Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

upson

Hláškami nabitá klasika. Pan Zahajský zde daboval asi 4 lidi. Arnold měl nesporný talent i jako komik. Škoda, že se mi film nevejde do mojí topky. Navrch zde hraje v té době velmi pohledná a exotická Maria Conchita Alonso. ()

PALINO

Z pohľadu Arnieho filmov by som zaradil RUNNING MANA medzi jeho najslabšie. Námet filmu určite nepredstavuje zlatý důl, ale predsa len z neho mohli tvorcovia vyťažiť aj viac. Filmu chýba až na pár výnimiek atmosféra, čo je v prípade podobných filmov veľké negatívum. Úvod filmu je ešte ako-tak dobrý, ale počas samotnej show sa paradoxne začína najväčšia nuda. A tak si asi treba pozrieť RUNNING MANA v originále, kde sa môžme zabaviť aspoň na Arnieho prízvuku. ()

MARTIN*I

No jo, Běžící muž... Originálka kazeta která se mi někde válí, protože už mi nefunguje video :-) Je to sice béčko jak vyšitý, ale je to skvělý!! Prostě Árný, skvělý hlášky a jednoduchej děj, kde po cestě vymlátí všechno, co mu příde do cesty... ()

Han22

Běžícího muže mám docela rád. Miluju bitky s různě vybavenými lovci, pološílené davy a celou realitní šou. Mám pocit že stačí počkat pár let a něco podobného vznikne i v reálu... Bohužel na to je naplácán i ještě nějaký příběh a ten je otřesný - videomanipulace, boj za pravdu, která se musí odvysílat (pochybuju že by to lidi zpitomělé z reality show zajímalo), útěk z vězení, rukojmí které se zamiluje do únosce... Prostě klišé na klišé a ještě úděsně natočený a zahraný. Takže za tři. ()

jondoe

mne sa tento film pacil uz ako decku.a odkaz pre vas ktoru tu hovorite o brutalite.precitajte si kingovu predlohu a potom si prepiste komentare k tomuto filmu.bodaj by to chcel niekto natocit podla kingovej knihy. ()

Chris Wulf

Žádný extra film, ale... prostě je to podle Kinga, tak musim přidat jednu hvězdičku navíc.:) PS: Kdo si myslí, že Running Man nenapsal King, ale Richard Bachman -> Napsali ho oba...Bachman je Kingův pseudonym! ;) ()

Finskej

Nedá se to říci jinak než: obludné kouzlo osmdesátek. (PS: nemyslete, filmy tohoto druhu k tomu nejsou stvořené :-) ()

BlackTom

Skvelé, fakt skvelé. Tak tupú partiu záporákov ako sú Buzzsaw, Subzero, Dynamo (!!!), Fireball a Captain Freedom som snáď ešte ani nevidel a dúfam, že už ani neuvidím, nehovoriac o Arnoldovi v úžasne sebaparodujúcej roli (nesmie chýbať slávne "Já se vrátím..."). A pripadá mi tiež, že režisérovi by sa veľmi páčilo mať pod palcom podobnú reality show. Ku zmenám oproti predlohe sa ani neoplatí vyjadrovať sa, veď keď niekto prerobí nádherne béčkovo temnú anti-utópiu s ekologickým podtextom na tupú céčkovú vybíjanú s pár partizánmi, nezaslúži si toto jednanie ani len meno Bachmana / Kinga v titulkoch. Ako každá osemdesiatka je však v niektorých momentoch Running Man celkom napínavý, príjemne nahláškovaný, hravý, no samozrejme, úplne zbytočný. Produkt doby, **. ()

Zagros

Běžícího muže jsem viděl kdysi dávno jako mladý a pro napsání komentáře jsem si jej musel zopakovat. Byl jsem velmi překvapený, že mě bavil více než v mládí. Možná zastaral lehce technologicky, nicméně svými myšlenkami je film aktuálnější než dříve. Zdánlivě vyspělá společnost manipuluje s lidmi pomocí medií a nebezpečně připomíná totalitu. Kdo nesouhlasí, je umlčen, odstraněn, nebo rovnou zabit a ještě je to prezentováno tak, že je zlikvidovaný po právu a zmanipulovaná masa to s radostí přijme. Tohle je na akční sci-fi velká nadstavba. Když k tomu připočtu zdařilou atmosféru a především hláškujícího Arnolda, nemůžu dát nízké hodnocení. Jasně, nesrovnalosti se našly a není jich zrovna pomálu, ale kdo chce dát hodnocení při zemi, tomu bych ocitoval samotného Arnolda: „Při zemi? A nechceš nakopat do prdele? Potom budeš při zemi ty.“ :-) Každý ať si hodnotí dle své libosti, za mě jsou to nakonec čtyři hvězdy, za fajn akční sci-fi zábavu i s nějakým tím přesahem. ()

Hopper

Vo svojeje dobe celkom obstojná akčka, ktorá dnes už prísnejšie merítka neznesie. Arnold hrá koľko vládze ale nie je to pre neho. Inak sú aj lepšie Kingovky. ()

Balu...

No až zase tak daleko to od nynějších reality shows nemá. Knížka je s tímhle nesrovnatelná, tu doporučuju všema deseti. Typical American "B" Product Movie.. Chce to nadhled a strašnou nudu na podívání se na tohle =) ()

eagle-eye

Klasické Béčkové sci-fi s béčkovými hereckými výkony podle takřka nulového scénaře, přesto svým způsobem nezapomenutlná klasika z dob pozdního totalitního režimu. Ovšem ve třídě B je toto třída A a pokaždé dobře pobaví. ()

wosho

Kravina je to jako hrom. Ale Arnold by v té době na svém fyzickém vrcholu a v tom upnutém kostýmu je tak homosexuálně sexy. Scénář, režie, hercké výkony-to tu nehledejte, Běžící muž je jen testosteronová brutální akční jízda made in 80. leta. ()

Paity

A já si nemůžu pomoct, ale prostě The Running Man je film mého dětství. Sledoval jsem ho pokaždé když šel v TV a teď si ho i jednou za čas také pustím. Prostě patří do mé filmotéky. Ano, nejde o počin, který by se mezi Arnieho počiny řadil mezi nejlepší, přesto je to zábava. Brutality mohlo být možná méně. Ale já miluju akčňáky a sci-fi 80's. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)