Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele Tosim k tomuto seriálu (4)

Případy 1. oddělení (2014)

Jsem na tom podobně jako uživatel Jara.Cimrman.jr, seriál si mě získával postupně, od prvních váhavých 70% až k 90%, které uděluji teď. Za moje váhání může částečně i to, že jsem neznal zajímavou osobnost  Josefa Mareše. Definitivně přehodnotit Případy mě přiměly Devadesátky, bravurní majstrštyk. Poznal jsem, jak jsou Případy skvěle vystavěné, lpí na detailu, každý díl má několik dílčích point, jsou jako skládačka, která do sebe zapadá, za doprovodu hudby čím dál lepšího Juraje Dobrakova. Samozřejmě, téměř vše má své chyby a velitel Prvního oddělení VV je v psaní přece jen samouk, ale mám seriálu vyčítat takovou blbost, jako že každý z hlavních postav je nositelem nějaké výrazné charakterové vlastnosti? Nebo si vymýšlet (kdo ví, z jakého důvodu), že parta ze seriálu jsou všichni klaďasové?? Možná by to chtělo nečíst jen propagační materiály a hodnotit povýšeně po dvou dílech, že. Třetí řada Případů je můj nejočekávanější seriál letošního roku, takže uvidím. A pak by měl přijít Docent, tak se, chlapi, ukažte!! ()

Série 3 (2022) (S03)

Případy 1. oddělení na cestě od detektivky k dramatu. Proměňuje se nejen zločin a společnost, ale i tvůrci (a ty postavy), kterým došlo, že postaru se žít nedá, ale je potřeba si při tom udržet i soudnost. Takže tu máme Pražáka, který je sice skvělý operativec, ale dokáže někoho nesnášet jen proto, že "je Slovák," rozumného Anděla, věčně stejného Víťu i poctivce Vetchého-Kozáka, který to schytal nejvíc. Vůbec jsem nepobral lamentování nad Lojem a Bočkovou, kteří přinesli klid a jiný pohled. No a Korejs je případ sám pro sebe - Miroslav Hanuš, který jde z jedné úžasné role do druhé, ho zahrál ambivalentně tak, že jsme k němu moc velkou nenávist necítili a zblblo to nejednoho diváka, každopádně, stále se nezměnil. Potěšilo mě angažování Michala Blažka a čím dál úžasnější hudba Juraje Dobrakova. Mou jedinou výtkou je drobná jednoduchost některých případů - ale to už je skutečně dáno tím, jak se tvůrci snažili zmapovat proměňující se současnost. Co dodat? Také mi budou Případy neskutečně chybět, protože jsem se do nich v průběhu času neuvěřitelně zamiloval. Neskutečně se těším na Docenta!! PS a ten případ, který Josef Mareš vyřešil za několik hodin jen v jednom pokoji, měli natočit. Minimálně by to byl zajímavý úkrok stranou a zároveň experiment. ()

Podnájemníci (2022) (S03E01)

V něčem stejné, v lecčems jiné. Zajímavé téma starých chlapů v současnosti, měli bychom se pořádně dívat, někteří z nás budou v téhle fázi co nevidět. Za několik let, co jsme na 1. oddělení nebyli, se prostě musely některé věci změnit -  ženy už dávno na kriminálce jsou, co se týče Pražáka, ten se jako blbec choval vážně už dřív, viz neurvalý výslech ke znásilněné ženě a další. A líbí se mi, že třetí řada dostala trochu temnější vizuál, něco jako Devadesátky. Ale jo, na rozjezd bych tomu 70% dal. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

PÁNOVÉ, JÁ JSEM SI DOVOLIL ZAVZPOMÍNAT. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD