Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

panMartin

To byl nářez. Nikdy bych nevěřil, že se mi tak moc bude líbit film o zombíkách. Zack Snyder svoji prvotinu zvládl s lehkostí zkušeného režiséra a dopřál nám slušnou krvavou podívanou, která se s blížícím se koncem změnila v prvotřídní jatka. Atmosféra je výborná, to samé se dá napsat o hercích, režii, tricích, kameře a hudebním doprovodu, navíc pořádná dávka černého humoru. Hereckému obsazení vévodí Ving Rhames. ()

CinemaRanger

Lepší tři, horší čtyři. Vadilo mi, jak se střídá zábava s vážností a některé scény měly zbytečnou depresivní atmosféru. Jinak fajn akční horor se zombíky. Kdybych to viděl v kině, tak bych nejspíš hodnotil líp. ()

Decker

Hodne brutalni masakr, ale misty i velice vtipny a inteligenti filmecek, ktery fanousi zombie hororu nesmeji propast. ()

Triple H

Najlepší zombie film vôbec. Perfektné vtipy (Burt Reynolds), sympatické postavy a všetko ostatné. V rámci žánru bezchybné. A ten, koho napadlo dať do úvodných tituliek ako podmaz Johnnyho Casha a The Man Comes Around je génius. Naozaj je. ()

hans500

Dobří herci, slušná režie, velmi dobrá kamera, ale atmosféra mohla být povedenější a scénář taky nebyl nijak výjimečně dobrý. Za 3,5*. ()

Copacabana

Aj napriek tomu, že zombie filmy nemám príliš v láske (až na night of the living dead), bola som zvedavá, čo tento prinesie. A priniesol hlavne more vydarených zombíkov, cool soundtrack, a celkovú štýlovosť, ktorá pre mňa pozdvihla film na takpovediac vyššiu úroveň. ()

chelseaman22

Neoriginální, nudné a zase nudné. Kvalitativně srovnatelné se Zombielandem. Casting se až na "šerifa" nevyvedl vůbec, což ve filmu musí pocítit snad každý divák. Šedé kůry mozkové jsem se nabažil na 50 let dopředu, a to je tak jediná výhoda, proč spáchat akt shlédnutí. Film určený pro tzv. FREECOOLINý, kterým je méně, než 16 let. 35% ()

Mr.Ripley

Nadějný Zack Snyder přinesl nejen skvělou poctu a remake v jednom, ale zároveň renesanci "mrtvému" žánru. (Stejně jako svého času kdysi jeho předchůdce). ()

Motinski

Pekná pocta Romerovi. Snyder vie natočiť cool scény, zo zombíkov spraviť vraždiace monštrá a nie len nepríjemných okoloidúcich čo nemôžu behať, no nie všetko mi sadlo. Interakcie medzi postavami sú slabé. Bolo mi úplne jedno kto zomrie a všetky pasáže kde sa hrá na dramatickú nôtu, nefungovali. Aspoň na mňa teda. Keby sme celý čas ostali v režime suchého humoru, efektných vrážd a fajn vizuálu, bol by som spokojnejší. Oproti originálu je toto spracovanie ale aspoň sviežejšie. ()

Avathar

Snyder natočil svižnú horrorovú komédiu plnú čierneho humoru. Plus je, že scenár sa neotravuje s nejakými detailami a hneď rovno vhupne do deja. Postupom času je síce scenár trochu nemastný-neslaný, ale záverečný pokus prebiť sa cez armádu zombie je lahôdka! Hlavne keď sa k slovu dostane motorová píla. ()

adams89

Asi málokterému režiséru se podaří debutovat hned takovým hitem, jako to dokázal Zack Snyder se svým Úsvitem mrtvých. Navíc v mnoha ohledech překonávající slavný hororový originál z roku 1968, což se také málokdy povede. Všechny překvapil nejen svým režijním talentem a nadhledem, ale i zápalem pro věc, jakým film natočil. Hororové okamžiky střídá s těmi akčními (a že jich tu je požehnaně) a samozřejmě nezapomněl ani na kvalitní humor, kterého si divák užije až až. Spolu se solidně hrajícími a přesvědčivými herci, mnohdy opravdu povedenými maskami a profesionální a vynalézavou kamerou natočil film, který po právu dokazuje, že je špičkou žánru zombie hororů. Dvě hodiny adrenalinové jízdy, která nikoho nenechá ani na chvíli vydechnout. Přesně takový film tu už nějaký ten rok chyběl a já můžu jen nadšeně tleskat! Už teď se nemůžu dočkat, co dalšího na nás tenhle nadějný nový režisér přichystá...90% ()

rodo

Tak to byla jízda, ani chvíli jsem se nenudil. Skvělé hlášky, rychlí zombíci a výborná kamera. Tento film mě velmi mile překvapil. ()

JimmyII

Hodně mi vadilo místy fakt absolutně blábolovité a klišovité dialogy a naprosto nelogické chování hlavních postav, odporující všem lidským instinktům. Ale pořád to byla skvělá jízda! Nebavil jsem se tolik jako u nedávného promakanějšího 30 dní dlouhá noc, ale užil jsem si to! ()

ivan_drago

Nápad udělat tak rychlý a mrštný zombíky se opravdu cenní stejně jako hodně krve a četnost odpadajících a rozstřikujících se hlav a údů. Scéna se snajprem na protější střese je asi nejlepší z celýho filmu. Herci sou tam akorát od toho, aby umírali a to se jim daří více než dobře. Zajímavé jsou taky bonusy na dvd, které opravdu stojí za skouknutí. Já sem se moc bavil. ()

Honzíno

Vynikající úvodní i závěrečné titulky. Začátek bez servítek, stejně jako celý průběh. Škoda nemalého množství nelogičností v chování postav, to mi však vynahradilo hodně vyvedené finále. Jistý, hutný, vtipný a nářezový debut. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)