Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

maverick10

(smrtonosna zbran, star trek ci zakladni instinkt) Opravte to pane Skote!!! Willisovo rozstrileny karavan . . . filmovy fanousek musi tleskat nad paradni parodii, kterych je posledni dobou velmi malo. Proto jsem rad za kazdou takovouhle objevenou. Tady musite byt ve strehu protoz e mraky vtipu vam v pozadi uniknou a tak se tesim az to skouknu znovu. Jsem rad za kazdou takovouhle paradni parodii bez fekalniho humoru s napadem. ()

easaque

+2* chtěl jsem si připomenout tuhle starší parodii a uvědomil jsem si při tom, že jsem ji vlastně nikdy celou neviděl a znám jí jen z pár ukázek. A buď jsem z parodií už vyrostl a nebo film stojí jen na pár vtipných scénkách, protože jsem se zase tak moc nebavil, i když má příběh hlavu a patu. Potěšilo mě, že se ve filmu objevilo i pár známých tváří v cameo rolích, které to osvěžilo, ale jinak není důvod pro další reprízu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Ne tak dobré jako Žhavé výstřely či Bláznivá střela, ale pořád je to nadprůměrná parodie, u které jsem se často zasmál. Estevez a Jackson jsou dobrá dvojka a je tu i spoustu jiných filmových celebrit. Sranda se dělá ze Smrtonosné zbraně, Základního instinktu nebo Mlčení jehňátek. -"My wife and l haven't had sex for two years. l have a six-month-old daughter." -"You're getting too suspicious. This job will do that to you." ()

rakovnik

Velmi dobrá parodie, která si v absurdních situacích nikterak nezadá s "Bláznivou střelou". Obzvláště mě potěšily malé roličky hereckých hvězd a kupříkladu epizodka s Bruce Willisem byla úžasná. Trošku mě zamrzel ne úplně vypilovaný konec filmu, ale jinak příjemná legrace. ()

peto12

Táto komédia je dosť podarená, pretože si robia srandu z filmov ako sú: Hannibal, Smrtonosná zbraň, Ninja korytnačky ... Emilio Estevez je tiež výborný so Samuelom, k tomu aj ostatní herci ako sú: Charlie Sheen či Bruce Willis. ()

ad

Celkem ok, sem tam se i zasměji...jinak klasická parodie s vtipnými a méně vtipnými narážkami. ()

C0r0ner

Na nejlepší zástupce žánru parodie to sice nemá, ale pořád je to slušná sranda, která si dělá srandu především ze Smrtonosných pastí a zbraní. Sice mi přišlo, že kadence fórů mohla být větší, ale i tak jsem se usmíval většinu času a díky znalosti předloh originálů byla určitě půlka scén zábavná. 85% ()

pakobylka

Parodie, která se nezastaví před ničím. Zdá se, že má nevyčerpatelnou zásobu sympaticky výstředních nápadů - velká škoda, že se nedočkala pečlivějšího a promyšlenějšího zpracování. ()

Martrix

Velká škoda, že Hollywood ztrácí smysl pro humor a parodie už vlastně nevznikají. Poslední, kterou si pamatuju, je snad ne úplně dobrý Grimsby a velmi slušný Diktátor. Přitom v devadesátkách se stal terčem nějaké té poťouchlosti, snad každý divácky atraktivní titul . Nebo došlo aspoň na veselejší verzi ikonických scén. Pro parodii je klíčová znalost originálu, takže když se nějaký film objevil v parodii, byl to důkaz, že je známý a oblíbený a že si z něj mohou tvůrci vystřelit, aniž by to působilo jako výsměch. V Nabité zbrani posloužil jako základ Smrtonosná zbraň, do které byla přimíchána spousta šťouchanců do filmů jako Základní Instinkt, Mlčení Jehňátek a další. A nechyběla hvězdná camea, jako B. Willis, Ch. Sheen, nebo část posádky Star Treku. Vtípků byla hromada a poměr těch zdařilých byl vysoký. Za mě je Nabitá zbraň 1 slušný konkurent prvním Žhavým výstřelům, i některé ze slabších Bláznivých střel. Sympatická je i stopáž, tvůrci si byli vědomi faktu, že v nejlepším se má přestat. Je to jen filmová blbinka, která si na nic nehraje. Na rozdíl od strašných pokračování Policejní akademie, se tentokrát nemá Quintano zač stydět. Vlastně je to jeho jediný slušný film... . ()

campix

Naprosto parádní, vkusná a vtipná parodie na celou řadu slavných hollywoodských bijáků. Docela mě překvapilo, že Samuel L. Jackson hrál v takovéhle věci, ale i díky němu jsem se opravdu bavil a několikrát mě Nabitá zbraň opravdu rozesmála. Škoda, že takovéhle filmy se už netočí, jelikož dnešním tvůrcům parodií chybí většinou smysl pro vkus. Možná je to i dnešní dobou a dnešním filmovým publikem. No škoda. Velká škoda. ()

otík

Parodie z dob, kdy se ještě tento typ filmu uměl točit. Neboť dostat do filmu Scottyho a Kirka ze Star Treku, Bruce Willise, Pepka Námořníka, Sylvestra Stalloneho, kanibala Hannibala, výtečně parodovat Základní instikt, vložit super scénu z Komanda, to vše na základě příběhu Smrtonosné zbrani - a zároveň aby to vše dávalo smysl, bylo vtipné a zároveň i akční, tak se ne vždy povede. A já musím přiznat, že pobaveně padám do křesla před výkony Esteveze a L. Jacksona a divím se, že jsem tak dlouho o tomto tak podařeném dílku neslyšel. Navíc film je prošpikován známými a úžasnými herci téměř na každém kroku. Neuvěřitelné, kdo všechno měl v tomto filmu štěk. Hudba: Robert Folk. ()

spitr

Skvělá parodie, která si utahuje hlavně ze Smrtonosné zbraně, Mlčení jehňátek, Smrtonosné pasti či Základního instinktu, se může směle srovnávat s takovými klasikami, jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Estevez (který ztratil svého psa a nyní je psychicky labilní) a Jackson (který ztratil partnerku) jsou skvělá komediální dvojka a výborně se doplňují. Gagy jsou možná občas trochu stupidní, ale ve většině případu se budete opravdu smát. Navíc je zde plno známých herců ve vedlejších rolích. Emilo Estavez, Samuel J. Jackson, Jon Lovitz, Tim Curry a William Shatner, ti všichni ukázali své komediální nadání, stejně jako supermodelka Kathy Ireland. Takže zábava 80 minut, a to zejména pokud jste obeznámeni se všemi filmy, ze kterých si dělá Nabitá zbraň 1 legraci, škoda jen, že nenatočili pokračocání. Navíc můžete vidět Sam L. Jacksona, než se stal vážným hercem. ()

StanislachKo

Čože? "Na Střely to nemá ani náhodou" ?! Nezmyseľ! Až tak, že sa to nedá ani porovnávať! Taká kadencia fórikov, úžasný Estevez, čo sa za celý film neusmeje, Samuel, u ktorého sme ani len netušili aký má sebeironický nadhľad. A všetky tie kameá ani neporátam a pochybujem, že som ich aj všetky zaregistroval. Hudba dokonalo dobová a keby som chcel komentár zakončiť nejakým výrokom, musel by som ich sem dať aspoň tucet. PS: Lovitz je výborný šialenec! :-) ()