Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

pospech11

Dávám 2 hvězdičky a to jen protože mám rád Jasona Momou a Rona Perlmana. Ono tohle historicko-fantasy cosik, se mi moc nelíbilo. Škoda těšil jsem se na akční podívanou, ale tohle bylo nemastné-neslané. Konec se mi nehodil k filmu který se honosí jménem Conan. Zklamání. ()

Mortishka

Ale no tak ? kde sa berie toľko negatívnych a kritických komentárov....naozaj nepochopím možno budem patriť medzi malé percento ľudí čo sa tento film páčil ale nevadí o to je to zaujímavejšie..áno áno priznávam sa tento epický film sa mi neskutočne zapáčil. Nebudem porovnávať žiadne audio- vizuálne efekty, pretože neboli na 100% dokonalé ale mne sa veľmi páčil dej a obsadenie hlavnej úlohy. Jason Momoa vyzerá ako pravý nefalšovaný barbar, takto si predstavujem drsného bez milosti zabijáckeho barbara. Takisto chválim ženské obsadenie hlavne Rachel Nichols a postavu skazenej čarodejnice , herečka Rose McGowan ma veľmi milo prekvapila. Neviem ako vy ale ja som maximálne spokojná. ()

sadlokan

Story dle R.E.Howarda,bezesporu.Barbar je opravdickej,dobrý.Ale kde se dostali filmaři do pasti ,to je dokonalej digi obraz.Páč se nám zde kamsi vytratilo ono"Za dávných a temných časů" a celý je to takový....německý. ()

*Colorado

To, čeho jsem se bál, se stalo skutečností. Naprosto zbytečný remake. Ten na rychlo ukvašený závěr navíc podlomil nohy celkem přijatelnému rozjezdu (patrně nejvíc jsem se bavil, když byl Conan ještě kluk). Slabší 3* ()

Andronikos odpad!

Film, ktorý môže ako-tak prežívať asi len cca 12-ročný divák. Pre neho je to ale minimálne de iure neprístupné, pretože do "deja" je nasilu prilievané čo najväčšie množstvo "krvi". Niekto sa zrejme domnieval, že rádoby naturalistické (v skutočnosti však nevierohodné a smiešne) úmrtia a nejaké minimum erotiky zakryje do očí bijúci fakt, že celý dej filmu, vrátane bojových scén, je jedna veľká nuda. S tým by sa možno ešte nejako vyrovnať dalo, ale naivnosť deja (napr. "dieťa, zrodené v bitke" či pobehovanie s vajcom v ústach, aby som zostal iba v prvej polhodine) či neprepracovanosť postáv (malý Conan príde o otca - a my ho vzápätí stretávame ako presvedčeného bojovníka proti otrokárom v spoločnosti bodrého drdolatého černošského piráta [?]) dielo skazy dokonávajú. Film sa pomerne úzkostlivo vyhýba tomu, aby ho nedajbože niekto porovnával s Miliusovým výtvorom, zato však zámerne či nezámerne hromadí scény a detaily, ktoré sú akoby okopírované z iných slávnych snímok a hlavne bez patričného kontextu (s prepáčením) idiotské ("povedal si, že môj život ušetríš" - cf. Commando; snaha hlavného záporáka stať sa "bohom" - cf. Blade; oživovanie nejakej zosnulej ženskej pomocou "čistej krvi" je motív nesmierne devalvovaný; Rose McGowan sa najmä v závere so svojimi železnými nechtíkmi zrejme snaží hrať na Freddyho). Skrátka: esencia novodobého pseudo"mega"filmu, ktorý je pod samozrejme technicky kvalitným a nehorázne peniazne stojacim povrchom totálne prázdny, nevie, pre koho je natočený, neobsahuje nič pozoruhodné a usiluje len o jedno: dostať peniaze z vreciek diváka podľa možnosti každej kategórie. V zásade je to ale až na onú kvalitnejšiu a "modernejšiu" pozlátku rovnaká blbosť a tuctovosť ako napr. takí Barbari, ktorá môže len snívať o tom, že by epickou atmosférou, hudbou, (ne)hereckými výkonmi à la Schwarzenegger zaujímala divákov ešte aj o dvadsať-tridsať rokov, ako sa to darí doteraz jedinému vydarenému akčno-fantazijnému filmovému Conanovi. ()

greenlord

od pocatecniho temer nadseni k temer zdeseni a finalnimu temer smireni. prvnimu conanovi tento nesaha ani po arnoldova lytka, ale hlavne pusobivy zacatek a uplny zaver s cimmerskym mecem v ruce delaji z tohoto kousku snesitelnou zalezitost. a je tu i jedna "nosni" chutovka navic ()

Deratizer

Žádná sláva, ale na druhou stranu se to dalo zkouknout, ale rozhodně to není žádný hit, ze kterýho by byl divák nadšen. Akční scény nejsou nic nadmíru vydařeného, je jich hodně, ale jsou chaotické a nepřehledné. Jinak Arnold je Arnold. ()

Rockerman

Velmi naivně a přihlouple natočený film, který je však natočen velmi efektně. Dějem bych se moc nezabýval, protože ten je jasný( pomsta za křivdu z mládí). O dialozích bych pomlčel úplně (to je děs). Takže zbývá ta vizuální stránka a ta je velmi dobrá. Pěkné triky ( asi nejlepší je ten s "písečnými" bojovníky), ale také, možná nechtěný, humor(např. katapultem odeslaná zpráva). Pro milovníky krváků jsou tu také potoky krve. Jen je třeba si trochu odsednout od obrazovky, protože krve šplíchá skoro až na kameru a člověk má strach, aby nebyl pocákán. Takže jedno vidění a pobavení se a "Sbohem Conane". ()

PDcz

Tak ja vám to teda povim! Mi se to nelibilo. [X] Minus 1 bod Barbar vypadal spíš jak princ z Persie než barbar. [X] Minus 1 bod Hlavní záporák nebyl záporákem, nebo mi tak nepřišel. Taková figurka. To ta jeho dcerunka splňovala tuto roli lépe. [X] Minus 1 bod Tak on celý život hledá chobotnici na hlavu a když ji má, tak ji pořádně nevyužívá, ale běhá tam po studiu... teda po kulisách. [X] Přesně takhle si remake nepředstavuju. To je jak víc proužků, víc adidas. ()

FilmWave

Je to až k neuvěření, jak dokáže Nispel nudit! Zlatý nový "Souboj titánů" vedle tohoto. Na stejné úrovni jako "Cesta bojovníka". A přitom ten úvod s malým Conanem a Ronem Perlmanem má šťávu, ale pak jsem měl pocit, jako když se dívám na film, který běží u sousedů a já z něj občas něco zaslechnu nebo zahlédnu. Úplný nezájem. ()

Puol

Tak tu niekto niečo hrubo zmrvil a to pritom hlavný predstaviteľ je vcelku sympatický a na výprave a trikoch vidno slušný rozpočet. Nad sklamaním skôr prevláda smútok nad ďalším klincom do rakve R-vej fantasy! ()

REBARB0RKA

Tak pokud od Conana čekáte prudce intelektuální film s inteligentní zápletkou, nemůžete se divit, že vás tohle béčko zklame. Zdá se mi, že je teď nějak v módě plivat na remaky někdejších fantasy hitů (podobný osud stíhá ne zas tak tragický Souboj Titánů). Co se stalo s vychutnáváním akčních pohádek, jejichž cílem je pobavit diváka mácháním zbraní a sekáním hlav? ()

Zajdo

Nie je to vyslovene zlý film ale ani dobrý, premňa osobne niečo medzi. Myslím si, že keby to dostane do rúk lepší režisér tak to dopadne ovela lepšie. Bojové scény a celkovo efekty nie sú velmi oku lahodiace, až príliš to vyzerá ako B-čkový alebo až C-čkový film. Je to škoda potenciál ktorý tam bol ostal nevyužitý. ()

P.J.2

Je opravdu barbarské tohle vyplivnout s odkazem na původní Conanovskou legendu. Jednu hvězdu za Momou kterej si svou roli užil ale bohužel to nestačí na film kterej má víc děr než krajkovaný tanga. ()

merigieren

jde jen o mlátičku s ošklivě se mračícími svalovci a jejich meči, ale i tak dokáže slušně zabavit. Na první pohled sem poznal podle herců a kulis, že jde o klasiku který většinou za snahu dávám 2-3*, tady se jim pozlátko poveldo a i souboje jsou napínavé, i když by se našla asi 3 místa, kde sem pozvedával obočí nad logikou. Prakticky jde o kluka, kterému zabijí otce a on si probojuje v dospělosti cestu za vrahem snažícím se ovládnout svět magií. Na každé straně je hezká holka a asi z povinnosti dojde na sex. jako celek se mi to líbilo :-) ()

Heavyman

Sandokan,Sindibád a Princ z Perzie se zmutují v ohavnou skomoleninu a pojmenují se Barbar Conan....vždyť jsou podobné filmy vlastně na jedno brdo. Jenže jejich starší inspirace byla originální...tady jedna akce za druhou a vyjde to do prázdna. ()

Ombak▼Penari

Myslím, že tohle pod 50% prostě nepatří. I kdyby jen za skvělého Jasona Momou, na kterého se neúspěch téhle slátaniny nedá svádět a který je podle mě rozhodně lepší Conan než byl Arnie. Nejen že umí líp hrát, ale je i výrazně věrnější předloze a evidentně do té role dal všechno. Já ten film nechci přehnaně bránit, Marcus Nispel je prostě břídil, ale v téhle procentuální kategorii se pohybují mnohem horší slátaniny... ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)