Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

M.E.K.Y

Na Třinácté patro jsem narazil náhodou, ale vždy raději sáhnu po dimenzovaném ději různých časoprostorů, jelikož vím, že se rozhodně nudit nebudu. Dalo by se říct, že tento film je chudším příbuzným Matrixu (hlavně díky mnohem více stlačenému rozpočtu) a přesto divák nepotřebuje oceňovat speciální efekty, nýbrž si bohatě vystačí s vrstveným dějem, který nechce diváka pobláznit a zamotat. Je vcelku jednoznačný, ale pointa se zde podařila zakrýt výborně. Samozřejmě u toho typu sci-fi filmů se nabízí řada logických bot, které lze ale snadno zahodit za hlavu. Tedy alespoň v mém případě. Herci se zdatně vezou na vlně příběhu a jsou věrohodní. Závěr? Rozhodně poutavé sci-fi, které diváka překvapí hlavně svým efektivním zpracováním. Hodnocení je na nadstandardních 70%, ale díky skvělému zpracování L.A. koncem čtyřicátých let 19. století a dobře vykonstruované pointě si zaslouží i víc. ()

Gagner

O tomto filmu jsem téměř nevěděl a jeho velká smůla byla, že vyšel prakticky ve stejný čas jako Matrix, který ho totálně zastínil. Kazdopádně dobrá a originální podívaná. ()

Martinius

nepravom nepovsimnuty klenot. oproti wachowskich martixu vsadza film viac na inteligenciu pribehu a menej na metrosexualnu preafektovanost. co mu len sluzi ku cti. ()

JM87

Jaktože mi o tomhle nikdo neřekl? :) Od té doby jsem viděl Boardwalk Empire a pár jiných mafianských filmů z ameriky z 30.let mám pro tohle období slabost. A teď si představte, že tady jste v 30.letech a je to pouze simulovaná realita... no a víc napovídat nebudu. Má to něco z detektivky, něco ze scifi a ta grafika z devadesátých let se mi taky líbí. Taková Terminatorovská... :) Kdybych to viděl před 20ti lety, tak je to pro mě nehoráznej kult, takle je to dobrej film, ale i tak furt na 5 hvězdiček.... ()

Klajnik

Šlo, jen už jsem tohle a ještě mnohem víc viděl v Ricku a Mortym. Tudíž nemám nejmenší důvod to chtít vidět znovu. Film nenabízí nic nad rámec toho nápadu o simulaci uvnitř simulace. ()

beniczech

"Co je to?" - "Myslím, že jsme se napojili přímo na to, co se děje v Krytonově podvědomí." - "Proč je šerifem v nějakým starým westernu?" - "Takhle se asi jádro jeho programu chce vypořádat s tím virem. Z neznámýho důvodu převedlo jeho boj na nějakej sen." ... "Tady to je. Seš Riviera Kid. Zvláštní schopnosti: střelecký eso. Rimmsy?" - "Drsňák Dan McGrew. Zvláštní schopnosti: pěstní souboje. Takže mně zbyl... Brett Broďák - umí to s nožem." - "A opravdu se nám nic nestane?" - "Ne, je to jako počítačová hra. Kdykoli můžeš vycouvat. Máte v rukavici knoflík. Když chceš ven - tleskneš." ... celý film jsem myslel na Pistolníky z Apokalypsy, jako by jim z oka vypadl, kopírka! Dojmy se v průběhu snímku měnily, místy to působilo béčkově a lowcostově, místy přiliš předvídavě, místy naopak složitě, ale nakonec to byla solidní podívaná. /75%/ ()

xkupka07

Omlouvám se, ale mě to přišlo jen jako trochu prodloužený a ještě k tomu moc nevydařený díl Krajních mezí. Být to dvaceti minutové, tak proč ne. ()

kesty

keby nebolo obrazovo vychytanejsieho Matrixu, mohol byt tento film prelomovy...avsak ani po rokoch nestratil nic zo svojho kyberpunkoveho kuzla...co je realita a co je prelud ? prelud v prelude ? pripomina mi to nedavno uvedenu Inception (sen vo sne)...80 percent aj napriek tomu ze som od poslednej tretiny vedel ako to bude pokracovat :) ()

KOZEL84

Ale no jo ,tak trošku to ten Matrix připomene kejklema s realit(ama)ou,ale byla by chyba očekávat takovou kulervoucí jízdu jako je Matrix.A nejde ani tak o ten rozpočet.I když to není horor ani náhodou,stejně sem se měl asi kouknout večer.K té pochmurné atmosféře by to líp sedělo.Příjde mi,že to kolem mě jen tak nezajímavě prošlo i když příběh zajímavý je.Hudba je fajn i kamera,ale ten týpek v hlavní roli....ani náhodou.Já nevím,prostě se mi nelíbil a herci vesměs nezaujali (kromě Gretchen ale ne herectvím).PS:Sranda jak mělo být všechno po roce 2000 fjúčr.Mělo by se začít bourat at' ty baráky stihnem postavit. ()

MAJkLSON

Film s podobnou tématikou jako Matrix, který přišel do kin ve stejný rok? Ano, to je Třinácté patro. Bohužel lacinost z toho filmů srší snad v každém záběru. Scénář není zas tak blbý, ale asi od půlky filmu začnete cítit závěrečný twist, ve kterém se nemýlíte. Bohužel hlavní dvojice Bierko a D'Onofrio moc sympatií nemají. Naopak sympatičtí Mueller-Stahl a Haysbert mají prostoru velmi málo. Celkově shrnuto - jednou za vidění to zřejmě stojí, ale nic světaborného, teda pokud jste neviděli Matrix nebo jiné filmy s vytvořenou alternativní realitou. ()

rounen

Hodně napínavý, a temný film... ve filmu jsou velké rozdíly v době 1937 a 1999 ( v roce 1937 se lidé bavili naplno, užívali si, nebyla taková elektronika a technologie, ta doba má své temné kouzlo, do toho tam hrála temná hudba od Klosera... poté rok 1999 to už vypadalo fakt na nudnou dobu, relaxační pomalá hudba, nezajímavé prostředí, prostě nic moc)... jinak fajn zápletka, dobře natočeno... 85% ()

Bozvav

Za mne průměrná záležitost, jenž zrovna neodsýpá. Dobře herecky zvládnuté, avšak díky malému rozpočtu dosti komorní a efekty bídné. Za mne průměrná záležitost. ()

Saur.us

Neo noirová, cyberpunková paráda, která, podobně jako Dark City, zůstala zastíněna rokem Matrixu. A přitom se jedná o chytrou a zábavnou podívanou. A to i přes nižší rozpočet a vesměs nevýznamné obsazení. ()

MartinX.

Musím se přiznat ke slabosti pro filmy v nichž je zrelativizována prostoročasová souvislost, jako třeba Matrix nebo česká komedie Zítra vstanu a opařím se čajem. Třinácté patro patří do téhle poličky a vede si dost dobře. Zejména oceňuju krásně provedenou rekonstrukci roku 1937 v jedné z virtuálně-časových rovin. Na snímku je bohužel vidět, že peněz na jeho realizaci bylo asi méně, než by si látka zasloužila, takže působí trochu televizním dojmem. Objev je pro mne Gretchen Mol, kterou má, myslím, kamera moc ráda. Proti otřásajícímu efektu z Matrixu je tohle ovšem ve výsledku docela slabý čajíček, při všech výhradách, které k Matrixu mám... ()

gumbo

Film tak na půli cesty. Námět je vynikající, ale provedení není úplně špičkové. Tam kde byl snímek zvolnit a s zahrát více na strunu rozvedení a přemýšlivosti se jede až moc rychle a na druhou stranu, tam kde by se dalo přidat se jede pomalu a osvětlují se věci naprosto zbytečné. Chtělo by to ten svět prostě víc zaplnit, ať už po stránce množstevní (odehrát takový film prakticky se 4 herci je napováženou) nebo obsahové (ono se tam vlastně moc neděje a když jo, tak diology nejsou většinou moc hloubavé). Jeden z mála filmů, který je možná až příliš krátký. P.S. Pokud jste jako moje matka nikdy nepochopili Matrix, raději si to ani nepouštějte. - Simulovaná detektivka - 65% ()

šarka

zajímavý nápad, který naprosto pohřbilo jeho zpracování...příběh byl takový plochý a nikde negreadoval, herci byli takoví nemastní neslaní a většinu času jsem se ztrácela v tom, co se děje, k tomu přehnaně drsně akční hudba, která neodpovídala situacím a všecko bylo završené až překombinovaným koncem s přiblblým happy endem jako třešničkou...prostě mě to vůbec nepřesvědčilo ()

klar3

Zajímavé sci-fi, nicméně s Matrixem se rozhodně srovnávat nedá (a ne kvůli nižšímu rozpočtu, i když to v tom určitě hraje taky roli)... Zajímavou zápletku shazují klišoidní konec a nedořešené detaily. Na druhou stranu herecké výkony jsou velmi dobré, takže pro mě je to takových 70%, ale zaokrouhluju na 60. ()