Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

Ms.Iris

"I think, therefore I am" (Myslím, teda som) ! ....ale naozaj je to tak? Veď boli tri paralelné svety.. v každom mysleli, a predsa v každom reálne neboli :) ()

Evee04

Ano.Má to istú spojitost s Matrixom,ako mi bolo povedané predtým,ale to len maximálne v myšlienke virtuálneho sveta,inak to je úplne odlišný,no vynikajúci a zaujímavý film.Človek tu dostane namiesto akčných scén,30 roky 20 storočia,ktoré navodzujú úplne odlišnú atmosferu ako daná prítomnost a to robí z filmu,ako keby dva celky.I cez pomalý a zamotaný začiatok to vyúzdi to čistého príbehového sci-fi.Neznámi herci,neznámy režisér,ale príjemné prekvapenie.___80% ()

Naby

Po dlouhých letech jsem to videl znovu a musim rict, ze smekam. Natocit scifi v roce 1999 a i dnes ve 2017 se na to da koukat! To je urcite obdivuhodny. Zajimave a originalni tema, dost napinavy dej pripominajici slusnou kriminalku. Bavil jsem se celou dobu. Celkem 4,5* ()

RoyBatty444

Atmosféra je zväčša dobrá, hudba občas preberá hlavnú rolu a tlačí sa dopredu svojou monumentálnosťou. Herecky nevyvážené, aj keď sa Bierko občas chytí. Myšlienka je podaná jasne a otvoreným pre tému dovoľuje zamyslenie. Koniec trochu zamrzel. Knihu Simulacron-3 ako film Welt am Draht som nečítal. ()

Ruslan

Tohle není sci-fi film, ale dokument. Kdo nevěří ať se rozhledne kolem sebe, bohužel většina lidí je nenapravitelně zabedněná. ()

90125

Noirová detektívka o svete simulovanej realíty, ktorá žije vo svete simulovanej realíty. Hoci je vizual celkom pekný, je to v podstate "bečko" a je pochopitelné, že sa tento film nestal slávnym. Príbeh, so solidným "pôvodným" nápadom, je síce príjemne zamotaný, ale málo "vymakaný", zápletkovo málo "chytľavý" a chýba mu niečo ako vizionárske posolstvo. Chýba mu to "čosi" naviac. Takto táto čiernobielo postavová cyberthriller-romance v závere padne z trinásteho kamsi na piate poschodie. Áno, je to možné, že keby som tento film videl pred 20timi rokmi, videl by som ho inak. Tento pocit mávam často. Dnes, odreté dve a pól*. 57 % ()

Bragi66

Děkuji za takovou víceúrovňovou SF jízdu na věčné téma Mája (Matrix, nadrealita atd.). Film je virtuální jízda z jednoho světa do druhého v předmetrixovém období. Celkově bohužel ale dost předvídatelné, bez překvapení, ale hlavně bez tajemství. ()

P/\/EL

jistě... Matrix, eXistenZ, Inception....ale pozor...nezapomínat na Dark City z roku 1998.........řekl bych, že řešit, co bylo dřív a co co připomíná....nemá vlastně ani moc cenu, navíc v literatuře sci-fi toho jistě bude....ještě bych připomněl z nejnovějších věcí třeba seriál Caprica.....nebo...jasně..starej dobrej simulátor ve Star Treku.............je jasné.....že filmově...je Matrix 1 zaslouženě král...jedna z mála popkornblogbástrovejch šíleností, která mi nikdy nevadila...alespoŃ ten 1. díl, ty pokračování mě nebavili.......Třinácté patro je daleko bližší eXistenz a Dark City (zápletka..a řada prvků...), jinak tyhle 2 filmy mě bavili teda taky víc než 13. patro...........jinak....rozpočet nic extra, jasný, ale retropasáže měly zdařilou atmosféru.......no....nějak mě moc nedostalo obsazení........ale.....docela v pohodě....záležitost...... ()

Vindemiatrix

Ano, námět nemá daleko k Matrixu: probouzí otázky po identitě, po smyslu lidské existence či po tom, co dělá člověka člověkem. Ale podobně jako u Matrixu jsou tyhle otázky spíše jen třešničkou na dortu. Tím hlavním je podívaná a příběh. A tady už se Třinácté patro s Matrixem podstatně rozchází. Nestojí na velkolepé akci ani na rozmáchlé mytologii umělého univerza s kybernetickým polobohem včele, nýbrž na prostém, skoro komorním příběhu jednoho lidského programu (kdo viděl, chápe). Závěr je předvídatelný, ale přiznám se, že mi hlavní postavy byly natolik sympatické, že jsem právě takovému rozuzlení fandil. Snad za to mohla uchvacující retroatmosféra, do které tahle detektivní love-story velmi příhodně zapadla a kvůli které přidávám čtvrtou hvězdičku. ()

Fixa

Takový lepší průměr. Po pomalejším rozjezdu - Sympatický příběh, kde pointa je prozrazena, nebo dokonce potvrzena už někdy v polovině filmu a do konce to už tak nějak dojíždí. Nicméně nenudí to a film je to vcelku obstojný ()

DonnDarko

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, film je tématicky velmi podobný filmu Matrix. Díky faktu, že jsou oba filmy ze stejného roku, nemohl nikdo opisovat a Třinácté patro je zpracováno zcela odlišně a především vsází na příběh a přelomovou pointu, která mnohé zaskočí, někteří ji však mohli už předem tušit. Co mi malinko vadilo, byl až příliš velký happyend, ale abych se přiznal, sám bych nevěděl jak film zakončit jinak. ()

hyperfucker

Tak to bylo moc pěkný dokonce člověk i uroní slzu když zjistí že miloval sen...a sám byl sen :) je to jako v našem životě...87,5% ()

JerryPilsen

Vyšetřování vraždy na pozadí virtuální reality se ve finále pěkně zamotá a slušné zvraty posílají dílo rochu jinam než se zezačátku zdá. ()

smirec1

Super film....len mal smolu, ze Matrix bol s omnoho vacsim rozpoctom...a tym padom aj reklama bola omnoho vacsia a to prave v case ked prisiel aj matrix ()

Astu.

Nedomyšlený, skoro od začátku prokouknutelný, stojící na jedný myšlence, ale přesto fajnově koukatelný. Z větší části urazilo než nadchlo. Silné dvě hvězdičky. ()

pekos

Tento film som pozeral z nosiča BD a po jeho skončení som zostal príjemne prekvapený. Film, ktorý ťažil z podobnej tematiky, akú sme mali možnosť vidieť v Matrixe, však vznikol skôr, ako sa do kín dostal Matrix. Príbeh, založený na prenikaní do počítačovej simulácie, je akčný a neuškodil mu ani nízky rozpočet na efekty. Bez rozpakov je možné toto dielo zaradiť do zlatého fondu skvelých sci-fi filmov, ku ktorým sa vždy rád opakovane vrátim. ()

dedavena

Něvjedomosť je pry požehnanim. Barman němjel tyn dopis čitať. Fuler něvi jak začať a končy s kudlu v břuchu. Samože je to třa vyšetřyť, tuž přychaza vysoki, silno inteligentny, fajně opaleny dedektyf Megbejn. Ale nic nima taki, jaki to vypada. Bo raz my sum v realitě normalni a potym v realitě virtualni. Gdo ma rad take filmy, že něvi na čim je a gdě se nachza, budě spokojeny tajak ja. Muzyka, jak z jakesiho čajkovskiho baleta fšak jedyn bodik smetla. Kloser to pos...! Bo to ma aji v meně. ()