal. Musím říct, že po shlédnutí všech tří dílů jsem zjistil, že scény s agenty jsou mnohem lepší a zábavnější oproti scény s roboty. První díl byl ovšem nejlepší, jak už to tak u filmových sérií bývá, a nedivím se tomu. Rozhodně to byl dobrý zážitek. Počítačové efekty a triky byly špičkové, k tomu se nedá nic říct. Nějaké scény jsou dost děsivé, což bylo pro mě ve filmu asi to nejzajímavější. Moc se mi nezdá to, že by na sebe měli všechny tři filmy přesně navazovat, protože když něco skončí a má to úspěch, není snadné točit další díly, ty by mohli mít ještě vetší úspěch a mohli by být stejně dobré, jako ty předchozí. Naopak by bylo mnohem zajímavější, vymýšlet na každý díl, stále nové a nové příběhy. Délka byla celkem dostatečná, ale nějaké části filmu mi připadali tak moc zbytečně moderně pojaté... No a konec - naprosto fascinující,. Myslím tím ovšem souboj ve městě. Úplně poslední scéna mě dost zklamala. Shrnul bych to takhle: Začátek perfektní a vyvážený, prostředek jako "přehnané a přihlouplé Science fiction" a konec byl fascinující. Ovšem tomu ještě něco chyběl o, ale to já slovy popsat opravdu nedokážu. Je to jen obyčejný Science Fiction film, a tak to je. 78% ()

pekkanik

Dlho som hľadal ten správny výraz, nakoniec mi pomohol Lima: Vznešení herci, vznešené dialógy (samozrejme aj akcia, veď je to akčný film) a výsledok - nemastné neslané čosi, čo nie je vyslovene hrozné (predsa len, vizuálna stránka je výborná) ale k skutočnému Matrixu (jednotke) to má ďaleko. ()

aktyX1

Tretie pokračovanie je z môjho pohľadu dosť veľký prepadák, ktorý určite nenaplnil očakávania.Zbytočne dlhý, niekedy už aj nudný. Celé by sa to vopchať do 60 minútoveho filmu, kde by bolo všetko podstatné a hlavne by to malo tempo, ktoré sa v spleti nepotrebných scén stráca. Svetlým miestom je snáď samotný koniec, ktorý nedal odpovede na úplne všetký otázky. Ale tak, či onak dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac. ()

DapaCz

Než jsem shlédl tento třetí díl, byl jsem přesvědčen, že by mi postačil jako celek i první díl. Zde se mnohé mění a vysvětluje. Vizuální efekty jsou působivé. ()

L_Into

Podle mého názoru Matrix vůbec rozšíření na trilogii nepotřeboval. Pokud ale akceptuji, že další dva díly vznikly, musím uznat, že Revolutions dovedl celou sérii k velmi důstojnému závěru. Nejen že obhájil existenci Reloaded, pozvedl rovnou celou myšlenkovou platformu, na které Matrix stojí, na zcela novou úroveň. Ačkoli tomuto žánru zrovna neholduji a prvnímu filmu se už ani jedno z jeho rozšíření rozhodně nevyrovná, za stvoření tak propracovaného světa si tvůrci zaslouží minimálně pozvednout klobouk, nemám-li ho rovnou smeknout. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)