Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

moviesfan

Po předchozím počinu se jedná o vyloženě vydařený kousek. Sice to není kdovíjaká podívaná, ale určitě si tato série vylepšila reputaci. ()

JohnCZ

I když je trojka díl s nejslabším příběhem, stylově a po akční stránce se mi líbil nejvíc. Bylo to takové postapo sci-fi s prcajtlich babama, cool efektama a již tradičně slabým zakončením. Oproti předchozím dílům hodnotím o stupeň výše, protože to byla mnohem lepší zábava. 4* ()

Crazer

O dost lepší než dvojka, trochu slabší než jednička, ale i tak stejně povedené. Občas laboratoře připomínají jedničku i boj s hlavním bossem. Efekty povedené hlavně pouštní útok nakažených vran. Jsem s tímto snímkem vcelku spokojen a naplnil má očekávání. ()

Revanx

Stupídne dialógy nevadia, taktiež nevadí hlúpy príbeh, veď o ten aj tak nejde. Čo už vadí sú slabé triky (hlavný záporňák vyzerá ako z Mortal Kombatu z roku 1995) a dosť slabé akčné scény. A hlavne vadí väčšina hereckých predstaviteľov- Milla je síce kus, ale nech sa venuje radšej materstvu, možno jej to pôjde lepšie. Ale aj napriek tomu, za solídnych 40 to je. ()

corpsy

Madmaxovský look filmu celkom pristane. Akcia je ale ako stále samoúčelne coolova. Film je lepší ako predchádzajúce časti a udržiava si pozerateľnosť po celý svoj čas. Lepší priemer. ()

PauloZ

Na jedničku to nemá, ale dvojku to jasně přehrnulo. Jinak se to topí pořád v průměru, nic víc, nic míň. Nic co by člověk už neviděl někde jinde a nad čím by se pozastavil. Jediné naděje na záchranu této serie dávam taťkovi prvního dílu Andersonovi. ()

ConanVJ

Tak třetí díl filmové série Resident Evil se mi líbí víc než předchozí díl. Opět zde neni příběh společnej s žádným dílem herní série a tak si jde filmový Resík svou cestou v čemž vidím velkou výhodu této série. Vyskytují se zde přeživší postavy z předchozího filmu. Nově se zde setkáme s jednou z hlavních hrdinek herní série Claire Redfield (v podání Ali Larter jí to opravdu sluší :) ). V tomto díle už se neobjevila Jill Valentine. Nakrátko se tu i vyskytne hlavní záporák herní série Albert Wesker, co by předseda společnosti Umbrela. Tento díl se odehrává převážně na poušti a hrdinové se nesetkávají pouze s klasickýma zombíkama, ale i geneticky upravenýma zombie potvorama. Jako předchozí díly, ani tento se asi moc herním fanouškům líbit nebude, pokud to budou brát vážně. Já si filmek užil a dávám mu 80% :) ()

Kryton

Tak , že by přeci tato serie nešla do kytek , lépe řečeno do písku! Milé překvapení. Polovina filmu jede v duchu Mad Maxe a to doslova! Postapokalyptická Země , kde lidé se snaží prežít ve skupinách. Kde dobrý se stane jen ten kdo má více benzínu. Uvodní bitka v začatku se psy lepší než v jedničce. Vrány připomenou Hitchocka! Po polovině se , ale film jak by každý očekával podle scenáře alá Mad Max , že hrstka lidí se zachraní a najdou vytoužený eden, zcela smaže jako po , když dohrajete čast hry a otevře se další i bonusový LEVEL. Hlavní emzák stylový! Snad jen škoda , že boj nebyl delší! Což by CLONE WARS jak bych asi priští díl nazval , udělalo z filmu cool jízdu. Btw. Celý film je jen v roli Milli Jovovich ! Nesledujte nikoho jiného , nemá to cenu, jelikož každý kdo kolem ní se jen mihne umře do cca 10 minut a to si sakra nedokažete udělat nějaké pouto k nim. GAME OVER! ()

draggo

Většina sérií dopadá tak, že každý díl je vždy horší než ten předchozí. U Residenta je to naštěstí přesně naopak. Po lehce nadprůměrné jedničce a velmi dobré dvojce přichází téměř dokonalá trojka. Ta se z laboratoří a města přesunula do vyprahlých pustin zničeného světa, které vypadají skutečně nádherně. Příběhová linka je opět jednoduchá jak facka a opět to vůbec nevadí, protože děj není to, na čem tento film stojí. Akce sice není tak brutálně vystylovaná jako ve dvojce, ale je o to více je napínavější (např. ta v Las Vegas je skutečně luxusní). Další věc, která se mi v Zániku líbila, byla atmosféra. Tentokrát to nebyla "jen" efektní rubačka, celým filmem se táhla neradostná atmosféra boje několika zbylých lidí o holý život, umocněná tím, že mezi všemi těmi skvělými akcemi probleskávaly celkem reálné momentky ze života v takových časech. Jen je trochu škoda celkem zbytečné linie s Umbrellou. Chápu, že tam musí být kvůli dějové návaznosti, ale film samotný bych si uměl představit i bez ní. /85% a 4*/ ()

ledzepfan

Blbost jak mraky ale aspň se u toho člověk zasměje... Tři dát nemůžu(to mi svědomí a zdravý rozum nedovolí) a jedna by byla nespravedlivá=dvě jsou tak akorát( + - ) ()

ladko

Najviac ma zaujala hudba... Milla už nie je to čo bývala, ale stále je cool. Niektoré scény boli fajn, ale keď sa chcete báť, zahrajte si radšej hru... ()

Zayl

Třetí a nejlepší díl residenta. Větší odklon od herní předlohy kupodivu prospěl. Otevřené prostranství v poušti dalo velké možnosti pro akční jízdu (především scéna se zmutovanými vránami byla působivá), kde sekání, střílení nebo kopání nejsou ničím výjimečným a zombies se likvidují po desítkách - o což vlastně šlo. Film tak má slušné tempo, odsýpá a občasná invence také potěší. Čistokrevná zábavná akce! ()

agentmiky

Resident Evil 3 patří určitě k těm nejlepším dílům celé ságy.Tentokrát se režie neujal Paul W.S.Anderson,ale figuroval jen u scénáře.Přenesení hlavního děje filmu do pouštních oblastí(vyprahlé pouště ve filmu ale byly na celé zeměkouli).Ali Larter coby Claire Reckfieldová obstála na výbornou.Milla Jovovich opět nezklamala.Carlos Olivera zde sice skončil své putování,ale byl jeden z mých nejoblíbenějších charakterů.Třetímu dílu dávám 70% ()

verbst

Velmi dobré. Na to, že jednička byla celkem nic a dvojka odpad, tak tohle je fakt posun o několik stupňů výš. Občas zamrzí triky a v jedné scéně je vidět Millino zvětšující se bříško. Jinak si to nemůžu vynachválit... ()

Adman

Tohodle už mám fakt plný kecky. Ne, ne a ještě jednou ne. Béčko nejbéčkovatější. Aby se neřeklo na na vás občas vybafnou což vede stejně jen k trapnému rozseknutí ticha - které mi opravdu vůbec nepřijde napjaté. Že se o to tvůrve snažil nepopírám - je to více než zřejmé, ale výsledek už je horší. Viry, napadení celé, ale opravdu celé planety Země a zombíci, to už tady bylo tolikrát že snad žkoda mluvit. ()

Z0oMb3E

Keď scenáristom dochádza šťava čo zo zombiami pridali havrany. Postapokalyptický svet a-lá Mad Max II, ale Milla sa nám zocelila to sa musí uznať. Inak nič výnimočné oproti predošlím dielom hlavne dvojke. ()

MartinezZ

Po celou dobu v poušti to vypadalo nadějně. Bohužel potom přišel jakýsi dějový zvrat, co málem způsobil i můj zvrat žaludeční. Škoda, do té doby to bylo obstojné pokračování a celkem zajímavé béčko a to i přes několik logických kiksů, alespoň co mohu jako neznalec hry soudit. ()

TomX2

Resident Evil: Extinction síce po technickej stránke prekonáva obidva predošlé diely prakticky bez problémov, z hľadiska entertainmentu je však neskutočne mdlý, nudný, nezáživný a nevýrazný. V prvom dieli som sa ešte ako tak zaujímal o posun deja a o osudy postáv a v druhom som sa zas, keď už nič iné, zabával nad jeho tuposťou. Tento je zase objektívne najlepší a najserióznejší (celkom schopná réžia a fajnové, púštne prostredie), no obsahovo to bolo také nijaké, postavy ma absolútne nezaujímali, akcia nebola nijak zvlášť strhujúca a narozdiel od predošlej časti to nebolo ani vtipné, no, skrátka v ňom nebolo vôbec nič, čo by dokázalo aspoň trochu upútať moju pozornosť. Vlastne sa mi ho podarilo ho dopozerať až na tretíkrát (nepočítam to, keď som ho zapol a hneď na to vypol, lebo som zistil, že na to nemám náladu), pretože som zakaždým zaspal. Čo asi nie je známka veľmi dobrého filmu. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)