Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

c.tucker

Nijak neurazí a dokonce i pobaví a díky tomu, že je direct-to-dvd, tak si taky na nic nehraje. Noah Wyle zde věčného studenta, který už má několik doktorátů ztvárnil docela dobře. Zvládnutí některých problémů tím, že je má vyčtené z knížek pobalilo a bylo i celkem zejímavé. ()

Blackros

Možná že jako divák oprostěný od tetralogie (tehdy ještě tri.) Indiana Jonese bych mohl hodnotit jaako pěkný dobrodružný film. Bohužel jako divák zasažený šarmem Harrisona Forda nemůžu hodnotit lépe než lepšími 2ma *, protože je vidět, že film s takovouto tématikou lze natočit i lépe. ()

Jermann

Hele, na televizní produkci za pár kaček je to až překvapivě nadupaná dobrodružná komédie .. ideální k funění po nedělním obědě. Ani to, že si přebal hraje na áčko a nestydatě vykrádá Indyho, mě nijak neuráží. ()

WolfR

Pokus o velké dobrodružství z televizní produkce, které nelze brát nějak vážně. Ale je to koukatelná záležitost, 2 hvězdy. ()

otík

Úvodní díl třídílné série o knihovníkovi, který zachraňuje svět ve stylu Indiana Jonese, do něhož má ovšem hodně daleko. Jde o jednoduchý, ve své podstatě pitomoučký příběh o hledání kopí, kterým byl proboden Ježíš Kristus a o jeho ochraně. Ačkoliv film je plný trapných a špatných triků, otřesných hereckých výkonů a průhledného scénáře, je díky své naivitě, prostoduchosti a vtipnosti tak milý, že zanechává neustále úsměv na tváři. A navíc Sonya Walger v roli Carsenovi ochránkyně je fakt kus. ()

Nivenx

V televizi reklama na Flynn Carsena bývala vždycky ještě týden dopředu co to nebude za megafilm. Když jsem se na to šel dívat očekával jsem nějaký akční nářez v podobě Mumie nebo Lovce pokladů, ale tenhle bratříček je bohužel o hodně slabší. Akce nic moc, herci také a já se po dobu filmu hodně nudil. 35% ()

fantoci

Od tohoto televizního snímku jsem příliš neočekával. S omezenými možnostmi se však tvůrcům podařilo natočit příjemnou pohádku. Škoda pár drobností stavějící logiku a fyzikální vlastnosti na hlavu, např. autoři pravděpodobně nikdy neslyšeli o dekompresi (viz. scéna v letadle). Film je však příjemným pokoukáním. ()

filmmovier

Ačkoliv je to jen pouhá variace na Indiho, mě vážně bavila. A dost. Film má svižné a rychlé tempo, příjemný děj a spoustu skvělých vtipů. Zatímco Indiana Jones je klasika teď, za pár let bude klasika toto. Mix dobrodružství a komedie velmi dobře funguje, Noah Wyle je dobrý herec, Flynn Carsen moje oblíbená dobrodružná série a dobrá oddechovka což dokazuje i dvojka a bohužel nakonec i trojka. ()

Tyny

Velice zábavný film u kterého jsem se moc dobře bavila. Příběh nového knihovníka Flynna, který se vydá hledat Kopí osudu. Po cestě zažije spoustu dobrodružství a mně Flynn prostě strašně baví. ()

Mrkvič

Tragická napodobenina Indiana Jonese. Jediné, kde se místy svému vzoru vyrovná, jsou vtipné chvilky. Ale i ty jsou z tak 3/4 děsně trapný. ()

Dado

Novodobý Indiana Jones? Tak to asi nie, skôr len snaha autorov vyťažiť z námetu, ktorý už v Hollywoode akosi zapadol prachom, ešte aspoň niečo. Príbeh je možno otrepaný a ničím výnimočný a ani vizuálne efekty za veľa nestoja, ale hlavný hrdina je sympaťák, postava Nicole po jeho boku pôsobí ako príjemné spestrenie a aj humor, ktorým sa scenárista posnažil osviežiť svoju prácu, nevyšiel na zmar. Rozhodne sa nebudem brániť prípadnému opakovanému zhliadnutiu tohto filmu. (60%) ()

Ryuuhei

Áha. Tak už vím, proč se jedná o televizní produkci, protože zpracování bylo poměrně hodně digitální a tudíž se dost šetřilo. Jinak ale dějově a vším ostatním film odpovídá spíš kino produkci, což tomu musím připsat k dobru. Je to sice okatá parodie na Indiana Jonese, čerpající jak z tématu mýtů, ale i dobrodružných výprav, nicméně i tak je to docela fajn podívaná, která nenudí a dokáže i některými dějovými zvraty pořádně překvapit. Za originální-neoriginalitu ale „pouze“ 3*. ()

Lachtaan

Jako malý jsem Flynna prostřednictvím neustálého replayování DVD považoval za novodobého leadera dobrodružného žánru a dlouhá léta jsem neměl sebemenšího tucha, že celá trilogie je pouze nevinnou televizní trilogií (na kterou mimochodem navázal ještě trapnější a nudnější seriál). Přesto byl ale Noah Wyle příjemným ústředním hercem, po jehož boku se vystřídaly vskutku nadějné aktérky a jejichž jiskření nebylo ani jednomu z příběhů přebytečnou zátěží, ba i snad naopak. Dneska bych se ale ke knihovníkovým snahám o záchranu světa či pouhé vzácné relikvie fakticky nevrátil. ()

July

I Lara Croft je lepší, ale dá se na to koukat, když částečně vypnete mozek nebo se zároveň věnujete i něčemu jinému (já jsem u toho přečetla kousek skvělé Vraždy Rogera Ackroyda a zvládla jsem vnímat obojí). Pod průměrem, ale ne hluboko. A je tam pár momentů, které pobaví. Mimochodem, taky byste si tak rádi zatančili "mayský valčík" :-)? ()