Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• MM_Ramone

Tento film je pre mňa dosť rozporuplný. Pred pár rokmi som patril medzi vášnivých, vytrvalých fanúšikov hernej konzoly Sony Play Station. Nikdy som však nemal zrovna rád hry typu Tombraider. Nemám nič proti popcornovým, efektami nabitým, dobrodružným snímkom. No pri tomto titule to akosi nefungovalo. Tiež, a to v neposlednom rade, sa mi páčia krásne ženy. Ale Angelina Jolie sa mi zdá akási divná. Toto filmové randevu s nebojácnou, akčnou archeologičkou Larou Croft sa mi moc nepozdávalo. **(15.10.2011)

• Slarque

Angelina Jolie působí v oblečku Lary Croft proklatě sexy. Bohužel je to jediné pozitivum filmu. Akční scény vypadají zmateně (a je jich málo), scénář je tak překombinovaný, že netuším, jestli v něm vlastně něco dává smysl, dialogy jsou směšné a většina filmu tím pádem nudná. Pokud chcete to nejlepší, co film nabízí, pořiďte si plakát, zbytek pak vlastně vidět ani nepotřebujete.(12.6.2005)

• Hal_Moore

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou zmíním, že Tomb Raider je sice místy až sračkoidní taškařice, která má do ženské verze Indiana Jonese daleko jako Casanova k životu v celibátu, to však nic nemění na tom, že Lara Croft se stala ikonou filmografie Angeliny Jolie (bohužel pro ni). S herní předlohou film mnoho společného nemá, jestli jde o pozitivum nebo negativum, ať si každý hráč a následný divák zhodnotí sám, u herní předlohy jsem se však bavil nesrovnatelně lépe (i když srovnávat pc hru a film není příliš košer). Pokračování není o mnoho lepší, a tak jsem zvědav na chystaný třetí díl, který má dorazit v roce 2012.(3.6.2010)

• Nancy

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.(25.2.2005)

• BadoXXII

Vidět svět v zrnu písku a nebe v divoké květině. Držet nekonečno ve své dlani a věčnost v hodině...... Hlavná predstaviteľka je sexi a občas to má taký nádych Indianu Jonesa. To je asi všetko čo by som pochválil. Trestuhodne nevyužitý potenciál je pochovaný hlavne dementným scenárom. Každá jedna počítačová hra zo série o Lare Croft bola zábavnejšia.(14.9.2011)

• - Zbraň, kterou Daniel Craig používá v Hrobce tančícího světla je Walther P99, zbraň Jamese Bonda. Později si tuto zbraň potěžkal jako agent 007 ve filmu Casino Royale. (HellFire)

• - Interiér Larinho (Angelina Jolie) domu bol hrou inšpirovaný len okrajovo, no bol to práve design vily vo filme, podľa ktorého bol naprojektovaný virtuálny dom v hrách Tomb Raider: Legend, Underworld a Anniversary. (matthew.17)

• - Angelina Jolie v rámci přípravy na roli absolvovala lekce jógy a kick-boxu a naučila se také jak zacházet se zbraněmi. Trénoval ji instruktor britských speciálních jednotek SAS. (HellFire)