Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo
  • Ragdoll

Nemám rád Indiana Jonese, tudíž k filmům jemu podobným přistupuji ještě tvrději než normálně, avšak tohle už se trochu (víc) vymklo kontrole. Zmiňovat hrozný příběh či triky je zbytečné, stačí se podívat na místní hodnocení a přečíst obsah a obrázek si uděláte sami. Jsou však dva způsoby, jak ke kritice přistupovat, jelikož snímek je velmi naivní, až parodický, nedokážete ho brát vážně a všechny souboje a hlášky jsou nesmírně komické a tak neškodné, že je nakonec docela sympatický. Kdybych ho pojal vážně, což jsem také udělal, tak by to bylo takto podprůměrně, víc hvězd si ani nezaslouží. Ale velice jsem se bavil a svůj účel béčkové komedie splnil s vyznamenáním, takže, jak už to někdy bývá, bych mu ignorujíce všechny ty nelogické příšernosti dal klidně i za pět! Z této trilogie každopádně nejlepší kousek, ty další už bohužel ani nejsou vtipné, jen blbé... 20%.(4.1.2012)

Tak tohle je strasna uchylarna, v tom dobrym smyslu. Bal jsem se, aby to nebyla jen trapna parodie na Indiana Jonese, neco ve stylu parodii z Leslie Nielsenem z poslednich let, ale k tomu nastesti nedoslo. Spis nez parodie na Indiho, to je film, kterej z popularity Indiho tezi. Na to, ze se jedna o tv film jsou herci nadprumerni, hlavne Noah Wyle je skvelej. Je to jako kdyby jste si predstavily Indiho bez bice, bez kuraze a drsnejch hlasek, mozna trochu chytrejsiho, ktery sedel celej zivot ve skole a pak ho vyhodily v dzungli - tohle je Flynn Carsen. Nejak se mi nezda to zarazeni filmu tady na csfd, spis to je dobrodruzna, mysteriozni komedie nez nejaky drama, thriller atd. Rek bych, ze film se spis vytahuje tim, ze je podobnej Indiana Jonesovi, nez aby to skryval, ale rozhodne na nej nema. Triky, i kdyz nejsou nak spatny, jsou dost poznat a i hudba, i kdyz je podobna te u Indiany je taky takova horsi. To co mi brani tenhle film odsoudit je fakt, ze jsem se po celou dobu skvele bavil, sledovat noumu Flynna byla fakt sranda, navic tu je spousta super hlasek a nekolik sparodovanejch scen z jinejch filmu (napr. Kill Bill). Celkove slabsi 4*.(25.3.2006)

• Djkoma

Možná by si tato okatá parodie na Indyho Jonese, která si bere vše od plakátu až po snahu hlavního hrdiny vypadat dobře, zasloužila o hvězdičku víc. Humor a lehký nadhled všech postav filmu jedině prospívá a jeho jasné zaměřené na televizní obrazovky a do videopůjčoven ubírá na očekávání, která by jinak jistě nenaplnil. Noaha Wilea mám rád od jeho hostování v Pohotovosti, kde nebyl zrovna neviditelný, ale tady si ukousl trochu větší oříšek. Jeho postava je přerostlí studentík, který se bojí života a stane se knihovníkem. A dál raději nic říkat nebudu, ale tenhle film mě přesvědčil, že práce knihovníka nemusí být jen o chození mezi regály knih a nudného přemisťování. Kdo dovolí snímku jeho zvláštní smysl pro humor bude potěšen, kdo ne bude chtít brzy přepnout program.(27.1.2008)

Novodobý Indiana Jones? Tak to asi nie, skôr len snaha autorov vyťažiť z námetu, ktorý už v Hollywoode akosi zapadol prachom, ešte aspoň niečo. Príbeh je možno otrepaný a ničím výnimočný a ani vizuálne efekty za veľa nestoja, ale hlavný hrdina je sympaťák, postava Nicole po jeho boku pôsobí ako príjemné spestrenie a aj humor, ktorým sa scenárista posnažil osviežiť svoju prácu, nevyšiel na zmar. Rozhodne sa nebudem brániť prípadnému opakovanému zhliadnutiu tohto filmu. (60%)(20.10.2013)

• VenDulin85

Tak na tento film jsem se dívala jen z jednoho důvodu- byl o knihovníkovi, tedy měl být, ne o nějakém všeználkovi s velmi nepraktickým přístupem k životu... Celé mi to přijde dost křečovité a pokud to mělo následovat Indianu Jonese, podobnost byla pouze v exotických exteriérech. Tím nechci říct, že je všechno špatně, ale člověk od toho nesmí moc čekat a brát to s velkou nadsázkou.(6.5.2010)

• - Flynn Carsen se snaží svést na úspěchu Indiana Jonese. Čeští distributoři mu pomohli i tím, že změnili font názvu filmu. Tvůrci Indyho by je pravděpodobně mohli s úspěchem žalovat. (Pumiiix)

• - Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)

• - Může to být pouze nepřesný dabing, ale když Flynn (Noah Wyle) osvobozuje Nicol (Sonya Walger)z pout, říká: "Houdini, Praha, 1926". Mistr útěků Harry Houdini však absolvoval evropské turné na začátku 20. století a do USA se vrátil v roce 1904, od té doby v Evropě nikdy nebyl. Mimochodem, Houdini zemřel právě v roce 1926. (Robbi)