Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Axident

Velmi solidně natočené, mnohokrát obehrané téma zkorumpovaných policajtů, zákon a právo vs rodinná pouta, morálka vs hamižnost. Inovativního nepřináší Pride and Glory nic, ale je natočeno poctivě, charaktery jsou lidské a nečernobílé a obsazení sedí! To celé do kupy poctivě vtáhne a brnkne i na city. Za pár let si nikdo ani nevzpomene, ale aktuálně příjemné dvě hodiny se skvělým Noahem Emmerichem! ()

Joll

Těžko hodnotit s tak malým rozsahem hvězd. Každopádně jsou to lepší 3 hvězdy, ale víc dát nemohu, prtože na Street Kings to trošku ztrácí a na Training day nebo Válku policajtů taky, takže by nebylo fér to hodnotit stejně.Trošku mi zde chybělo napětí, něco co by pohánělo film vpřed, vše se jen tak divně valilo dál, film mě nenutil ani přemýšlet ani se ztrachovat byť o jedinou postavu filmu.I tak je to film nadprůměrný a určitě ho rád doporučím, ale přeci jen to není dobré jak výše zmiňované filmy. ()

Wargoo

Vynikajúca krimi dráma, ktorá nám síce pomalšie a zdĺhavejšie predstavuje hlavné dejové časti, ale zato sa to dá pozerať aj celých 125 minút. Dobrý a ku koncu aj napínavý príbeh o rodinnom klane policajtov: otec, dvaja synovia a dcéra, ktorá ma za manžela tiež policajta. Zaujimáva skorumpovaná zápletka a herecké nadanie všetkých zúčastnených vyvrcholilo podľa mňa do celkom vydareného filmu. 4**** a 79,417% ()

*Colorado

Odvrátit se od kolegů a rodiny nebo od zákona a spravedlnosti, toť otázka. Na téhle kriminálce se mi líbily především herecké výkony, Norton a Farrell jsou skvělí. Děj je takový vlečený, v některých místech lehce předvídatelný, ale nikterak nenudí. 3,5* ()

JohnSorrow

Film, který mě dostal. Nečekal jsem takovou sílu, takový zážitek. Musím oponovat některým komentářům, jakože se jedná o ohraný příběh, nebo jednoduchou story typu bad cop vs. good one. Jedná se o velký příběh, založený na obrovském vnitřním rozporu (rodina, čest, práce, peníze) hned několika hlavních postav. Tak obrovské schyzma, že se vám až dělá špatně. Jste bezradní z té bezvýchodné situace, která je vám naservírována. A to jste pouze diváci... Norton, Emmerich, Farrell i Voight tu vytvořili úžasnou, dokonale reálnou a dusnou atmosféru svými úžásnými výkony, které skvěle podpořila padnoucí a drtivá hudba. Dokumentární kamera a ponurost snímku... prostě nádhera. ()

merigieren

Celkem zajímavý film o policejním podsvětí, krom čistých špatných policistů máme možnost na ně koukat i jako na lidi obklopené rodinou a v pracovní době mučící své oběti. Do toho přijde sympatický vyšetřovatel, který dokáže celkem přirozeně vytahovat z lidí informace. Film by si zasloužil asi 4*, jenže chvíli před koncem vykonstruují zatýkání v baru kombinované s pěstním soubojem a následnou smrt na ulici. To mi připadalo neuvěřitelně šílené (* šla na výlet :-) ), vlastně bych film zakončil těmi 3 výstřely do bezvládného těla a ten zbytek by tam být ani nemusel, stejně nic inteligentního ze sebe nevymáčkne, jen hloupě hloupý konec ... ()

PDcz

4**** body Ani nevím jestli 4 body nebo 3. Jsem nějaký otupělý a zmožený. Po velmi dlouhé době (ve zkouškovém období fakt není čas) jsme si vybrali film.. a bysme na sebe byli trochu tvrdí, tak jsme nevybrali něco lehce stravitelného kde se vypíná mozek. [X] Minus 1* bod Fakt nevim. Možná za to, jak si tak kráčí osamělou ulicí a potkají rozlobený dav. Plusem budeiž fakt, že jsme film skoukl celý a nenudili jsme se, což se poslední dobou více než zázrak. [X] Jsem zvědav, za jak dlouho koukneme na další film... ()

Adm.Nelson

Je to neskutočne rozťahané, hlavne to mi bráni dať viac hviezdičiek. Škoda, pretože Eddie a Collin ma potešili, vďaka dlhšej stopáži boli všetky postavy pekne vykreslené a ich pohnútky dobre pochopiteľné, ibaže - a teraz zápory - veľa scén bolo zbytočných (len tak namatkovo spomeniem plač Francisovej ženy pri deťoch alebo zakomponovanie toho novinára do deja), a na to, že to má dve hodiny, sa tam toho veľa neudialo. Kamera v niektorých momentoch dobrá, ale inak som si na ňu dlho nemohol zvyknúť. A nakoniec už spomínaná málo dynamická réžia. Nenudil som sa (hlavne vďaka hercom), ale druhý krát to určite nemusím vidieť, takže tri z piatich budú stačiť. 6/10 ()

Rockerman

Normální krimi film o dobrých a špatných policajtech.Takových už bylo hodně, ale tady se to odehrává, více méně v rámci jedné rodiny, kdy část je ta dobrá a část ta špatná. Dalo se na to podívat. Body tento film u mě ztratil u závěrečné rvačky mezi hodným Rayem a zlým Jimmym.Taktéž následné zlynčování Jimmyho nepřidalo na důvěryhodnosti filmu. Jednou a dost, to je můj verdikt. ()

Olík

Vzhledem k luxusnímu hereckému potenciálu (Norton, Emmerich, Farrell, Voight) celkem nezáživné krimi drama. Lehce old schoolovy, snadno zapomenutelný filmeček s nádechem Al Pacina nebo DeNira o rodinném policejním klanu, jehož někteří členové si slova pomáhat a chránit vykládají po svém. Bratři O´Connorové posíleni o Joa Carnahana měli při tvorbě scénáře pomoc s velkým P v podobě vyprávění bývalého policisty Roberta Hopese či jinak zapovězených informací, které jim poskytl otec, celý život sloužící u NYPD. Bohužel, k napsání poutavého příběhu, vysloužilí ochránci pořádku neposlouží! V podobném duchu byla natočena spousta kvalitnějších snímků (Serpico, Noc patří nám, Vnitřní záležitosti a jiné) ()

WillyMarks

Je to taková ta klasická thrillerová krimi o zkorumpovaných policajtech, jak jí známe... z počátku se dozvíme, kdo kam patří a pak už jen čekáme jak to dopadne... v celku né moc napínavá akce se světlými stránkami.. Colin zahrál vskutku svou roli dobře, ale Edward trošku zklamal...Místy kamera byla trošku nepřehledná a linii příběhu mi rušili místy nepotřebné scény, ale i tak se na to dalo koukat a rozhodně nejsem zklamaný divák 65% ()

Shredo

No to je škody, pustil som do tohto filmu s takým nadšením, aké herecké obsadenie má, no na moje sklamanie bolo fakticky premrhané. Do deja som mal problém sa dostať a keď som sa mi to konečne podarilo žiadna sláva sa nekonala, ani sa nedivim, že som koniec prespal. Necítil som sa ani pohodlne ani vo svojich koži, a o stotožnení s postavami ani nehovorím. Aj tie 2/5 je s prižmúreným okom. ()

animario

Filmů s podobnou tématikou /a s tím spojenou tendencí srovnávat/ je poměrně dost, přesto to bylo celkem slušné kriminální drama, na které se rozhodně dívat dá. Herci se možná nijak zvlášť nepřetrhli v prožívání svých rolí /mohlo tomu být jinak, kdyby byl příběh soustředěn víc jen na 2 osoby, Farrella a Nortona/, nicméně odvedli práci přiměřenou prostoru pro svoje charaktery. Na sobotní večer ideální... ()

Luk Skywalker

Film skončil na půli cesty, na jedné straně dobře natočené prostředí zkorumpovaných policistů, na straně druhé "zbytečné" záběry rodiny o Vánocích, dialog mezi postavou ztvárněnou Emmerichem a jeho umírající manželkou či bývalá manželka postavy, kterou představoval Edward Norton. ()

strikeman

Tak nevím, co je na tomto snímku nezáživného. Já jsem nespustil oči z obrazovky. Ale každý má jiné chutě - viz někteří profláknutí uživatelé, kteří dali studené 3 hvězdy a více si váží třeba infantilní amarouňáčtiny Ocelová pěst:-)) Je pravda, že audiovizuální potravy "a la zkorumpovaní vs. poctiví poldové" na téma svědomí už se v Hollywoodu "uvařilo" nemálo, ale přiznejme si: tento subžánr je pochutina lákavá a v tomto případě i více než jen stravitelná. Navíc silné herecké obsazení je tím pravým a vyváženě užitým kořením na tomto šťavnatém krvavém steaku;-) 80% ()

hororwatch

Žádná pořádná akce, žádný světoborný drama, akorát spousta přebytečných postav a hvězdné herecké obsazení s příjemným soundtrackem, který nemá čemu dodávat šťávu a nad čim uronit slzu při závěrečných titulkách. V tomhle filmu jsem si mohl zahrát já vedle Nortona. Konečně bych si sním podal ruku a třeba by si mě všimli a obsadili do nějakých budoucích westernů,kde bych se zlil pořádnou kořalou. ()

helloween93

Obsazení vynikající, s lepším scénářem z toho mohla být jedna z nejlepších krimi posledních let, takhle to zůstalo v průměru. A nevytáhne to ani Colin Farrel, který podle mě jednoznačně přehrává Nortona. 3* ()

Faila

Podobná témata mám ráda a čím syrověji jsou zpracovaná, tím líp. Tenhle film byl drsný a nekompromisní, navíc skvěle obsazený - nemám co vytknout. ()

kkarx

Víc filmů o poldech a kriminálek. O tenhle (pod)žánr bohužel není ve filmu už prakticky zájem, a to hlavně kvůli tomu ohromnému množství krimi seriálů, které chrlí jeden příběh za druhým, což činí obtížné přijít s něčím trochu originálním a solidním. Tenhle patří k tomu nejlepšímu za několik posledních dekád i díky fantastickému obsazení. ()

Harts

Filmu o zkorumpovanych policistech je hodne, a ten se od nich nijak zvlaste nelisi, mozna jen je trosku vice emocinalne zalozeny. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)