Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

The Librarian: Quest for the Spear

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

První film o Knihovníkovi je příjemná televizní pohodovka tak na ***, ale čtyřku dáváme z toho důvodu, že je to vážně zvláštní jak nepochopený film to je, což je podle mě zaprvé tím, že někteří jsou přesvědčení o tom, že dobrodružné filmy jsou jen Indiana Jones a všechno ostatní je jakože jeho "kopírka", a za druhé tím divným českým názvem a obálkou, která se sama snaží vytvářet dojem jakože "je to jako Indiana Jones", což je v tomhle případě hrozně zavádějící. Sami autoři hned od začátku až do konce předvádí zaprvé parodické vtípky a za druhé se očividně hodně snaží právě nebýt Indiana Jonesem. Má to ty "Indiana Jonesovské" prvky (které ale patří ke každému dobrodružnému filmu a indiana jones není jejich zakladatelem), ale pracuje s nimi dost často odlišným způsobem a celkově je to docela sympatické a vtipné. Hlavní postava Flynna Carsena je takový ťulda, ale jinak sympaťák, a k jeho překvapení se stane správcem nejstrašlivějších předmětů v historii lidstva :). V tomhle je film mnohem přestřelenější než (zatím) poslední díl Indiana Jonese a to je co říct. Ke konci už je to dost na hlavu, ale pořád ještě takovým tím přijatelnějším způsobem. Jinak je to ale příjemný dobrodružný film, kterému škodí jen rozpočet, který z "akčního" konce dělá parodii na parodii, a taky menší propracovanost děje v kombinaci s vtipem. Někdy je to prostě jen takové účelové. Každopádně to ale není až tak špatný film jak to tu někteří prezentují, protože to prostě není kopírka indiana jonese :). Za to může česká distribuce :).(27.3.2011)

Dejte dohromady Mumii a Indianu a dostanete The Librarian. V tom to připadě první díl trilogie. Na neštěstí lopežnictví knihovník zvládá docela dobře a pokuď podobnosti nebudete přímo vyhledávat, nebude vás to ani při sledování rušit. A co nakonec dostanete? Podrůměrnou fantasy, a poměrně dobrou komedii s hodně akčním příběhem který není ani skvělý a ani špatný, prostě takový který neurazí ani nenadchne. Proto bych celkově tento snímek zařadil do průměru 3 hvězdiček.(16.9.2011)

• Anrie

"K tomu pokladu se musíme protančit" Já si myslím, že už jen z této hlášky si může každý udělat obrázek, na jaký kinematografický zážitek se může těšit. Chápu autory a jejich snahu docílit něčeho podobného jako se povedlo s Indiana Jones. Ale bohužel. Toto je opravdu otřesné a to i na poměry poledního vysílání TV Novy.(26.7.2015)

651. hodnocený film: Sám o sobě by to vůbec nebyl špatný film, jenomže bídné vizuální efekty a žádná hudba, která je stěžejním prvkem moderního filmu, to je prostě chyba. Herci by sami o sobě nemuseli být špatní, ale jsou dosti nevýrazní a není ani možnost, aby se trochu rozehráli. 3* bude možná nedhodnocených, ale jako labší průměr by se to rozhodně dalo označit. 3*(11.1.2009)

• Ragdoll

Nemám rád Indiana Jonese, tudíž k filmům jemu podobným přistupuji ještě tvrději než normálně, avšak tohle už se trochu (víc) vymklo kontrole. Zmiňovat hrozný příběh či triky je zbytečné, stačí se podívat na místní hodnocení a přečíst obsah a obrázek si uděláte sami. Jsou však dva způsoby, jak ke kritice přistupovat, jelikož snímek je velmi naivní, až parodický, nedokážete ho brát vážně a všechny souboje a hlášky jsou nesmírně komické a tak neškodné, že je nakonec docela sympatický. Kdybych ho pojal vážně, což jsem také udělal, tak by to bylo takto podprůměrně, víc hvězd si ani nezaslouží. Ale velice jsem se bavil a svůj účel béčkové komedie splnil s vyznamenáním, takže, jak už to někdy bývá, bych mu ignorujíce všechny ty nelogické příšernosti dal klidně i za pět! Z této trilogie každopádně nejlepší kousek, ty další už bohužel ani nejsou vtipné, jen blbé... 20%.(4.1.2012)

• - Ve scéně, kdy se Flynn (Noah Wyle) a Nicole (Sonya Walger) propadnou do podzemí k ostnům, Flynn nemá brýle. Při dopadu na zem však již brýle má. (Pepy)

• - Když Flynna (Noah Wyle) a Nicol (Sonya Walger) zajme domorodý kmen, vede Flynn s náčelníkem rozhovor v portugalštině, který není přeložen. Náčelník se ho ptá, co ho přivádí do jeho džungle. Flynn mu odpovídá, že přišli pro kopí z knihovny. Náčelník ho vyzve, ať ho tedy hledá. (Robbi)

• - Flynn Carsen (Noah Wyle) nazývá meč, který ho v knihovně může kdykoli napadnout, Excaliburem, ale jako skvělý vědec by měl vědět, že podle legendy o králi Artušovi, se meč z kamene nenazýval Excaliburem. Toto jméno nesl meč, který byl králi Artušovi darován nebo spíše propůjčen Paní jezera. Po čase král Artuš meč vrátil. (Proste..Jana)