Reklama

Reklama

The Black Demon

  • Mexiko Demonio negro (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Paul Sturges (Josh Lucas) bere svou rodinu na výlet do Mexika na ostrov Baja, aby zkontrolovali ropnou plošinu, kterou vlastní jeho společnost. Jakmile se tam dostanou, zjistí, že místo je téměř opuštěné a zůstalo tam jen několik vyděšených dělníků, kteří mu řeknou, že plošinu opakovaně napadl obludný žralok, který je součástí mexické legendy. Jelikož se plošina potápí do vody a žralok je pronásleduje, musí najít způsob, jak dostat svou rodinu do bezpečí a zůstat naživu. (JasonCZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (30)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení nedávalo příliš naděje na alespoň obstojný film, ale zkusil jsem ho. Nebudu psát, že nechápu zdejší odpady, jelikož každý má své právo na hodnocení filmu, pokud ho tedy viděl. Občas mám chuť zabrousit do černých vod a tentokrát jsem byl spokojen. V první řadě je třeba poznamenat, že nejde o prvoplánový žraločí horor, proto žralok není hlavním motivem a ukáže se jen párkrát. Při tom po trikové stránce jsou scény s ním dostačující a na příklad pohlcení člunu na začátku je velmi dobře udělané. Ve skutečnosti se totiž jedná o drama člověka, co těžce chyboval, své špatné jednání si musí přiznat, a to není lehké, a následně se snaží chyby napravit, což je ještě těžší. Celý příběh tak dostává až baladický rozměr, a kdo zná definici balady, tuší, co může očekávat. Současně pochopí, že nejde o ekologickou agitku, jak se v určité chvíli film jeví. Příjemný je lehce mysteriózní nádech. Vizuálně velmi dobré. Plošina vypadala jak z dob krále klacka, což mělo jistý půvab a samozřejmě jistý důvod. Film nešetří napínavými scénami, které nejsou jen na plošině a v moři, stačí třeba potyčka s vidláky v baru... Kdo ale hledá akční film s dech beroucími efekty a trháním obětí v přímém záběru, musí sáhnout po jiném filmu. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nehoda na ropné plošině probudí jakéhosi démonického digi žraloka, který nejen že chce všechno sežrat, ale taky dokáže způsobit halucinace. Do hledáčku se mu dostane zástupce těžební společnosti, který přijel plošinu zkontrolovat a jeho rodina. V rámci survival béček není Black Demon ani zdaleka tím nejhorším co je k vidění, nicméně je asi prvním filmem z tohoto ranku, který se krom digitální příšery, trochy mrtvol a špetičky napětí snaží přinést i něco jako poselství - v tomhle případě týkající se ochrany prostředí a ekologie. Pokud sem to dobře pochopil tak titulní žralok je vlastně něco jako ochránce přírody a jakkoliv nemám nic proti ochraně přírody ani ekologii, v takovém filmu taková snaha působí jako pěst na oko a dost to nefunguje. Asi by mělo tvůrcům sloužit ke cti, že se snažili naservírovat divákům víc než jen zábavné béčko bez větších ambic, ale bohužel...30% ()

Reklama

Adramelech odpad!

všechny recenze uživatele

Opět jeden žraločí film, tentokrát nepříliš zdařilý. Moji pozornost poutal jen velmi chabě. Během jeho sledování mě napadlo, že současné squalery opomíjejí problematiku LBGT+. Nápravu tohoto nedostatku bych si představoval třeba takto: Skupina příslušníků zmíněné komunity (samozřejmě vhodně rasově namíchaná) si vyjede na člunu pod duhovou vlajkou, aby se radovala ze svého práva svobodně se hlásit ke své sexuální orientaci. Člun napadne žralok, a sice žralok rasismu prostý a demokraticky smýšlející, který neposuzuje kvalitu člověka podle barvy pleti a nediskriminuje homosexuály, nýbrž je požírá se stejnou chutí jako heterosexuály, čímž je vyjádřeno, že homosexuálové nejsou nijak horší ani méněcenní. Totéž platí o lesbách, které by na člunu neměly chybět, aby byl film koukatelnější. Jinak by to byl takový běžný film o tom, jak žralok snídá, obědvá a večeří a  přitom dává pozor, aby mu neuplavala jeho zásobárna masa. Ono se v tomhle žánru nic moc originálního vymyslet nedá, ale nějaké body za politickou korektnost by se tady nasbírat daly, což si zřejmě nikdo z filmových tvůrců ještě neuvědomil. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nebol by som až taký prísny. Na 3* to nemá, ale vravieť o tomto ako o odpade je trochu mimo. Videl som v živote väčšinu žraločích hororov, aká bola natočená a The Black Demon je „len“ podpriemer. Žiadna katastrofa. Situovanie deja do Mexika tomu dodáva exotický fíling, hoc áno: 80% sa odohráva na mori. Josh Lucas je zúfalý, ale v pár záberoch vyzerá ako Bradley Cooper (prepáč, Bradley Cooper), vďaka čomu film ako celok v divákovi má tendenciu vzbudzovať hollywoodsky dojem. Ale, pravdupovediac, v niektorých scénach mi naopak pripadal opitý alebo zlomený v duchu „Doprdele, mám 52 rokov, kedysi ma režíroval Ang Lee a teraz hrám v tomto, čo sa to so mnou stalo, prerazím vôbec niekedy, alebo to bude už len horšie?“. Prostredie obrovskej plošiny je skvelé; škoda, že okolo neho nevystavali lepší scenár. Žralok je v pohode. Aspoň v tých pár desiatkach sekúnd, v ktorých vystupuje. Žiaľ, presne tak: teoreticky ide o žraločí horor, ale samotný žralok tu má v podstate len cameo. Čo by nevadilo, ak by postavy boli fantastické, scény nezabudnuteľné a scenár báječný. To ale samozrejme nie je. Ekologické reči mi nevadili, vlastne tomu pridali na zaujímavosti, ale proste toto mal byť žraločí horor a nie je. ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Jak zvolal Vetchý v okresním přeboru. Tohle bylo peklo. Mám pocit, že za postavou režiséra se skrývá Greta Thunbergová. Protože to bylo napěchovaný děsnejma eko kecama , občas kecama o prokletí a trestu matky přírody vůči lidem. Vlastně toho megadolona poslal ďábel. Josh Lucas není úplně můj oblíbenec, ale tady hraje pěkný hovno. Žralok byl děsně nefunkční, divně vytvořenej, a vlastně to byla zcela vedlejší role. A celý to bylo blbý až běda. 10%. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Podľa príbehov od rybárov z okolia Baja California sa legenda o Čiernom démonovi rozprávala z generácie na generáciu. Hovorí sa, že tisícky rybárov zomreli tvárou v tvár tomuto tvorovi, pretože ich telá sa nikdy nenašli. Hovorí sa tiež, že Čierny démon je zabijakom stoviek veľrýb, ktoré sa našli mŕtve pozdĺž Tichého oceánu, pri útoku, ktorý vyzerá ako útok obrovského zvieraťa. (Arsenal83)
  • Snímek se natáčel v ateliérech Pinewood v Dominikánské republice. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama