BAADRAAM

Opravdu povedený snímek se skvělým De Nirem. Pomalu začínám tomuto fenomenálnímu herci přicházet na chuť. (Nóó, vlastně už rychle.) Tento film má však pár mezer, které nejsou zrovna profesionální. Tím myslím některé herecké výkony (můj oblíbenec Joe Pesci byl na konci přímo příšerný) a především některé nedokonalosti v režii. Film na mě tak trochu působil, jako by byl natočen pro děti. Ale i přesto se jedná o dost dobrý film, který si zcela právem zaslouží vysoké hodnocení, jaké má. ()

Honzus

Krásný příběh, výtečná hudba a Robert De Niro excelující před kamerou i za kamerou. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

Saros

Mafiánské filmy mají vždycky nádech něčeho cizího,nedotknutelného,respektovaného. Nebylo to ani tak o mafii samotné, jako spíš o životě prostých lidí pod touto „ochranou“.A co se na začátku zdálo jako jasná černá a bílá získalo v pozdější fázi filmu nádech do šeda. Film nám dává jasně najevo, abychom si vážili toho, že v našich životech se určitě najde někdo „kdo se stará“. ()

megajalec

Filmov s mafiánskou tematikou je akosi veľa, opakujú sa a potom to dopadne ako napr. pri Carlitovi, že nemá čo nové ponúknuť. Príbeh z Bronxu je však iný, svojský. Reálny príbeh, reálne postavy, reálne problémy, reálne prostredie, reálna hudba, to všetko činí film dokonale uveriteľným, znesiteľným a pútavým zároveň. Mladý Palminteri akoby De Nirovi z oka vypadol. A takisto dobrý záporák Sonny, ktorý nie je typickým záporákom. Veľmi dobre zahrané od všetkých (De Nira nevnímajúc, ale to je už tradičné), škoda, že Pesci sa nemohol viac prejaviť, určite by sa vybúril dokonale :) ()

Yambo

"největším hříchem je promarnit talent" To De Nirovi rozhodně nehrozí a tento jeho film má výbornou atmosféru a pár geniálních myšlenek a okamžiků. Miluju zcénu kdy Sonny zamkne knajpu a motorkářům to dojde. ()

Riverin

Film ktorý dokážem pozerať aj 20x (diki Film+:) a nenudí ma, asi do seba niečo má. A tento veru aj má. Má skvelého režíséra a herca v jednej osobe, má skvelý scenár, má skvelú hudbu, a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Jeden z najlepších mafiánskych filmov vôbec! "Povedal si, že sa nenahneváš! Klamal som." ()

Stanmi

Robet De Niro nám ve svém režíjním debutu naservíroval velmi uvěřitelný a civilní snímek z Brooklynu 60. let. Příběh o malém chlapci jehož idolem se stane místní mafiánský boss, který se poté stane jeho přítelem a mentorem i proti vůli jeho otce - obyčejného řidiče autobusu, byl zpracován podle knihy, kterou napsal Chazz Palminteri, jenž ztvárnil i titulní roli mafiána Sonnyho.Přesto, že je Robert De Niro znám především rolemi různých mafiánů, tak tentokrát sám sebe obsadil do role "obyčejného" člověka, který nechce mít s mafií nic společného. Do filmu je velmi dobře naroubována i rasová nesnášenlivost mezi italoameričany a afroameričany, díky čemuž film v závěru patřičně graduje, Robert si počínal jako zkušený profesionál, takže film je napínavý od začátku do konce a rozhodně se zařadil mezi ty nejlepší mafinánské filmy. ()

Blackadder

Ten film vás prostě okouzlí tím, že v každém okamžiku se přistihnete, že máte pocit, jako byste sami byli malým Calogerem a prožívali s ním život v Bronxu. ()

calculus

Tento De Nirův snímek pro mě patří mezi nejlepší "mafiánské" filmy vůbec. Jestli je toto jeho režijní debut, pak klobouk dolů. Na začátku filmu jsou dobře rozdány karty a podle nich se hraje až do konce, vše do sebe zapadá. Malý kluk zmákne zkušené policajty a ukáže všem svou loajalitu. Otevřou se mu dveře někam, kde už končí svět jeho otce. Boss Sonny a další frajeři, pěkná černá holka, banda prostoduchých pouličních flákačů, rasismus... Život v Bronxu určitě nebyl žádnou idylkou. Je tu hodně témat, ale film naštěstí nemá ambice je rozpitvat, ve finále se vše vrací na začátek. Perfektní. ()

Crybaby

Objektivitu pri hodnotení filmov o členoch a živote mafie nepoznám. Príbeh z Bronxu je nenápadný snímok so skvelým obsadením a zaujímavým Sonnym. Aj cez stopáž ktorá je dlhšia to nenudilo a po celý čas to bolo vyrovnané po všetkých stránkach. ()

Trumper

Krásně jednoduchý, komorní a v závěru nádherně vypointovaný příběh, který se skoro celý odehrává v prostředí jedné nebo dvou ulic v Bronxu. Zároveň jde o celkem neotřelý pohled do mafiánského světa očima normálního dospívajícího cápka, co se jen snaží zorientovat se ve změti rasové a společenské nesnášenlivosti šedesátých let, zatímco je nevědomky zavlečen do soukolí, které by ho, (paradoxně!) nebýt obou hlavních antagonistů, zaručeně semlelo. /90%+ ()

Aniki

Patřím k těm, kteří zdejší hodnocení moc nechápou. Film je průměrný, režie i scénář - obojí slabé. Snad jen Niro na place, coby herec, odvádí standartně slušnou práci. Na snímku mi vadí mimo jiné jistá nedotaženost, jak dopadl vztah s mladou černoškou, kudy vedl dál život mladého Brancata? Mimochodem, tento zkrachovalý herec, původem z Kolumbie, dostal roli kvůli výrazné podobě s Nirem, herecky se opravdu nikdy neprosadil, zato skutečný gangsterský život jej neminul. Drogy, chlast a vloupání, při němž zemřel polda, mu vynesly původně10 let ve státní věznici. Jeden z těch slabších příběhů s mafiánskou tématikou, která je už navíc z hlediska současné filmové tvorby poněkud trapná a pasé. Obdivovat lze snad jedině klasiku jako byl Kmotr. ()

Elessar.

Ja som si tento film príjemne užila, vidno, že sa Niro inšpiroval svojim režisérom a je to tam cítiť. Oceňujem výpravu, super hercov a príjemný príbeh, ktorý sa nikde nazasekával a odsýpal. Jedná sa o výpravu do histórie, do ulíc, barov a podobne. A aj tie kostýmy boli moc fajn. Príbeh bol už síce videný a asi ešte aj bude, pretože je to nesmierne pútavé téma... ()

muti

Najlepšie rady vám dávajú chalani, ktorí vedia o živote houby. Ako rozpoznať ženu, ktorá sa postará, zistíte od skúsenejších. Život za život. A motorkári dostanú po kapote. Dlhá scéna cúvania, zadné sedadlá na boxe, prvých 600$ v kockách, premárnený talent, o tom všetkom je príbeh z Bronxu ()

AndrewNewman

Skvelý, svižný príbeh z pomerne drsného prostredia New Yorskej štvrti. Malý aj mladý Calogero hrajú veľmi dobre, zdatný výkon podáva aj Chazz Palminteri, no a čerešničkou na torte je odhalenie chlapíka, ktorý sedel v onom aute, ktoré sa ďalší týpek snažil rozmlátiť baseballkou. Len to finále na mňa neurobilo taký dojem, ako sa mi to stalo pri Mafiánoch, Vlkovi z Wall Street či Kasíne, teda pri Martyho skvelých hitoch. Inak sa ale jeho verný kamarát drží toho, čo sa pri ňom naučil. Dokonca si prepožičal aj rozprávačský štýl, v ktorom nám hlavný hrdina predkladá časť po časti svoj príbeh. No a čo k tomu De Nirovi? Jeho režisérsky počin síce nebol nejak inovátorský, ale za to veľmi príjemný a skrátka solídny. Je to skvelý herec, ktorý vie takisto veľmi dobre režírovať a produkovať. Je to našťastie nepremárnený talent svetovej kinematografie. ()

walkingdead

Když se sešli elitní američtí herci s italskými kořeny, byl z toho obvykle kvalitní film. Obzvlášť když se nějak točil kolem mafie, která byla odjakživa nedílnou součástí života všech italských imigrantů i jejich potomků v New York City. Kvalitní film se povedlo natočit i tentokrát, přestože se režie ujal absolutně nezkušený a debutující... Robert De Niro, který ukázal, že kdyby nebyl jedním z nejlepších herců své generace, mohl by se úspěšně věnovat i režii. Výborně zachytil atmosféru italské čtvrti v Bronxu v 60. a 70. letech a dokázal udržet příběh zajímavý po celou relativně dlouhou stopáž. Zajímavá byla konfrontace zásadového pracovitého chudého řidiče autobusu (De Niro) a uhlazeného, ale de facto bezskrupulního gangstera (Palminteri). Závěrečná cca půlhodina to u mě vytáhla na 5 hvězd. ()

nash

Silný příběh se skvělými herci a i přesvědčivou režií debutanta DeNira. Ale nemůžu si pomoct do top gangsterky (Donnie Brasco,Kmotr,Mafiáni) tomu něco chybí. Mladí herci mě moc nepřesvědčili, hlavně představitel hlavní role a další minus za příliš krátký výstup Joea Pesciho. Jinak výborný film. ()