poster

Podzim v New Yorku

 • USA

  Autumn in New York

 • Slovensko

  Jeseň v New Yorku

 • Kanada

  Autumn in New York

 • Nový Zéland

  Autumn in New York

 • Velká Británie

  Autumn in New York

 • Austrálie

  Autumn in New York

Romantický / Drama

USA, 2000, 103 min

 • Lukoye
  *

  Mno....na začátek nutno podotknout, že Winoně Rider to tady fakt sluší. I když mi Gere příjde neskutečně slizkej, tak druhé pohlaví z něho asi bude taky paf. Každopádně to k dobrému filmu nestačí. Co producenti věnovaly na jejich honoráře to vzali ve škatulce scénář. Příběh o milostném vztahu nenapravitelného sukničkáře, který si to rozdá s každou kterou vidí, a křehkou, hravou mladou dívkou umírající na metastázovanou rakovinu je neskutečně plitký, křečovitý. Strojené úsměvy herců často nahrazují nesmysly v příběhu. Místy jsou vztahy mezi přestavitely nesmyslně zamotané, a obalené mlhou nejasností, které potom dramaticky nevýrazně vyplynou na povrch, bohužel velmi pozdě, takže jsem se už pěkně nudil. Na Ryder je vidět, že se štítí šáhnout na Gere, což je směšné. A konec nevyznívá dramaticky, ale trapně. Některé seriály mají lepší dramaturgii i scenář. Jedinou hvězdu dávám za kameru, poklidnou atmosféru a Winonu(15.10.2003)

 • no2
  *****

  9/10 - Původně jsem tomuto filmu dal čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl s radostí i jistou dávkou škodolibosti (k dvouhvězdičkovým apod. hodnocením) ještě půl hvězdičky přidat. Nádherný kýč! Filmů s podobnou tématikou existují desítky, ale tento je můj nejoblíbenější - sledoval jsem ho bez dechu po celou dobu, nenudil jsem se, nekroutil jsem hlavou nad stupidními dialogy, v závěru jsem byl dojat a dobrý pocit z filmu mě ne a ne opustit...(24.11.2007)

 • dr.fish
  **

  Asi není jednoduché pro herce hrát v něčem takovém. Ono totiž není ani moc co hrát. Příběhu je v tom tak na šedesát minut, ale natažené je to na stovku, takže Gere musel vymyslet celou škálu grimas, které dělal během dialogů, aby nastavil čas. Winona taktéž nastavovala. Ke cti nutno podotknout, že už jsem viděl horší filmy z tohoto ranku, dialogy nebyly špatné a místy se mi to zdálo i docela dobré. Pak se ale zase něco stalo a všecko bylo špatně. Suma sumárum, když se děvkař zamiluje, je to vždycky se špatným koncem. 50%(4.3.2015)

 • cross
  ***

  Příjemně plynoucí a nenásilně prezentovaná love-story, která je chytře obsazená a velmi dobře odvyprávěná. Co na tom, že příběh je 1000x omletou frází, že Gere na hlubší herecké etudy prostě nemá a Winona je formálně dokonalá a neuvěřitelně "koukatelná". Filmu ale chybí to podstatné a tím je hloubka...Myslím, že nebude příliš mnoho diváků, kteří budou po skončení skutečně dojati a to je, myslím, u podobného žánru celkem podstatná chyba....(20.4.2005)

 • Tyny
  ***

  Příjemný romantický film, chvilkami pochmurný film s tragickým koncem, který se ovšem dal už téměř od začátku očekávat. Pravděpodobnost, že bych váhala mezi dobrým koncem byla v procentech opravdu nulová a to je škoda. Film by mně více dojal, kdyby divákovi hráli nervy, jelikož by byl v nesnázích a vážně by nevěděl, jak to vlastně celé dopadne. Intuici jsem bohužel měla na správném místě a nevím, jestli je to jen v mém případě. Na druhou stranu příjemná dvojice, šarmantní Gere a zajímavá Ryder,(10.1.2014)