Černá Dahlia, příběh posedlosti, lásky, korupce a mravní zkaženosti. Mladá a krásná Elizabeth Short (Mia Kirshner) "Černá Dahlia" přišla do Hollywoodu, aby se stala slavnou herečkou. Nebyl to však její herecký talent, který ji přinesl slávu, ale její brutální vražda. Detektivové Lee Blanchard (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett), se stávají posedlými nalezením vraha. V dalších rolích uvidíte Scarlett Johansson a dvěma Oscary oceněnou Hilary Swank. Natočeno podle skutečného příběhu. Příběh je založen na nejznámější, nikdy nevyřešené vraždě kalifornské historie. Hollywoodská herečka Elizabeth Short byla zavražděna tak brutálně, že se fotografie z místa činu nesměly objevit v tisku. (Magic Box)

Lukoboss

Vidět slaďouše Hartnetta v ringu je dost neobvyklá věc, která vůbec nepůsobí dobře. K tomu ještě (z mého pohledu) opravdu škaredá a neoblíbená Scarlett a je vymalováno. Přes 3/5 se to nepřehoupne, jako plus bych vyzdvihl výpravu... ()

Ferinka

Tuhle retro kriminálku, která se zpočátku tak skvěle rozjížděla, naprosto ubil špatný scénář, naopak výprava a kostýmy byly pastvou pro oči a Hartnett s Johansson pochopitelným lákadlem, které splnilo svůj účel. Bohužel ani za ty krásný hnědý oči a příjemný hlas hlavního hrdiny nemůžu dát víc než tři, protože "krimi zápletka" byla prostě zpackaná. ()

vitekpe

Vyborna Fiona Shaw a krasna Mia Kirshner, to jsou pozitiva. Film je moc hezky natocenej, ale je zmatenej, takze se na nej uz tak od poloviny clovek tezko soustredi...coz je velika skoda. Skutecny pribeh americke "Vranske" Elizabeth Short si rikal o zajimavejsi zpracovani. Tady ale poslouzil spis jako podkres/napad pro takovou retro detektivku... P.S.: nadhernej Auburn 851 Speedster 1935 v zaveru potesil, ale Hilary na Lorettu Young nema. (viz. Love Is News) :-))) 3+ ()

herr_carter

Překvapivě hodně dobrý film, který již na začátku trošku sráží do kolen zdejší hodnocení. Mám pocit, že většina hodnotitelů buď nepochopila, nebo neměla trpělivost sledovat pozorně a soustředit se na 100 %, protože pak mohla být řada momentů a vyústění nelogická, nebo pitomě vypadající. Mám rád tyhle filmy z Ameriky kolem 20.let, maníci chodili v sakách a kloboucích, dámy v šatech, pokuřujíc z cigaretové špičky. Prohibice, Hollywood, auťáky a mnoho dalších tyhle filmy zdobí, tady ještě zvlášť pokud se přidá kvalitní herecký ansámbl......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Han22

Nečekal jsem že u filmu založeném na zajímavém tématu a natočeném slavným režisérem budu zoufale umírat nudou. Stalo se. Přes krásnou kameru, výpravu a hudbu a fajn začátek (box, nástup dvou policajtů ke kriminálce) je zbytek překombinovaná, nelogická, nezáživná nuda. Vyšetřování se nijak neposunuje, kombinuje několik případů a příběhů, romance ve filmu jsou jak z červené knihovny, finále a pointa jedno velký WFT. ()

korndaddy

Vynikající po vizuální stránce s příjemnou noirovou atmosférou. Zbytek je už taková patlanina. Sice hezký provedená, ale patlanina. ()

YoZo8

Poslabšia dráma v peknom vyzerajúcom kabáte s kvalitným hereckým obsadením. De Palma si zvolil osobitný pohľad na drastickú smrť mladej dievčiny. Síce sa nezakladá na skutočných udalostiach, ale prijemne sa na to pozerá. Záver bol trošku rozpačitý, no film ako celok to ešte ustál. (65-70%, 3,5*) ()

LEATHERFAC

L.A. přísně tajné trochu přes kopírák. A že je to jen slabší otisk, je cítit ve všem. Příběh poněkud lacinný, děj překombinovaný, režie nevýrazná. De Palma nikdynebyl můj oblíbený režisér. A celkově mi to hlavně přijde tak, že to s případem Černé Dahlie vlastně souvisí jen tím názvem. Čekal jsem asi trochu něco jiného. Průser to ale určitě není, takže za tři. ()

Balu...

Pro pochopení vyžaduje BD naprostou koncentraci soustředění se na děj, jeho spletitost a krása složitosti je totiž schována za hrubou hradbu dialogů ´na první poslech o ničem´. I tak si fanoušek 50´s krimi přijde na své a ocení smysl pro detail. (Já e-e) ()

dopita

Brian De Palma se pokusil o dobovou kriminálku a vytvořil něco, v čem sem se ztrácel už po třiceti minutách. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2010, Piešťany] Veľmi mi to pripomínalo Sin City, asi tým rozprávaním a spracovaním ale niečo tomu chýbalo, resp. toho bolo až moc a ťahalo sa to jak sopeľ z nosa. ()

wosho

Toto se panu De Palmovi nepovedlo. Opravdu špatně odvedená práce na postu režie. Snaží se sice propojit svůj vytříbený režijní styl s klasickou stavbou Film-Noir. A to se mu vůbec nedaří, celá jeho koncepce se rozpadá a díky tomu je Černá Dahlia nevyvážená. Na jedné straně technická profesionalita a kvalitní obsazení (krom http://www.csfd.cz/tvurce/315-josh-hartnett/-tem mě tam nesedí). Na straně druhé překombinovaný scénář a režisér, co nedokáže správně uchopit látku. Škoda. Film měl potenciál navázat na http://www.csfd.cz/film/4123-l-a-prisne-tajne/, měl na to vše potřebné. Bohužel to se nenaplnilo, ani z 10%. ()

Piškotka

Příběh tak propletený a plný nových a nových souvislostí jsem dlouho neviděla. První půlhodina vaření z vody, pak už jakž takž, bylo nutné se soustředit na výčet všech těch jmen zločinců, policajtů, boxerů, štětek a dalších. Kdo byl z podsvětí a kdo běžným občanem s čistým trestním rejstříkem? Přišlo mi, že všichni byli falešní nuzáci, co berou úplatky, drogy a sexuální uspokojení na jednu noc. Josh Hartnett byl hodně nezkušeným boxerským synkem, který nedokáže odolat kouzlu ženy, která je zaangažovaná do vraždy, kterou vyšetřuje. Klopýtá a klopýtá, pak procitá, aby znovu zakopl a narazil si držku. Nevím, co symbolizovaly S. Johansson a H. Swank, zda úplné protiklady černé a bílé, každopádně jako femme fatale nepůsobily. S. Johansson to celkem slušelo, o H. Swank se toto říct nedá vůbec, není pro mě ztělesněním ženského půvabu. Celkově vzato, celému příběhu by neuškodilo méně chaosu a více procítěného hereckého umu. ()

Perverz

Vcelku nudný film. Dlouhý a slátaný. Tak tak jsem to dokoukal do konce. Scarlett je skvělá ale v těch hadrech ze čtyřicátých let... No. Josh Hartnett hraje že jen on je ten on, přitom je off. Nějakého tvrdého poldu mu prostě nevěříte. Všechno to na tři hvězdy dotáhl až konec který se pěkně rozuzlí a říkáte si no konečně se něco děje. Dokoukáno, zapomenuto. ()

lucijelucije

Moc nevím, co si o tomhle filmu myslet. Bylo tam snad ze všeho trochu a v podstatě vůbec nic. Tak nějak se na Dahliu díváte, a ani si nestačíte všimnout, co se tam všechno dá stihnout. ()

Mirah81

Nemůžu si pomoct,ale pro mě byl tento film,navzdory velice slušnému obsazení, poměrně velkým zklamáním.Absolutně nevyužil svůj potenciál a zajímavou zápletku úplně zabil.Měl jsem často pocit,že tam kus chybí,který by mi osvětlil proč jak co,jelikož mi jednotlivé scény občas nedávaly smysl.Od Briana de Palmy bych rozhodně čekal víc než nedotaženou nezáživnou detektivku. ()

Yardie

S takovým hereckým ansáblem jsem čekal opravdu velice kvalitní dílo. Bohužel!!! Asi po 3/4 hodině jsem vypl televizi a věnoval se raději spánku. Buď jsem tak totálně hloupý, že jsem film absolutně nepochopil a nebo je to opravdu překomplikované a dosti nešikovně vyprávěné. Za celou dobu sledování jsem vůbec nepochopil o co tam jde a velice jsem se nudil. Možná, když bych to risknul juknout po druhé, tak ybch se víc e chytil. Ale napoprvé se mi to nelíbilo vůbec! Howgh! ()

sona123

Přišlo mi to jak náš Mazaný Filip, jen možná o něco méně parodie (no mám dojem, že to snad bylo bráno s nadsázkou, nebo aspoň doufám!), o dost víc peněz a taky delší stopáž. Co mne rozhodně potěšilo byla skutečnost, že se nakonec všechno pěkně rozmotalo a dávalo i jakýsi smysl. Jinak moc nevím, možná je to spíš film pro americké diváky. Excelentní komentář: Matty - až po jeho přečtení jsem si uvědomila, jaký skvost jsem viděla (resp. došlo mi, proč mne to tak nějak přitahovalo, i když mi to přišlo docela jak blbost a hlavně tenhle žánr určitě nemusím), díky za něj. A koukám, že i mí další oblíbení uživatelé lehce našli ta správná slova - ano, je to ta atmosféra, jak uvádí DaViD´82 a hanbou se stydím, že mi nedošlo, že tou škatulkou, pro kterou marně hledám slova, je noir. Ale na ten styl jsem myslím ještě nedozrála, tak snad jindy. ()

ApsidalTill

Po ceste za svojou "platonickou láskou" a to Scarlett Johansson, som sa včera posadil pri fľaške dobrého vína, ku filmu The Black Dahlia. Hollywood starej povojnovej éry s perfektným obsadením do zložiek policajných zložiek (Josh Hartnett, Aaron Eckhart), my ako päsť do očí okamžite udrel podobou s hrou L.A. Noire. Nielen že fáza vyšetrovania brutálnych zločinov, odkazovala na tento game počin ale samozrejme, dokonalá výprava, kostýmy a prostredia. Toto je jednoducho L.A. Noire s reálnymi hercami (a že sou), ktorý síce museli pracovať na slabšom príbehu, ktorý Dahlia obsahuje, ale hereckými výkonmi to dokonale zamaskovali. Film ma jednoznačne oslovil aj po zvukovej stránke (zase to L.A. Noire) a ak ste ho teda nevideli, určite vás nijako neurazí a prispeje ku vykresleniu danej doby. Navyše tu hraje kultový face Patrick Fischler, ktorý prepožičal motion tvár aj do hore menovanej hry. Celé to do seba proste zapadlo a to víno, len umocnilo moje eufemizmy a dodatky z duše tvorcu. http://www.youtube.com/watch?v=AG3HBrSh4J4 ()

S Oscarem se vydělává snadněji

S Oscarem se vydělává snadněji

30.03.2007

De Palmov thriller

De Palmov thriller

17.05.2005

Brian De Palma (na obr.) nakrúti 60-miliónový kriminálny thriller THE BLACK DAHLIA, kde Josh Hartnett a Aaron Eckhart stvárnia dvojicu policajtov čoraz viac posadnutých snahou odhaliť brutálneho… (více)

Střídá hvězdu s hvězdou

Střídá hvězdu s hvězdou

24.02.2005

Po té, co Hilary Swank zazářila pod režijním vedením legendárního Clinta Eastwooda, nálepky legenda se nevyhne ani u nově připravovaného filmu Briana De Palmy. Režisér nejen kultovní Zjizvené tváře… (více)