Podzim v New Yorku

Autumn in New York

Jeseň v New Yorku

Romantický / Drama

USA, 2000, 103 min

Nevím, prostě jsem měl v den, co jsem viděl tento film zvláštní romanticko-sentimentální náladu(jak jinak než kvůli ženám) a toto dílo mi mou náladu ještě obohatilo. Nádherný film, nic nového, ale o tom to vždy nemusí být. Jsem za něj rád, Winonu mám velice rád a zde se mi zalíbila ještě víc(jestli to ještě vůbec jde :-)(24.1.2007)

Nejsem rozhořčený fanoušek obou hlavních herců - i když oba herce Winonu Ryder i Richarda Gera mám hodně ráda - ale především si tak nějak umím představit jak se hlavní hrdina musel cítit.. Předvídatelnost příběhu nikdy neřeším jako všichni ostatní protože předvídat se dá cokoliv a můžete se zrovna trefit o tohle v tom filmu vážně nejde. Jak někteří upozorňují na přehnaný sentiment a tzv. "ušmudlanou lovestory" tak s tím naprosto nesouhlasím jelikož jisté aspekty, které byly jmenovány prostě k romantickým filmům patří a hlavně když se jedná o romantický film se špatným koncem. Pět hvězdiček ode mě film dostal především za herecké výkony hlavních herců, které vydaly na tři hvězdičky a ty zbylé dvě přidávám za hudbu a zajímavé pojetí příběhu - samozřejmě to mělo mouchy jako každý film...ale co na plat mě se to prostě líbilo!!Chtěla bych dodat, že s určitým nadhledem a vcítěním do příběhu či hlavních postav se dá užít každý podobný romantický film.(19.7.2011)

Romantický film nabitý romantismem, mělký svým obsahem a s tragickým koncem. Boháč, restauratér a děvkař Will Keane (Richard Gere) narazí na ostýchavý půvab mladinké Charlotty (půvabná Winona Ryder). A protože je stále ještě z velké části rozjíveným dítětem a chová se nepředvídaně, tak se Will snad poprvé ve svém životě zamiluje. Navíc naváže vztah se svou už dospělou dcerou Lisou (Vera Farmiga). Pak je chvilkový marný boj o záchranu života, po kterém naštěstí už je konec. A tak je jedině ironické, že poprvé zamilovaný proutník svou lásku ztrácí velmi brzy.(20.3.2011)

• Sir-Filip

Po první hodině utrpení nakonec začal mít film i nějaký děj. Do té doby ho totiž naprosto postrádal. Jakoby začal mít i rychlejší spád a už se tak necoural na nudnějších pasážích. Nejsem žádným příznivcem romantických filmů a jsem k nim proto často velice kritický. Tento však nakonec díky již zmiňované poslední půlhodině byl o něco lepší než jiné. Jelikož ta příjemná a hezká slečna nakonec zemřela, dávám 2ku. Příběh se tím totiž stal tragický a to člověka vždycky trošku vezme. "ENJOY IT !!!"(6.8.2009)

Priemerná romantika, priemerná dráma. Od začiatku do konca je divák v 5 až 10 minútovom predstihu a vie presne čo sa stane v nasledujúcej scéne. Vekový rozdiel hlavných protagonistov mi nepripadal nijako nechutný ani divný, však koniec koncov aj to sa môže stať na tomto šialenom svete. Myslím, že by sa kráska ako Winona zahľadela do Richarda. Vo finále mal asi každý roniť krokodílie slzy a byť strašne dojatý ale jednoducho to nešlo. Príbeh to na tú drámu nevedel uhrať. Vôbec ma to nechytilo za srdce a to je škoda inak nad týmto filmom určite nelámem palicu dá sa pozerať, raz maximálne dva krát. 55%(20.3.2014)

• - Will Keane (Richard Gere) nosí hodinky značky Hamilton Ardmore. (dyfur)

• - Film sa natáčal na viacerých miestach v New Yorku. (dyfur)