Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

Úvodní díl třídílné série o knihovníkovi, který zachraňuje svět ve stylu Indiana Jonese, do něhož má ovšem hodně daleko. Jde o jednoduchý, ve své podstatě pitomoučký příběh o hledání kopí, kterým byl proboden Ježíš Kristus a o jeho ochraně. Ačkoliv film je plný trapných a špatných triků, otřesných hereckých výkonů a průhledného scénáře, je díky své naivitě, prostoduchosti a vtipnosti tak milý, že zanechává neustále úsměv na tváři. A navíc Sonya Walger v roli Carsenovi ochránkyně je fakt kus.(6.10.2007)

Taká mini paródia na Indiana Jones, napriek tomu stráviteľná a efektívna. Mladý Flynn Carsen? Neviem či ho môžeme považovať za mladého ... vo filme hneď zo začiatku môžeme postrehnúť, že celej svojej mladosti venoval štúdiám histórie, filozofie a vlastne postrehom z kníh. Flynn ako knihovník vo mňe vzbudzoval chvíľkami dosť ostrieľaného mazáka, hoci to na prvý pohľad nevyzeralo a to ma celkom zaráža, keď nič iné nerobil než len čítal, ale beriem to vážne ako komédiu takže film beriem s "nadsádzkou". Sonya Walger ako Nicole nám to po boku Flynna príjemne spestrila, ale láskyplné scény z hotela mi prišli zbytočne osekané a chaotické.(22.8.2013)

• blackrain

Legenda praví, že jeden z vojáků probodl kopím bok Ježíše Krista. Bylo to Kopí osudu, někdy se mu také říká Longinovo kopí.. Ten, kdo je vlastníkem kopí a je srozuměn s jeho mocí, má ve svých rukou osud tohoto světa k jeho dobru či zlu. Poslední oficiálním držitelem kopí byl Adolf Hitler. Údajně se mělo nějaký čas nacházet i v Čechách, neboť Karel IV. se rád nechával obklopovat svatými relikviemi, ale dost bylo legend a historie. Na tenhle film jsem koukala jen ze zvědavosti. Název byl velmi lákavý, ale to bylo všechno. Čekala jsem, že to bude něco mezi Mumií, Lovci pokladů a Indiana Jonesem, prostě pořádná jízda a akce s napínavými momenty. Těch jsem se skutečně nedočkala. Téma nabízelo mnohem, mnohem víc. Knihovna byla impozantní, hlavně ta její skrytá část.(11.1.2009)

Dejte dohromady Mumii a Indianu a dostanete The Librarian. V tom to připadě první díl trilogie. Na neštěstí lopežnictví knihovník zvládá docela dobře a pokuď podobnosti nebudete přímo vyhledávat, nebude vás to ani při sledování rušit. A co nakonec dostanete? Podrůměrnou fantasy, a poměrně dobrou komedii s hodně akčním příběhem který není ani skvělý a ani špatný, prostě takový který neurazí ani nenadchne. Proto bych celkově tento snímek zařadil do průměru 3 hvězdiček.(16.9.2011)

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title ,2. Crystal Skull ,3. On Horses ,4. The Package ,5. Fencing ,6. Casablanca ,7. Escape From The Tomb ,8. Journey Begins ,9. Photos Of Dad ,10. Jomo's Village ,11. Chocolate ,12. Hardly Knew Him ,13. Breasts Of Sheba ,14. Ruins ,15. Honeymooners ,16. All Seeing Eye ,17. Red Dress ,18. Song Of Solomon ,19. Goodbye, Jerry ,20. Lava ,21. The Key ,22. Uncle Told Me / Drowning Pool ,23. Summoning Evil / Schooling Jerry ,24. Temple Destruction / Looking At You ,25. Lesson Learned / End Credits ,(8.6.2011)

• - Když Flynna (Noah Wyle) a Nicol (Sonya Walger) zajme domorodý kmen, vede Flynn s náčelníkem rozhovor v portugalštině, který není přeložen. Náčelník se ho ptá, co ho přivádí do jeho džungle. Flynn mu odpovídá, že přišli pro kopí z knihovny. Náčelník ho vyzve, ať ho tedy hledá. (Robbi)

• - Když se Flynn (Noah Wyle) ptá Judsona (Bob Newhart), kde jsou mariňáci, odhalí Judson tetování na hrudi a dodá: "Semper fi". Jde o latinský výraz Semper fidelis (Vždy věrný), který v oné zkrácené podobě používá americká námořní pěchota. (Robbi)

• - Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)