Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

HAL

Hezky industriální kulisy vesmírné lodi samy o sobě špičkový film neudělají, na to by bylo potřeba zapracovat i na příběhu a na režii... a přiznejme si to, Paul W.S. Anderson je béčkař a béčkařem také vždy bude. 7/10 ()

ChewieDC

Slušná sci-fi, která se ze začátků tváří jako klišémi nabytá tuctovka, postupem času tuto domněnku vyvrací a na konci se rozpadá v akční béčko. Škoda. ()

Adam Bernau

Správný Američan respektuje fyzikální zákony, nevytváří černé díry a stará se o svou posádku. Jinak hrozí chaos a peklo. Ou nóóóóóuuuu. ()

Vančura

Perfektní sci-fi, které pro mě znamenalo velmi příjemný devadesátkový objev - myslím, že až doteď jsem o tom filmu nikdy neslyšel. Na svou dobu to má super speciální efekty, hraje tam perfektní soundtrack, má to kvalitní obsazení, a především dokonalou atmosféru, která mě k tomu zcela přikovala. V závěru se to sice už trochu zvrhne do takové lehce béčkové roviny, ale přesto jsem byl z toho filmu hodně nadšený. Jen škoda těch vystřižených scén, s nimi by to bylo asi už absolutně bezchybné. ()

Javert

Takhle nějak si předstvuji opravdu dobrý sci-fi horor. Kvalitně budovaná atmosféra, celkem dobří herci a až na ten konec velmi vyrovnaný děj bez nějakých slabších míst. A právě toho konce je škoda - z mrazivého sci-fi udělat naprosto zbytečně rádoby akční podívanou, to je zločin. I přesto však stále trvám na svojí první větě - je to velmi povedená "scifárna". ()

DJ Obelix

Tak očekávání, která jsem do tohoto snímku vkládal nebyla tak docela naplněna. Těžko teď dokážu popsat, co mi tam přesně chybělo (možná lepší závěr, možná jsem očekával trochu jinou pointu, nevím...), ale vím, že v nejbližší době si to už znovu nepustím. Nicméně musím ocenit hutnou atmosféru, která už v dnešní době není tak dobře k vidění. A taky jsem si při sledování tohoto snímku všiml, kde brali autoři hry Dead Space velkou část inspirace. Slabší 4* ()

mzss1

|20%|Jaj, toto mi ale opravdu nesedlo. A i kdybych si to pustil už dávno, tak i tak si myslím, že by to vyšlo nastejno. Režiséra Andersona mám moc rád. Jeho novější filmy Vetřelec vs Predator, Residenty evily, Rallye smrti – to jsou pro mě pecky. No nic, tak co mám napsat k tomuto Horizontu? Hm, tak nenapíšu asi nic. Prostě mě to absolutně nebavilo, nudilo mě to od začátku do konce. Takhle nezáživný sci-fi horor jsem už dlouho neviděl. Režijně to bylo natočeno dobře, to ano, ale zápletka, příběh – celkové pojetí nemělo absolutně žádnou štávu, takže je mi líto. Objektivně bych měl dát aspon tu druhou hvězdu, ale já na to seru, jinak než slabá 1* to mít nemůže. ()

Snorlax

Proč tam musí být poslední čtvrtina? To je úplně jiný film, bohužel značně nanicovatý a výrazně připomínající sci-fi béčko, kterých v USA sekají 12 do tuctu. Ale to předchozí bylo brilantní. ()

dr.horrible

Ten film som videl strašne veľa krát a vždy sa tu čudujem, prečo len 4*. Tak si ho vždy kuknem znovu, aby som si spomenul na ten nablblý scenár. Ale kult! Subžáner vysokorozpočtový sci-fi horor z vesmíru, by si zaslúžil byť v áčku využívaný nepomerne viac. ()

Legas

Horizont události je povedené sci-fi hororové béčko. Vykrádá tucet klasik žánru, ať už hororu, nebo přímo sci-fi, ale je zručně natočen a nechybí mu napínavé a po vizuální stránce působivé scény. Největším záporem filmu je nezvládnutá "role" Sama Neilla. ()

InJo

Andersonův nejlepší film, jenž měl skvěle našlápnuto k tomu, stát se na poli gotických vesmírných sci-fi hororů plnohodnotným kolegou prvního Vetřelce (a částečně možná i Solarisu). Víc jak hodinu je to zásluhou kombinace vděčné zápletky (prozkoumávání několik let ztracené kosmické lodi), působivých kulis a hlavně pozvolna gradující zlověstné atmosféry na hraně žánrové dokonalosti. Závěrečná dvacetiminutovka je ale příliš béčkově zbrklá, uspěchaná a doslovná. Sama o sobě není špatná, jen se zkrátka svým (jednoduchým a prvoplánovým) pojetím moc nehodí k předchozímu dění, které nese znaky poměrně vysokých ambicí. Fakt škoda, protože podobně laděných filmů je stále strašně málo a ty skutečně kvalitní byste spočítali na prstech jedné ruky... 75 % ()

HoneyBunny

Důstojný zástupce svého žánru sci-fi horor, který má několik opravdu hodně dobrých scén a silných okamžiků, bohužel se ke konci zvrtne v klasické béčko. Navíc má několik logistických chyb: proč původní posádka mlela latinsky, když umírala, a proč to musel přeložit až jeden z členů posádky Clarka? Obsazení Sama Neilla do role "toho zlýho" taky nebylo tím úplně nejšťastnějším krokem. Dokud je normální, svou roli zvládá, ale posledních dvacet minut už ho nemůžete brát vážně. ()

Jordan

husté, temné, mysteriózne, efektné hlboko-vesmírne béčko - taká "americká", béčková a hororovo-akčná verzia solarisu kríženého s alienom a shinningom - znie to divne, no má to svoje čaro; ()

Anderton

Kedysi Paul W.S. Anderson patril medzi nádejných scifi a fantasy režisérskych talentov. Vieme, ako to dopadlo. Dôvod na nádej bol samozrejme tento hororový sci-fi kúsok, ktorý patrí do podžánru vesmírnych scifíčok. Hutnou atmosférou a kvalitnými hercami dosahuje takmer úroveň jednej kvadrológie, to by ale musel Anderson viac myslieť na scenár. Jeho dejová synopsia znie dobre, o to je väčšie sklamanie na konci, keď zistíme, že príbeh nie je celkom dotiahnutý do uspokojivého konca. VIDENÉ ZNOVA 8/20: V HD kvalite a po rokoch doceňujem úžasný vizuál, aj slušné tempo, a popravde aj nadčasovosť výpravy a v podstate aj témy. Poškuľujem po plnom hodnotení. ()

JosefGruber

Já prostě nemám rád když má film, který se má odehrávat ve vzdálené budoucnosti, efekty jak kdyby se jednalo o film ze sedmdesátých let. Přijde mi to těžce amatérské. Jinak první polovina byla zajímavá, přemýšlel jsem nad daleko vyšším hodnocením, ovšem pak přišel závěr, kde se z hlavního hrdiny stala psychopatická zrůda a šlo to do kytek. Samozřejmě nesměl chybět happyend hodný americkým trhákům, kde jako vždy zlo odešlo s prázdnou. Takže když to vezmu kolem a kolem, jedná se o obyčejnou tuctovku. 3*, 2.5.2014, pc ()

Frajer42

Patlanina několika žánrů, přičemž snímek není dobrý, ať na něj nahlížíte z kteréhokoli pohledu. Není ani zajímavý, ani napínavý a ani děsivý. Neskutečně nesympatické posádce začne na lodi hrabat. Všichni začnou soupeřit s vlastními démony, které kompletně ve všech případech stojí vyloženě za hovno. Tvůrci hravě vystačili s jediným prskavkovým efektem. Neskutečně jsem se během sledování nudil. Celkem se shoduji se svým kamarádem. Prvních 20 minut bylo zajímavých. Člověk čeká, co se vlastně bude dít a v jakém duchu se film ponese. Jakmile dostane na tuto otázku hnusnou odpověď, tak jakýkoli potenciál filmu končí v ohni pekelném. Jeden z mála filmů, který s přibývající stopáží negraduji, nýbrž degraduje, a to až na úplné filmové dno. ()

AllShallFall

Tenhle unikátní kousek si v žádném případě nezaslouží takhle malé ohodnocení!!!!! Bylo to děsivé! To ohromné tajemno okolo Horizontu události. To nevysvětlitelno........... Zkrátka snímen nahánějící hrůzu. Slova jako : Spaste se před peklem..........či :Tam kam půjdeme, nebudeme oči potřebovat..... mi do teď leží v hlavě. Mrazivé! ()

teutates

Jak mi mohlo utéct tak nadupané scifi, jen lituju, že sem to neviděl v daném roce. Poněkud nechápu tu režií, protože tohle opravdu nevypadá na Posersona, ehm. Horizont události postaveny tak aby opustil slunečnou soustavu a skákal přes černé díry sem a tam? božiíi! Tajná konstrukce, o které v podstatě nikdo nic neví, jen on, konstruktér Sam, který tolik km od domova natolik zblbne a jeho vesmírná lodička ho natolik pohltí, že se z toho rázem stane Posersonova práce. Trochu mne mrzí závěr, protože si umím představit nespočet ukončení, které by určitě přidali celkovému dojmu. 7/10 ()

Eawy

Sci-fi nepatrí medzi moje obľúbené žánre, ale toto bol naozaj kvalitný film. Zaujímavý a hlavne pútavý dej, ktorý vás vtiahne a určite upúta, skvelý výber hercov, zaujímavé prostredie, výborné výkony, ničím horšia grafiky, strašidelné scény,ň, dobré to bolo. A tiaž aj soundtrack. Scenár svedčal. Pomerne zaujímavá vec toto 80% ()