Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

newt17

Nejlepší na tomto mistrovském kusu je to, že jsem se ve vrcholně precizním scénáří ani na sekundu neztratil, což se mi jinak stává běžně. ()

JoVanGogh

Zrejme tento film nemal pôsobiť ako klasická seriózna kriminálka, lebo to bolo už viac-menej komické až absurdné. V tom najlepšom slovazmysle. Geniálna réžia, pravdaže starý Scorsese si kvalitu stále drží a v neposlednom rade musím vychváliť hlavnú trojicu Dicaprio, Damon a Nicholson. Jackie má úlohy gangstrov v malíčku. ()

Yvan

päť hviezdičiek a prečo nie film ma bavil po celú dobu, koniec bol prekvapením ktoré vždy rád uvítam. ()

Jožin

Veľmi slušný film v ktorom je nespočetne veľa vulgarizmov.Vyplatilo sa napchať toľko hereckých hviezd do jedného filmu. Celý film som držal palce DiCapriovi, že to pre neho dobre dopadne, mat jeho nervy, tak hrajem ruskú ruletu ! Damon na druhej strane barikády tiež dobrý. Scéna s prestreľovaním hláv bola šokujúca, no ta posledná hlava to bola čerešnička na ktorú som čakal !!! ()

Furmi

Ta atmosféra, taaaa aaaattttmmmmoooosssfffffééééérrrrraaaaa!!!! Je hlavnou zložkou filmu, no teda heh až popri premakanom príbehu, úžasných hercov a fakticky skvelej réžie. Film sa mi na prvý raz nepáčil ale na druhý raz som mu prišiel na chuť dokonale a na záver ma totálne dorazil a ja som sa tetelil ako maličký od radosti ako to všetko úžasné nakoniec dopadlo. Martin, tochto Oscara si si zaslúžil, i keď ja som tých oscarov ako šli roky videl asi 5 ale to nevadí, obdivovaný režisér bude pán S naveky vekov vekúcich. 89% ()

MIKESTEIN

(štiri hviezdičky som tomuto filmu prihodil možno preto že sa mi páčilo vykreslenie skorumpovanej policii, nič viac v tom nehladajte). S prvej polovice filmu som mal velmi zvláštny pocit a sám neviem či to bolo flašou bieleho chardone,ktoré som s priatelkou stiahol alebo velmi neefektívne poprepletanými scénami,ktoré akoby vôbec na seba nenavezovali. Po prvej polovici som si na strih už aj celkom zvikol a záčal som sa sústredovať na sumarizáciu celkového deje,ktorý mi do tej doby musela akosi vysvetlovať priatelka. Ked som si už dal dokopy všetky dejové prvky tak ma ten film už aj trošku začal baviť. Celkom sa mi páčili herecké podania DiCapria,Damona,Nicholsona,Wahlberga. Vdaka tomuto filmu som takmer zmeškal autobus,ked som sa už zbieral od priatelky domov a on nie a nie skončiť. A po 145 minúte som tak radikálne ukončenie filmu zabitím každého kto sa obiavil v hlavnej úlohe vôbec nečakal.Poškrabal som sa po hlave a šiel domov. Môžem vám k tomuto filmu povedať len jedno-Ten autobus som nakoniec stihol. ()

panmroz

V době premiéry filmu v kinech by to bylo za tři. Teď po letech, kdy vášně opadly, je to za plný počet. Ovšem na místě zůstává obava, že v budoucnu, po vyhledání jména režiséra Scorsese, se mladému nadšenci do dějin filmu spíše najde film oceněný Oscarem, jakkoliv řemeslně plnohodnotný, spíše než ta řada filmů, díky kterým jej nakonec vlastně získal. ()

kubyno

''Volavku'' jsem zatím neviděl, takže srovnávat nemůžu, no a film byl podle mě vynikající, krásná akce. A pohled na čtveřici hlavních herců - mě krásně pohladil. ()

punk_zero

Týchto dvoch borcov mám rád ! Všetke filmy s takýmto obsadenim sú na jednotku. Aj keď tento film by bol aj bez nich dobrý :-) ()

JM87

Koukám na filmy s dvakrát menší stopáží a nudí mě. Tady jsem se skoro nenudil, ani přes 150 minut stopáže. Tohle je můj třetí film od Scorseseho a už tady vidím práci jednoho a toho samýho člověka. Skoro bych řekl, že ten týpek vyrůstal mezi bandou mafiánů a když zjistil, že to není pravý ořechový, začal o tom točit filmy. Námět sice není genialní, ale je rozhodně zajímavej. Klaďas ze špatné rodiny hraje šmejda, šmejd z dobré hraje klaďase... hlášky dobrý a především obsazení fakt zajímavý. Leonardo Dicaprio, Wahlberg a Damon jsou zvláštní trojka. Člověk by řekl, že to sou tři typy, který prostě do jednoho filmu nepatří a hle, ono to nebylo vůbec špatný, vlastně mně to díky tomu zaujalo... jen tu jedničku ubírám až za příliš komplikovanej děj na konci. Do půlky filmu to bylo skvělý, jen už pak se to začalo dost motat. Rozhodně to nevypadá špatně, není to blbost, není to křečovitý, ale občas si říkám, že v jednoduchosti je síla. Každopádně velice příjemnej film. ()

JK-Stinger

Parádně vykonstruovaný snímek o skrytém policistovi mezi mafiány a skrytém mafiánovi mezi policisty. Napětí vás začne provázet hned po prvních několika úvodních minutách a nepřestane až do konce. Stupňování příběhu, kdy se každý z utajených dostává blíž a blíž k odhalení toho druhého je doslova dechberoucí a když se to pak celé sejde v jednom velkém grandiózním finále, nezbylo mi než zůstat sedět s otevřenou hubou a nezapomenutelným zážitkem. Skvělé herecké obsazení i jeho výkony (ani se nemůžu rozhodnout, jestli byl lepší mafiánský boss Nicholson, nebo tajný agent DiCaprio) a parádní irská muzika. Zápory? Pravděpodobně žádné... ()

RomeroIsGod

Další pětihvězda s DiCapriem a Damonem. Dokonalá máfo kriminálka moderní doby, perfektní charaktery na všech postech (Nicholson, Wahlberg, Baldwin) a promáklej příběh. Do toho krásný prostředí "irskýho" Bostonu a jedna prašivá krysa. 90% ()

Rondell

Překvapivý vyvraždění všech hlavních postav, to se mi líbí. Tak si řikám, že to snad Coeni (v Po přečtění spalte) okopčili. No, je to dokonce víc než pravděpodobný. Jinak film je napínavej, zajímavej vývoj konstatního děje. ()

DaeGurth

No, jako remake to ujde, což o to... ale originál, je orignál. A tohle neavíc sráží dolu všechny standartní kecy, který Amíci cpou snad do všeho, co natočí. ()

bambusacek

Konec jako z pohádky? Ani omylem. Scorsese odvedl kvalitní práci a ve výsledku je to opravdu znát. Nicméně s těmito špičkovými herci by to zřejmě podle předlohy dokázal natočit kdejaký lepší režisér. Tím mu však nechci upírat zásluhy na tomto vynikajícím thrilleru. Co mě však ve filmu obtěžovalo, bylo neustále skákání scén od Damona k DiCapriovi. Žádná scéna snad netrvala déle než minutu a byl v tom děsnej bordel. Ale konec dle hesla: každému co si zaslouží byl sic možná trochu čekaný, ale stejně to bylo fáákt hustý! Jen těch prostřelených hlav bylo více jak v Call of Duty: Vylodění v Normandii. za mě 85% ()

kamil.i

Scorseseho vrchol vrcholov (v spoločnosti Zúriaceho býka, Mafiánov a Gangov New Yorku tvorí top). Dokonalosť v každom zábere- od hudobnej zložky, cez scenár, herecké výkony, strih a kameru až po majstrov dohľad. Zbytočne rozoberať každý segment osobitne. Perfektne vystavaný a súdržný celok. Čo viac dodať? Proste synonymum slova masterpiece. ()

Hepy13

Dříve jen dva Hollywoodští krasavci (Matt Damon-Leonardo DiCaprio), dnes světová herecká špička, si to tu rozdávají na život a na smrt každý z jiné strany zákona. A jako jejich "tatínek" se tu představí Jack Nicholson (k Nicholsonovi mi právě nejvíc sedí role gangstera), to je obsazení panečku. Nesmím zapomenout ani na roli Marka Wahlberga, kterej si tu zahrál taky slušnýho policejního šmejda. Spolupráce DiCaprio-Scorsese se mi hodně líbí. Ať už kvalitního nebo ne, tak zajímavého díla se určitě vždycky dočkáme. Scénář a především bezchybná režie pod taktovkou Scorseseho je brilantní práce. Skrytá Identita je jeden z těch filmů kde název naprosto vystihuje to co vám následující minuty mohou nabídnout. Dokonalé skloubení žánrů Krimi-Drama-Thriller. Ke konci už to je solidně spletitej kolotoč, tam jsem taky dostával jednu kulku do hlavy zadruhou. Oscar pro nejlepší film a další tři sošky naprosto zaslouženě!!! ()

bolan

Hvězdné obsazení, hvězdný režisér a slibný obsah není vždy záruka dobrého filmu, ale zde bohudík ANO ! ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)