poster

Případy 1. oddělení (TV seriál)

 • Česko

  Oddělení vražd

  (neoficiální název)

Krimi

Česko, 2014 - 2016, 22 h 36 min (Minutáž: 22x63 min)

Hrají:

Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Roman Štabrňák, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Igor Chmela, Zlata Adamovská, Slávek Bílský, Rebeka Lizlerová, Regina Rázlová, Jarmila Vlčková, Jan Meduna, Radek Holub, Tomáš Kozák, Robert Poláček, Jiří Modranský, Anna Polívková, Jiří Lábus, Josef Mareš, Jiří Král, Stanislav Zindulka, Roman Skamene, Martin Donutil, Jana Šulcová, Martin Sitta, Marek Adamczyk, Adrian Jastraban, Jiří Wohanka, Luboš Veselý, Antonín Hardt, Vladimír Brabec, Jiří Zapletal, Andrej Polák, Josef Kuhn, Renata Podlipská, Braňo Holiček, Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Tereza Blažková, Lukáš Melník, Vlasta Peterková, Ladislava Něrgešová, Václav Helšus, Lukáš Reichl, Gabriela Mikulková, Lenka Zahradnická, Sebastian Jacques, Peter Ondreička ml., Alena Doláková, Silvester Matula, Jan Plouhar, Gustav Hašek, Jiří Černý, Milan Mikulčík, Šárka Vaculíková, Radoslav Šopík, Alena Štréblová, Pavla Beretová, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Jana Gýrová, Přemysl Bureš, Predrag Bjelac, Čeněk Koliáš, Kamil Švejda, Jan Novotný, Zdeněk Košata, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Libor Kovář, Olga Schmidtová, Petr Lněnička, Aneta Krejčíková, Miroslav Gulyas, Anna Linhartová, David Máj, Filip Kaňkovský, Michal Gulyáš, Martin Hofmann, Otto Rošetzký, Miroslav Sabadin, Milan Hloušek, Jiří Čapka, Ondřej Lechnýř, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Vojtěch Záveský, Milena Steinmasslová, Radek Kuchař, Radim Jíra, Andrea Daňková, Kristýna Kociánová, Agáta Lexová, Jakub Štáfek, Jiří Konvalinka, Justin Svoboda, Zdeněk Bařinka, Hana Štádlerová, Tomáš Havlínek, Tereza Těžká, Ondřej Novák, Jiří Bartoň, Štěpán Vlček, Martina Randová, Petr Buchta, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Martin Šmíd, Tomáš Tobola, Kateřina Fixová, Dana Klášterecká, Silvestr Matula, Vlastimil Brabec, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Tomáš Dastík, Hana Seidlová, Veronika Řeháková, Kamil Mikulčík, Brigita Cmuntová, Antonie Talacková, Markéta Tannerová, Hana Frejková, Zdeněk Palusga, Pavel Majkus, Karel Wiencek, Jiří Krejčí, Štěpán Komárek, Matěj Nedvěd, Štěpán Kozub, Jamba Mulimwe, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Slavíková, Milan Šteindler, Václav Vašák, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Petr Reif, Josef Vrána, Barbora Munzarová, Petr Motloch, Roman Luknár, Zuzana Vejvodová, Roman Svoboda, Kryštof Grygar, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Zuzana Skalická, Otakar Brousek ml., Tereza Bílková, Ctirad Götz, Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Lukáš Bech, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtílek, Stanislav Gerstner, Gabriela Heclová, Pavla Gajdošíková, Tereza Lášková, Markéta Martiníková, Lola Hrabovská, Jakub Hajner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Případy 1. oddělení mne dostávaly postupně. Zpočátku mi připadalo, že tyto případy sice jsou inspirovány skutečnými událostmi, ale spíše šlo o to, že detektivové evidentně našeptali pár vtipných pikantností ze zatýkání, které se skutečnou detektivní prací mají společného asi stejně jako Jarda Jágr s doktorátem z filozofie. Jenže postupně jsem všem vedoucím, vyšetřovatelům i operativcům přišel na chuť a dost mně to mezi nimi bavilo.(11.3.2014)

 • klerik

  Na môj vkus príliš procedurálne. Chápem, že tvorcovia chceli českú kriminálku, nie americký akčniak, ale televízia by mala hlavne baviť - sledovať reálne vyšetrovanie je niekedy nuda...(14.4.2016)

 • Davies182
  ****

  Mrazilo. Normálně mě MRAZILO, jak je to dobrý. Stačí aby se Polívka rozeřval na podezřelýho, a Davies hledá bradu po zemi v obýváku. Fakt paráda že u nás pořád může vzniknout takhle poutavej kriminální seriál, do poslední chvíle jsem si myslel, že je to nadprůměrný hodnocení vážně jenom hype. Neni.(31.3.2016)

 • Kimon
  ****

  První díl, ten rozjezdový, mě docela znechutil. Nešlo o špatné filmařské provedení, ale nevkusné vykreslení charakteru jednotlivých postav. Především zobrazení role Miroslava Vladyky (nebo že by Míra přehrával?). Stupidněji to filmařsky vyjádřit už snad ani nešlo. No, a že vyšetřovatel tyká přeochotnému svědkovi (tedy i potenciálnímu vrahovi) mi žaludek také nestrávil dost dobře. Pokud se to tak stává i ve skutečnosti, tak je to špatně. Vykání totiž udržuje jistý odstup, a ten by si především kriminálka měla vždy udržet. Nejsme přece na diskotéce, že pánové scénáristi Malindo či Mareši, případně skuteční vyšetřovatelé. Postupně jsem sledoval i další díly a mohu nyní snad už nějakou tu hvězdu přihodit. S postupem následujících dílů docházím k již nadprůměrnému hodnocení. Následné díly jakoby napravily v mých očích špatný dojem z toho úvodního. Musím ale přiznat, že Případy 1. oddělení u mě patří mezi pořady, které mě u TV každé pondělí usadí. V ostatních dnech týdne mě však ČT televize doslova od obrazovky vyhání ke knize. Nu, a po odvysílání Kobry a užovky či Případ pro exorcistu a následujících Modrých stínech musím vyzdvihnout Případy 1. oddělení až do nebe, protože nikdo z herců nehuhňá a zvuk je skvělý.(28.1.2014)

 • argenson
  ****

  Českou seriálovou tvorbu posledních let moc nesleduju, ale když jsem si Případy 1. oddělení dal dvakrát a některé díly i víckrát, musím k tomu něco napsat. Zaujala mě půvabná paralela s Malým pitavalem v typologii postav jako byl ostřílený mazák pracující hlavně s letitými zkušenostmi (Vlastimil Hašek/Bolek Polívka), dva akční hrdinové vrhající se často bezhlavě do dobrodružných akcí (Pavel Zedníček, Jiří Krampol/Filip Blažek, Petr Stach), dojemný outsider, kterému se občas podaří zazářit (Michal Pešek/Miroslav Vladyka) a nekompromisní, nepříliš oblíbený, přitom dobře hláškující šéf (Ladislav Frej/Miroslav Hanuš). Oba seriály sice pracovaly se skutečnými případy, jenže zatímco Malý pitaval sklouznul k úsměvným epizodám loupeže papoušků, Případy 1. oddělení se přecijen drží divácky atraktivnějších vražd. Práce kriminalistů je zobrazena věrohodně, ať už jde o akční zásahy nebo mravenčí práci na vyhledávání důkazů často řadu let zpět. Vyšetřovatelé jsou chlapi z masa a kostí, ale záblesky z jejich soukromí jsou tu v míře snesitelné. Kromě nich několik výborných vedlejších rolí, v rámci svého comebacku například skvělá Regina Rázlová jako vydíraná ředitelka čokoládovny v epizodě Sladký vyděrač nebo dokonale dementní Filip Kaňkovský coby bezradný komplic v díle Hodinka k dobru.(10.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace