Podzim v New Yorku

Jeseň v New Yorku

Romantický / Drama

USA, 2000, 103 min

• tom88

2* je možno málo, ale z môjho pohľadu si to asi viac nezaslúži. Film má slabý dej, ledva priemerných hercov až na Winonu Ryder, ale tá sa mi páči v každom filme. Je to zdĺhavé, miestami veľmi nudné. Pár záberov je podarených, no to film nezachraňuje. Ešte, že som bol dobre vyspatý, inak by som pri tom asi zachrápal. Radím nepúšťať si film večer a hlavne ak sa vám chce spať. 46%(27.4.2008)

• dr.fish

Asi není jednoduché pro herce hrát v něčem takovém. Ono totiž není ani moc co hrát. Příběhu je v tom tak na šedesát minut, ale natažené je to na stovku, takže Gere musel vymyslet celou škálu grimas, které dělal během dialogů, aby nastavil čas. Winona taktéž nastavovala. Ke cti nutno podotknout, že už jsem viděl horší filmy z tohoto ranku, dialogy nebyly špatné a místy se mi to zdálo i docela dobré. Pak se ale zase něco stalo a všecko bylo špatně. Suma sumárum, když se děvkař zamiluje, je to vždycky se špatným koncem. 50%(4.3.2015)

9/10 - Původně jsem tomuto filmu dal čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl s radostí i jistou dávkou škodolibosti (k dvouhvězdičkovým apod. hodnocením) ještě půl hvězdičky přidat. Nádherný kýč! Filmů s podobnou tématikou existují desítky, ale tento je můj nejoblíbenější - sledoval jsem ho bez dechu po celou dobu, nenudil jsem se, nekroutil jsem hlavou nad stupidními dialogy, v závěru jsem byl dojat a dobrý pocit z filmu mě ne a ne opustit...(24.11.2007)

Kým sa jednalo o o tému láska-vzťahy-sex veril som hlavným hrdinom každučké slovo. Gere hral dokonalé hovado a Winona mladú sprostú naivku a hrali to fakt dobre. Ale ako sa film prehupol do poslednej tretiny a začal byť o chorobe a boji s ňou, tak to jednak režisér a scenárista a jednak Winona absolútne nezvládli. Jej herecké schopnosti proste tak ďaleko nesiahajú aj keby sa roztrhala. A tak to aj vyzeralo. Škoda. Ale Gere to potiahol poctivo až dokonca. Jeden z filmov, ktoré beriem ako povinnú jazdu, ale bolo to obstojné.(8.2.2015)

Podivná romanca v ktorej sa umierajúca Winona Ryder úplne nepochopiteľne zamiluje do obstarožného sukničkára Gereho. Winona je krásna a neustále usmiata (aspoň zo začiatku) a pozeral som to len kvôli nej. Gere je nepresvedčivý a mdlý a neveril som mu ani štipku z tej úbohej kôpky emócii čo predviedol. Kamera úplne kašľala na to, že sa film odohráva v jaseni, zaregistroval som trocha opadaného žltého lístia a to bolo všetko.(27.9.2003)

• - Will Keane (Richard Gere) nosí hodinky značky Hamilton Ardmore. (dyfur)

• - Film sa natáčal na viacerých miestach v New Yorku. (dyfur)