Bílí zabijáci

• USA Shark Zone (více)
Drama / Akční
USA / Bulharsko, 2003, 88 min

Strážce pláží Dean Cochran se před časem jako jediný z týmu potápěčů ubránil útoku žraloků. A tak když žraloci opět napadnou koupající se lidi, okamžitě naléhá na starostu, aby pláže uzavřel. Jenže město je na turistickém ruchu závislé... (oficiální text distributora)

Asia_Power

A máme tu další totálně zkurvenou variaci filmu Čelisti tentokrát tak vymazlenou, že obsahuje i několik stejných vět jako původní film. Ve filmu hrají dva druhy žraloků - jedni, co jsou vystříhaní z dokumentů National Geographic a pak druzí - krásně gumoví. Aby se sračka ééé film odlišil od Čelistí tak tam tvůrci foukli vrak lodi, na který jsou diamanty. Náš hlavní rek (to je prosím pěkně hrdina) je jedinej člověk v galaxii, co ví, kde vrak je a bez něj se padouchové (zlí rusáci co chtějí diamanty) nehnou ani o metr. A v tu chvíli začíná být tahle bulharská klasika definitivně na píču. Rek totiž odmítá rusákům říct, kde vrak je, jelikož tam před deseti lety zabublal jeho táta a ještě pár lidiček a rek to jako jedinej přežil, když ho pilot Igor zachránil se svým letadýlkem. Takže rusáci nejdříve rekovi podlézají, nabízejí penízky a pak se naserou a unesou mu kluka ušatýho. To zajistí rekovu spolupráci a pak přijde zlatej hřeb. Náš Hero zapíchne prst do mapy a řekne - Tady se potopte a za chaluhovým lesem 50 metrů doprava... Tečka... A rusáci se potopí a za chaluhovým lesem 50 metrů napravo opravdu najdou potopenej vrak... A já tak seděla a dumala jak velkej musí být člověk kokot, aby odmítl za 50 tisíc doláčů s bonusem dalších 20ti tuhle obyčejnou větu prohlásit dřív, než mu unesou dítě. Oni ani nechtěli, aby se tam potopil. Prostě nic. Jen tohle info. Takže jsem po chvilkovém dumání sama sebe ujistila, že hlavní hrdina musí být přímo ultrakokot. No nakonec do té vodičky musí, každopádně kdyby jim to řekl hned na začátku filmu, nemusel by. Jeho syn zdědil retardovanou povahu svého otce a tak když sedí na gauči, má spoutané ruce (nohy volný !!! ) a všude kolem něj hoří, tak místo aby se zvednul a utíkal z místnosti pryč tak radši dál sedí na prdeli a volá na tatíka, co má v pupku díru po kulce a dřímá ve sladkém bezvědomí, aby mu pomohl. Úžasné, že? A to nemluvím o emocích co v tomto filmu jsou. Hrdina ztratí tři skvělé kamarády, protože je před ním sežerou žraloci. Teatrálně si povzdechne a jde chlastat do baru, kde trousí fórky a připíjí jim "na zdraví" . Když mu unesou dítě nebojí se ani sprosté mluvy. Běžně nadávám týpkovi co mi unese dítě - Ty jeden zmetku ! Chybělo pohrození prstíčkem a dupnutí nožkou. Zbytek klasika Čelisti - Kokot starosta, město co potřebuje turistický ruch, žraloci a náš klaďas. Jen teda s tím rozdílem, že na rozdíl od Čelistí to není napínavý, hudba stojí za píču, herci za kokot, příběh za vyližprdel a celkově to je totálně na hovno. ()

Zeck odpad!

WOW !!! Tak tohle byla adrenalinová bomba, jak prase. Film začíná dost růžově, dlouze nám představuje postavy, které za dvě minuty chcípnou a divák tak má skvělý přehled o tom, kdo se jak jmenoval. Žraločí zabíjení je ukázáno zcela realisticky a odpovídá době vzniku. Ještě teď se nemohu vzpamatovat z tak brutálních vražd (bublání vody, vylití červeného barviva do bazénu, dřevěná "ukousnutá" noha). Šmrc dodávájí filmu zcela logické události, například komunikace potápečů přes vysílačku, ačkoliv mají všichni ucpané huby kyslíkovým náhubkem. Tvůrci si dávali záležet na filmových chybách, takže skoro žádnou "nevidíme". Možná až na záchranu potápeče z hlubokého oceánu pomocí spuštěného lana z helikoptéry (jen málokdo si díky pětiminutovému záběru nevšiml, že vedle plavajícího potápeče je plouvoucí rampa, na které celou dobu seděl, než se spustila klapka). Zkrátka film jak řemen. Jako komedie zcela geniální, jako "horor" o žralocích naprosto amatérské. 0% 07.04. 2010 ()

tron

„Za zeleninu nemôžem.“ Prekvapivo brutálne vraždiace scény (v niektorých doslova krv s hrudkami ľudského mäsa špliecha o steny kajút) fanúšika žraločích hororov určite potešia, ale ak necháme stranou drobnosti (odporný ústredný hrdina, viacero scén skopírovaných z ČEĽUSTÍ – od opitého dievčaťa cez klietku - atď.), zostane najväčšie mínus. A to hrozný scenár, ktorý si nezaslúži ani plutvu zľutovania. To naozaj niekto myslel vážne? Ak áno, PREČO? Experti na žralokov sa boja žralokov. Starosta odmieta zavrieť pláže po tom, čo celá SVORKA doslova ROZTRHALA NA KUSY minimálne 5 plavcov. Keď hrdinovi priamo pred očami žraloky roztrhajú troch kamarátov, nahnevane buchne do stožiara a trocha zvýšeným hlasom povie „dočerta“... ()

kulyk odpad!

Jako já snesu hodně, dá se říci, že jsem přeborníkem snůšky, ale takovéto vejce by rozervalo kloaku i onačejším prdeláčům. Bez jakékoliv nadsázky bych rád potenciálního diváka varoval, že Bílí zabijáci jsou špatným pokusem albánské mafie o proprání peněz z prodeje rozličných drog. Bohužel totiž spořivý Balkánec škudlil na výplatách, pročež všechny bulharské ochotníky, herci či scenáristy počínaje, poradci a střihači konče, zadotoval právě oním šmakovným běloskvoucím práškem. A je to tak trošičku znát, neboť ansámbl nelenil a plat prohnal rypákem již během točby. Jako třešničku na monstrózní sračce distributor zapomněl uvést, že se jedná o parodii všech parodií futrál. Alespoň již vím, jak se pozná, že pod vodou fofruje mým směrem žralok. To se tak zvedne racek z hladiny, otočí hlavu doleva a odletí (vpravo) s výrazem ,,vyližte mi prdel, sjetí živkovové". Použito tuším třikrát. ()

Isherwood odpad!

V hororech o nasrané fauně se jakási míra demence dá očekávat, ale vždycky je čím překvapovat. V tomhle případě to měli být ‚řvoucí žraloci‘, což je ale asi tak jediné, co na tomhle filmu stojí za vidění, protože zbytek je nevtipná nuda, které ani střílení z brokovnice, smrtící hlášky (hrdinovi sežerou partu kamarádů a on s kamenným výrazem zahlásí: „Bastards!“) a jedny kozy z povinnosti nepomohou nad hladinu. Nezajímavé ani z hlediska sběratele špatných filmů. ()

• Film je oficiálně čtvrtým dílem série Žralok útočí, nicméně s předchozími snímky nemá společný už ani název. (L_O_U_S)