Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

Novodobý Indiana Jones? Tak to asi nie, skôr len snaha autorov vyťažiť z námetu, ktorý už v Hollywoode akosi zapadol prachom, ešte aspoň niečo. Príbeh je možno otrepaný a ničím výnimočný a ani vizuálne efekty za veľa nestoja, ale hlavný hrdina je sympaťák, postava Nicole po jeho boku pôsobí ako príjemné spestrenie a aj humor, ktorým sa scenárista posnažil osviežiť svoju prácu, nevyšiel na zmar. Rozhodne sa nebudem brániť prípadnému opakovanému zhliadnutiu tohto filmu. (60%)(20.10.2013)

• Her0.89

NO toto bylo otřesný. Jedna hvězda je pouze za stopaře v pralese :D. Tento film výrazně zaostával za Indianou. I když je oproti Indianovi o více než deset let mladší, některé vizualizace byly dokonce horší. Celkový nádech filmu také kazila pro mě velice nesympatická Sonya Walger. Scény kdy zmlátila tucet chlapů, kteří byli dvakrát tak větší jak ona, mě prostě urazily.(15.2.2008)

Dobrodružná legrácka, která se ani na okamžik nebere vážně a s nadsázkou od první minuty hrne z obrazovky jeden vtípek za druhým a ještě je prokládá vydařenými hláškami („Najdi si svýho moulu.“). Pobaví drzostí s níž přes malý rozpočet předstírá velkou podívanou a ještě přitom škodolibě paroduje své velké žánrové bratříčky od Indiana Jonese po bondovky. Každá z postav je srozumitelnou karikaturou, každá scéna, každý vtípek, každá hláška má své kouzlo, jehož chuť se často probouzí postupně, někdy dokonce se zpožděním, a občas se blíží až montypythonskému humoru. Přitom však humor a nadsázka z obrazovky nehulákají a neupozorňují na sebe, spíš jen tak nenápadně pomrkávají a dělají jakože nic, dokonce i ten scénář je takový na oko hloupoučký. Možná by neškodilo, kdyby ta pohodová zabava dostala zdání většího švihu a razance, i když na druhou stranu, co může být rychlejšího než Flynn, který na koleně během několika hodin rozluští mrtvý jazyk, na němž si vylámaly celé týmy vědců a během patnácti vteřin vyřeší největší hádanku světa, na níž lidstvo hledá odpověď už tisíce let.(5.5.2011)

Při sledování filmu se mi hlavou honilo jediné slovo: "laciné". Všechno je zde neuvěřitelně laciné, a to dokonce i na televizní film. Ať už jde o špatné počítačové efekty, hloupý scénář s vražednými dialogy nebo o nic moc herce (taková Sonya Walger zde byla vyloženě rušivým elementem, a to ji mám jako Penny v LOST docela rád). I za málo peněz jde natočit povedená věc, jenže zde to bohužel neplatí. Mít film větší rozpočet a lepšího scénáristu, jistě se poměrně slibná zápletka dala zpracovat mnohem lépe...S ohledem na to, že jsou následující pokračování ještě horší, dávám slabé, velmi slabé tři hvězdičky.(10.1.2009)

Indiana to síce nieje, ale i tak sa mi to páči. Noah Wyle bola skvelá voľba. Naozaj vyzerá ako knihomol, ale zároveň ako skúsený archeológ a lovec tajomstiev. Trocha ma v prvom momente odradili sci-fi prvky, predovšetkým v knižnici. Príbeh je však veľmi dobrý. Veľmi sa mi zapáčila vo filme Sonya Walger. Taktiež skvelý výber herečky. Prvý diel je najlepší, ďalšie dieli strácajú na kvalite, ale zaostávajú len mierne. 80%(21.8.2011)

• - Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)

• - Flynn Carsen (Noah Wyle) nazývá meč, který ho v knihovně může kdykoli napadnout, Excaliburem, ale jako skvělý vědec by měl vědět, že podle legendy o králi Artušovi, se meč z kamene nenazýval Excaliburem. Toto jméno nesl meč, který byl králi Artušovi darován nebo spíše propůjčen Paní jezera. Po čase král Artuš meč vrátil. (Proste..Jana)

• - Ve scéně, kdy se Flynn (Noah Wyle) a Nicole (Sonya Walger) propadnou do podzemí k ostnům, Flynn nemá brýle. Při dopadu na zem však již brýle má. (Pepy)