Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

sulimo

Nechápu, nesdílím nadšenost. Fakt jsem z toho nebyla na větvi. Začátek fajn, ten zbytek byl ale tak ohranej, až se ani moje osoba nebála, nelekala a bylo jí naprosto volný, jak to dopadne. Což je prostě špatně. ()

Juto

Režisér Zack Snyder odviedol úžasnú prácu, keď vytvoril pocit skazy a hrôzy, zatiaľ čo film pokropil zlým humorom a úžasnou hudbou. 9/10 ()

emo

Geniálne! Horror s takou hustou atmoškou a takým nadupaným tempom som asi ešte nevidel. Fantasticky pôsobia aj humorné scény akosi odľahčujúce úvod (Burt Reynolds), z ktorých akoby ste vycítili, že pravé trable hrdinov ešte len čakajú... Takto nejak mal vyzerať Resident Evil. Dobre sú typovo obsadení herci - máme tu typickú nesúrodú horrorovú zmesku postáv ktoré sa skôr či neskôr dostanú chcípákom pod zúbky... Geniálny je Ving "Shaq" Rhames ako policajt Kenneth. Snyderovi sa skutočne podaril husársky kúsok a môžme len s napätím očakávať ako dopadne jeho ďalší projekt. ()

fashion

Prvý dojem - vážne kvalitný horor. V strede filmu som ale musela odísť, prišlo mi zle. Niečo podobné ,ako keď mi bola zima pri filme Deň potom. ()

WolfR

Remake klasiky, Úsvit mrtvých, natočil talentovaný režisér Zack Snyder. Celý svět zachvátila zombie apokalypsa, ale nikdo neví, jak to vlastně začalo. Ze dne na den se na Zemi rozlehla zombie epidemie a po světě nyní kráčí mnoho živých mrtvých. Skupinka lidí v jednom městě se dokázala zachránit a opevnila se v jednom prázdném supermarketu. Ovšem čas běží a zombie, kteří pořád přibývají, celý supermarket i s přeživšími obklíčili. A zásoby těm uvnitř se tenčí. A tak naše skupinka bude muset vymyslet plán, jak z obléhaného marketu a města uniknout. Skvělá hororová-akční jízda, jak pro fanoušky hororu nebo “zombies movies", tak i pro obyčejného diváka, který se chce prostě jen dobře pobavit. Film ubíhá v rychlém a svižném tempu, takže se budete dobře bavit. Stopáž filmu je tak akorát, takže se se všemi postavami stihnete dobře seznámit. Největším tahounem filmu je jednoznačně Ving Rhames alias borec Kenneth, který sice dostal méně prostotu, než třeba hlavní ženská role Sarah Polley alias Ana, ale o to víc je stylovější a nadupanější kdykoli se na plátně objeví. Jeho postavu si prostě zamilujete. Ve filmu je sice pár nelogičností a děr ve scénáři, ale jinak je to skvělá zombies, atmosférická, hororová zábava s povedeným vtípky a taky odkazy na originální verzi. V napětí budete celý film a nudit se rozhodně nebudete! 4 hvězdy. ()

campix

Úsvit mrtvých je jedním z nejlepších zombie survivor hororů nové éry. Toto se Snyderovi opravdu povedlo. Obsadil neokoukané herce a dal jim za úkol likvidování neskutečného počtu zombií. Napětí je na místě, atmosféra dobrá, ale jako v klasických pocornovkách, tak i zde se dají najít momenty úplně na hlavu (viz. přestřelka u mimina). Sice Úsvit mrtvých nemá na 28 dní poté, protože surová nekompromisnost anglického dílka je jedinečná, ale jinak je Úsvit špička svého žánru. Některé pasáže byli opravdu výborné (vyzbrojování, užívání si luxusu OC), sice typicky nelogicky americké, ale byli super. Po 300 druhý nejlepší Snyderův film. ()

BoXBe

Svého času velmi osvěžující změna s přesahem do dalších žánrů. Žádné napínaní, je prostě třeba zdrhat. Úvod filmu bezchybný. ()

AGO

Správny zombi film by mal obsahovat veľa krvi, niekoľko originálnych, (hlavne) detailne natočených smrtí zombíkov a v prvom rade, mal by mat istý nadhľad. Nový Dawn of the Dead všetky tieto zložky obsahuje a pridáva k nim super réžiu. Zack Snyder si s týmto filmom podpísal veľkú kariéru. Príbeh je svižní, napínavý a niekdy odlahčený komickými momentami. Po komerčnom úspechu by som predpokladal, že sa tento istý tím ľudí/zombíkov ešte raz stretne a natočí ďalší remake. A pre filmových fajnšmekrov by to bolo len dobre!! ()

Slavníkovec

U tohohle filmu prožijete nerealistický strašidelný zážitek, po kterém odmítnete shlednutí jakéhokoliv hororru v příštím kalendářním měsíci. ()

PADDY

Tak nevím. Na cinemaxe to dávali asi tři týdny každý druhý den a vždy, kdy jsem na to narazil, mi do hlavy přišla jedna myšlenka. A to, že ta děvka Ana se nějak moc brzo otřepala z toho že jí zezombíjovala celá rodina, a hned jí začala svrbět k....a na někoho jiného. Tenhle fakt prostě nepřekousnu. Vždyť to byla taková šťastná rodinka. ()

Benjamin-L

OBSAHUJE SPOILERY: Krvavý, adrenalinový, hororový prostě zombie film jak má být. Myslel jsem si že to bude kravina protože jsem viděl ten od Romera a byl úžasný sice tam neběhaly ale stálo to za to. Když jsem si měl film poprvé pustit tak jsem se docela bál a chvilkami jsem se lekal dnes už film patří mezi mé oblíbené filmy. Na to že je to režijní debut Zacka Snydera je to až solidně zábavné, nesmým zapomenout na herecké výkonu v tomto filmu u kterých herci dali naximum hlavně komparzisti co hrály zombíky. Jelikož se filmů se zombíkama nemůžu nabažit tak tenhle patří do mí Top 10 filmů se zombíkama. Nevym proč ale od začátku se mi ve filmu líbila svým charakterem postava CJ to je ten co hraje toho secruitaka jakoby vůdce. Nejvíc mě pobavilo jak na tý střeše střílejí ty lidi do hlavy a potom střelej BURTA REYNOLDSE. V poslední řadě bych chtěl tvůrcům poděkovat že do bonusů daly Andyho ztracenou kazetu ve které se dozvíte co dělal když zrovna nehrá s Kennethem na střeše šachy a ještě za ty regionální zprávy co jsou hned potom. Potrženo sečteno 100% toho nejlepšího co si můžu v hororu přát. zacku Snydere BRAVO. ()

StanislachKo

Bál som sa remake-u a to aj z dôvodu réžie Zacka Snydra (ktorého mám inak veľmi rád), pretože viem nakoľko sa vyžíva v obrazoch, efektoch a podobne. Romerov úsvit bol totiž celkom seriózna kritika amerického stáda, pri ktorom sa mi chcelo grcať, ale z iného dôvodu ako sú hektolitre krvi, či kosti trčiace z otvorených rán. Znyder však nesklamal ani tu, pôvodnú perfektnú myšlienku odel do modernejšieho šatu, trochu upravil dej, nech sa tam toho zmestí viac (viac postáv - viac psychológie) a spravil serióznu filmovú prácičku. Som fakt zvedavý ako si poradí s Nolanovým Supermanom. (takmer) všetko, čo doteraz natočil sľubuje veľké divadlo... ()

Nivenx

Ted' jsem si kliknul na hodnocení Úsvitu mrtvých a co nevidím. Já tu nemám koment! Tak abych tohle uvedl na pravou míru, tak jde o jeden z nejlepších zombie hororů, které spatřily světlo filmu. Neskutečná krvavá jízda od začátku do konce, která si nebere servítky s ničím. 80% ()

HorrFi

Tenhle film jsem si koupil kolem roku 2005 na VHS ještě když nám fungovalo video. Nepamatoval jsem si skoro nic a tak jsem se na to podíval po letech a rozhodně to neni tak dobrej jak jsem si myslel a nesouhlasím se zdejším tak vysokým hodnocením, ikdyž uznávam že v rámci zombie subžánru je to pecka. ()

SeanLSD

Nech žije konzum! Ja na ich mieste nanosím konzervy, sadnem do kníhkupectva a spustím mrežu. Nech si zombíci šalejú, mám čo robiť 20 rokov! ___ V cynickom vtipe a spoločenských súvislostiach sa ÚSVIT MŔTVYCH vyrovnáva svojim slávnym predchodcom ( a ďaleko prekonáva väčšinu súčasníkov ), ale nemôžem si pomôcť, nijako mi neimponujú šprintujúce mŕtvoly. Keď je raz niekto mŕtvy a ožije ( v súčasnosti už zásadne jedine vplyvom tajomného víru ), tak proste nebehá! Plíživá hrôza potácajúcich sa ľudských zvyškov ma ( mimo realitu ) desí ( a desivo teší ) ďaleko viac. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)