Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

jefff

Překrásně zpracovaný romatnický snímek, zvětšiny odehrávající se v době kolem války. Není to bůhví jak originální, ale dokonalé zpracování to jednoduše přebije. Gosling a McAdams byli naprosto úžasní! ()

Wbcko

Film, který není v ničem originální, ale ani se o to nesnaží. Jeden z nejlepších romatnických filmů. ()

Liqid

Tak trochu klasika bez nápadu, která zaujme hereckým obsazením a prostředím, v kterém se odehrává. Nebýt to pojato jako vzpomínky dvou důchodců, bylo by to podstatně lepší. Je mi jedno, kdo na příběh vzpomíná a kdo ho vypráví. Navíc by to ušetřilo čas, dvě hodiny jsou na tento typ filmu prostě moc. ()

Lottr

Velmi účelové a rozpačité, jednoduché, romantické drama, které z diváka ždímá slzy, jako bankovní poplatky tahají peníze od svých klientů. Herecky to není špatné, on Ryan Gosling totiž málo co podělá, a tady zahrál dobře jako vždy, ale jako celek to prostě i přes veškerou snahu o přirozenost a realitu působí hrozně uměle a hlavně účelově. Příběh je tak romantický a čistý, až se mu nedá příliš věřit a zavání malinko kýčem. Ale na druhou stranu se jedná o příjemnou pohádku, u které stačí zavřít oči a dlouze snít o lásce, která i hory přenáší a vydrží celé věky. ()

Darth_AK

Romantická klasika. Bohatá dívka se v létě zamiluje do sympatického nádeníka, ovšem její zlý tatínek s maminkou jí to zatrhnou, načež se provdá za bohatého a uhlazeného hocha. Pravou lásku však nic nezastaví, a když Ryan Gosling přebuduje holýma rukama dům, kde spolu poprvé málem ulehli, tak se rozkošná Rachel McAdams s malou pomocí labutí a postele opět zamiluje do svého jediného. Je to typická slaďárna a i když to má všechny předpoklady být nenáviděné, tak to funguje, a fungovalo to i na mě. Samozřejmě to není romantická TOP klasika alá Láska Nebeská, ale je to velmi, velmi dobrý romantický film, který kazí snad občas až moc kýče a pasáž kdy máma Rachel McAdams, která celou dobu schovávala před dcerou Goslingovy dopisy vlastně vyjeví, že stalkuje jednoho kopáče, do kterého je snad už 40 let zamilovaná. 4*, ať mi z toho to srdíčko neroztaje zase.. ()

Looser

"Obyčejný" příběh podaný neobyčejným způsobem. Idealní film pro vasi drahou polovičku při jehož konci se pravděpodobně bude brečet :-) ()

widla

Krásný romantický film o nestárnoucí lásce, která překoná všechno! K tomu si přičtěte skvělé herecké výkony všech 4 hlavních představitelů a vychází vám dokonalý romantický příběh... Už dlouho jsem si takhle nepobrečela.... (MTV Movie Awards 2005 : Best kiss - ta v děšti ;-) ) ()

Rousse

Kdybych nebyla romanticky založená duše, asi bych se ani neobtěžovala psát nějaké hodnocení, ale já jsem, takže směle do toho. Tenhle snímek v podstatě nijak nevybočuje z řady romantických filmů - je to prostě slaďák se vším, ze kterého (místy až moc) ukapává cukr jak může. Najde se tam spousta pěkných záběrů, dobovosti příběhu též divák uvěří, tak proč dávám průměr? Jak píše POMO - jsem cynický realista - ze zkušenosti vím, že takové pohádky se už nedějí, a proto je to pro mě film na jedno shlédnutí a víc už ne. ()

sedm.1

Jde o opravdu hodně romantický a zamilovaný film,svým způsobem i krásný,zároveň je i však hodně natahovaný a už dlouho jsem neviděl tolik zbytečných scén v jednom filmu jako zde.Být Zápisník jedné lásky tak o 20 minut kratší,měl by mnohem větší sílu.Nejde jinak o nějak originální snímek,struktura příběhu je docela průhledná,je však zdařile natočen.Zato o hereckém obsazení už nejsem tak přesvědčen,zvlášť Rachel McAdams je nemastná neslaná už na první pohled.Ryan Gosling sympaťák je,ale film taky sám nedokáže utáhnout.Díky příjemně natočené všudepřítomné lásce jde o lepší průměr na romantickém poli,zbytečná natahovanost,necharismatičtí herci a velká neoriginalita The Notebook ale dost sráží. ()

kisha

Jsem cynik a nestydím se za to. Filmy podobného ražení obvykle hodnotím nízko. Ale ano, The Notebook mě dokázal odpoutat od mého neromantického já. Bravurní l´histoire d´amour. ()

Dromed

Člověk nemusí být žena, aby se mu líbily romantické filmy ale musí být opravdu, opravdu hodně dobré. Tenhle film tuhle podmínku zplňuje. Pokud se chcete na něco dívat se svou něžnou polovičkou. Tohle je dobrá volba. ()

fruitbueno

Řvala jsem u toho jak želva!!! Dojemný, ale přitom tak strašně vkusný, přesvědčivý a milý film, že se za krokodýlí slzy nejen, že nestydíte, ale naopak se jimi budete chválit. Rachel byla strašně fajn a oba starším hercům tleskám, oni byli top tohoto filmu. ()

slovan1

Tešil jsem se na dalši film s Rachel McAdams a opět film, který se mi hodně líbil. Silný příběh, kterému je do cesty kladeno mnoho překážek... Nádherně vylíčeno jedno léto, ve kterém se odehrála jedná velká láska. Rachel skvělé zahrála svou roli, na začátku filmu 17-ti leté dívky. Její vzhled opravdu odpovídal věku filmové role :-) Herecké výkony obou herců byli velmi realistické a snadno uvěřitelné. Mnoho scén z filmu mi utkví v paměti navždy. ()

KR4T4S

Nechci tu spoilerovat, tak to trochu zakamufluju... Chápu herecké provedení dvou linií, jak je to tu ztvárněno, ale ruku na srdce, divák prožije víc emocí a víc sympatií získá k mladému páru. Proto mi to finální ukončení trochu uškodilo na dojmu. Ale zase na druhou stranu všichni herci jsou skvělí. Ovšem Gosling je tu králem. ()

MaMitti

Uf, kýč a nuda...jak tohle může mít 82 procent nechápu. Jednu hvězdičku dávám kvůli tomu, že jsem to neviděla celé, asi druhou polovinu, ale nevěřím, že kdybych se dívala od začátku, bylo by to ve výsledku jiné... ()

Cejny

Upřímný příběh o síle lásky a oddadnosti, který klidně mohl napsat sám život. Prostředí před- a poválečné Severní Karolíny, herci v hlavních rolích, vše do sebe dobře zapadá. Samotný konec je až moc zromantizovaný a nebýt ho, tak hodnotím klidně i za 5 hvězdiček. 80 % ()

dita.krizova

Po dlouhé době jsem dostala nepopsatelnou chuť na něco romantického, co chytne za srdce a pohladí po duši. Byl mi doporučen Zápisník, má počáteční nechuť se během pár úvodních minut změnila v něco tak hlubokého, co se mi velmi dlouho nestalo. Já se považuju za konzervativního romantika, a proto mi při každém záběru, kde bylo jasné, že tohle se stává jen ve filmech, poskočilo srdce tak vysoko, že jsem cítila jeho teplo až v krku. Je to velmi originální způsob, jak popsat a natočit lásku. ()

LuciusWlk

Kdo by nechtěl prožít takovýto příběh? Ústřední herecká dvojice je ďábelský sympatická a příběh rozumně vystavěný. Jemně sentimentální a líné tempo potěší romantické duše a realisty myslím neurazí. Pěkné to bylo, to se musí nechat. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce