Reklama

Reklama

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Obsahy(1)

Mladý Flynn Carsen (Noah Wyle - Bílý Oleandr, Pohotovost) přijímá místo knihovníka. Brzy se dozvídá, že skutečnou náplní jeho práce je hlídat největší poklady historie, které jsou uloženy v tajné části knihovny. Do budovy se však vloupají členové obávaného Hadího Bratrstva a ukradnou jednu ze tří částí Kopí Osudu. Carsen se spolu se svou kolegyní vydává po jejich stopách. Musí se pokusit Bratrstvu zabránit v získání zbylých kusů kopí a ovládnutí světa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (362)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Pokus o dobrodružně-humornou podívanou ve stylu Indiana Jonese se poněkud, ehm, no, ne zcela vyvedl. Ústřední hrdina zaujme jen tím, že z profilu vypadá jako Richard Gere před 20 lety, ústřední hrdinka postrádá náznak jakéhokoliv charizmatu a to, že hlavní padousškou roli obsadil režisér Kylem McLachlanem, to považuji již pouze za nepovedený žert, protože McLachlan prostě padouchy hrát neumí, a to už od pradávna. Pokud se člověk rozhoduje, zda se koukat na přímý přenos zasedání sněmovny, anebo zda má zvolit Flynna Carsena, pak jednoznačně volím Flynna. Pokud ale mám ve své videotéce Indiana Jonese, budu si raději až do omrzení pouštět filmy s ním, než bych se díval znovu na tento první pokus o jeho mladší imitaci. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Když točit televizní vykrádačku, tak nějak tahle. Tvůrci si jsou moc dobře vědomi toho, že točí jen žánrového parazita, že nemají tolik peněz, kolik by chtěli, a že ten scénář není úplně nejchytřejší, a tak k tomu přistupují s čistou hlavou, úsměvem na rtech a sympatickou dětinskostí, ve které každou druhou minutu pomrkávají na diváka. Akční scény jsou strašné, triky jak z deset let staré videohry, ale je tu kupa dobrých hlášek, výborní herci a pohodová atmosféra. Něco takového prostě dokáže čarovat… až na (leč slabší) čtyři hvězdičky. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David N. Titcher .. Byl jsem na tento film dost zvědavý. Indiana Jones a jeho mýtická dobrodružství mám velmi rád. Jenže po chvíli jsem byl překvapen zjištěním, že tohle opravdu v žádné části nelze brát vážně. A ke konci, to už je opravdová parodie, zejména Kill Bill je zřejmě řejžův oblíbený film. Televizní zpracování zahrnuje fádní výpravu, průměrné triky a spoustu nejrůznějších chybek, za všechny do oči bijící rozepnutou bundu na rozevláté košili při horské cestě někde v (studiových) Himalájích. Mezi tím vším samozřejmě čeká nějaká ta akce, spousta náboženských artefaktů, typických tajuplných destinací, vtípků a hlášek. Celkově slušná jednohubka, lehká a osvěžující. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Možná by si tato okatá parodie na Indyho Jonese, která si bere vše od plakátu až po snahu hlavního hrdiny vypadat dobře, zasloužila o hvězdičku víc. Humor a lehký nadhled všech postav filmu jedině prospívá a jeho jasné zaměřené na televizní obrazovky a do videopůjčoven ubírá na očekávání, která by jinak jistě nenaplnil. Noaha Wilea mám rád od jeho hostování v Pohotovosti, kde nebyl zrovna neviditelný, ale tady si ukousl trochu větší oříšek. Jeho postava je přerostlí studentík, který se bojí života a stane se knihovníkem. A dál raději nic říkat nebudu, ale tenhle film mě přesvědčil, že práce knihovníka nemusí být jen o chození mezi regály knih a nudného přemisťování. Kdo dovolí snímku jeho zvláštní smysl pro humor bude potěšen, kdo ne bude chtít brzy přepnout program. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

S podstatně nižším rozpočtem a v podstatně parodičtějším duchu natočené "něco jako Mumie" - tedy film o neohroženém (ehm, ehm) dobrodruhovi hrdinně vydávajícím svůj život všanc při záchraně starobylého artefaktu, potažmo celého světa. V hlavní roli Noah Wyle, který mi tíhle dokázal, že nezůstane navždy doktorem Johnem Carterem, ale má i jiné kvality. Jeho úvodní pyramidální výstup je skvělou ukázkou jednak jeho komediálního nadání, a druhak ukázkou toho jak se dá (a má) natočit naprostá bejkárna tak, aby se u ní člověk bavil. Příkladů, jak totéž udělat naprosto špatně, je v kotli bublající břečky jménem komerční škvár dost a dost - nedívejte se moc zblízka, čas od času se z toho hnusu vynoří třeba špatně animovaná hlava anakondy;) Proto si cením tohohle často dost lacině vypadajícího filmečku, v němž na několika místech lze slyšet téma z Hvězdné Brány, a na místech jiných (třeba Semper Fi) vyprsknout smíchy - a hlavně - který se ANI NA VTEŘINU NEBERE VÁŽNĚ. Potlesk, těším se na další díl a dávám..ale co by ne, 80%. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (13)

  • Může to být pouze nepřesný dabing, ale když Flynn (Noah Wyle) osvobozuje Nicol (Sonya Walger)z pout, říká: "Houdini, Praha, 1926". Mistr útěků Harry Houdini však absolvoval evropské turné na začátku 20. století a do USA se vrátil v roce 1904, od té doby v Evropě nikdy nebyl. Mimochodem, Houdini zemřel právě v roce 1926. (Robbi)
  • Když se Flynn (Noah Wyle) ptá Judsona (Bob Newhart), kde jsou mariňáci, odhalí Judson tetování na hrudi a dodá: "Semper fi". Jde o latinský výraz Semper fidelis (Vždy věrný), který v oné zkrácené podobě používá americká námořní pěchota. (Robbi)

Reklama

Reklama