Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

Tak tohle je strasna uchylarna, v tom dobrym smyslu. Bal jsem se, aby to nebyla jen trapna parodie na Indiana Jonese, neco ve stylu parodii z Leslie Nielsenem z poslednich let, ale k tomu nastesti nedoslo. Spis nez parodie na Indiho, to je film, kterej z popularity Indiho tezi. Na to, ze se jedna o tv film jsou herci nadprumerni, hlavne Noah Wyle je skvelej. Je to jako kdyby jste si predstavily Indiho bez bice, bez kuraze a drsnejch hlasek, mozna trochu chytrejsiho, ktery sedel celej zivot ve skole a pak ho vyhodily v dzungli - tohle je Flynn Carsen. Nejak se mi nezda to zarazeni filmu tady na csfd, spis to je dobrodruzna, mysteriozni komedie nez nejaky drama, thriller atd. Rek bych, ze film se spis vytahuje tim, ze je podobnej Indiana Jonesovi, nez aby to skryval, ale rozhodne na nej nema. Triky, i kdyz nejsou nak spatny, jsou dost poznat a i hudba, i kdyz je podobna te u Indiany je taky takova horsi. To co mi brani tenhle film odsoudit je fakt, ze jsem se po celou dobu skvele bavil, sledovat noumu Flynna byla fakt sranda, navic tu je spousta super hlasek a nekolik sparodovanejch scen z jinejch filmu (napr. Kill Bill). Celkove slabsi 4*.(25.3.2006)

• Tomik.

Jedním slovem strašné. To, že inspirace v Indianu Jonesovi zde byla více než očividná, by mi ani tak nevadilo (žádný zvláštní citový vztah k Indianu Jonesovi nemám). Ovšem fakt, že se film v některých místech až nápadně moc podobal Kačerům, přes srdce prostě nepřenesu. Kdyby aspoň kopírovali kvalitně… bohužel, jednalo o velmi nekvalitní "remake". Děj stupidně přímočarý, postavy a dialogy nic moc, dokonce ani ona pověstná chemie mezi ústřední dvojicí nefungovala. Ano, postavy mi tady vadily asi nejvíc, v tomto žánru to na jejich výkonu vlastně stojí (a Sonya Walger byla nesnesitelně protivná). Škoda, ač byla myšlenka sebevíc prostá, šlo z ní vytěžit mnohem více. Takhle jsem se dočkal pouze obrovského molochu klišé, přihlouplých scén, laciných efektů, slabé hudby a hromady děr ve scénáři. Film jsem sledoval v rodinném kruhu a společnými silami jsme těch chyb našli opravdu spoustu. Prostě někdo jednou večer na koleně spíchl film, který slepil snad ze všeho, co za svůj život viděl. Jinak si to nedokážu vysvětlit. No co víc psát. Jedna hvězdička za Noaha Wyla, toho jediného si z celého filmu vlastně pamatuju (je to sympaťák a některé scény s ním byly fajn). Jinak už ani pomalu nevím, o čem to bylo… jo vlastně už si vzpomínám, o ničem. Nedoporučuju.(11.2.2012)

"Když chcete něco schovat, nechte to všem na očích." Nejsem věčně studující moula s 22 tituly, ale kdyby se o mě chtěly poprat hodná Nicole se zlou Lanou, tak bych asi taky rozluštil ptačí řeč, ochutnal thorazine s vanilkovou příchutí a odhalil slabost Mayů pro waltz. A nakonec by mi asi bylo jedno, která z holek by mě vyhrála. Za mě tentokrát zvítězila zábava, i když trapnost a naivita od ní nikdy nebyly tak daleko, aby se daly přehlédnout.(19.9.2018)

• ABLABLABLA

Tak konečně jsem si řekla, že se podívám na celou trilogii znova, především proto že jsem nikdy neviděla první díl. A musím říct, že první díl stojí za prd. Bavilo mě to, ale přišlo mi to takové nedomrlé, bez nějakého pořádného nápadu, dramatu, dobrodrůža. Naprosto předvídatelné a docela nudné. Další díly jsem zatím znova neviděla, ale dřívě už ano a přišly mi výrazně vtipnější a promyšlenější i přestože se jasně jedná o nízkorozpočtové filmy s chabými triky. Takže ač je to vcelku neobvyklé, jednička je podle mě nejslabšém dílem.. až pak se Flynn začal rozjíždět a pořádně řádit a nebyl tím studentem, co je mu přes třicet, žije s matkou a slovo přítelkyně zná jen ze slovníku, ale hlavně že má 22 diplomů.(12.8.2013)

O vykrádání Indiany Jonese opravdu nemůže být řeč, Flynn Carsen je vcelku roztomilá parodie na tytéž příběhy, jež si vzali do parády i pánové Spielberg a Lucas. Podle mého jí ale velice uškodil dabing, jehož tvůrci snad ani nepochopili, oč jde, a pojali české znění ve smrtelně vážném duchu. Ne, není to nic proti dabérům samotným (snad jen proti nepříjemné Regině Řandové, Vladislav Beneš je velmi vhodný), ale spíše proti člověku, který odflákl jejich režii, a proti kvalitě zvuku rovnající se nule (kromě hlasů a hudby není slyšet takřka nic). Věřím, že v původním znění s titulky by se mi film líbil ještě více.(14.2.2015)

• - Ve scéně, kdy se Flynn (Noah Wyle) a Nicole (Sonya Walger) propadnou do podzemí k ostnům, Flynn nemá brýle. Při dopadu na zem však již brýle má. (Pepy)

• - Nicol (Sonya Walger) a Flynn (Noah Wyle) jen tak tak zdolají visutý most, který se za nimi zřítí. Nicol předtím říká, že je to jediná cesta. Jak se tedy přes tuto překážku dostalo Hadí bratrstvo, které je s odstupem pronásleduje? (Robbi)

• - Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)