V období prohibice kvete v USA organizovaný zločin, který prorůstá do politiky. Stranický boss Lionel Leo opřený o podsvětí prakticky ovládá americké velkoměsto, ale vyrostla mu konkurence v klasickém mafiánovi italského původu Johnym Casparovi, který mu dosud za "ochranu" platil tučné výpalné. Leo odmítne Casparův požadavek na zavraždění Bernieho Bernbauma, který vychytrale těží z Casparových sázkových podvodů. Pomáhá mu v tom jeho sestra Verna, která má s Casparem poměr právě proto, aby bratra ochránila. Tom Reagan, Leova pravá ruka, zadlužený kvůli své sázkařské vášni, vidí v obětování Bernieho cestu k uchování Leovy moci, avšak váže ho utajované citové pouto k Verně. Casparovo komando se neúspěšně pokusí Lea zlikvidovat a Tom pochopí, že válka podsvětí by mohla pohltit jeho i Vernu. Přiznáním vztahu s Vernou Leovi, který se s ní chce oženit, začíná Tomova rafinovaná hra o vlastní život... (oficiální text distributora)

Calvus77

Řekl bych, že to je nejméně ´coenovský´ film jaký jsem od mé oblíbené sourozenecké dvojice viděl. Vcelku zajímavá ukecaná gangsterka, kde každý má své místo, hraje se podle pravidel žánru a vše je absurdně dotaženo, ale… ale něco mi tam schází. Na bratry Coenovy je to příliš uměřené, málo vypointované, málo gradující, málo bizardní. Snad jen ty zvraty a spletitý příběh a samozřejmě coenovští herci… ()

vnimat_Krasu

Gangsterka chycená za opačný cíp. Coeni skládají jednu ohavnou postavu vedle druhé a se slizkým hlavním hrdinou tak utváření dokonalou symbiózu. Žádný pach zakázané whiskey či řeči o hrdinství. Jen divácky nesmírně zajímavá manipulace s lidmi, plná vynikajících dialogů a skvěle vypointovaných scén. Autoři se potutelně vysmívají všem, kteří očekávají žánrově rutinní rodinné záležitosti a kmotrovskou poetiku. Millerova křižovatka je skvěle nepředvídatelná i úžasně hravá. Už jen za lesní scénu s Johnem Turturrem ji tak neodolám ani postopadesáté. ()

Indio

Celkem pruměrná ganksterka ktrá si body na víc zaslouží za dobry herce,v prvni řadě Jon Polito,ale hlavně kvuli krutopřísným hláškám. ()

MrJoda

Má to něco do sebe. Je to sympaticky přehnané se smyslem pro humor i detail. Osobně mi sice docela vadí ty podle mě zbytečně přehnaně naturalistické masakry na konci, člověk ale musí uznat, že tenhle důmyslný taneček na ostří nože diváka naprosto zhypnotizuje a nenechá ho chladným od zčátku až do úplného finále. Jen jména je vážně potřeba si rychle přiřazovat, což byl pro mě dost kámen úrazu. ()

timmy321

Skvělé herecké výkony od všech hlavních aktérů (nejvíce zaujal Turturro), ale konec mi přijde příliš čitelný. 3/5 ()

CassidyXXX

Z řemeslnýho hlediska není filmu moc co vytknout, ale je to nudný, člověka to nechytne a nebaví. S hlavní postavou se nešlo moc sžít a to i vinou blbýho scénáře, kdy se člověk ani za čtvrt filmu nevěděl, co že je ten týpek vlastně zač. ()

hanasu

Je to volný remejk čb filmu Skleněný klíč z roku 1942 dle Hammetta. Nevím co mělo za smysl dát postavám jiná jména než v knize. Člověk tím ztrácí přehled. ()

majlaan

Nuda, nuda, šeď, šeď, dobrej fór, nakládačka, přestřelka, líbačka... A to všechno asi desetkrát dokola... Mám už mafiánskejch filmů dost a tohle nabízí jen o málo víc. Na Coeny dost slabota. ()

Sejkorka

Asi jsem zapomněl zadat do databáze. Tak po druhém shlédnutí. - A SICE 2-3-24. Jedna z řady mafiánek z doby prohibice, ale rozhodně těch lepších. Propracovaný děj, hlavní hrdina je sice padouch, ale tak nějak sympatický. Je zde celá plejáda známých herců, vetčinou opakovaně spolupracující s Coeny (Torturo, Buscemi). Výborná je Marcia Gay Harden v roli přelétavé Verny. Jejího bratra Bernieho nakonec Tom přeci jen zastřelí, což jí velice naštve. ()

Ed.

Pro mne roky kultovní film, když mám splín tak si ho pustím a hned vím že se mám dobře. Není tam nic podlézavého, má to své tempo i styl. Tento film se neomrzí :-) ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků