Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

I Lara Croft je lepší, ale dá se na to koukat, když částečně vypnete mozek nebo se zároveň věnujete i něčemu jinému (já jsem u toho přečetla kousek skvělé Vraždy Rogera Ackroyda a zvládla jsem vnímat obojí). Pod průměrem, ale ne hluboko. A je tam pár momentů, které pobaví. Mimochodem, taky byste si tak rádi zatančili "mayský valčík" :-)?(16.2.2008)

Nemám kdovíjak v lásce parodie, tenhle dobrodružně-komediální film však navzdory nízkorozpočtovému vzhledu není až takový propadák, jak jsem očekávala. Humor je sice často poněkud křečovitý až dětinský v porovnání s eskapádami Indiany Jonese, ale celková odlehčenost spíše prospěla, ikdyž mě trochu rušily pohádkové prvky. Noah Wyle se na roli vykuleného nekňuby výborně hodil (což nebyl důvod držet mu palce), jeho partnerka byla tuctová, ovšem nevadila mi, záporáci nic moc. Za zmínku ještě stojí slaboučké efekty, směšné, leč nijak tragické s ohledem na příběh; (ne)logiku scénáře v tomto případě (zcela záměrná ptákovina) netřeba řešit:-). Komedie převážně pro děti nebo pro infantilní dospěláky, nenadchne, neurazí, koukatelný průměr. 51%(8.6.2009)

• Toyotomi

Autorům filmu zřejmě nedalo, než se řídit klasickým hollywoodským pravidlem "tisíc let sem, tisíc let tam." Abych pokračoval ve výčtech příšerností tohoto rádobyfilmu, dost mě šokovala scéna v Himalájích kdy hlavní hrdina běhá po velehorách ve vichřici s rozepnutou bundou a košilí. Nakonec mě ještě dorazily přšerné efekty, které by zvládl kdejaký amatérský filmař, mizerná výprava a hrozný děj. Prostě typický ODPAD!(9.2.2008)

Lacinost je vidět na první pohled a proto se k tomuhle filmu musí přistupovat trošku s nadhledem. Flynn Carsen je takový neschopný Indiana Jones a podle toho taky vypadá scénář i zpracování. Je to hloupé a naivní, ale na zabití času je to bezvadná, bezduchá záležitost, u které si člověk parádně vypláchne hlavu. 70%(24.7.2016)

5/10. Mám rád dobrodružné snímky typu „Indiana Jonese“ nebo „Mumie“ a tohle je přesně tento druh žánru. Ano, samozřejmě, nemůžeme „Flynna Carsena“ srovnávat se dvěma jmenovanými filmy, které patří k absolutní špičce svého žánru, ale je třeba říci, že tvůrci z toho mála, co měli k dispozici, vymačkali maximum. Sympaticky působící ústřední dvojice je velkým plusem. První a nejlepší díl z celé flynn-carsenovské série.(20.8.2009)

• - Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)

• - V místnosti s létajícími šípy a kyvadly říká Nicol (Sonya Walger), že jde o waltz a musejí si cestu protančit. Jenže následná melodie, která jim k tomu hraje, je valčík "Na krásném modrém Dunaji" ("An der schönen Blauen Donau") od Johanna Strausse syna. Tyto dva rytmy nejsou zcela totožné. (Robbi)

• - Může to být pouze nepřesný dabing, ale když Flynn (Noah Wyle) osvobozuje Nicol (Sonya Walger)z pout, říká: "Houdini, Praha, 1926". Mistr útěků Harry Houdini však absolvoval evropské turné na začátku 20. století a do USA se vrátil v roce 1904, od té doby v Evropě nikdy nebyl. Mimochodem, Houdini zemřel právě v roce 1926. (Robbi)