Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

nikus120

Jednoduchý, romantický s vtipnými momentmi. Určite je najlepší začiatok ked boli obaja mladý. Celkový koniec filmu ma prekvapil. Musím povedať že chémia nefungovala medzi týmito dvoma len na pľaci aj mimo. Určite je to film, ktorý sa oplatí pozerať viackrát. ()

Luccy007

80% Jeden z těch velmi podařených romantických filmů o celoživotní lásce (podle takových uřčitě vznikaly svatební sliby..).. Allie (R.McAdams) a Noah (R.Gosling) - "hrdinové", kteří si protáhli svou letní lásku ( i přes několikaleté odloučení) do konce života.. ()

kubilov

Tak že prý jeden z nejlepších romantických filmů posledních let s dokonalým párem McAdams-Gosling? To těžko. Scénáristicky totálně průměrné, herecky nepříliš přesvědčivé, emocionálně dost mimo a navíc dějová linie jakoby "ze současnosti" je naprosto zbytečná a jen film dál natahuje. Jako celek možná lehký nadprůměr, moc tu hysterii okolo ale nechápu. ()

lobo87

Zaujímavá love story so skvelým obsadením a príjemnou atmosférou. Očakával som ešte o niečo silnejšie dramatické momenty. Film mal veľmi zaujímavé pasáže, krásne scenérie (jazero), Ryan a Rachel podali výborné výkony, rovnako ako ich staršie verzie. Romantika ako vyšitá a nečudujem sa, že film patrí k najobľúbenejším vo svojom žánri, i keď ja som videl i lepšie a nápaditejšie... 75% ()

vodkasesemte

Tady je evidentně vidět, že ženská představuje zábavu, povyražení, první cenu… Nic víc, smysluplný život vám opravdu nenabídne. Nadruhou stranu vás to alespon motivuje postavit dum nebo posekat zahradu (kde by si vypila limonádu), nebo namalovala vobrázek. Nicméně snímek mě nijak zvláš neurazil, což se odrazilo i na mém hodnocení, které dosahuje na vaše mokré kapesníčky. ()

Eywa11

Kto by nechcel zažiť lásku ako Noah a Allie?! Jeden z mojich naj romantických filmov (PS:I love you ma donútilo váhať) , vlastne asi aj najobľúbenejší! Milujem Noaha, milujem Allie, milujem notebook, aj keď je presladený ako horúca čokoláda s žužu a gumovými medvedíkmi a neviem čím ešte, no aj tak ju vždy hltám, presne ako notebook! :) Také prehnané limonády obvykle nemám rada ale tomuto filmu to u mňa prešlo hladko. Kiežby sme takú lásku zažili raz všetci! :) ()

cunicekb

Hmm, oslovila mě poslední půl hodina filmu, kde teprve začne přicházet nějaká myšlenka. Hysterka, co pořád ječí a neví, kterýho tam chce, nakonec si teda vybere a hurá rychle do Alzheimer centra, kde smutně zajdeme - ona na demenci, on žalem - laciné, americké, nudné! ()

Radyss

"Bohužel" , až moc předvídatelný scénář. Avšak! Všechna láska, která ve filmu je, vynahradí veškeré nedostatky. Pět hvězd hlavně za úsměv Rachel. ()

eMeMko

Velmi povedený romatický příběh, který za srdce chytne i toho, kdo nikoho nemá. Nebo mám říct právě toho, kdo nikoho nemá? Tak či onak, jedná se velmi kvalitní dílo, jak po stránce dějové, technické, ale i herecké. Ryan Gosling byl skvělá volba a do role Noea se vtělil se vší vervou. Jeho herecký protějšek Rachel McAdams také předvedla dobrý výkon a chemie mezi nimi vytvořila filmový pár, na který je radost se dívat. Děj je sice plný filmových klišé, ale také celkem nečekaných zvratů, takže Vás na ty dvě hodiny bez problémů zabaví. Pokud tedy hledáte film na večer ve dvou a ještě jste tento snímek neviděli, nebudete jeho volby litovat. ()

kitram71

Pro me asi jeden z nejhezcich milostnych pribehu,filmove zpracovani se celkem verne drzi literarni predlohy. Vyborny Gosling,jak jinak☺ ()

Kinotip

Jedná se "slaďárnu" pro romantiky, ale opravdu skvělou, opravdu stojí za zhlédnutí. Snad nejlepší film, co jsem kdy viděla. Skvělý motiv celoživotní lásky s mnoha komplikacemi, ale nakonec skončí skvěle. Velmi dojemné (tolik mě možná ani Titanic nedojal) a skvěle zpracované, perfektní herecké výkony a vše bylo podle mě naprosto perfektní, určitě tento film nevidím naposledy. ()

Cannonball

Bolo mi uplne jedno ci to dopozeram a teraz mi nezalezi ani na tom by som to ohodnotil. Kedze ma to rovnako neurazilo ako nenadchlo tak to beriem ako premier 50%. ()

Víteček

Celkem tuctový slaďák, který se sice celkem dobře sleduje, ale nechal mě víceméně chladným. Jedná se o dost standardní příběh osudové lásky, která je pouze ozvláštněna rámcujícími scénami z domova důchodců, které tomu možná dovolují něčím vyniknout, ale zároveň to ke konci už přehánějí se svým tlačením. ()

X-tREmE

Filmov o láske sa točí strašne veľa, ale možno 1 zo 100 je niečim výnimočný. Niečim, na čo budete musieť myslieť ešte veľmi dlho po tom, ako si ho pozriete. A myslím, že tento film je presne tým jedným. Čím je výnimočný? Svojim príbehom a podaním toho príbehu. Príbehom, ktorý vás ani na sekundu nepustí od obrazovky a pri ktorom budete chcieť vedieť čo bude ďalej, aj keď to možno podvedome tušíte. Skrátka, film, ktorý sa skutočne oplatí vidieť a pri ktorom je dobré mať poruke vreckovku. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce