Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Cedr

Pěkná tečka. Velmi nostalgické a předvídatelné... ale co by jste chtěli na tomhle vymyslet. Rocky byl, je a vždycky bude borec... I jako "starý pán" má neuvěřitelný styl a jelikož je Rocky taková klasika, tak jasná volba, ne? ()

Triple H

Nostalgia, nostalgia a zase nostalgia. K tomu trochu doplnená nostalgiou a na záver zase akurátne dochutená troškou nejakej tej nostalgie. Ale zároveň aj príbeh, ktorý vo mne predsa len zarezonoval. Dobráčisko Rocky totiž v priebehu filmu utrúsi zopár pekných životných múdier a jeho dialóg so synom pred reštauráciou mi bez srandy poslúžil aj ako inšpirácia do života. A keď je zle, zaberá! A to je niečo čo má väčšiu váhu ako fikane skonštruovaný dej, či strhujúca akcia. Sly je macher, lebo v 60. ukázal, že keď sa chce, stále sa dá. Má môj úprimný rešpekt. ()

matezzz

80% ... nečekaně dobře jsem se bavil. Rockymu jsem fandil a tak jak to dopadlo, byla asi nejlepší možná volba.. Myšlenka filmu vynikající a forma jakou byl střihy ve vyslédku provedeny, opravdu fajn. GO ROCKY! ()

Vecko99

Je jasné, že šestý díl série už ničím nepřekvapí, ale aspoň se neopakoval propadák v podobě Rocky V. A Sly aspoň dostal šanci se důstojně rozloučit s postavou, která mu přinesla slávu a bylo to nostalgické povedené loučení. Tedy pokud nebude sedmé pokračování, kdy se Rocky vrátí v šedesáti :))) ()

chelseaman22

Tak mi připadá, že si Sylvester chtěl dokázat, že po ochabnutí penisu dokáže být alespoň v něčem majstr sveta omoleta! Ne že by patřil na "vrakáč", ale že by vydržel patnáct kol s namachrovaným oblíbencem Ku-Klux-Klanu? Jediný, kdo měl v Balboovi rozum je jeho synátor, jenž mu KONEČNĚ poradil, že box nejsou jen direkty, ale i krytí. Mimochodem ta PC simulace byla naprostá kokotina! Kokotina, jenž způsobila match, kokotina, na níž reakovali experti. Každá série jednou končí a já osobně jsem rád, že ji mám za sebou. 70% Celosvětový výdělek k 5.11.2012: $155,721,132 ()

Magneto

Niesom ovplyvnený predchádzajúcimi časťami, pretože si ich jednoducho vôbec nepamätám. Takže žiadne pocity nostalgie som nezažíval...Nejak sa ma nedotkol ani príbeh osamelej ženy a jej syna, o ktorého Rocky prejavoval podozrivo veľký záujem a ani ten posledný zápas na mňa až tak nezapôsobil, ale bol som rád, ze Stallone nezakončil príbeh tým sentimentálnym spôsobom, ktorý sa ponúkal...Celkovo je film rozdelený na dve tretiny kecačiek,kde sa toho moc nedeje a posledna tretina je klasicky Rockyovská,tz. Rocky theme, shoty na to ako Rocky cvičí, vybehne hore schodami, zdvihne hore ruky (a teraz aj psa) a ide sa na zapas...No proste sklamanie.Asi to bude iba pre fanúšikov ()

senor

Dobře, propadák, jak se čekalo, to určitě nebyl, ale není mi moc jasné proč bych se měl dívat na šedesátiletého nafouklého Stallonea, cedícího hlubokým hlasem moudra. Většina postav se chová buď nelogicky, nebo alespoň dost podivně (syn, Dixon) a celá zápletka o boxerovi, který je nepopulární protože pořád vyhrává je poněkud přitažená za vlasy. Ovšem přiznávám, že ani první díl Rockyho mě nijak neuchvátil, i když to byl celkem faj film. Spíše pro fandy celé série. ()

Sfinkter

Tohle završení nemůže člověk hodnotit jako samostatný film. Celý je protkán nostalgií a ohledy do minulosti, které by neznalce série mohly nudit, pokud si jich vůbec všimne. Rockyho rozloučení je více než stylové a povedlo se možná právě proto, že bylo děláno z úcty. A tím by se měli inspirovat všichni tvůrci, kteří se snaží oživit staré příběhy. Poslední zhlédnutí 3/2024. ()

adams89

Když se před několika lety poprvé objevily informace, že se Stallone chystá natočit šestého Rockyho, všichni se tomu smáli, včetně mně. Copak ještě v šedesáti může ztvárnit boxera? A bude na to vůbec někdo zvědavý, když pětku tak odflákl? Tohle byly nejčastější reakce a myslím, že málokdo čekal, že film uspěje. Jenže, uběhl nějaký čas a já si při prvním dívání na trailer najednou říkám, on ten Sly na stará kolena ještě zaboduje! A také že ano! Stallone se rozumně držel při zemi a Rockyho tentokrát pojal komorně. Příběh vysloužilého boxera, truchlícího nad zemřelou ženou, a který by ještě tak rád boxoval, avšak na to je už starý. Stačí ale jedna počítačová simulace v televizi, kde Rocky v nejlepších letech poráží současného mistra, a exhibiční zápas mezi těmi dvěma je na dohled. Trochu rychlý návrat do ringu, řeknete si. Nakonec ale proč ne, bojovníci se přece nevzdávají, jak ve filmu zazní, a Rocky bojovník byl vždy. Dramaticky laděné vyprávění přetne až tradiční trénink a Rockyho poslední boxerský zápas. Ten je přitažlivý zejména vizuálně, střídáním barevných záběrů s černobílými a efekty krve. A i když v něm Rocky nevítězí, pro nás pro všechny vítězem je, protože na tenhle filmový comeback se bude pamatovat ještě hodně dlouho.80% ()

Mrkvič

Viděl jsem podruhé a chytlo mě to úplně stejné. Stallone si ze své postavy dokáže udělat legraci a stejně tak se na ni dokáže většinou dívat s odstupem. Většina filmu je o dialozích. Kdo nezkousne tupého moralistu, co má svůj svérázný ale většinou snad správný pohled na svět, nemusí se na film vůbec dívat. Zápletka s exibičním zápasem také nevypadá tak špatně a na realičnosti jí přidává třeba i nešťastné zranění mladého boxera. Do toho stará dobrá fajn hudba, takže se hezky vzpomíná, hlavně na první díl serie. ()

Jizni Tlapa

Jižní Tlapa se vydala na svou (možná) poslední cestu. Nástup to tentokrát není "od podlahy" jak jsme zvyklí z předešlých pěti dílů, a však tím je Rocky Balboa výjimečný a mile překvapí. Nehledě na tradičně skvělého B.Younga alias Pauliho se Slyovi povedl i výběr při obsazení staro-nových tváří Spidera, Marie a Dukea! Rocky Balboa ničím zcela novým nepřekvapí, ale lehkost i vážnost s jakou S.Stallone dokáže točit a hrát, vždycky melancholicky příjemně zahřeje a nechá zavzpomínat! Opět geniální B.Conti a jeho "lehtaní" klavíru, kterým dokazuje svoji jedinečnost a (pro mne) existenci nejlepšího filmového soundtracku!! Díky "boxerskému bohu" , který Sylvestra osvítil v momentě, kdy uvažoval o alternativním konci, kde by nakonec zápas vyhrál a "poradil" mu, důstojně prohrát. Splněním vlastního snu Vám totiž zasadí levým hákem myšlenku mnohem hlubší, než samo vítězství! ()

DJ Rocco iNc

Čo dodať k tomuto filmu. Vraví sa, že v jednoduchosti je krása a tento film to len potvrdil. Ďalšia časť príbehu o slávnom boxerovi Rockym, ktorú opäť natočil sám Sylvester Stallone, ktorý sa podielal na réžii aj predchádzajúcich častí. ()

Mirokukii

Poctivé ohlednutí se za legendou. Spousta nostalgie a hraní na city. Velice pomalu vyprávěný děj, přesto má zavěrečný zápas, ač přes Stalloneho stáří, šťávu. Jeden zlepších dílů celé série. Už pro vyjímečný proslov otce k synovi. 85 % ()

danco123

Majstrovské dielo plné motivácie a krásnych scén, obohatené peknými dialógmi. Nestarnúci Rocky ako pravý boxer, ktorý vo svojom veku dokáže, že nepatrí do starého železa a svoje umenie predvedie posledný krát v ringu. Film ukázal viacero pekných situácií, s ktorými sa pomerne často stretávame v reálnom živote. Vlastný syn, ktorý sa hanbí za svojho otca a neuvedomuje si čo tým pácha a akú bolesť mu spôsobuje. Asi najlepšou scénou filmu je, keď Rocky vysvetľuje svojmu synovi, čo všetko preňho v živote spravil. Tá scéna je plná motivácie a pravdy ktorej asi ťažko môžme niekto rozporovať. Ďakujem za takúto peknú rozlúčku s Rockym a verím že Stallone v Rambovi IV takisto uspeje. Filmu dávam 95%. ()

Johnny.ARN

Mala to byť dôstojná rozlúčka. A aj bola. Rocky ako opustený, starý boxér chce ešte jeden rozlúčkový zápas proti mladému ale nenávidenému aktuálnemu šampiónovi. Nostalgia zafungovala, s Rockym ste vcítení a súboj je už len taká spomienka na Italského žrebca. 4 z 5 ()

BROKEN_

Pro tenhle díl mám obrovskou slabost. Série Rocky je moje srdcovka, a tenhle díl je neskutečně silný zážitek, pro někoho co miluje postavu Rocky a Stalloneho musí slintat blahem. Děj je trochu pomalejší a podobá se prvnímu dílu. Už po patnácti minutách mi ukápla slza, a já si říkal, tyvole vždyť je teprve začátek, zkrátka bych chtěl říct, že to má silné momenty, Rockyho vzpomínky, hřbitov, Rockyho restaurace, a další... Postava Paulie si krade film v jednu chvíli pro sebe, jeho hlášky nemají chybu, ten člověk vždycky umí udělat úsměv na tváři. Samozřejmě Sylvester Stallone v roli Rockyho je bezchybný, a nedokážu si představit někoho jiného než Slya. Hudba opět nemá chybu. Závěrečný souboj je technicky zvládnutý výborně, a celý souboj byl dle mého podařený. Tohle drama se povedlo na výbornou, a rád si tenhle film pustím znova. Hlášky: (Rocky promlouvá ke svému synovi.) Rocky Balboa: Nemusíš tomu věřit. Kdysi ses vešel semhle. (Ukazuje na svoji dlaň.) Zvedl jsem tě a řekl tvý mámě: Tohle dítě bude nejlepší dítě na světě. Tenhle kluk bude lepší, než si umíme představit. A tys rostl a prospíval. Žasli jsme nad tebou. Každej den byl malej zázrak. Pak nastal čas osamostatnit se, vykročit do světa sám za sebe, jenže někde na té cestě ses změnil. Nebyl jsi sám sebou. Od lidí kolem sis nechal nakukat, že nejsi tak dobrej. Když bylo ještě hůř, začal jsi hledat vinu jinde. Ve velkým stínu. Řeknu ti něco, co už víš. Svět není jen samý slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo a, i když jsi sebesilnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš! Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě! Jenom tak se vítězí! Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány! A ne si stěžovat, že nejsi tam, kde jsi chtěl, a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili. To dělají zbabělci a to ty nejsi! Jsi lepší! Pamatuj! Já tě budu mít vždycky rád. Ať se stane cokoliv. Jsi můj syn, moje krev. Jsi to nejlepší, co v životě mám. Ale dokud nebudeš věřit sám v sebe, budeš živořit! NEJLEPŠÍ MOTIVAČNÍ PROSLOV CO JSEM KDY SLYŠEL!!! ()

Jazzzz

Asi sem byl pořád moc velký snílek. Čekal sem trochu něco jiného, ale aspoň mě to vrátilo zpět do reality. Od Slyho sem očekával trochu větší zmatky a osobní boj, ale má už přeci jenom zažito a v hlavě to má srovnáno... ()

TO

Spíš bych dal 3,5. Rocky je opravdu velký sympaťák, ale jinak na tom filmu nic zvláštního není, takový příjemný vzpomínkový film pro fanoušky. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)