Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Tomikxnm

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě líbí :D Nikdy jsem na původního Conana se Schwarzeneggerem moc nedal, což mě utvrdilo v tvrzení, že Momoa se na Conana perfektně hodí. A světe div se, nezklamal. S mečem zachází velice obratně (jak už ukázal ve Stargate Atlantis) a ve velkém stylu usekává končetiny všemu co se hýbe :D. Jak už jsem lehce nastínil , tak nový Barbar Conan je velice brutální záležitost nevhodná pro mladší diváky, či lidi se slabším žaludkem. Rozbitých, usekaných a všemožně rozmlácených částí těla od hlavy začínaje, končíc po paty si opravdu "užijete" víc než dost :D. Děj je samozdřejmě lehce přihlouplý, ale co si budeme namlouvat Conan to nikdy moc neuměl se slovy, takže klasická zápletka "zemřeli mu rodiče - chce zabít vraha" je prostě samozřejmostí. Magie v podání lehce sadistické Rose McGowan je sice zajímavá, ale její potenciál nebyl moc využit, což je řekl bych celkem škoda. Na druhou stranu Momoa se svým pirátským parťákem to jistí pěknou akcičkou. Pro mě 110 minut blaha, ale jak koukám na hodnocení je to věc názoru. 5* ()

teseth

Toto filmové zpracování Conana se mi dost líbilo. I když v některých částech to drhlo tak to nebylo tak špatné jak ukazuje zdejší hodnocení. Nechápu jak někteří lidé tady dali Captainovi Americe 4-5* a tomuto filmu dají 1-2*. To ukazuje na hooodně špatný vkus, protože jediný problém tohoto filmu je ten, že už jednou byl zfilmován a tudíž ho všichni znají s Arnoldem a žádné nové zpracování se jim nezvaděčí. Oprosťte se od toho aby jste tyto filmy porovnávali ale koukejte na tento film jako na novinku, u které nevíte o co jde. ()

OziRaziel

Klasické žánrové oldschool "R" fantasy, které se dneska skoro netočí. Co se týká knižní předlohy, tak se jí přibližuje o něco víc než starší leč filozoficky laděná Conanovka s Arniem. Herecké vykony-dobrý. Hudba-slušná.Kostýmy-zajimavý. Prostředí hyborie - překvapivý. Škoda jen, že tvůrci se nedali víc záležet na epičnostin a dali divákovi chvílema až příliž rychlý spád událostí. (( Jason "Khal Drogo" Momoa příjemně překvapil a musím uznat, že jako Conan se mi osobně hodí víc než vyrýsovanej kulturista Arnie co tam běhal ve slipech a s parukou. ()

pothead23

ano, jen pro zvane. 5 hvezdicek. ostatni luza nevi, co to je cist howarda desetkrat dokola a pak se konecne dockat. Puvodni Conan je zkratka klasika, ktere davam taky plnou, ale tohle je nova doba a nikdo nic nezkurvil, naopak, u nekterych scen jsem se sam pristihl nepripraven. Doufam, ze se celeho kratkeho puvodniho dila nekdo jeste takto podobne zhosti, s trochou vice filozofie, preci jen nemame tolik del, ktere by zaznamenavaly poucnou historii lidstva mezi Atlantidou a prvnimi hmotnymi prameny. A Momoa je stejne jako Arnie nebo ja Lev. Takze co dodavat. Diky. ()

Antonymi

Béčko? Rozhodně. Krvavé? Velmi. Zábavné? Absolutně! Tohle je film, který je přesně šitý na míru knižnímu Conanovi - Jason Momoa má svaly dokonce i v obličeji a na rozdíl od Arnolda je umí občas využít, jeho protivníci mají přesně ty béčkové motivy světovlády, které od podobného filmu čekáte, ale zároveň nepřehrávají, což z nich nečiní trapné komické figurky, a Rachel Nichols na rozdíl od podobného typu hrdinek v jiných filmech nepůsobí jako křečovitá Xena, když drží nůž. Scénář má logickou stavbu, postavy jsou velmi typové charaktery, takže víte, co od nich čekat, a nejsou samoúčelné - když už se někdo objeví, je tam nějakého důvodu (halelujah, konečně žádné random postavy jako v Hněvu titánů), exteriéry i kostýmy jsou úměrné žánru, a až na tu hromadu krve a trochu přeexponované finále (finále je fakt slaboučké, připravte se na to) je to přesně ona béčková zábava, na kterou roky čekám, až se objeví v kinech. ()

slavikzbojni

Súhlasím v mnohom s verbalom = dodávam však , že ja neconanujem ako on- ale mám rád príbehy so silnými a schopným i mužmi z ktorých si chlapci môžu brať vzor. Pretože v každom chlapovi do smrti bude kus chlapca- či si to prizná alebo nie. Conan nie je idol ani ikona- to si nechajte do kostola alebo na heavymetálové hrátky= Conan je vnútorná dobrá sila prejavená navonok!!! ()

Gazzellka

stale som neprisla napriek upornemu rozmyslaniu na to, preco fsetkych fascinuje arnold spred 100 rokov so slizkou parochnou, teda sorry, ak si nechal narast vlasy kvoli tomu.... dzejsn sa barbarskeho pluvania do ohna a striekania limonady skrz barbasky zomknute pery ujal bravurne, bohofsky sa na neho pozera a chlapi na neho nadavaju len kvoli tomu, ze by chceli rovnako vyzerat. ehm. napriek vsetkemu, co k tomu patri, ako je striekajuca kref, padajuce hlavy, detailne zabery na trciace chrbtice atd ma jedna vec strasnym sposobom iritovala a to umely hollywoodsky chrup hlavneho zaporneho uja. vzdy, ked vyceril zuby do kamery mala som chut skriknut blendadent korega tabs vam spolahlivo pridrzia zubnu nahradu. naproti nemu mali vsetci ostatni zaporaci chrupy priam excelentne, zhnite, s tesakmi a strojcekom. krasa. a este jedna vec. pokial niekto niekedy cital par faktov a par kusov beletrie ohladom istej slecny menom Boudicca, pripadalo vam to rovnako ako mne mierne okopirovane faktograficke prvky asi do prvej tretiny filmu. holt, ale poslednu, piatu hviezdu napriek nedokonalostiam davam za chlapca conana, ktory ma uchvatil nosenim zhnitych hlav oteckovi. mnam. ()

Mažňák

Jelikož jsem vyrostl na původní verzi Conana z roku 1982, nemohl jsem si nechat ujít ani verzi z letošního roku. Pokusím se ho trochu srovnat s verzi z 1982. Conan82 byl první, Conan11 zatim poslední. Vědel jsem teda do čeho zhruba jdu a šel jsem hlavně za zábavou. Překvapilo mě, že i přestože Conan11 má kostru přavzatou z Conana82 (přijde o matku i otce, je to bitkař od narození, má pravidelný sex s divokými děvčaty, chce se pomstít za své blízké, pomáhají mu kamarádi vyvrženci, potká a zachrani svou vyvolenou, se kterou má také sex, pomstí se a vše dobře dopadne?), tak se snaží být co nejvíc odlišný, což někdy bylo na závadu, celkově to ale hodnotím kladně, protože to byl prostě jiný Conan. Trochu mi vadil zdouhavý začátek (dětství Conana) a pak rovnou skok do doby kdy uz šprýmoval s děvčaty. Taky mi občas vadily prvoplanové stříkance krve, trochu jako z komixu. Příběh nebyl tak jednoduchý a epický jako u Conana82, takže lidé, kteří jsou zvyklí na komorní dramata a nehrají moc často akční hry, se v něm mohou občas ztrácet a muže se jim zdát místy přeplácaný. Hudba je dostačující a není moc času jí řešit, narozdíl od Conana82, kde to byla důležitá součást filmu. Conan11 je akční podívaná se spoustou šarvátek a moderního střihu, člověk nemá čas na chvíli přemýšlet o tom, co se právě stalo a proč se to stalo a není k tomu ani důvod. Na minulost se nehraje, karta leží a hra běží, není třeba symfonická hudba i když tam tuším nějaká je. Člověk se prostě nenudí. Schwarzenegger byl bezpohlavní král Kazisvět v kombinaci s princem Velenem z Prince a Večernice a s apačem Vinetouem, měl velký svaly a skolil koně pěstí. Mamoa je Conan, je to barbar, je celý velký, skolil koně řetězem a je to chlapák a fešák, takže se na film dá jít na film i s děvčetem, které pak neodchazí u kina znuděně, ale s dobrým pocitem na duši. Suma sumárum, nový Conan je opravdu Conan - vypadá tak, chová se tak a zní tak, i přes 110min to není nuda, není to¨tolik epické, je to méně středověké a víc akční a fantasy oproti verzi z roku 1982. Také mi přišel vtipnější. Prostě Conan dostal nový kabát, protože v tom starém by v dnešní době působil komicky a nudně. A já říkám, zažít nudu - vadí. Byl jsem na 3D promitání a jestli tam byly 3 záběry, který za to stály, tak je to moc. Nemá cenu vyhazovat peníze za 3D. ()

ko.mar1

Neviem teda co všetci frflete podľa mňa sa aspon narozdiel od Arnolda v bojových scénach netvári,že má už už zniesť vajco.Dejovo sa dlo na čo pozerať,trikovo tiež nie najhoršie a že panna nebola pannou no a čo ale bola čistej krvi to stačí. Ja teda dávam filmu 90% dobre som sa bavil ()

Imyourmather

Navzdory všemu co jsem o filmu slyšel a co od něj čekal mě hodně příjemně překvapil. Co jsem vyděl bylo conanovské fantasy jak řemen a myslím, že Jason Momoovi se postavu Conana povedlo stvárnit o něco lépe než Schwarzeneggerovi a vůbec celý film více vystihoval conanovskou atmosféru. A rád bych ocenil výborné záporácké duo. Výborný komentář: verbal ()

metalium

Nevím proč každý tento film tak haní.Mám ho na 3D blu-ray a jsem vcelku spokojenej.Slušná akce,triky a sekání všech částí lidského těla.Herecké obsazení je slušné,ikdyž až na vyjímky se jedná o méně známe herce.Ale jinak ode mne prst nahoru. ()

pablo3

Celková bilance hodnocení tohoto filmu na tomto serveru je mimo moje chápání. Patří k nejlepším, jaké jsem kdy viděl, a to po všech stránkách. Hold, někdo má rád vdolky, jiný zase holky. ()

mad.dog

Tuhle adaptaci slavného příběhu ocení asi jen zarytý fanda knižní předlohy. Vynikající film, Momoa mě mile překvapil. Prostě takhle si představuji Conana. Nic nemám proti Arniemu, ale on se na Conana nehodí (moc ,,malej'' a měl hnědý vlasy - Conan je má mít černý). Hudba se mi velice líbila, protože nebyla tak výrazná a neodváděla od děje + to ústřední téma je skvělý. Celkově film víc odpovídá Conanovým příhodám a celý film se jeví ,,jen'' jako jedna epizoda z mnoha. Tohle je to co jsem chtěl! ()

Dante1

Podle mě velmi dobré pojetí Conana v novém kabátu...Jason Momoa jako cimmerský válečník super stejně jako záporák Stephen Lang..Chci další díl!!! ()

ambrobene

Musím nesúhlasiť s niektorými komentármi... Tento film je dobre spracovaný, čo sa týka efektov. Dej už nie je taký zaujímavý. Musím povedať, že keď som tento film videl prvý krát, bol som celkom nadšený. Keď som ho ale zapol druhý krát, už som taký nadšený nebol. Nebavilo ma to. Aj tak však dávam 5 hviezd, lebo ak to porovnám s ostatnými americkými sračkami, tento rozhodne vyniká ()

mpet

Nevím proč, ale takovýto filmeček se mi opravdu líbí. Je tam boj je tam akce, je to fantasy, je to dobře zpracované po audiovizuální stránce a je tam i trocha toho děje. Absolutně skvělý béčkový odpočinkový film, pro vyprázdnění mozku. ()

Fr

,,BUDE SE JMENOVAT ... CONAN!“....... /// To bylo tenkrát, na počátku Hyborianské éry, éry úpadky i rozkvětu, když na svět přišlo dítě zrozené v bitvě ..... - vždyť víte, prostě ten typ pohádky, ve který je potřeba pronášet chytrý moudra o tajemství oceli, projít si výcvikem meče i zvýšení IQ a přijít o taťku (hovno, nezdrhl jako ten tvůj s jinou ženskou – zabili ho). Béčkově vyvoněná ,,rozprávka“ o Conanovi a jeho zvířeně, ve který chce Pán Stínů pomocí jedný masky vládnout všem a ON je pan spravedlivý s touhou po pomstě, jehož výhodou je, že si to – i proti přesile - udělá sám. Moc nemluví (nebo by neměl) a o to víc bojuje (nebo by měl). Bitevní pole plný mečů, šípů a hnusnejch zjevů – opravdu to nedělali žádní ,,Ajnštajni“. Ale ono se na to dobře kouká, je to zvládnutý i trikově a já prostě od takovýho příběhu nečekám víc než je zdrávo. 3a½, protože kdo říká že nikdy neConanoval, dělá to dodnes! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem příznivec alternativních porodů. U toho na bojišti jsem ještě nebyl. 2.) Zjistím, že je mnohem jednodušší strčit prsty do nosu chlápkovi bez nosu. 3.) Thx za titule ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Viktooorka

Při pohledu na jakýkoliv plakát je zřejmé, že nový Barbar Conan nebude žádný hit. Což je jeho výhodou ale zároveň i nevýhodou. Momoa, proboha, co je to za jméno, nevypadá jako herec, takže proč na něj mít nějaké nároky? Svou postavu hraje dokonale. Mladý tupý barbar, který nechce nic jiného, než pomstu, sex a krev? Škoda jen, že se pořád mračí, jinak bych se mu polovinu filmu dívala i do tváře. Už jen jeho tělo mě baví a proto, abych viděla jeho zadek z jiné strany, bych se nechala obětovat :o) Škoda, že film nepokračoval v duchu Conanova dětství a vrhl se do akčních sekvencí, které byly hodně slušné, ale na můj vkus jich bylo moc. Nebála bych se rozvinout více postavy na úkor bitev. Barbar Conan splnil svůj účel, zabavil i pobavil a dokonce budu i uvažovat o další projekci. Jen prosím někdo řekněte Paige, že jí ten nový účes nesluší! ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)