Film vypráví příběh mírumilovného syna bohatého a významného rodu v Jeruzalémě, který je dílem kvůli své snaze bránit práva židů a dílem nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje. Po mnoha útrapách a dobrodružstvích vybojuje zpět svobodu a vede svůj národ proti hněvu Římanů. Wylerův Ben Hur je nejenom epickým příběhem, ale také jedním z nejlepších a nejslavnějích filmů historie. (Pannonia Ent.)

JohnSmith

Výborná Wylerova klasika. Neskutečná výprava a i přes délku naprosto stravitelné. Závody v aréně patří do dnes k legendárním a je fakt, že jsem na ně zíral s otevřenou pusou. ()

VanTom

Biblický historický epos - "opravdický velkofilm (TM)" - 3,5 hodiny drží pozornost nejenom majestátní výpravou - kulisami, davovými scénami, roztomilými trikovými miniaturami s malovanými pozadími, ale i rozvětveným, nepatetickým příběhem - trnitou cestou za pomstou a smířením židovského šlechtice Judy Ben-Hura (lehká teatrální plochost rozkolů, utrpení, činů i citů "větších než život" podmínkou). Klíčová scéna závodů čtyřspřeží stále vyráží dech. ()

Spock

Až po vzhlédnutí tohoto filmu, jsem pochopil pravý význam slova velkofilm. Tento film, je pro mě dosod nepřekonaným historickým eposem. Autoři skvěle vybrali dobu a lokalizaci příběhu. Film je plný bravůrních scény, které člověka nutí k údivu nad tím, co bylo možné v době vzniku filmu natočit, na druhé straně zde však máme i scény o dost slabší, ale to se dá tolerovat, příběh na nich nestojí. Zejména závod koní v hipodromu je nezapomenutelný. Zkuste si srovnat tuhle filmovou klasiku s nějakým dnešním historickým velkofilmem. Podle mě mu dnešní historické filmy ve velké většině nesahají ani po kotníky. ()

vyfuk

Ani se nedivím že snímek má tolik Oscarů. Více než tříhodinový film má tak plný příběh, že se mi to zdálo jako normální dvou hodinovka. Úžasný příběh z dob před Kristem a konec i po Kristu. 50. léta mi den po dni dokazujou jak v kinematografii váleli! ()

Autogram

Veľkofilm, ktorý aj ja môžem nazvať skutočným veľkofilmom. Nielenže pokrýva veľké časové obdobie, ale je aj naplnený veľkým množstvom udalostí okolo hlavnej postavy. A na pozadí sa dejú iné veľké udalosti okolo inej dôležitej osoby, ktoré vyjdú na povrch až na konci. Silných momentov je vo filme toľko, že sa dá zniesť aj tá dĺžka, keďže nejde o nejaké historické konverzačky, ale v každom momente plnohodnotný film. –––– Jméno? Josef. Do města? Nazaret. Jsi z rodu? Davida Betlemského. A ta žena? Má žena. Dáš se zapsat v Betlémě. Další, další... ()

drackula

Na to, aký je tento film starý, je to stále strašná kvalita. Bál som sa dĺžky a toho, ako veľmi bude hlavná dejová linka prepojená s náboženskou tematikou, ale strach nebol opodstatnený. Náboženské záležitosti sa intenzívne riešia iba cca posledných 20-30 minút, ktoré sú tam síce trošku navyše, ale po tej porcii čo má divák za sebou je pár desiatok minút drobnosť. Preteky vozov sú luxusné a celkovo tá monumentálnosť vyráža dych. 100% ()

Jaro.Krafcik

Veľkonočná nedeľa, tiež samozrejme 4.900 hodnotenie, to už je čo povedať. Originalný Ben-hur , videl som aj remake a ten bol slabší. Jedná sa o asi najdlhší film čo som videl, prekonal aj irishmana. Stopáž bola prehnaná ale ja som si to celkom užil. To obdobie a koňské závody boli na ten rok natočené výborne. Plus narodenia Krista malo svoju atmosféru. 4* ()

ghatos

Spektákl z duchovně přelomové doby pro lidstvo. Tomu odpovídá pojetí, výprava i styl ze své doby natočení. V roce 2023 to pořád má v sobě uchované své kouzlo. 84% ()

Almásy

ohromujuca, velmi silna snimka. charlton heston predvadza umenie herectva a william wyler predviedol to ako sa MA tocit. mne osobne to dalo za dokaz ze nielen david lean robi zazraky. ()

Philoun1

Myslím, že všechny klady tohoto filmu už tady byly řečeny jinými. V té době to bylo prostě velkolepé a pořád je. ()

Vercinix

Ze začátku mi to z nějakého důvodu (snad kamera) připomínalo spíše pohádku Obušku z pytle ven! Ke konci mi to opět něco připomnělo (snad onen druh happy endu)! Nicméně poměrně pěkně (ikdyž skoro až neúnosně dlouze) vyprávěný osudový příběh (či spíše s přihlédnutím k délce a způsobu zpracování - EPOS)! Komentář bych snad rozvinul i více, ale po těch 212 minutách jsem grogy, takže se jdu raději projít (Ale za jedno shlédnutí za život to určitě stojí)! ()

Sir-Filip

Velkolepé, Skvělé a všechno, jen ne Nudné i když??? - Budu-li hodnotit film bez pasáže s Ježíšem, pak není vůbec o čem hovořit, je to jasná volba a nikdo mi ji nikdy nemůže rozmluvit. Budu-li však hodnotit film jako celek včetně oné (fanatičtí křesťané prominou) místy až "NÁSILNÉ" dějové linie, pak mám jisté obavy a výčitky a zde se dostávám na tenký led. Scénárista a hlavně pak spisovatel musel být naprosto slepý, jinak totiž není možné, aby si nevšiml, že se to tam prostě absolutně nehodí, a že by se film bez této pasáže, která navíc trvala cca. hodinu, bez problémů obešel, ba co víc, byl by ještě lepší!!! Nemůžu si pomoci, ale tohle mi tam prostě absolutně nesedělo a nesedí! Zůstanu však pozitivní a budu hodnotit jen "příběh" zbavený této nadbytečnosti. A ten byl dámy a pánové, prostě úžasný, obzvláště jedna asi 30-minutová pasáž, ti kdo film viděli, určitě ví, kterou myslím!!! Specifická krása Říma a duch jeho impéria je cítit a vidět na každé minutě. Máte-li rádi antický Řím a máte-li rádi film, neměla by ve Vašem seznamu zhlédnutých snímků chybět tato 11-oscarová perla!!! "ENJOY IT !!!" ()

latvar

Tak tohle byla opravdu bomba, celé 3 a půl hodiny jsem se nemohl odpoutat od televize, hnedka si Ben Hura dávám do své Top 10 a to už mám za sebou 2200 filmů, 95% ()

ondrech

Kamera: Robert L. Surtees ... mam rad dlouha dila, protoze je to poradny kus umeni a je hodne tezke udrzet divakovu pozornost. Ben Hur je na hranici - nektere pasaze byly prilis natahovane. Ale je to film s nejdokonalejsi vypravou, co jsem kdy videl a kamera je proste prenadherna, krasne barvy, anamorfni obraz(2,70:1 je opravdu jedinecny pomer) a herecke vykony uspokojive(treba sejk je vynikajici, ale nekdy jsem mel problem s hlavni roli). Zase pet hvezd, asi bych se mel krotit a byt trochu prisnejsi. ()

vanderbart

Výborný monumentální velkofilm, který i na své stáří stále působí velmi dobře... Dobrá hudba. Výtečně natočené závody. Ale tím tento film měl skončit... Bohužel je to tak. ()

Sdoom

Téměř tyřhodinový opus magnum Williama Wylera, ve kterém žádná scéna není zbytečná, příběh neztrácí takřka v žádném momentě na intenzitě a vizuálně ohromuje každá druhá scéna (i díky fantastickému remasteru na blu-ray). Toto je vzor velkofilmu a dílo, ze kterého by si měl brát příklad každý dnešní tvůrce, který se pokouší točit historické velkofilmy. Navíc absolutně mi nepřipadalo, že by výrazně zestárnul po technické, výpravné či příběhové stránce (snad až na tu námořní bitvu, kde jsou zastaralé triky opravdu dost znát). Už dlouho jsem si v půlce filmu nebyl tolik jistý, jaké hodnocení nakonec udělím. U Ben-Hura nebylo pochyb, jedinečný filmový zážitek. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Uf, tak to mám za sebou. Chtěl bych na začátek podotknout, že sem si tenhle film spletl s filmem CID :o), takže sem se od začátku těšil na hromadný bitky atd, ale jak říkám, popletl sem filmy :o). Tohle je pro mě téměř zázrak, že sem to na třikrát dokoukal celý. 3,5 hodiny, a je to téměř od začátku do konce příšerná nuda. ANo, jeden světlej moment to má - koňský závody. Ale ruku na srdce, sledovat 3,5 hodiny film jen kvůlu jedný akční scéně? :o). Jako Pán prstenů to fakt není... Spousta dialogů o ničom. Trochu se mi tam líbilo to občasný propletení s Ježíškem. Ale celkově si myslím, že už to nikdy v životě neuvidím. ()

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014