Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Hulk Hogan

Jeden z Arnoldových klenotů, zasazený do roku 2017, kdy se lidstvo baví brutální reality show. Spousta lidí k tomuhle filmu evidentně cítí odpor, což nedokážu pochopit. Příběh je víc než solidní, navíc našlapaný akcí až po okraj. Vedle Schwarzeneggera se tu ukáže i legenda NFL Jim Brown (ten s plamenometem) či bývalý wrestler Jesse Ventura. Film parádně "odsejpá" a nudit se u něj může jen málokdo. Díky tomuto plus hláškám jako "Chceš oheň?" si tento snímek vybojoval místo v síni slávy 80. let. ()

Kingjiri

Pořádný béčko, na který bych se normálně nekoukal a asi bych ho hodnocenim odstřelil, kdyby v něm nehrál hvězdnej Arnold. Příběh je hodně jednoduchej, šílenej a béčkově přiblblej, ale dokáže na hodinu a půl zabavit - nicméně nejde o film, kterej by bylo nutný vidět dvakrát. Nejlepší jsou na snímku Arnoldovy hlášky, kterejch tu padne dost, a nějaký fakt stojej za to. Technický provedení je vcelku ucházející. Akce je sice dost, ale chyběla nějaká pořádná bitka, všechno se totiž dobojovalo až moc rychle. Třetí slabá hvězda za Arnolda a jeho hlášky. ()

mupimup

Když jsem se před časem, v záchvatu nostalgie, zeptal ve videopůjčovně na tenhle titul, byl jsem zmatenou obsluhou odeslán do oddělení sportovních dokumentů. Po vysvětlení, že nesháním biografii Emila Zátopka a zároveň se nejedná ani o utajené pokračování Forresta Gumpa si vzal mládenec týden na prohledání archivu a já odešel s prázdnou. Výsledek se však brzy dostavil a za pár dní mi vyčerpaný pracovník s triumfálním výrazem předával zaprášený nosič. Byl to On. Snímek z doby, kdy se dnešní filmová klišé teprve tvořila, takže jste je mohli na plátno házet lopatou a nikdo se nad tím nepohoršoval. Arnoldova přítomnost navíc zřetelně určovala charakter nabízené zábavy a spolehlivě tím selektovala potencionální diváctvo. Snímek naštěstí nepostrádá určitý nadhled. Jenom nadhled totiž mohl umožnit vytvoření záporáků z tak kouzelných úchylů jako karikatury finského drvoštěpa, který nemůže pro chlupy ani připažit, čínského propagátora ultimátní formy hokeje nebo mého oblíbeného zpívajícího vepřoida s žárovkama na řepě. Díky těmto odlehčením, která si dovolil film sám k sobě, mi pak jde spolknout i skutečně nenáročný příběh včetně zákonitého konce a bez většího pocitu viny přidat třetí hvězdu. ()

AxelWers

Starý dobrý dystopický akčňák z konca 80. rokov. Kto nezažil nahraté filmy na VHS za totáča, nikdy nepochopí to čaro :) ()

VerenaLord

Pro mě naprosté utrpení, ale stejně nikdy neodolám a riskuji, když se dívám na film zpracovaný podle Kinga. Film působí velice lacině, amatérsky a neuměle. A Schwarzenegger celkový dojem naprosto zhoršuje, než aby snímku pomohl vylepšit image. ()

Kadas97

Ďalšia „kingovka“ resp. „bachmanovka“, ktorú som si pozrel bez znalosti knižnej predlohy. Vprípade, že v knihe nie sú nejaké zásadné zmeny oproti filmu, tak mám pocit že Hunger games to pekne obšlehli. Mám rád filmy spred roku 2 000 a ich ponímanie budúcnosti a preto som sa nepohoršoval nad oblečením ani podobnými vecami. Arnold podal tradične dobrý výkon so starým známym „Já se vrátím.“ Zaujímavá futuristická hudba dobre dokresľuje boj o život. Celková pointa filmu stojí fakt za zamyslenie. 7 z 10 ()

Schlierkamp

Americký akční sci-fi film inspirovaný románem S. Kinga Běh o život v hlavní roli s A. Schwarzeneggerem. Příběh se odehrává v roce 2017, což byla v době vzniku filmu daleká budoucnost a v té době trpěla americká společnost pod diktaturou, která byla propojena svojí propagandou s oblíbenou televizní show Běžící muž. V tomto televizním pořadu byli posílání vězňové a režimu nepohodlní lidé do ponurého podzemního světa, kde měli bojovat o svůj život s vycvičenými lovci. Bývalý vojenský pilot B. Richards (A. Schwarzenegger), který odmítl rozkaz ke střelbě na civilisty, byl do této smrtící show také umístěn. Hlavní hrdina však začne likvidovat agresivní a primitivní lovce jednoho po druhém, až moderátora pořadu R. Dawsona zachvátí zoufalství. V závěru provede Arnold spolu s povstalci ukrytými v podzemí něco jako státní převrat, k jehož realizaci stačilo zastřelit pár mužů ochranky a bezpečnostních složek v televizním studiu. Ženský prvek v tomto nízkorozpočtovém snímku P. M. Glasera představovala bývalá kubánská modelka M. C. Alonsová. Ze známějších herců se ve snímku ukázal Y. Kotto jako Richardsův společník, jenž zahynul v podzemí. Bojové scény byly tentokrát slabší a příběh, který se soustředil především na souboje s lovci v televizním přímém přenosu, také. Záběry na šílící obecenstvo v televizním studiu názorně ukazuje zmanipulovanou masu lidí s vymytými mozky, kteří věří všelijakým lžím, neboť nemají jinou alternativu a neznají jiné informační kanály. Běžící muž je málo známý Arnoldův film, jenž patří do kategorie béčkových filmů s nízkým rozpočtem a který hodnotím průměrně, neboť i mezi nízkorozpočtovými filmy, kterých se v této době točila spousta, se najdou filmové skvosty, k nimž však tento snímek neřadím. ()

kondor77

S ohledem na dobu vzniku nejde o úplně hloupý film. Je ale škoda, že ho tvůrci nepojali trochu civilněji (odkazuji na předlohu) a nabídli akční operetu. ()

KOOHA

Pecka film, videl jsem snad stokrat jako malej kluk. Pamatuji si, ze jsem nemel rad ty pasaze, kdy ty tanecnice zahajovali kazdej zapas a na tehdejsim vhs jsem je poustel zrychlene, pac me vytacely. Oh man...to tech letech je to prave to nejlepsi na to filmu. Spolu s tou hudbou je to max. Taky pisen k zaverecnym titulkum...Restless Heart tam sedi jak poklice nad hrncem ()

Titus

Bizarní, béčkový film. Neudělal na mě dojem. Jediné, co se dá hodnotit jako plus je Arnold s několika cynickými hláškami. ()

Odpadlik

Není to tak špatné, možná lepší než Barbar "Onan" a Rudá Sonja. Námět by se možná dal víc rozpracovat a Maria Conchita Alonso víc odhalit :-) ()

LordMysti

Koukám velice špatné hodnocení. Ovšem mám k tomuto filmu hlubší vztah, je to přesně jeden z těch filmů, na kterém jsem vyrůstal a na staré ošoupané videokazetě mnohokrát pouštěl. Zajímavá myšlenka i když na někoho kdo tento film uvidí dnes, musí působit dosti "divně". ()

lokol

pomerne stary film s pomerne slabymi efektami, co sa da ale vzhladom na tu dobu odpustit...vlastne ani nie, dost mi vadil Dynamo.ten bol ako efekt uplne onicom...arnold napchaty v nejakom uzkom farebnom saciku uteka pred gladiatormi...v arene a pred divakmi...neviem ci to narazali ako na viziu do buducnosti alebo neviem co...dost som ten film nepochopil, resp. nevedel co mam na nom pochopit alebo sa opat iba divat a nerozmyslat nad myslienkou ako pri vsetkych akcnych zvastoch, naviac tuto aj s nadychom pokusu o nieco neidentifikovatelne...horsi som asi nevidel od arnolda...a co sa tyka akcie a brutality o ktorej sa tu dost pise...ani to ma vobec nezaujalo...tiez som si skor myslel o moci televizie, no potom sa tam do toho vlozila demonstracia a hovadiny a uz mi to unikalo. a aspon keby vysledok bol carovny ale nic - slabota ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)