Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

Wysch

Zkoukl jsem kdysi dávno první sérii a kdyby zůstalo jen při ní, řeknu si, že konečně po x letech od Dvou písařů dobrý český seriál aspoň na tři hvězdičky. Teď jsem však omylem shlédl kus z kolikáté? Čtvrté? Asi ano... kus ze čtvrté série a udělalo se mi šoufl. Ee, škoda toho, aspoň do průměru ta první řada měla co povídat. Teď už nedosáhne ani na to bahno... ()

SaNcHeZ_cz

Ukázkový příklad prohnilosti a lenosti české televizní tvorby. Jednu hvězdu alespoň za občasnou snahu, kterou ovšem další řady stylově posílají do kopru ()

ivishka

Snad přijde den kdy láska vrátí se k nám...to je takový opěrný bod celého seriálu - krásná píseň. Mé hodnocení se zrcadlí v době natáčení i v počtu hodin, kterých jsem u televize strávila jen abych tuhle hloupost viděla. Ano záměrně říkám hloupost, jelikož nyní s odstupem času a nějakým tím rozumem vidím jaký je to nesmysl. Nejvíce mě udivilo, že to skončilo..nemohla jsem a doteď nepobírám fakt, že nekonečný seriál někdy skončil?! Bohužel se vyrojila veliká spousta navazujících(ačkoliv tématem nesouvisejících - ale stejně obsazených)seriálů např. Cesty domů, Ordinace, Gymply a já nevím co ještě, protože si herce přehazují jak jen chtějí..tedy """""""""""herce""""""""""""". Opět mě napadá hláška Rosse z Přátel, že bych se sledování tohoto "Zasloužila metál!". ()

gogos odpad!

a jeden z dalších českých shitů poslední doby... kvalita českých seriálů současné doby je někde na úrovni..."po uši v hovnech" ... ()

Makky

Poisťovňa šťastia nie je až taká tragédia ako česká Ordinácia v rúžovej záhrade. Na celkom slušné a vhodné herecké obsadenie na čele s vynikajúcou pani Kekulovou (Jiřina Jirásková) sa celkom dalo prvé dve série pozerať ()

Marci

Podle mého názoru jde o seriál, na který se díváte, když nechcete nad ničím přemýšlet. Nejedná se o žádné veledílo, ale mě se na něj koukalo dobře. Viděla jsem jen první dvě řady, z časových důvodů jsem už neviděla řadu třetí, ale myslím, že tu byly i dobré a vynikající herecké výkony (Nárožný, Bareš, Bohdalová, Jirásková, Steimarová). A že budu odsuzovat seriál jenom kvůli tomu, že tam hraje Kateřina Brožová? To ne. ()

slunicko2

Klasická mýdlová opera made in Czechia. 1)  Seriál jsem sledoval v době jeho premiéry a pak nyní znovu. Po několika dílech jsem zaznamenal, že koukám prakticky výhradně na ufňukané či jinak brblající postavy._____ 2)  Ředitel pobočky pojišťovny (Miroslav Etzler) fňuká z nešťastné lásky a je frustrován svou příšernou ženou. Finanční ředitel (Jan Šťastný) fňuká, že není doceněný. Provozní ředitel (Igor Bareš) fňuká, že nemá partnerku. Asistentka ředitele fňuká, že má rakovinu. Ředitelova žena (Kateřina Brožová) fňuká, že ji muž chce opustit. Ředitelova dcera (Nikol Štíbrová) fňuká, že se její rodiče rozcházejí. Mluvčí pojišťovny (Alena Antalová) fňuká, že se její muž zabil a pak, že ji ředitel nechce. Její syn (Vojtěch Kotek) fňuká, že ho Karolína nechce, pak, že je zraněný, pak zase z jiného důvodu. Ředitelův otec (Petr Náročný) brblá, protože je to starej brblal. Fňuká, protože má zdravotní problém, s nímž nechce k doktorovi a léčí se sám. Nová přítelkyně provozního ředitele (Yveta Blanarovičová) fňuká, že je její dcera v ústavu a že neví, jestli ji jí vydají. Zuzanin stále ještě muž (Daniel Rous) sice nefňuká, zato dělá podrazy zleva zprava, jak jen může._____  3)  Do obecně sluníčkovské atmosféry pak hezky zapadají i další tváře. Hospodyně Kekulová (Jiřina Jirásková) fňuká, protože je sama. Zahradnice Marie (Jiřina Bohdalová) fňuká, protože jí minulý režim ukřivdil. Alespoň chvilku si zafňukají i další._____ 4)  Přemýšlím, kdo je v tomto seriálu spokojený, šťastný déle než jeden díl._____ 5)  Nicméně jsem dílo sledoval dál. Asi jsem si chtěl připomenout tehdy skoro o 20 let mladší fajn herce. Děj jsem si nepamatoval, takže jsem se cítil, jako bych se koukal poprvé._____  6)  Asi nemá smysl rozebírat dějová klišé a postavy. Tento žánr prostě kvalitu neudrží déle, než starý prostatik moč. Ale lidé se na to koukají... ženy v domácnosti při žehlení, snad i muži v objetí svých ženušek a vlastně všichni, kteří přijdou večer z práce utahaní a nemají chuť ani kapacitu na náročnější filmovou tvorbu. Před obrazovkou si manželé řeknou, co nového se stalo sousedce od vedle, jak je zase prudil šéf a kam možná pojedou na dovolenou, zdrbnou ty figury v bedně i jejich herecké představitele a jdou spát uklidněni, že ten jejich život vlastně zase tak zlý není._____ 7)  S překvapením jsem zjistil, že se mi telenovela nakonec docela líbí. Skoukl jsem všech 73 dílů. Poslední pátá řada už připomínala jenom nastavovanou kaši, kde některé postavy z ničeho nic zcela změnily své chování (typicky Ondřejova žena), ale i to se nějak dalo._____ 8)  Z kluků mě zaujal především 16letý Vojtěch Kotek (i když mu mohli tvůrci dopřát přitažlivější oblečení) a svěží 24letý Pavel Trojan (nový asistent ředitele od 4. řady), hudební skladatel, dirigent a pedagog, který je aktuálně ředitelem hudebního festivalu Pražské jaro. To jsou ale konce, věřili byste tomu?_____  9)  Věk protagonistů uvádím k roku jejich prvního výskytu v seriálu._____  10)  Nejvíc mě ovšem pobavila paní Kekulová - ruleezzzz!_____ 11)  Všimli jste si, že v kancelářích všech tří ředitelů pojišťovny a jejich sekretářek hrdě pózují monitory a počítače, které ani jednou nikdo nezapnul a nepoužil? Možná tvůrci měli poradce ze severní Korey. Tuším, že někde na začátku telenovely si tam někdo hrál pasiáns či něco podobného, ale nejsem si jistý. Symbolické a výstižné. () (méně) (více)

MATADOR

No hvězdička opravdu jen ze slabosti k paní Brožové. Jinak tento seriál nijak zvlášť nevyniká. Možná rozpočet, který je asi větší než u některých seriálových kolegů, občas udělá nějakou zajímavou scénu. * ()

stration odpad!

Dal bych jednu hvězdičku, ale bohužel s manželkou není každou neděli řeč. Dvě řady jsem vydržel, tři díly zpět jsem to vzdal. TO JE TAKOVÁ KOKOTINA, slaboduchost a sprostota, že se to opravdu nedá njak jinak napsát. A to máme v práci ještě šílenou uklízečku, která chca nechca mi každý díl znovu odvypráví a chce o něm diskutovat. Má dokonce ty HERCE ráda podle toho, jakou hrají roli v tomto seriálu ("S Nárožným už nechci nic vidět..."). HRUZA, POMOOOOOOC!!!! ()

veronikav

Proč všichni automaticky dávají na seriály odpad :-) ? Vždyť je to docela legrace :-) Jako ze života -kámen s cihlou .... a aby to bylo romantické a míň smutné--- tak vše vyjde :-D Nádherná pohádka , Né ? :-) ()

Herr_Flick odpad!

Osobně nemám rád, když lidi dávají nulové hodnocení seriálům, které nesledují, neviděli celé nebo vůbec nevyhledávají. Ale vyhnout se neustálé konfrontaci s takovýmto typem mýdlové opery je i při minimálním sledování televize takřka nemožné. Chápu, že má seriál své fandy, ale pro mne jde jen o další z nekonečné řady obsahově nulových zabíraček času. ()

Colonist odpad!

Proč jsou všechny nové české seriály o tom samém? A spí s B, pak se A zabouchne do C, které kvůli tomu opustilo D, se kterým nyní chodí zase B, a nakonec se dají A a D dohromady, protože jsou homosexuální... Proč se musí každý postupně pelešit s každým? Jen ta Brožová, co už vystřídala chlapů (navíc zřejmě trpí úchylkou na poměrně starší muže). Jak může manželka chodit s otcem svého bývalého? Kdo tohle proboha vymýšlí? Jsem ochoten ještě připustit, že první řada v několika ohledech ušla a měla i pár zajímavých momentů (povodeň), ale jinak je to hrůza, děs běs. ()

kajas

Vlastně nechápu, proč všichni dáváte tak strašná hodnocení. Kdyby to byl opravdu odpad, tak se to asi projeví na sledovanosti, nemyslíte? Řady už jsou tuším čtyři. Myslím, že je to trochu přehnané (mně by stačily dvě, nejlepší byla rozhodně první), ale jinak nemám proti tomuhle seriálu skoro nic. ()

L_O_U_S

Kdyby tvůrci nepokračovali s trestuhodnou samozřejmostí v natáčení dalších řad, možná bych ty dvě hvězdičky udělil. Ale takhle opravdu ne. Mimochodem jsem v seriálu zaregistroval ty nejhorší postsynchrony, jaké jsem kdy viděl a slyšel. A z bahna tenhle seriál nevytahují ani hvězdy jako Jiřina Jirásková nebo Petr Nárožný. (350.) ()