Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

Pegas1632

Rozhodně nedosahuje kvality originálu z roku 1976. Hodně exteriérů je točených v české republice. Liev Schreiber hraje velmi přesvědčivě, ale prostě nemá to takovou atmosféru.Takže špatný to není, ale originál je originál :) ()

prsvl

Původně jsem dal čtyři, ale jelikož jsem zjistil, že je to doslova okopírovaný originál (čim déle jsem se díval na originál, tím častěji jsem se ptal proč tento nový film vlastně vznikl) s méně povedenou postavou Damiena a méně logičnosti musel jsem hodnocení upravit. Poznámka: Často tu čtu, že to nemá tu atmosféru jako originál. Já jelikož jsem tento remake viděl před původním Omenem, musím říct, že na mě působil atmosferičtěji než předchůdce. Tudíž psát, že to neni tak atmosferický je zcestný - to je jasný, že ne když víte přesně co se stane. Další věc, jak můžete kritizovat scénář tohoto filmu a chválit scénář filmu původního, když jsou skoro totožné (viz Trelino: "scénář k zblití")? To že jsou totožné samozřejmě není plus, jen je to narážka na vaše rádoby znalectví. :) ()

Torision

Velmi průměrný film, který se snaží být napínavý a děsivý, ale moc mu to nevychází. Čekal jsem víc a po zásluze se dostavilo velké zklamání. ()

corpsy

Typický príklad remaku. Je veľkolepejší, efektnejší a tvorcovia pritvrdia. No nie lepší. Má však svoje kvality. Zopár dobrých ľakačiek a krutých úmrtí v modernom háve. Jednoznačne vydarený film. ()

Astaroth12

Originál z roku 1976 mal napatie aj atmosféru,ale jemu hlavne pomohla tá neskutočne mrazivá hudba,ktorá tu nebola.Niekto tu napísal,že tento film je pre blbých ale ja si to nemyslím a že je predvídatelný tak to by mal byt keď je to remake,aj keď je pravda že až moc verná kopia okrem pár výnimiek.REMAKE-NOVÁ VERZIA STARŠIEHO FILMU,to len pre vysvetlenie kto je blbý.A teraz k filmu.Film mal dostatočnú atmosféru,ale jedno mal lepšie ako originál a to herecké obsadenie hlavne Schreiber-Thewlis mi tam pasovali viac ako Peck-Warner ale aj M.Farrow ako šialená pestúnka to zahrala veľmi dobré.Jeden s tých veľmi slušne natočených remakou,ktorý sa dost drží Donnerovho originálu,ale sú tam aj rozdieli hlavne keď to niekedy vyzeralo ako keby som pozeral dalšiu s častí Final destination.Len hudba nebola tak skvelá ako v originále,len preto dávam silné 4*. ()

ledzepfan

Víceméně zbytečnost. Příběh se sice drží dějové linky původního filmu a obchází tak vysokou pravděpodobnost, že nějaký holywůdský pisálek vyplodí svou "kreativní" variaci na dané téma, na druhou stranu tomu nějaká ta kreativita, nový přístup či alespoň oživující nápad citelně schází. Ve výsledku je to prostě jen kopie původního filmu. Kopie s nevýraznějšími herci (až na Miu Farrow která je tu fakt démonická ), nevýraznější režií, nevýraznější hudbou atd.. Po všech stránkách vybledlejší a sterilnější. Koukat se na to dá a povětšinou to asi neurazí, ale po dokoukání člověk asi nenajde jediný důvod proč si pro příště pustit tohle a né originál. ()

fannah

Protože jsem viděl jako první tohle provedení, tak si nemůžu stěžovat a řekl bych, že jako horor by se OMEN vůbec neměl propadnout. Líbilo se mi hned v úvodu skvělé zasazení do současných událostí a celkové pojetí filmu. Taky jsem rád, že ve Vatikánu mají Strahovskou knihovnu, Italská nemocnice je v Národním Divadle v Praze a že vlastně celý film se točil právě u nás. Satan přichází je jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Přispěla k tomu i hudba Marca Beltrami. Můj nejoblíbenější je sice Jerry Goldsmith, ale k tomuhle provedení prostě Beltramiho hudba naprosto perfektně sedí a není zas až tak moc mysteriózní a satanistická jako ta od Goldsmithe. ()

ladko

Nie nie nie, takto nie.Hrôza(nie žeby som sa bál, ale bolo to tak zle natočené). Chlapec nenaháňa hrôzu, čo mal byť základný stavebný kameň filmu. ()

baribal

Hlavní otázka, která směřuje k tomuto filmu je: viděli jste původní zpracování? Neříkám, že film je nějak moc zábavný a děsivý, ale v porovnání s originálem je prostě slabý. Já se v hodnocení snažím oprostit od porovnávání a myslím si, že průměrné hodnocení je na místě. ()

NinonL odpad!

Nechápu, proč se dělá špatný remake dobrého filmu. Pokud proto, aby si mizerní herci měli v čem zahrát, hodnotím dílo jako odpad. Jiný důvod mě nenapadl po celou dobu, než jsem film z roku 2006 vypnula. ()

ivishka

Může obsahovat SPOILERy. Zběsilá snaha Mii Farrow zachránit malého satánka mě minimálně udivovala. Nutno říci, že jsem rozhodně neplánovala koukat na novou verzi. Ze začátku se mi tento nápad docela zamlouval třeba už kvůli tomu, že tam hrají Liev a Julia. Jenže ani v takovémto žánru se neobejdete bez zklamání. Lekla jsem se pořádně pouze jednou a to je na takový horor docela málo. Zdá se mi, že většinou remake je od původní verze na míle vzdálený. ()

JJ.Gibson

Neznám původní film, takže nemám srovnání. Sám za sebe bych řekl, že faktor strachu docela působil. Sice jste to čekali, ale díky zvukovému doprovodu, to ve mě vždy hrklo. Spoiler: Jsem, ale rozčarován z konce, prostě zničit krtka!!!!!!!! A žádný úlevy! Thorn finish him! ()

Ridick

nechapem ako mohli producenti dat do ruk taky ambiciozny projekt akym the omen dozaiste je, priemernemu , niekedy az podpriemernemu rezovi johnovi mooreovi?film sa chce tvarit ako horor, ale az na jednu lakaciu scenu nemozme predsa hovorit o horore a nieto este o thrillery. celemu scenaru nieco chyba, a to nieco je poriadny scenarista. po hereckej stranke liev schreiber nema co hrat a vobec mi nesedi do roly tata, ktory ma zachranit svet pred skazou.ostatni herci len su do partie, a vlastne cely film je na nic.30% ()

numi

Myslím, že většina zdejších kritiků není k filmu zcela férová. Satan přichází není žádný excelentní kousek, ale taky si nezaslouží takové výpady na údajnou nulovou atmosféru či údajně hrozný scénář. Samozřejmě, že John Moore narazil na odpor fanoušků původního filmu, ale s tím se dalo počítat - důležité však je, že tenhle film rozhodně není určený pro ročníky 1976 a starší. Je pro ty, kteří originál neviděli. Já nedopatřením patřím mezi ně (i když ne již rokem narození) a možná, že právě proto jsem spokojenější než všichni ostatní. Film nepostrádá napětí, kvalitní herecké výkony, je dobře ozvučen, některé scény mají potřebný dynamický spád a spousta dějových prvků je do filmu výborně zabudována (samozřejmě, že za to je třeba vděčit hlavně originálu). A to není málo. Nebýt zmršeného a příliš rychlého konce, který zanechává mírné rozpaky a hlad po opravdovém finále, uvažoval bych možná i o jedné bonusové hvězdičce navíc. Takhle je to za tři. [září 2006] ()

jajinka

Velký bu bu bu.. a u téhle pohádky jsem se měla něčeho bát?? Béčkový horor s "přicházející smrtí" jako v Nezvratném osudu. ()

K.I.N.G.

Jestli něco vyloženě nesnáším, tak hororové remaky. Je to zlozvyk hlavně posledních let. Nikdy v nich nejde o nic jiného, než o finanční zisk. Nepamatuji se, že by mě někdy nějaký překopaný film výrazněji zaujal a už vůbec ne, že by se aspoň přiblížil kvalitě originálu, at' už ten byl sebehorší. Pirátství na filmech je trestné a takto rýžovat na starých klasických uměleckých dílech není? Rozmazlená mládež, pro kterou se tyto stupidity točí, at' se radši nudí někde na sociálních sítích, ale klasiku nám neprzněte. Ti inteligentnější si vždycky najdou cestu k originálu. Do pekla s týmem filmařů, který se neumí realizovat na svém vlastním díle. Jinak, abych tomuto filmu tak úplně nekřivdil, dá se na něj celkem v pohodě dívat, ale s originálem to nejde ani srovnat, oproti němu je to jen falešný brak. ()

movieband

Film má hvězdné obsazení (Schreiber - Mr. Thorn, Stiles - Mrs. Thornová, Thewlis - pan fotograf), které je v takové sestavě silné a mě sympatické. Hudba je dost dobrá, ale nedosahuje takových kvalit jako Goldmisthova hudba v původní verzi. Atmosféru to mělo a s dějem se to dorazilo na lepší průměr. Film možná ještě časem přehodnotím. Každopádně film není zatracení hodný. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky