Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

Argondia

Úmorná nuda! Film jsem viděla až na třetí pokus, pořád jsem u něj usínala. Nepřesvědčiví herci (Craig Bierko mě ve Scary movie 4 rozesmíval, tady dokonale nudil), utahané tempo a plytký děj. Přesto, že témata virtuálních světů a cestování časem jsou moje nejoblíbenější, tak tohle je pro mě propadák a nechtěná parodie. ()

PavelU

Myšlenka opravdu zajímavá. Blučko filmu fakt sluší, vyšlo deset let po natočení. To jen přidává na výjimečnosti tohoto díla. V kontextu děje působí stylově i datum, kdy Třinácté patro obohatilo mou mysl. To jsem fakt zíral! A to samé platí i pro hlavní ženskou postavu seriálu Roswell. Krátce před startem seriálu tu měla bezvýznamnou, ale podnětnou roli. Když mi došlo, kdo to byl, už nebyla v záběru. Ale asi dvakrát tu k vidění je. Herecké osazenstvo jinak dělá filmu čest, když nabízí sice nepříliš frekventovaná jména, ale dle vzhledu každého z nich, nebyl takový problém si je spojit s nějakou jinou rolí, popřípadě se rozpomenout na základě jejich filmografie. Dynamika příběhu nedovoluje divákovi se nudit, spíše bude dumat na tím, jak, co, kdy a kde. To je právě na filmu nejlepší. Samotný závěr mě o tom jen utvrdil. Jednoznačně nedoceněno. ()

Slapi15

Nedokážu pochopit, že tento film ušel ve své době mé pozornosti. Jediné co by mě omluvilo - ten film neběžel v kinech. A musel jsem mít v té době hodně pomalej net. A navíc jsem byl totálně omráčen Matrixem. 90% ()

Tiiso

Scény z roku 1937 působily velmi profesionálně a jsou dobře natočené, naproti scénam ze současnosti, které působily vyloženě béčkovým ztvárněním. Dobrá myšlenka a celkem fungující scénář. Tady kladné hodnocení končí. Hlavní role obsazeny do nic říkajících herců, a úplná absence nějaké podstatné atmosféry. Jen další podprůměrný snímek, který pouze svou myšlenkou dokáže nějakou tu chvíli se udržet v paměti. Technický poznatek: obložení stěn, které měl Donald ve svém bytě je možné vidět v Blade Runnerovi doma u Forda a dále pak v zasedací místnosti ve filmu Moon 44 od Emericha. Barva i reliéf obkladů jsou naprosto totožná. ()

Doomer

Film o ruznych virtualnich realitach jako vertikalnich svetech. Nechapu jak to muze mit nizsi hodnoceni nez hloupej Matrix ()

godspeed

Mno nevím. Takový nemastný, neslaný počin. Chybí tomu trochu jiskra. Příběh se sice odvíjí, nicméně film má prach mizernou atmosféru a herecké výkony, potažmo obsazení, ničemu nepomohly. ()

Zombiepod

Parádne skĺbenie napínavej temnej kriminálky a akéhosi "matrixovského" námetu. Film ma upútal už od prvých minút, aj keď efektov bolo pomenej, nevadilo mi to. Výborne vymyslené a spracované, menej známi herci bodovali na celej čiare a priznám sa, že miestami mi to trochu pripomínalo Proyasovo Dark City (ohraničený svet, často aj celková atmosféra). A tá hudba bola vynikajúca ! ()

dj_kure

Asi to bude stářím. Takový mnohem levnější Matrix chvílemi připomínající TV film. Bohužel 55%. Třinácté patro mě moc nepřesvědčilo ani neupoutalo. ()

Honziss

Bylo by opravdu nemorální srovnávat 13. patro s Matrixem! Proto se toho nedopustím. Ačkoliv po zhlédnutí navádí člověka k zamýšlení, nemohu hodnotit více než 3***. Děj začíná gradovat a být opravdu zajímavý až po polovině (o jaká škoda, že mě film začal před půlí nudit, proto pouze 3***). K varu mě dováděl i hlavní hrdina, a to svým "flegmošstvím" (a to jsem sám flegmatik). Prostě špatně vybraný Douglas Hall. Zkrátka a dobře bych film zařadil, ačkoliv to nemám ve zvyku, mezi průměrné sci-fi. To i přes to, že jsem po zhlédnutí opravdu začal přemýšlet nad tím, zdali jsem se někdy podíval tam, kam se opravdu nesmí! ()

sWONDER

Solídna detektívka(thriller) s vynikajúcou temnou atmosférou, ktorá neni zbytočne prekombinovaná (vďaka za to). Nič výnimočné sa však nekonalo, napriek prekvapujúcemu koncu. Sympaťák Mueller-Stahl potešil. ()

ŠpetaMarek

Cool as fuck. Je rok 2017 a jsme blizko.... Precizni rezie, vyborny scenar a malo zname ksichty. Hardcore sci-fi jak se slusi a patri. ()

celticek

Taková starší scifárna, nikdy jsem o tom neslyšel a je to koukatelné. V půlce filmu jsem si říkal, kdy přijde ten "mindfuck" a nakonec obstojné, ale určitě ne převratné. ()

MFloyd

Chudší příbuzný klasických filmů o paralelních světech. Není samozřejmě problém, že nebyl rozpočet, ale že je to až příliš vidět, v podstatě od herců, efektů, hudby atd... není nic co by mě upoutalo a dokázalo vytáhnout film na vyšší příčku. Zásadní problém je, že mě nedokázal vtáhnout. Ano, zápletka je zamotaná, jsou tu zvraty, kladete si otázky "Sakra, tak jak to bylo?", ale ani vcelku propracovaný příběh nestačí. Zkrátka nebyl jsem vtažen do tohoto simulátoru světa tak jako "jednotky" ve filmu. ()

Pai-Mei

Samozrejme sa tu naskytá otázka, či ide o kópiu myšlienky Matrixu alebo je Matrix kópiou tohto filmu. Bez ohľadu na to, ide o zaujímavý sci-fi snímok, ktorý je ale čo sa týka špeciálnych efektov na slabej úrovni. Dej mohol byť tak isto zvládnutý lepšie, najmä čo sa týka tých tridsiatych rokov, miestami dosť nudné. Takže taký priemer. ()

Dragonessa

**** = 90% Tento film jsem viděla už hodně dávno a vůbec jsem si nepamatovala děj. Takže po druhém zkouknutí musím dát těch 90 procent, protože tento film si je opravdu zaslouží.. ()

macetoma

Takový "chudší brácha" Matrixu. Nikoliv však horší, neboť jak se říká: "Chudoba cti netratí". Zajímavý příběh (možná zajímavější jak v Matrixu) to celé drží úspěšně nad vodou. Navíc dodávám, že atmosféru amerických 30. let, která se tam objevuje, mám moc rád. Dávám 4 hvězdy. ()