Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

Mahalik

Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy...... ()

Reiniš

Už to tu sice bylo několikrát, ale i tak ten malej spratek pořád dokáže vyděsit. Film rutinního Johna Moora sice nepřináší nic nového, v záplavě tupých amerických béček je přesto příjemným osvěžením. Po audio-vizuální stránce samozřejmě není co vytknout, herci jsou dobří a kvůli českým lokacím filmu odpustíte i nějaké ty nelogičnosti a nedostatek invence. ()

sepp

Ach jo, co taky cekat od filmu, ktery byl natocen snad jen kvuli tomu "magickemudatu". Celkem prisernost. ()

Phobia

Pokud jedinou inovací remaku je akorát obměna herců (převážně k horšímu), ztráta atmosféry a díky profláknutosti i nulová překvapivost událostí, tedy žádné napětí, pak nevidím jediný důvod, proč takový remake vůbec vznikl. První "Omen" je zaslouženě kult, verze 2006 je uzívaný podprůměr. A jestli tohle děcko bylo to nejdémoničtější, jaké filmaři našli, tak hledali asi hodně laxně... Popadli na ulici prvního klučinu nebo šlo o protekční smrádě? Jo, původní Damien, to byl od pohledu zlý spratek:-). 40% ()

A_FISH

tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl ()

kinej odpad!

Cože? Úplně zbytečný remake. Vyhozené peníze. Všichni kdo si tímhle filmem pošpinili prsty u mě nemají šanci. ()

LiVentura

Na původní starou klasiku tato předělávka samozřejmě nestačí, chybí i dokonale temná a děsivá atmosféra strachu.!! Celé je to zkrácené, bez hlubší pointy, vyjádřené tak geniálně v původní sérii.!!! ()

Hrabka

Je to téměř kopie původní verze, v důležitých momentech teda určitě, ale musím říct, že mě to docela bavilo. Přestože jsem věděl, co přijde dál, tak jsem si film díky dobré hudbě, napětí a několika hodně povedeným lekačkám užil. 65% ()

Jamal

Další film o Damienovi, u mě teda zetím první, který mě nějak extrémě nenadchnul. Bylo tam sice pár pěkných scén ala Nezvratný osud, ale od děsivého názvu bych čekal víc. Kluk se mi ale docela líbil. ()

Fiftis

Celkom zbytočný film. Remake málokedy predčí originál a toto je ďalším dôkazom. Nie zlý, ale ani nie moc dobrý. Možno sa až moc drží pôvodnej verzie a kopíruje jednu scénu za druhou. To by až tak nevadilo, ale jednoducho tomu chýba atmosféra a trochu viac svižnosti by tiež neuškodilo. Na film som sa tešil z osobných dôvodov, bohužiaľ zbytočne. To najlepšie na filme je prvých 5 minút kedy rabíni (či kto sú to) citujú z biblie (či z čoho) a zakomponujú do toho pád Svetového obchodného centra. ()

Cappuccino

Strnulí herci, chabá atmosféra a nevýrazný hudobný podmaz. Omen Johna Moorea je po príbehovej stránke pomerne presnou kópiou originálu, ktorý však postráda všetky kvality kultového hororu z roku 1986. ()

ChewieDC

Asi nejzbytečnější remake poslední doby. Scénář naprosto přesně kopíruje vynikající atmosférický původní snímek, takže nepřináší vůbec nic nového. Tedy, dovolil si pár velmi malých změn, ale naprosto všechny jsou k horšímu. Kašle na nějaké budování napětí (kterým je původní Omen proslulý) a straší tím, že na nás něco bafne. Herci nemají co hrát, režisér pár záběrů zcela kopíruje podle originálu. Je to skoro tak špatné jako remake Psycha. Dvě hvězdy pro ty, kteří neviděli první Omen... a pokud ne, raději si ho pujčte na DVD než chodit do kina na tenhle film. ()

mzss1

No, tak tu máme dalšího Damiena po delší době. Nevím jak tohle mám přesně zařadit. Je to novější verze o satanovi - malém chlapci zvaném Damien. Klidně tomu říkejte i remake. Což se dá jasně poznat ze scén, které jsou téměř totožné k předchozím filmům. No, celkově ze začátku oznamuji, že to nebylo špatné. Velká pecka to není, ale kdyby nebyl tak pošahaný závěr, který mě zarazil a dokonce jsem měl hned po skonečení filmu spoustu dotazů, tak bych s odřenýma ušima tu 4 hvězdu dal, ale bohužel. Shrnuto v kostce. Je to mírným způsobem nadprůměrná záležitost či další Omenova verze, kde je mírná atmosféra, režijně zdatné scény s dobrými efekty a i scénář až na debilní finále je celkem solidní. Pozornost si film udrží po celou dobu. Nějaké hororové prvky se zde také najdou, ale moc jich není, ale nevadí. Film má svůj styl, kdo viděl předchozí omeny, tak ho film zaujme. Úvod byl takový rozporuplný, ale šlo to. Vemou si sirotka, s tím, že jeho máma o tom neví a myslí si, že je to její sny, nebot ten její umřel, ale to se při obtížném porodu matka nedoví - to zařídil její mažel, domluvem s otcem svatým. Svatým ? No prostě s tim věřícím, nevím jak se přesně ty týpci věřící jmenují. :D Film se do 1/2 pěkně rozjíždí, jevy dokazující, že malý kluk je satan. Záchvaty z kostela, kříže atd. Do 1 hodiny filmu se stane událost matce a pak následuje další, to mě pěkně zaujalo. Navíc režijně mě Moore potěšil, že dal 3 efektné zabití. Takže krásná práce s kamerou. Poslední půlhodinovka mě bavila už víc, ikdyž tempo a styl filmu byla daleko odlišnější než jak to vypadalo. Úplný konec pokazil snad vše co se dalo a pěkně mi to na výsledném dojmu z filmu ubralo. Hudba od Marca je vydařená jak vždy. Moore hezky zrežíroval technicky a kamerově film. Herci jsou v pohodě, hlavní hrdina sice nebyl nejlepší volbou, ale potěší role Davida Thewlise, kterého především znám jako nezapomenutelnou postavu Lupina z mé oblíbené série o Harry Potterovi. No konec to pokazil, přesto hodnotím na obstojných 66% = *** ()

kingik

Pekelně napínavá jízda od začátku až do konce. Manželům Robertu a Katherine Thornovým zemře při porodu jejich toužebně očekávané dítě. Shodou okolností je v porodnici k mání osiřelé novorozeně, kterému pro změnu zemřela matka. Zoufalý Robert se chlapečka ujme a před svou nic netušící manželkou ho bude vydávat za jejich dítě. Nastrčený syn jménem Damien je ve skutečnosti Satan ztělesňující to největší zlo na Zemi. A jak chlapeček roste, začnou se kolem rodiny Thornových dít podivné věci a množit se bizarní úmrtí, klučina se bude urputně bránit návštěvě kostela, rodiče najmou novou a velmi podivnou chůvu, a pojmou podezření, že jejich syn se přece jen od ostatních dětí dost odlišuje. Negativní události naberou spád a Robert začne spolu s novinářem odkrývat děsivé tajemství o původu dítěte a začnou se potvrzovat slova kněze, která zpočátku zněla jako čistý blábol. Myslím, že ve výhodě je ten divák, který původní film neviděl, a to je i můj případ. Byl jsem totiž překvapen v mnoha ohledech. Marco Beltrami opatřil příběh zlověstně hřímající hororovou hudbou a vynikající kameraman Jonathan Sela nasnímal zlověstně i svíčku na stole a z vrčícího psa, který strážil Damiena, šel větší strach než z malého Antikrista. John Moore to celé efektně zrežíroval a každá scéna byla něčím zajímavá a napínavá. Hvězdná dvojka Julia Stiles a Liev Schreiber v rolích rodičů odehrála své party vzorně a řada známých hereckých tváří ve vedlejších rolích také měla co nabídnout (Farrow, Thewlis nebo Postlethwaite). I bez znalosti originálu se podle mě jedná o velmi zdařilý remake, který měl všechno, co má správný horor obsahovat. ()

InJo

Úplné zatracení si to nezaslouží, ale jako remake je to tak zbytečné a nevýrazné, až je to k pláči. Dějově z 95 % totožné s originálem (a to těch vlastních 5 % je spíš ke škodě), s horšími hereckými výkony (díky charakternímu herectví Gregoryho Pecka jsem ochoten původní verzi odpustit skoro všechny hypotetické nedostatky), rutinní videoklipovou režií a bez nesmrtelné Goldsmithovy hudby. Štvalo mě, že snad všechny scény úmrtí, které jsou v Donnerově klasice lahůdkově gradované a kulervoucí, jsou zde neodpustitelně odfláklé a ke strachu tudíž nedonutí pravděpodobně (a zaslouženě) nikoho (obdobně je na tom třeba i pasáž v zoo). Jinak přirovnávání ke KRUHU a zejména k NEZVRATNÉMU OSUDU jsou opravdu trefná... Bez znalosti originálu za 3*, ale zapomenutelné a fádní to bude připadat zřejmě všem. 40 - 50 % ()

Jordan

Zbytočnosť tohto remaku vám vyjde krásne na povrch v porovnaní s pôvodným filmom. Hollywoodu stačí 30 rokov, aby sa vytratila atmosféra a nahradil ju lacný efekt, ľakačky a tam, kde pôvodne bol solídny scenár, tu sa zmenilo pár vecí a ako zázrakom je zrazu scenár mdlý a naplnený klasickými hororovými klišé. Ide práve o tie posuny voči originálu, ktoré môžu dať remaku potenciálny zmysel - a tu boli všetky posuny mimo misu, na úkor atmosféry, krorá bola v Donnerovom Omenovi dusná, osudová, eskalujúca a intenzívna. Tu ani kvalitné herecké obsadenie a 30ročný posun vo vývoji vizuálnych efektov a trikov nedokázali svoj predobraz kvalitatívne nie to prekročiť, ale ani len dobehnúť. pár odkazov na záver: to tron: asi som nepochopil SPOILERovú poznámku, pretože aj v originálnom filme je Thornovi od začiatku podsunutý Damien ako náhrada za smrť vlastného syna pri pôrode, a teda vie, že jeho syn je podhodený; to lebowski: tento film JE remakeom pôvodného filmu z roku 1976, okrem opakovania záberovania, kopírovania či "prevzatia" niektorých konkrétnych záberov a mizanscén sa tu pracuje aj s vyslovene vizuálnymi prvkami pôvodného filmu: rasa psa, vizuálna podobnosť hercov s hercami hrajúcimi v pôvodnom filme, vizuál efektu na fotografiách a pod. ()

Anderton odpad!

Tam, kde prináša Donner temnú atmosféru a odráža spločenskú neistotu, tam prináša Moore nechcenú paródiu a absolútne myšlienkové vákuum. The omen tromfol vo svojej zbytočnosti dokonca aj remake Psycha, k čomu mu úctivo gratulujem, pretože som si myslel, že je to nemožné. Tvorcovia tak nemuseli písať vôbec scenár, ušetrili nejaké tie peniaze, mám totiž pocit, že film je remakeom takmer doslovným. Pokiaľ sa držím poučky, že filmy, ktoré sú podpriemerné a nudné, hodnotíme za dva, filmy, ktoré sú veľmi zlé a urážajú našu inteligenciu za jednu a nakoniec filmy, ktoré sú tak nechcene zlé, až sú zábavné, tak im musíme dať odpad, tak nemôžem inak. Ja som sa pri Omen pobavil totiž tak, ako už dávno pri nijakej inej americkej komédii. Ak by mi ale Moore povedal, že mal za chrbtom Zuckerovcov a celé je to iba veľký Kaufmannovský podvod za účelom uvedenia filmu pri príležitosti dátumu 6.6.06. do kín, stopercentne by som mu uveril. Pri zmienke o európskej únii, pri "Lordovi Voldemortovi" a pri záverečnej scéne s Mia Farrow som sa totiž bez preháňania válal po zemi. Totálnych trótlov tu zo seba robia Liev Schreiber, Julia Stiles, David Thewlis, Michael Gambon a Pete Postlethwaite. No hviezdne obsadenie ako pri nejakej paródii. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky