Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

anatheman

Nedoporučuji konzumovat, pokud trpíte cukrovkou. Jinak tedy silnější 3*. Originální film celkem je, ale zase ne nějak závratně - to musíte být velký optimista, abyste mohli s tímto tvrzením přijít. Osobitost spatřuji spíše ve formě než v obsahu. Příběh je možno shrnout do pár vět. Nicméně retrospektiva jej celkem dobře vycpává. Milostný kosočtverec celkem funguje, neboť svým působením posílá děj do míst tvaru výše zmíněného geometrického obrazce. Herci byli kvalitní, ale (nevím, zda to bylo záměrem) McAdams představující mladou Allie byla skutečně na pěst. Velice se mi líbilo prostředí, scenérie i soundtrack, byť při jeho srdceryvných pasážích je nutno sáhnout po inzulinu. ()

Rathalos

Nadhera,ktora ma chytila za srdce,krasny pribeh na zamyslenie,Rachel McAdams a Ryan Gosling spolu tvorili fakt pekny parik...:-) ()

MickeyStuma

Chudý, avšak velice vášnivý mladý muž se horlivě zamiluje do bohaté mladé ženy. Jenomže právě onen sociální rozdíl je propastný problém v jejich vztahu. "Ten mladík není pro tebe!", zazní z úst rodičů dívky. Jako bychom to už neznali. A tak bude jistojistě i předvídatelný celý příběh. Ale jedná se o krásný příběh, který romanticky založeného diváka pohladí a příjemně zahřeje na duši. Avšak pozor, ono to není zase až tak jednoduché, jak to vypadá. Příběh se otevírá v nějakém pečovatelském domě, kde starší muž navštěvuje starší ženu trpící ztrátou paměti, aby jí četl příběh o Noahovi a Allie odehrávající se ve čtyřicátých letech 20. století, který jí má připomenout jejich první dávné společné setkání. A tak tu tedy máme dvě úrovně milostného soužití. Mnohý divák, neoplývající se atmosférou romantismu, si samozřejmě řekne, že je děj plný klišé a vůbec různých nesmyslností, jenomže bez toho by to prostě nešlo. Jednoznačný a jednoduchý děj za použití klasické romantické šablony má v jádru věci jistou dokonalost. Silný milostný příběh dvou zamilovaných lidí, kteří musí projít zkouškou času. A jak je tu striktně ukázáno, ani v tomto na věku vůbec nezáleží. V každém se musí bojovat. A to i v případě lásky, která lidi inspiruje k tomu, aby byli ve svém jádru lepší a překonali velké životní překážky. Jen tak se mohou dostavit jisté zázraky. Je to film, který oplývá ohromnou emocionální silou. Takže kdo si rád u romantických filmů popláče, bude potřebovat víc jak jeden kapesník. A to zcela bez nadsázky. ()

Hovado

Tohle byl opravdu film,který Vás vezme za srdce.Asi nic nepřekvapí.Je to romantika jako řemen,ale ač jsem chlap tak jsem vydžel a moc se mi to páčilo. ()

Petrushka5

Možná neumím ocenit atmosféru, ale nijak zvláště mě to nenadchlo. Konec mi přišel opravdu zbytečně natahovaný a příliš klišé. Ryan Gosling a hudba se mi zdály dokonalé, ale to je asi opravdu vše. ()

Barak

Standardní, klasický, romantický film o milostném trojúhelníku natažený do dvouhodinové stopáže - že by nuda, ohranost a ještě jednou nuda? Kdepak, v žádném případě.... Tohle je natočeno hodně poutavě a nepůsobí to žádným přecitlivělým dojmem, že za každou cenu si teďka musí dát pusu, musí jí říct to a to.. všechno tak hezky v poklidu plyne, samo od sebe a to zkrátka hodně zabírá. Pomalu, polehounku se vyvíjející vztah, nikam to nespěchá.. Ryan Gosling byl úplně super.. ale pak, když se objeví ten druhý chlápek, tak je to bráno hodně hopem, což nám nedovolí k němu pocítit žádné velké sympatie, a tudíž nám bude připadat jako týpek, který se snaží narušit jejich výjimečný vztah. Když už jsme u té velké citovosti, tak ten závěr byl taktéž hodně nepodařený - zbytečně sentimentální.. ono se vlastně celý film na té hranici tak lehce pohybuje, ale tím závěrem jí překročil. Jinak hodně podařená romantika.... ()

brokeback

4,5* - svěží, ojedinělé a naději vracící okouzlení, které jsem cítila po shlédnutí tohoto filmu si chci na chvíli udržet, aby svět nebyl tak ošklivý, jak se občas zdá být. ()

muskcz

"Read this to me, and I'll come back to you." Ok. Možná jsem se nechal unést mořem sentimentu a patosu, ale přiznám se, že jsem si na konci zabrečel. =) Podle mě jeden z nejpůsobivějších klasických romantických filmů poslední doby, do kterého, ať si říká, kdo chce, co chce, žánrová klišé prostě patří. Bez nich by to nebylo ono. 90% ()

dakarin

Autor používá svého umění k vyjádření nelehko uchopitelné vzácnosti... děj celého filmu jako by byl podřízen tomuto jedinému cíli ... zasáhnout diváka velmi hluboko v jeho srdci, ... málokdy, ale přece můžeme být překvapeni, jakého vnímání a prožitku jsme schopni. Smekám klobouk... a dělám to rád. ()

Dimo

Možný spoiler v komentáři! Mám pocit, že ke konci natáčení přišel producent / režisér / všichni herci zároveň / ... a prohlásil/i: "Mě/nás už to nebaví, kašlat na film, pojďme to nějak rychle ukončit, někdo nějakej nápad ? A z davu někdo prohlásil: "Zrychlíme konec a hlavní hrdiny nějak zabijem, to je přece nejsnažší a navíc holky budou ronit." Načež dav pronesl: "Skvělý nápad, vy tam vzadu! Z vás něco bude! Podejte mi scénář a tužku na škrtání a vy ostatní, připravit se, ať jsme na večeři doma! A jak bylo řečeno, stalo se. A divák jako já se nasral a dal filmu dvě hvězdičky. ()

Yomega

Neskutečně tuctová romance, kde se dva mladí a krásní lidé milují a užívají si života. Neskutečně smutná romance, kde se dva staří a nemocní lidé stále milují, ale život jim již rychle uniká mezi prsty. Jak mohou tyto dva zdánlivě nesourodé příběhy najednou fungovat? Překvapivě skvěle. Kromě nepřesvědčivého Ryana Goslinga a občasné umělé natahovanosti nemám výhrad. Život utíká neskutečně rychle, ale pokud se prožívá vedle milovaného člověka, je radost ho žít. ()

Modus

Po dlouhé době, jsem dostal nepopsatelnou chuť na něco romantického co chytne za srdce a pohladí po duši...Byl mi doporučen Zápisník, má počáteční nechuť se během pár úvodních minut změnila v něco tak hlubokého, co se mi velmi dlouho nestalo...Já se považuju za konzervativního romantika, a proto mi při každém záběru kde bylo jasné, že tohle se stává jen ve filmech, poskočilo srdce tak vysoko že jsem cítil jeho teplo až v krku...Je to velmi originální způsob jak popsat a natočit lásku!!! ()

cerbygerby

Filmy které jsou vyprávěny jako příběh dokážou někdy nudit, ale v tomto případě jsem se tedy rozhodně nenudil.. Dokonce mě zaujal i ten starý pár, který ten příběh kouskoval a vyprávěl...až na konci jsme se dozvěděli uplnou pravdu, jak to s nima bylo a kdo vůbec jsou zač. Všechno dopadlo jak sem si přál, takže nemohu jinak než ohodnotit tento film plnými 5*. ()

shereen

Chapu namitky proti tomuto filmu od lidi, kteri z principu nesnaseji romanticke "limonady". Pokud ale tento zanr vezmete na milost, pak musite uznat, ze tento film je ukazka toho, jak takovy film ma vypadat. ()

Luczynkaaa

Osudová láska. Láska na celý život. Příběh o tom, že celoživotní láska existuje. Od začátku do konce filmu jsem se nedokázala odtrhnout. Překrásný a hrozně dojemný děj, a smích Rachel McAdams filmu dodává ještě větší šmrnc:) Jeden z nejdojemnějších filmů, co jsem kdy viděla. 5* ()

Eki

Vůbec se mi nelíbila ta kalkulace, kdy film chtěl asi vytřískat co nejvíce slz závěrečnou čtvrthodinou. U mě ale byl efekt přesně opačný, protože jsem obracel oči v sloup. A příště prosím méně důchodců. ()

actor-SP

Všetko je to krásne, všetko je to romantické a dojemné, až miestami páchnuce "telenovelovým" príbehom. Tak či onak, je to jeden z najkrajších príbehov o láske na filmovom plátne. ()

iNKa 1104

Kéž by úvodní scéna byla i ta poslední .... Milují se k zbláznění a úžasně s tím každý zvlášť - a naštěstí i spolu - bojují. ... A stejně se k němu vrátí. (Nebo ne?) ()

studo

Príbeh nie o zoznámení sa v mladosti ale o znova stretnutí po rokoch. Príjemná jednohubka bez výraznejšej inovácie no zato podaná precízne. Škoda len, že to zelené plátno tam bolo občas do očí bijúce. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce