Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

mikhail

Solídny rozbeh však pokazila druhá polovica filmu. Taká nemastná neslaná. Bolo vidno, že SLY sa uz v nej trápi, nie je to predsalen charakterový herec. ()

0verseer

”Being right is not a bullet-proof vest, Freddy!” Partička osvedčených hereckých es, ktorým práve v čase prelomu tisícročí stagnovala kariéra a snáď polka castingu zo Sopranovcov sa stretli v tomto zvláštne pôsobiacom snímku. Cop Land rozohráva svoju jednoduchú zápletku o naivnom šerifovi, ktorý celý čas úspešne ignoroval to, čo sa mu celý čas dialo priamo pred nosom, aby mohol v závere zázračne precitnúť. Na pozadí toho všetkého priveľa síce zaujímavých, ale povrchne vykreslených vedľajších postáv ponúkne síce zaujímavé, ale povrchne vykreslené vedľajšie línie. Menej je niekedy viac, pri tomto snímku to platí snáď dvojnásobne... ()

johnsnow

Skvelé obsadenie v nie až tak skvelom filme. Záver dobrý ale mohol byť akčnejší. A Stallone ako taký ťuťko milo prekvapil. ()

ostravak30

Už sama myšlenka, že si policisté založí vlastní město s vlastními pravidly je sama o sobě zvláštní. Druhou zvláštní myšlenkou je fakt, že zrovna někdo jako Freddy Heflin tam jde dělat šerifa. A třetí to, že se sám do ničeho nechce míchat a hodlá si řešit jen své pokuty. Policisté si žijí svým životem a nevadí jim prát špinavé prádlo ovšem až do chvíle, kdy jde i o ně samotné. V tomto ohledu ani postava Sylvestera Stalloneho není tak úplně nevinná, ačkoli je nám prezentována jako vrcholně kladná postava. Ono přivírat oči nad zločinem i když je sám nepáchám je podobně zlé jako ho vykonávat. Tentokrát si S. S. střihl méně akční podívanou než na jaké byl v 90. letech zvyklý. Jeho postava sice umí zakročit, když se k tomu konečně odhodlá, ale žádné bojové scény ani bezhlavé střílečky čekat nelze. Film je dlouho tak ospalý jako městečko, kde se odehrává. Zkorumpovaní policisté v USA je celkem běžné téma a ve své době opravdu neoriginální. Tak se to tvůrci alespoň snažili změnit tím založením policejního města. Země policajtů každopádně není strhující akční ani divoce napínavý film. Ba právě naopak. Je předem jasné, v jakých úlohách postavy žijí a jak film skončí se dá taky předpokládat. Sylvester navíc nehrál šerifa prvně. Ale zde mu patří trochu nezvyklá úloha člověka, který jde s davem se zavřenýma očima a zaklapnutými uši. Chvíli to dokonce vypadá, že se někdy až bojí. Každopádně je to snímek dobře obsazený a zahraný a neponudí. ()

ShotgunED

Kvalitní policejní drama s výbornými herci v čele se Stallonem.Jeho chybou je,že příběh je natáhlý jak špagety a chybí tomu nějaké napětí či akce,takže pusobí velice nudným dojmem a nemá žádnou snahu vtáhnout diváka do děje. ()

Blackadder

1. Takový slušný průměr, který nenadchne ani neurazí. Určitě zaujme obtloustlý Sly ;-). 2. I když je film od začátku do konce nalajnovaný a vše se děje s železnou pravidelností, film nenudí. Možná film je neprávem opomíjený, na druhou stranu nijak nevybočuje. Za zmínku stojí snad nejhorší výkon Roberta de Niro, za což nemůže on sám, ale spíše příšerný scénář. ()

natalanka

Stalone v roli čestného policajta. A mě se líbil. Takového chlapa by chtělo mít dost ženských mezi námi. Zásadový, tichý, čestný a milý. Je fakt, že děj mi po čase zanikl a už ani nevím o čem přesně to bylo, ale co mi utkvělo v paměti byl pocit, že se mi tady Stalone, který konečně zasáhne, líbil. Zvláště, když byl mírně oplácaný a tak nějak mu to sedlo. Nemohu opomenout Liotu, kterého taky ráda vidím na plátně. Pro tenhle film taky ráda v budoucnu sáhnu. :-)) ()

badmotherfucker

Za pracně ušetřené peníze, polovinu týdne bez svačiny, jsem si půjčil tuhle horkou novinku videopůjčovny. Vychytal odpoledne až naši nebudou doma a čekal masakr ve stylu velkého Sly. Vydržel jsem celých dvacet minut závěrečné přestřelky a děkoval bohu za tlačítko FW naší dvouhlavý mašiny. Zbytek odpoledne kosil uslintaný prasata s strkal prachy děvkám aby mi ukázaly kozy. Hail to the King, baby. Deset let je člověku jen jednou ()

dudo24

Pozretý director’s cut. Ja som veľmi spokojný. Sylvester to pekne potiahol. Dobrý dej, dobre zahraté. Akcia na konci bola super spravená s tým tlmeným zvukom. Vidieť Stallona s bachorom je strašný nezvyk. ()

route60

Je to paradox rozhodně jeden z nejlepších filmů se Stallonem je zde haněn a přitom se nejedná o lacinou střílečku jak bývalo mnohdy od něj zvykem, James Mangold natočil slušné drama o zneužití moci a obsazení filmu herci jako H.Keitel, R.Liotta, R,Patrick atd, dodávají snímku punc výjimečnosti, tento film zraje jako víno. ()

PamelaJJK

I přes parádní obsazení je to nudný blábol, který mě hodně nebavil a dokoukal jsem ho jen pro to obsazení. A stálo mě to hodně sil. Z určité úcty k Pánům Hercům jsem se však překonal. Občas nesourodé, občas na hraně logiky a skoro vždy průhledné a předvídatelné a celou dobu nudné a takové uondané. Hudba taky nic moc. Nebýt tam trio Stallone, De Niro a Liotta, tak pošlu celou Zemi policajtů s klidem do kopru. ()

harycek

Nemůžu si pomoci, ale tento film mě moc nezaujal a neuchvátil , spíš takové pomalé vyprávění o policajtech s kapkou akce!? ()

vlada-xxx

Kvalitni podivana s roztomilym Stallonem a velmi slusnou gradaci...nejak si ale rikam, ze to vsechno mohlo byt jeste mnohem lepsi....3&pul* ()

YOGI_BEAR

Tohle je živoucí důkaz, že Sly umí hrát. Všem co se posmívají jeho herectví, jakoliv je v některých dílech rockyho a pokračování ramba prkenný, doporučuji shlédnout tento film. Bez problému přehrává obě herecké veličiny v podání Harveyho Keitela i Roberta De Nira, u kterého to, ale v tomto případě není žádné překvapení, jelikož stráví na plátně sotva 5 minut. Je neskutečně přirozený a civilní v roli mírně zaostalého šerifa a má úplně parádní pivas. Ač přes vellikou základnu herců, opravdu hvězdné obzazení, to není žádný blockbuster. Je to téměř komorní film, odvykládán pěkně pomalu a s rozvahou. Plus vynikající finále. Normálně bych dal tři, ale Stallone je můj oblíbenec. ()

kikin01

Víc než příběh na vás dýchne hned celá řada známých herců, od Slaye až po terminátora. Ničím moc nepřekvapí.. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta