Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Ospalek

Vcelku se dá pochopit, že se režiséři pokusí napodobit slavnou sérii .:Indiana Jones:.. Jasně možná se najde někdo komu se to "povede", ale většině filmařů se prostě nedaří napodobit jediného a originálního Harrisona Forda jako Indiana Jonese. Jinak to bylo vcelku záživné dobrodružství, protože nechybělo napětí ani romantika. Trošku přehnané vědomosti dobrodruha bylo to hlavní co mi vadilo. ()

Alesss

Až u trojky jsem našel ta správná slova v komentáři páně Cervenaka, které si bez laskavého svolení dovoluji přeložit do české mojenštiny a drze zneužít: Tak tedy... Typicky flynncarsenovsky stupidní, se scénářem, který bohapustě vykrádá jiné filmy ... s dějovými zvraty měnícími mozek na kaši, druhotřídními triky a extrémně "ťarbavo" (nepřeloženo... sorry...) natočenými akčními scénami. A s ultrasympatickým Noahom Wyleom, který dává do placu jednu béčkovou hlášku za druhou a vy mu to žerete a rádi to s ním přetrpíte až do konce... A TO JE PRÁVE TO, ČO SA MI NA TOMTO TV FÓRKU TAK KUREVSKY PÁČI... A platí to jak pro Quest for the Spea a Return to King Solomon's Mines, tak pro The Curse of the Judas Chalice... (viz. mé komentáře k dalším Librarianovským spektáklům) ()

pan Spock

No jo, když zrovna není po ruce dr. Jones, musíme se spokojit s tímto rozverným knihovníkem. A není to představa zase tak docela zlá. To, že jde o televizní produkci, poznáme snadno na tricích a výpravě. Ovšem hlavní hrdina je sympaťák, kterému prostě držet palce musíme. S jeho parťačkou už je to trochu horší. Kyle MacLachlan je jako záporák fajn, jenom trochu málo využitý. S kopírováním Indyho to možná tvůrci až trochu přehánějí. Nejdůležitější ale je, že se film nebere zbytečně vážně a je z něho cítit potřeba pobavit. Kdo má rád dobrodružství, nechť neváhá. Aneb jak říká hlavní hrdinka - "najdi si svýho hňupa". ()

JARDAHONDA

Dobrodružný film, který šel hodně okatě ve stopách Lary Croft a Indiana Jonese,,,,,, s tím rozdílem, že jsem u tohoto snímku o5 postrádal napětí a drive.. Děj průměrný, efekty školácké,, závěrečné bojové scény působí trochu komicky, tím, ale nechci vše hanit.. Film řadím, jako nenáročné příjemné antidepresivum. 50 % ()

Jancasamota odpad!

Úplná blbost která by chtěla vypadat jako Indiana Jones, ale to tedy nevyšlo v žádném případě, nuda,do konce jsem se nedodívala... ... ()

Hansolo35

Vsechno trapne kasirovane. Falesne emoce, falesny snih, falesne kozy, falesne vtipky, falesne nebezpeci...McLachlan uz asi bere kazdy brak. Je to fakt knihovnicka smira. ()

Morrigen

I přesto, že tenhle snímek vykrádá všechny dobrodružné akční komedie od Indiana Jonese až po Mumii (a že mi obvykle vykrádačky nevadí), i přes špatné triky a slabý scénář a dokonce i přes to, že film o svých slabinách ví a sám sebe tak trochu paroduje, i přesto musím uznat, že .... Ne, tady se prostě klady hledat nedají. Ty dvě hvězdy jen za to, že neznat dobrodružné akční komedie, celkem slušně bych se bavila. ()

kratajirka

Za málo peněz celkem dost muziky. Líbilo se mi to. Dobrodružství či akce tam je. Herecké úlohy splněny na nějakých 70% a výprava rovněž. Pěkných 60% ()

andy60

Vykrádalo se, kde se dalo a vznikl slepenec všeho možného, u kterého jsem sice vydržel do konce, ale žádné filmové zážitky mně to nepřineslo. ()

Maza2222

Celkem pohodovka. Podle hodnocení jsem vůbec nic nečekal, ale nakonec jsem překvapen. Jde o dobrodružnou podívanou, ve který nechybí vtipy a akce. Docela dobře jsem se bavil. Ale všichni na to musí nadávat, protože to kopíruje Indiana Jones, který tu není. :D. Herci dobří. ()