Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Mr.Apache

Překvapivě výborný snímek z oblasti vesmírné sci-fi. Obsahuje svižný a napínavý děj a několik vskutku hrůzostrašných scén. Design kosmické lodi, řešený v gotickém stylu, a mnoho dalších vizuálních detailů přispívá k temnému vyznění tohoto pozoruhodného kousku. ()

Skejpr

Naprostá kravina. Původní nápad solidně budován v první polovině je nakonec (ro)zpracován naprosto nedůstojným a vyloženě amatérským způsobem. Neohrabaným, neoriginálním a směšným... ()

Shit

Film má na svou dobu dost mizerný efekty a jako horor to u mě taky moc nezabodovalo, ale jako celek to je celkem průměrný, takže tomu nemůžu dát zas tak špatný hodoncení ()

Dadel

Jeden ze dvou filmů, ze kterých mi bylo fyzicky nevolno. (Tím druhým je 120 dní Sodomy, pokud vás to zajímá:) Ale pozor, to není výtka - naopak si toho cením.:-) Ono v dnešní době už není jednoduché natočit horor, který by dokázal takového otrlého cynika jako jsem já zcela upřímě a nefalšovaně zhnusit:-) Paulu Andersonovi se to povedlo. Dobrá práce!:) ()

flanker.27

Ze začátku atmosféra navozená slušnou hudbou a kamerou, pak ale postavy začnou vypouštět z huby ty stupidní repliky, úmrtí se množí a člověk se začíná smát hlouposti scénáře. Rozuzlení je jedno z nejdebilnějších a navíc tak špatně natočené, že to vypadá, jakoby se na place všichni ožrali a dotočil to ten nejstřízlivější. ()

Morien

Když to porovnám se všemi ostatními filmy, kde Sam Neill hraje magora, tak tenhle bude tak na čtvrtém místě. (1. Posedlost, 2. Šílenství, 3. Piáno - o něm by se dalo polemizovat, jestli do této kategorie patří, ale přece jen tam ohrožuje lidi svou omezeností a sekyrou). ()

choze

Dobře obsazený, vizuálně nabušený, znepokojivou atmosférou dýchající a krví nasáklý efektový akční sci-fi horor, při kterém si nemůžete nevzpomenout (nejen) na Vetřelec (ještě očividnější koncept gotického hororu přeneseného do vesmíru, Weir a posádka ve společenské místnosti, poslední scéna) a Hellraisera. Scéna, v níž Laurence Fishburne zachraňuje člena své posádky, co vyskočil bez skafandru do kosmu, je nářezová. Chci vidět studiem ztracenou původní drsnější 130 minutovou verzi a chci zpět toho starého Paula Andersona! ()

Segrestor

Nejzajímavější sdělení z filmu je princip ohnutého pijáku. Princip ohnutého pijáku totiž vysvětluje, jak se nejrychleji dostat z toho špinavého smradlavého bodu A, totiž Země, do tajemného neznámého bodu B, kdesi na konci vesmíru. Prostě ohnutím toho prostoru, té neskutečně šíleně velké vzdálenosti, která by za jiných okolností trvala překonat tak nepředstavitelně dlouho... a to je co říct, se kurevsky velká loď v mžiku objeví milion let v kosmu. Pak film vygradoval v jakýsi horor, který pak chtělo napodobit ještě mnoho dalších filmařů, ale to s tím pijákem v hlavní roli se mi opravdu líbilo. Liberate tuteme ex inferis mi ale také utkvělo v hlavě jako khůl hlas ze záhrobí. Podle nejmenovaného zdroje ale mělo být správně latinsky řečeno: libera tutemet ex inferis. ()

Gilmour93

Kultovní sci-fi? Srovnatelné se Scottovým Vetřelcem? Povídali, že mu hráli… To, co se začátku snaží tvářit jako nějaká neplytká záležitost ohledně tajemné kolotočářské atrakce na lodi Event Horizon, se s přibývajícím časem a zásahy producentů změní v prachsprosté béčko s atmosférou podporující u diváka horizontální událost zvanou spánek. Same Neille, kam jsi dal oči? Myslím tím při čtení scénáře.. S ohledem na autorovu dosavadní režisérskou filmografii mě napadá mírně pozměněná parafráze z jedné epizody Red Dwarf: „Epilog: Druhý polymorf, který byl o poznání méně inteligentní, než ten první, se zabydlel v šuplíku s Andersonovými dobrými filmy… kde zemřel v osamění o mnoho let později sešlostí věkem." ()

Tuxedo

Na Andersona nezvykle slibně rozvržený námět a ještě překvapivější hutná atmosféra někdy v polovině snímku vyklidili pole ve prospěch tupého béčka, jenž zahazuje ústřední téma všanc a předchozí pracně budované vztahy a psychologii postav staví na hlavu. ()

Hal_Moore

Určitě jeden z nejkvalitnějších hororů. Ryze napínavé a pomalé. Tenhle typ zobrazení hrůzy mám rád (režisér vlastně samotné zlo neukazuje, ale nechává pracovat divákovu fantazii, což bylo skvělé například u Vetřelce...). ()

TheDarKnig

Opravdu brilantní řemeslo po většinu délky filmu, tak strašidelný film skvěle pracující s tajuplnou a děsivou atmosférou opuštěné lodi, s kterou rozhodně není něco v pořádku, s dobrými hereckými výkony a celkově velmi sympatickou zápletkou, to vše ale trochu zazdí doslovný závěr a ten děsivý masakr. Ale jen trochu, protože vlastně celé to k tomu spěje, takže 3 hvězdy dávám spíše za logické chyby, kterých bylo až příliš na to, abych je mohl přehlídnout. Jinak jsou to lepší 3 a snad by to mohly být i 4, kdyby jsem ten konec lépe pochopil nebo kdyby ho udělali více otevřený a méně brutální. ()

genetique

Jeden z posledných výborných sci-fi horroríkov s pekelnou atmosférou, kupodivu sa zaobíde bez príšer, pomerne jednoduchým príbehom, ktorému však pomáha scenár, krátka stopáž filmu a netradičné, zimomriavkové vykreslenie pekla. Škoda, že Anderson si neudržal v ostatných svojich dielkach aspoň takúto úroveň. 80%. ()

sniper18

V deväťdesiatych rokoch by sa asi ťažko hľadal taký temný sci-fi horor, ako práve Horizont udalostí. Zápletka na prvý pohľad vyzerá úžasne, záchranná loď, ktorá má za úlohu skontrolovať, čo sa stalo so stratenou vesmírnou loďou, ktorá bola až za hranicami známeho vesmíru a teraz po siedmych rokoch sa znovu objavila, pričom postupne všetci zisťujú, že sa dostala až do samotného pekla, ale ten scenár už nanešťastie až tak dobre nevyšiel. Celá prvá polovica je úplne v poriadku, pôsobí správne tajomne a temne a tak si skvelo položí základy pre to hlavné, ale toto už tak dobre nevyšlo. Nehovorím, že by som sa druhú polovicu nudil, to určite nie, ale predsa len sa z toho stane taká zbytočná vyvražďovačka alebo priemerne zvládnuté psycho, pričom by som si určite prial radšej niečo iné. A tak celkovo sa na to pozerá dobre, nenudil som sa, ale predsa len filmov, v ktorých postavy čelia zlu zo samotného pekla tak moc nie je a už vôbec nie v tomto žánri, takže v tomto mali tvorcovia prakticky neobmedzené možnosti, ako budú dej smerovať a vybrali si tie najohranejšie, čo ma dosť mrzí. Veľkým plusom je ale obsadenie, ktoré je až prekvapivo hviezdne, Sam Neill, Laurence Fishburne, Jason Isaacs, Kathleen Quinlan alebo Sean Pertwee, dobre zložená posádka, tu ma bavili vlastne všetci. Ale hlavným kladom tohto filmu je aj tak rozhodne réžia, film má vynikajúcu atmosféru a skvelý vizuál, takže aj tie priemerné momenty pôsobia dostatočne temne a nepríjemne. Preto hororové scény sami o sebe nie sú až tak kvalitné, pričom aj postavy umierajú dosť nevýrazne, takže ich smrť ma nikdy nezasiahla, ale skvelá réžia ich predsa len povyšuje. Takže Horizont udalostí svoj potenciál zase tak dobre nevyužil, potenciál zápletky bol podstatne väčší, ale aj tak to musím hodnotiť dobre, film som videl už viackrát a tá skvelá temná atmosféra ma vždy vtiahne. 72% ()

TheRaven

Takové průměrné sci-fi, všechno takové moc zbrklé, to ta krátká stopáž. Nic speciálního, na co bych se plánoval ještě dívat. ()

Madison

Film, ktorý vo mne na začiatku vzbudil záujem (svojou ponurou atmosférou vesmíru) a uviedol ma do deja, aby ma vzápätí na to previedol sériou tupých, nezmyselne zostrihaných, nič nevysvetľujúcich scénok, nefungujúcich v myšlienkovej a čo ma prekvapuje, už vonkoncom nie v zábavnej rovine. Obsahovo zmätený, chaotický, vizuálne neatraktívny horor, ktorý je absolútne nemožné akýmkoľvek náznakom prirovnať k mainstreamovému Votrelcovi. ()

Ainy

Od momentu vstupu na Horizont události jsem tušila, že v tom bude nějaká čertovina a měla jsem pravdu! Slušně napínavý vesmírný horůrek. Díky za přitepleného Coopera, jehož postava dávala filmu tolik potřebný humorný prvek. Jeho hláška "Vrátil jsem se! ... Skoro. Teď vám ukážu. Co se děje?? Sakra! " mě rozsekala. Načež se znovu trochu proletěl ... Od snímku jsem čekala, že mě spíše vezme do vesmírného dobrodružství, což se až tak nestalo, když nepočítám Cooperův sólo výlet do kosmu. Sam Neill, jako dr. Weir - strůjce kosmické lodi, ale děsivě vypadal. Ten se poved přímo ďábelsky. U spousty záležitostí mi ale unikaly souvislosti. Takže ano, napínavé to bylo, ale jinak nic omračujícího, teda. ()

Hellboy

Hlavně ze začátku pořádně temný film, ale předpokládám, že především vinou režie je tak nějak nedotažený. Ale je pravda, že slabší scénář ani sebelepší režie nevylepší no a to bude asi kámen úrazu. Protože to tak nějak celé nedává smysl. O motivaci postav se člověk nic nedozví, natožpak aby se s nimi nějak sžil. Postavy umíraly jak na běžícím pásu a mě to bylo v podstatě jedno. Navíc ačkoliv se to zpočátku tvářilo jako něco víc, tak to vlastně bylo úplně obyčejné béčko s děsně jednoduchym (nevysvětlenym) příběhem. Hlavně ke konci se ze sci-fi stane už jen horor a veškerá logika jde stranou. Přičemž horor jde narozdíl od sci-fi úplně mimo mě. A i ta výborná temná atmosféra po polovině zmizí..no to bych prostě asi chtěl moc. Je to škoda, z tohoto filmu se mohl stát ne přímo kult, no ale mohl dopadout lépe, potenciál byl obrovský. Hlavně když je vidět, že na výpravě se nešetřilo. Gotická vesmírná loď? To je prostě super:) Takle si dám příště radši Vetřelce... PS: Je zcela jasně vidět, jak tento film inspiroval o dva roky později Matrix. ()

3DD!3

Burácející atmosféra Neptunu a kosmická loď vyvržená z hlubin samotného pekla mě nenechala celých 92 minut ani na chvilku v klidu. Anderson umí když chce (bezchybný závraťový začátek) a nebýt trošku přestřeleného závěru dával bych 5* a s úsměvem. Takhle jen vzpomínám na dokonalé budování atmosféry v prvních dvou třetinách, skvělé herecké výkony Laurence Fishburna a Sama Neilla, hodně solidní triky a nápad, který kdyby se správně rozvedl mohl naplno uspokojit mého temného společníka. ()

Le_Chuck

Brutálne, až hnusné sci-fi. Rád by som videl tu directors cut verziu (ak ovšem existuje), možno by sa potom nejaka ta hviezda rozsvietila. Ináč jednoznačne nasvetleší moment šedivo priemernej réžijnej filmografie Paul W.S.Andersona. ()