Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

predators

Po zhlédnutí "trojky" se moje hodnocení přiklání k tomu lepšímu, co se dá natočit. Sice trochu trvalo, než sem se vzpomněl děje dvojky(doporučuju se na ni podívat, než dáte díl třetí), ale pak už se jenom bavíte. Poměrně dost bojových scén, skvělé komické kousky a že jich není málo(jedna z nejlepších komedií za poslední dobu), nádherná hudba a 3 hodiny v kině, které se ovšem dají v pohodě vydržet, takže trojka nezklamala, naopak mile překvapila. 80% ()

nash.

Velkolepě velkolepá ovšem z mého pohledu poněkud prázdná a samoúčelná atrakce, ve které očividně nejde o nic jiného než urvat co nejvíc zlaťáků dokud to sype. Aby to nevypadalo tak průhledně, protože scénář je překomplikovaná a zbytečně natahovaná vata, která jako vyprávění příliš nefunguje, snaží se piráti za kamerou oslepit diváka alespoň přemírou zběsilých digitální efektů, doplněných občas Deppovými místy poněkud křečovitými kreacemi (zbytečná a zdlouhavá pasáž s lodí plnou Sparrowů). Čímž ovšem netvrdím, že některé scény nebyly ohromující a vydařené. ()

Ratemus

Není to sice tak dobrý jako jednička nebo dvojka, ale rozhodně to není šlápnutí vedle. Přibylo více efektů a akce, vyvrcholení trilogie se povedlo a potěšil i návrat mistra Rushe do jedné z jeho nejikoničtějších rolí. Hudba je opět skvělá až mrazivá, celkově povedený film. Bohužel, tvůrci nezůstali u trilogie, bohužel. ()

Slarque

První dva díly se mi opravdu líbily. Tady každý sleduje vlastní zájmy a podráží kvůli nim všechny ostatní. Dobrodružství tak nahradila politika. Film není ani zdaleka tak vtipný jako předchozí části a pocit, že to je všechno příliš překomplikované a přes míru dlouhé, převládal. Opět vynikající výprava, kostýmy, triky... ale už to není taková parádní jízda. ()

Vitason

Tak se nám Pirátská bárka dokodrcala do finále. Po druhém dílu jí v boku zůstalo několik děr a nabrala hodně vody, která jí v závěrečném dílu stáhla ke dnu. A já vám rovnou řeknu, kdo za to může. Ten, kdo by si zasloužil procházku po prkně a musel si tak zaplavat mezi hladovými žraloky, je scénárista, který utopil film v hromadě dějových zvratů, kdy jeden kuje pikle na druhého a ten zase na třetího a tak pořád dokola. Z tohoto kolotoče se opravdu rychle roztočí hlava a chce to velkou trpělivost a pozornost. Například moje sestřička, která se dívala se mnou, film vzdala po 45 minutách. Jak jsme u Pirátů zvyklí, tak efekty zůstaly na vysoké úrovni, k tomu je tu skvělý Geoffrey Rush, ale třeba kouzlo Johnnyho Deppa se už zcela vytratilo a Keiře ta drsnější poloha taky nesluší. Pochválit musím slušné vizuální zpracování, ale k čemu to, když všechnu snahu stáhl ke dnu překombinovaný příběh. Rok 2007 celkově nepřál třetím pokračováním. Škoda. ()

classic

„Piráti z Karibiku: Na konci sveta” , sú z môjho laického pohľadu - najviac najchaotickejší z celej, pôvodnej trilógie s celkovými roztržitými dojmami, no i napriek tomu si nakoniec udržali vskutku veľmi obstojné štyri hviezdičky, i keď možno už s istým výkričníkom, pričom trojka je iba o malý chlp lepšia, než jednotka, ale zase na dvojku nikdy nestačí... ! Totiž, drží sa takéhoto jednoduchého pravidla: „Všetci piráti, spojte sa” ! Keďže slizký Lord Beckett v predchádzajúcom dieli obdržal od Jamesa Norringtona výnimočný dar v podobe ešte stále bijúceho srdca Davyho Jonesa, a tak ho tým pádom drží v hrsti, zároveň ho môže vydierať, čiže spoločne sa snažia ovládnuť moria, t. j. zničiť všetkých (ne)dostupných pirátov, keď následne potom im v podstate už vôbec nič nebude brániť v tom, aby do poslednej bodky naplnili svoju megalomanskú víziu, ktorú sa našťastie snažia zvrátiť staré-známe postavy, ktoré budú mať určite o čo bojovať, ale súčasne sa do popredia vynárajú i mnohé, nepredvídateľné podrazy postáv, asi v takomto duchu, keď prvá vonkoncom nemôže (ú)plne dôverovať tej druhej, že trebárs tretia môže kľudne zradiť tú štvrtú, kedy takýchto všelijakých kombinácií, sa napokon ponúka neúrekom, a to je na tom asi to najzaujímavejšie, že si nikdy nemôžeme byť ničím poriadne istí, ako sa to vlastne komplet vykryštalizuje, že režisér Verbinski so scenáristami, nás doslova zaplavujú neuveriteľnými epickými bitkami na rozľahlom mori, a to za doprovodu zbesilého víru a neutíchajúceho daždiska, s intenzívnym rachotom diel, vo vizuálnom obžerstve s fantastickými efektmi, v spoľahlivej kamere Dariusza Wolskiho, áno, práve túto kompozíciu obrazu, som si doteraz maximálne obľúbil. Tie ďalšie sequely ma už viac-menej ani nezaujímajú, a tak zrejme už navždy ostávam verný len týmto dobrodružným blockbusterom z rokov 2003 až 2007 ! ()

Chrustyn

Lepší než první díl ale horší než druhý. Svižná dobrodružná a vtipná podívaná, která i když má přes dvě a půl hodiny uteče celkem rychle. Jen mi tam něco chybělo. Přeci jen ve dvojce jsme měli Krakena a tady už nás žádné takové překvapení nečeká. Avšak kdo má rád námořní bitvy zde si jich užije více než v prvním a druhém díle dohromady (a samozřejmě jsou skvělé natočené a trikově propracované). Jen mi chvílemi připadalo, že se většina filmu odehrává na lodi což je celkem škoda. Ale i tak třetí díl nezklamal a rozhodně důstojně vše ukončil a zajistil tak, že jsou "Piráti z Karibiku" jednou z těch lepších filmových trilogií. ()

klerik

Guláš, ktorý je plný nápadov, ale žiadnemu sa poriadne nevenuje. Prvoplánovosť z filmu srší od začiatku, brutálne to však podtrhuje nedokončenie nadhodených zápletiek (resp. ich useknutie). Už to nie je ani také uletené a akčné, aby som prižmúril oči ako v prípade dvojky. Naťahané, prekombinované, ale dostatočne Bruckheimerovské... Nie že by mi to stačilo, ale dalo sa to s občasným zívnutím vydržať... ()

SeBig

No rozhodně lepší jak dvojka, tady jsem se aspon trochu zasmál, ale jinak to pro mě neni moc záživnej film, protože ta tématika jde mimo mě a ještě mě tam serou Bloom a Knightley, který tam jsou naprosto zbytečný. Depp a jeho hlášky opět zachranujou. ()

korbitch22

Mám trojku mnohem víc rád než druhej díl a čím sem starší a s dalším a dalším opakováním miluju tuhle epickou ságu víc a víc. Fantastická trefa do černého úplně ve všem.....když já tak rád ty přeslazený Hollywoodský romantiky v ještě epičtějších fantasy kravinách. ()

Crocuta

Ale jo, nebylo to nejhorší. Pár věcí mi sice vadilo (překombinovaná spleť vzájemných podrazů a vůbec všechny ty "překvapivé" dějové zvraty, celá zbytečná zápletka kolem Calypso a hlavně k smíchu patetický proslov, jímž Elizabeth burcuje piráty do bitvy), ale i přes poněkud zbytečně dlouhou stopáž mě trojka "Pirátů" docela bavila a ani jako zakončení celé série kupodivu nepůsobí zase tak špatně. (Ale se čtyřkou bych to raději neriskoval...). ()

iamek

Hodnocení na čsfd mě docela odrazovalo. Nakonec se mi třetí a zároveň poslední díl líbil víc než většině lidí tady. Kdo tvrdí, že ubylo humoru a akce tak se asi díval na jiný film. Slušná dávka humoru se objevuje především v první části filmu v druhé převládá akce a hlavně závěrečný souboj je naprosto úchvatný a můžete vidět skvělé vizuální zpracování snímku, které je navíc propojeno skvělými efekty. Herecké výkony jsou tradičně na vysoké úrovni a snad to ani nikoho nepřekvapí, protože role Jacka sedla Deppovi skvěle. ()

Yardak

3 a půl hvězdy - 70 %. Mělo to být o něco kratší a určitě by tenhle film měl o dost lepší hodnocení, protože jede v zajetých kolejí - přirovnal bych to kvalitou ke druhému dílu. No uvidíme co 4 díl přinese:)). ()

heyda

No nevím. Myslím, že to mohlo jedničkou skončit. Pořád je to dokola to samé. Nic nového, spíš přibývá nesmyslů a trapností. Efekty a herci sice dobrý, ale celkově z toho nemám dobrý pocit. 3/10 ()

Stanislaus

Třetí díl pirátské ságy mě upřímně řečeno moc neoslnil. Stopáž je neuvěřitelně přehnaná kvůli spoustě zbytečných scén, vedle nichž se najde i pár úplně trapných - viz svatba na lodi či téměř každá scéna s Bloomem, který mi fakt lezl na nervy. Herecky ale nezklamala trojka Depp-Nighy-Rush. Co do technického zpracování, jsou Piráti velkolepou podívanou, jež je plná skvělých vizuálních efektů a vynikající hudby - viz závěrečná bitva ve víru. Ve výsledku je trojka plná zvratů a intrik (které tu ani být nemusely) a bohužel už není tak dobrá jako předchozí díly. ()

mat.ilda

V tom karibském mišmaši je tolik nestravitelných kousků, že kdybych je všechny vylovila z kotlíku, nezbylo by nic, než trochu mastnoty na dně... tak nevím, jestli by nebylo lepší celý jeho obsah rovnou vyklopit do záchodu. ()

jojinecko

Jerryho a jeho money z toho cítiť poriadne, to je fakt. Inak je to LEN maximálne efektné a hovno z toho. Medzi pozitívne momenty patrí nesporne Johnny (ako inak, však? Škoda, že jeho priestor je v trojke značne obmedzený), Keith Richards ako príjemné oživenie,soundtrack a povedzme aj niektoré triky a efekty... Výrazné negatívum je posledná hodina, čo je číre zúfalstvo a zmes trikov, chaotického strihu..skrátka holywoodsky blokbusterový maglajz. Ľudia sa na to budú hrnúť to je jasné, ja by som na to druhý krát nešiel ani zadarmo. ()

Natascha

Ve snaze udělat z Pirátů mega epos, naroubovali scénaristé na existující svět spoustu naprosto zbytečných linií (viz třeba Kalypsó, Sao Feng...). Některé fóry fungují, některé jsou vrcholně infantilní. Zvrat střídá zvrat a jediným důvodem, proč tam jsou, je asi mít co nejvíc prostoru na to, aby se ukázalo, kolik peněz se na pirátech utratilo. Vizuálně je pak na co se dívat (...ale třeba ta osvobozená Kalypsó, eh?), ale zadek po třech hodinách prostě začne bolet a vy jste rádi, že přišel konec - příjemně velkolepý, i když mě mrzí, že si Verbinski nechal nastoupit 9 pirátských lodí, aby pak bojovala jen Černá Perla. Konec bohužel naznačil, že nás čeká další pokračovaní, ach jo... Proč to někdo nezarazil už po vydařené jedničce? ()

Flego

Nebyť záverečnej námornej bitky, je to unudený, ukecaný nezáživný film. Stráca nápaditosť, humor... všetko... ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky