poster

Černá Dahlia

 • USA

  The Black Dahlia

 • Německo

  Black Dahlia

 • Německo

  Die schwarze Dahlie

 • Francie

  Le Dahlia noir

 • Slovensko

  Čierna Dahlia

 • Velká Británie

  The Black Dahlia

 • Irsko

  The Black Dahlia

 • Austrálie

  The Black Dahlia

 • Kanada

  The Black Dahlia

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Francie, 2006, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ***

  Palmovsky stylové, bohužel však až zbytečně příliš >divácky vděčné< , místy díky scénáři trošku nepřehledné, takové doslova (nejen námětem příběhu a lokací) >hollywoodské< ... Škoda... - - - Ohodnotit tenhle film je pro mě opravdu těžká volba. Tři a půl hvězdičky tedy za film, z nutnosti zaokrouhlit pak s velkým sebezapřením nelze nakonec jinak, než dát jen tři hvězdičky, právě za tu místy zbytečnou (i stylem práce kamery) masovému diváku určenou podbízivost...(17.10.2007)

 • GigaPudding
  ****

  Slušná detektivka, která sice má promluvy hlavního hrdiny a spoustu cigaretového kouře atd., ale velká část její atmosféry stojí hlavně na sympatickém obsazení spíš než na té opravdové "oldschoolovosti". Hlavní linie příběhu jsou trošku moc oddělené jedna od druhé a ta s naháněním násilníka a vraha, kterého případ měli hlavní hrdinové přidělený na začátku, sice nakonec vyšumí tak nějak do ztracena, ale zbytek se nese docela pěkně až k trošku komplikovanému, ale ne zrovna očekávatelnému konci. Takže pěkné, ale na pětku se to nevytáhne ani když tam je zadek Hillary Swank :)(11.7.2010)

 • sharky
  ****

  70% Vizuálně dokonalá noirová záležitost, kterou sráží na kolena slabý scénář (Ne každý zvládne zadaptovat knihu tlustou jak telefonní seznam napsanou mistrem předlouhého popisování míst a atmosféry Jamesem Ellroyem, tak jako scénáristé L.A. - Přísně tajné) s topornými dialogy, rychlým i málo dramatickým vyustěním a nepříliš dobře vybranými herci, z nichž zaujme snad jen Hilary Swank v menší roli. Ovšem přece jen je to dobrá zpráva pro všechny fanoušky Tonyho Montany - De Palma ještě nepatří do starého železa. a kdyby měl kvalitnější látku mohl vzniknout mistrovský film.(3.4.2007)

 • Faidra
  ***

  Za dobovou atmosféru to máte za jedna, pane De Palma, pánům halí ramena baloňáky a tváře stíní krempy, dámy třímají cigarety v proklatě dlouhé špičce mezi křehkými prstíky, černé káry si to šinou po bulvárech a kouř se elegantně vine přítmím za marlowovského monologu hlavního hrdiny. Herecky rovněž víc než slušné, tak kde máme tu černou fenu zakopanou? Nejspíš v zamotaném, kostrbatém a zdlouhavém scénáři, který i ze slibného námětu nikdy nevyřešené vraždy mladé krásky udělal místo drsné noir krimi o odvrácené straně města snů nudnou a zapomenutelnou záležitost, v níž hledat souvislost a smysluplnost má asi stejnou šanci na úspěch jako pátrání po dámských záchodech v gay klubu. Navíc se i castingová agentura krapet sekla, protože Hartnett se svůj image kalifornského sunny boye snaží odvrhnout tím, že se celou dobu tváří tak zdeptaně, až to u chlapa, o kterého střídavě usilují Scarlett a Hilary, působí dost nepatřičně. Tak celkově za tři, pane De Palma, a můžete si sednout. Osobní poznámka do žákovské: fakt miluju, když je ve filmu ukázáno rozřezané a vykuchané tělo v celé své kráse, ale chlapi vyskakují z postele po sexu v nátělníkách a trenkách. A za toho trestuhodně nevyužitého Eckharta bych to viděla na dvě hodiny poškole.(3.7.2011)

 • Cervenak
  **

  Myslím, že Brian už to v živote nenakopne. Vyrobiť z takej atraktívnej témy (podanej mnohovrstvovým, žiada sa povedať epickým a opäť dobu širokospektrálne zachytávajúcim námetom Jamesa Ellroya) takýto studený, bezkrvný a v konečnom dôsledku skrz-naskrz nudný film, to už je fakt dôkaz, že Brian je starý a mal by sa na filmárčinu konečne vykašľať. Dobová atmosféra slušná, dlhé zábery fajn, niektoré kamerové fintičky pripomínajú Briana v dobrej forme, ale inak nič, nič, nič. Postavy nezaujímavé, herecké výkony buď ako z encyklopédie sterility alebo predimenzované ako z komédie (čo je hlavne v záverečnom výstupe vraha absolútne mimo). To už ma fakt viac bavila Femme Fatale, tam aspoň pobehovala Rebecca Romijn-Stamos v spodnom prádle.(25.3.2007)

 • - Prípad Čiernej Dahlie sa objavil v hre "L.A. Noire", kde si Mickeyho Cohena zahral Patrick Fischler. (Drtic)

 • - Role Madeleine Linscott byla původně nabídnuta Evě Green, ale ta nechtěla hrát "femme fatale". Roli nakonec dostala Hilary Swank. Zvažována byla také Fairuza Balk. (Chatterer)

 • - Kniha vyšla v roce 1986 a trvalo 20 let, než se ji někdo odhodlal zfilmovat. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace