Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

veverysiak

Dosť komerčné, ale efektné spracovanie, verím, že zarytí priaznivci Scorseseho sú mierne rozladení, ale akčné filmy sa nerobia pre klubové účely, a tak z majstrovho pera vzišiel majstrovský kúsok, takže 90%. ()

Rosssss

Filmy delší než dvě hodiny mě většinou nudí, ale tohle...naprostá bomba, která po celou dobu snímku stále víc a víc doutná a na konci velkolepě vybuchuje. Nikdy by mě nenapadlo, že je tohle možné, ale je to tak - DiCaprio je tady ještě lepší než Mistr Jack...tenhle člověk je film od filmu luxusnějším hercem, který ve mně (spolu s Christopherem Nolanem) vyvolává pocit, že u Inception se asi uchrochtám blahem...btw. na začátku jsem měl zvláštní tušení, že někdo z hlavních protagonistů zemře...jaká naivita:) ()

Dream Dealer

Skvělý remake původě Honkonkského filmu - je to úplně stejná sračka :-) Ty dva tydýti se uplně strašně pletou a to ani nejsou čínani(ne nebylo to špatným ripem :-). Ještě, že vám ani na jednom nebude záležet. Dali tomu oskara protože mysleli že scorsese už nic lepšího nenatočí - ale to se spletli. Radím ti mrkni na goodfellas nebo taxikáře nebo casino nebo ten novej na ostrově, ale od tohohle ruce pryč. Jedna hvězdička za to, že tam nehraje ještě Orlando Bloom ()

laurence

Velmi dobrá gangsterka, která však nebude patřit mezi mé oblíbené, protože se v ní snadno ztratíte a spoustu věcí jí prostě neuvěříte. ()

petan416

Jedním slovem: WOW! Herecký koncert, kde sice jen každé páté slovo je slušné, ale ta podívaná stojí za to. DiCaprio, Matt Damin i Jack Nicholson se předvádějí kdo snad umí zahrát svou roli lépe. Třikrát sláva scénáristům, kteří vymysleli typickou, přesto originální a neokoukatelnou zápletku, kterou podali tak skvěle, že do poslední chvíle nevíte na čem jste. Doopravdy jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděl. Režie Martina Scorseseho je jako vždy bez sebemenší chybičky. Třikrát sláva, hurá a bravo! Skvělý film! ()

cubiczech

Je to sice slabší Scorsese, ale rozhodně je to pořád super. Brutální postavy občas zacházející až do lehce karikaturního stavu. Nicholson dobrej, zápletka zajímavá a konec více než překvapující. ()

Speedzor

Co k tomu říct. Po shlédnutí filmu je rozhodně patrné, proč se jedná o snímek, který vynesl Scorsesemu největší balík. Filmů, ve kterém režisér na konci zabije všechny hlavní role moc není a proto to byl do filmu tohoto rázu pro mě poměrně nečekaný závěr. ()

JohnTheOne

Spoiler Alert. Velmi dobře. Musím pochválit především svižnost filmu, přestože se jeho délka blíží skoro ke třem hodinám, není to ani moc znát a pořád se něco děje. Dost se mi líbil střih, který neustále sledoval oba hlavní hrdiny, aby je dovedl až do společného finále. To bylo, pravda, trochu přehnané, ale určitě bylo stylové. Scorcese tak dokázal, že točit dobré filmy stále umí. Nutno ale dodat, že s takovým hereckým obsazením, jaké měl k dispozici, snad ani špatný film udělat nejde. ()

JoshuaMach

Sice se jedná o slabší článek ve Scorseseho režisérské kariéře, ale pořád je to film, který patří k celkovému nadprůměru. Zápletka není nic super-nového,ale je dobře udělaná a komplikovaná různými zvraty.Výkon samotných herců je také velice kvalitní (zejména Nicholson je výtečný). Akorát jsem se musel smát postavě Dignama (Mark Wahlberg).Že skoro dycky hraje takovýhle přehnaný drsňáky :D ()

Kada80

Leonardo DiCaprio je policistou,který infiltroval do irského gangu,pro který naopak pracuje Matt Damon v řadách policie. Začíná hra na kočku a myš.Mistrovské krimi Martina Scorseseho. 90% ()

joseee

Po vzhliadnutí Infernal Affairs by si tento film s trápne preloženým názvom "Skrytá identita" zaslúžil ešte ísť ešte dolu o hviezdičku. Nesympatickí M. Damon aj J. Nicholson ma nepresvedčili, ani dokonale skopírovaný príbeh, americkejší koniec a sám di Caprio to nevytrhne. Vynára sa mi teda otázka. Bolo vôbec potrebné robiť remake (prvého dielu) vynikajúcej hongkongskej trilógie? Zrejme áno, keďže amerikofilní konzumenti filmu asi nikdy nedokážu pochopiť, prijať, či si vôbec pozrieť film z inej produkcie. Tak to je. ()

Ajka2

Vše o filmu už tady bylo v podstatě napsáno a tak jen ve zkratce. Herecký výkon co předvedl Leonardo DiCaprio je skvělý, ale ostatní herci za ním zlehka pokulhávají, nevadí. Ty zhruba dvě a půl hodiny mi utekly jako voda a tak razantní konec jsem nečekala. ()

SelfishMan

DiCaprio mě opět jen usvědčil v tom, že opravdu hrát umí a umí to dobře. The Departed je hvězdami (a různými krysami na obou stranách barikády) nabušený, dosti strhující a pekelně napínavý krimi thriller, který si ta ocenění myslím právem zasloužil. Scorsese odvedl výbornou práci, originál jsem neviděl, ale toto podání mě bavilo dostatečně. Celé finále filmu ( a nejen to) bylo opravdu opravdu tomuto kalibru důstojné a nedalo by se snad ani vymyslet lepší. Co bych trošku vytknul, tak je Damon a ta nízká inteligence ať už gangsterů nebo cajtů. Za soundtrack a především moje Dropkick Murphys ještě body navíc! 85% ()

JP84

Antická tragédie na moderní způsob.Takhle se alespoň mají točit kriminálky!Už si ani nevzpomenu,kdy mě naposled dokázal takhle strhnout film.Potěšilo mě,že Scorsese odmítl,aby mu PG-13 vykastroval celý film.Celým filmem tak tedy lítá jeden „fuck“ za druhým a z hlav vystřelené mozky,o čemž si může hodně podobných filmů nechat jenom zdát.Opravdu nevím,jak tohle někdo může nazvat nudou (To není schopen přijmout film postavený ne na hláškách ale na atmosféře?). ()

Viktor77

Velmi příjemné překvapení. To je zatím to nejlepší co jsem od Scorsesiho viděl. Herecké výkony v 1A třídě. Scénář perfektní a závěr excelentní. Takhle si představuji zajímavý thriller. Krysa zůstane krysou a je jedno na které straně stojí tento způsob života člověka trvale poznamená a zničí. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)