Henry Morgan

Vcelku luxusní herecké obsazení. Jak se dalo očekávat....film plný životní moudrosti, zralosti a přesto zábavný. Obě hlavní role oba herci hráli jakoby srdcem a přitom s nadhledem. Čekal jsem sice, že to bude pojaté trochu více komediálně a peprně (asi kvůli Nicholsonovi), ale proti tomuto decentnímu provedení nic nemám. Celkem snadno to tématicky zapadá do filmů, které Nicholson točí poslední dobou. Je příjemné vidět, že své stáří dokáží oba herci docela příjemně využít. Tenhle film se nijak zvlášť nevymykal, ale Nicholson s Freemanem v popředí tomu dodali šťávu. ()

markotter

Kdo viděl například snímek Můj život beze mne, což je úžasný (a velmi smutný) film nebo Klepání na nebeskou bránu, kde je tohle téma zase zpracováno více komediálně, tak nemůže tomuto pokusu o drama s náznaky komedie a neustálým tlačením na patetickou strunu dát víc jak dvě hvězdičky. ()

dessa

Krásný film o vyrovnávání se s nevyléčitelnou nemocí, Jack Nicholson a Morgan Freeman hrají svůj standard (oba je mám v TOPce, takže jejich standard znamená vynikající herecký výkon :)). Bohužel se člověk neubrání srovnávání s filmy jako je Klepání na nebeskou bránu, kde je příběh přece jen uvěřitelnější a obyčejným smrtelníkům bližší než miliardářské rozhazování a cestování po celém světě. Zámožný důchodce se vyrovnává se smrtí daleko rozvážněji třeba i v podobě Anthonyho Hopkinse ve filmu Seznamte se, Joe Black. Každopádně několik scén zejména na konci filmu je natolik dojemných, že i cynický dvoumetrový hromotluk jako já měl slzu na krajíčku. Po dlouhé době se po shlédnutí filmu dostavil "onen fajn pocit, který dlouho nedokážete dostat z hlavy a marně pro něj hledáte slova" ()

ljukyljuk

Nicholson hrá dobre, Freeman hrá dobre, pár krát som sa pousmial a ... a tým to hasne. Ani raz na mňa neprišiel žiaden clivý moment (a to ja si ich niekedy viem nájsť naozaj hocikde) a film vo mne nezanechal nijaký pocit alebo ma neprinútil sa zamyslieť. Takže 2* (45%) je maximum, čo dám. ()

danny_21

Tak tady se sešli oba herečtí bardi v těch svých nejtypičtějších pozicích, jak chlolerik Jack tak dobrák Morgan, tentokrát v příběhu o staříků, odsouzených na smrt ve špitálu. Příjemná, sarkastická podívaná, které vnáší na rtíky úsměv, přináší pár životních mouder a na konci i slzu na líčko - 75 %. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: wenzik, kenkaku, zorrra ... "Najdi v životě radost" - úžasná myšlenka ... Tohle je pravdu krásný a dojemný film, založený na kontrastech způsobu života a pohledu na něj, dvou hlavních postav. Morgan Freeman je pro mně Pan Herec, jak jsem v komentářech již několikrát zmínil a filmy s ním vždycky pohladí. Jeho Carter je živoucí encyklopedie "všehokoli" na světě a postava plná krásného moudra. Naproti tomu miliardář Edward Jacka Nicholsona je člověk, který je ve svých očích výjimečný, a jinak plný arogance a nepochopení vůči jiným lidem (... jako vynikající odborník na zdravotnictví věřím, že víc lidí zemře na návštěvy, než na choroby.) Obadva se sejdou na "stejné lodi" v podobě konečné diagnozy a jejich životy se spojí víc, než by byli schopni před časem uvěřit. Opravdu úžasný film o splnění snů, byť v duchu, který běžnému člověku ztěží může být uvěřitelný. Kromě zajímavých a hlubokých myšlenek (pokud trochu ubereme význam náboženských otázek, viz. můj předchozí komentář) ve filmu zaujmou i docela humorné hlášky - "Nedávejte mi mofrin dokud spím, je to mrhání." A tak ještě jednou: Krásný film, který zcela zasluhuje hodnocení 5 hvězdiček - 100% a základ tohoto rozhodnutí byl položen už u prvních vět: "Je obtížné pochopit význam lidského života. Někteří lidi věří, že se měří podle těch, co zůstanou." ()

Blacki

Dva úplně odlišní lidé se najdou těsně před smrtí a prožijí spolu naplno "prázdniny", aneb je lepší to před smrtí ještě roztočit a vyrovnat účty, nebo zemřít nenadále. Skvělá komedie o vážných věcech. ()

Dubron

Nerad bych to srovnával s Klepání na nebeskou bránu, filmy jsou odlišné. Nic neočekávaného se nedozvíte, ale pohladí to po duši... Nicholson a Freeman opět předvádějí své výborné výkony. ()

AloisNeuman

V roce 2002 jsem slyšel poprvé, že si mám napsat svůj seznam snů. Má být napsán v přítomném čase, má mít 101 položek v oblastech ČÍM CHCEŠ BÝT, CO CHCEŠ UMĚT, CO CHCEŠ DĚLAT A CO CHCEŠ MÍT. A ke každé napsat datum, kdy se to má splnit. A pokud se ti SEN, CÍL, VIZE SPLNÍ tak ho škrtni a místo toho napiš další!!!! ÚŽASNÝ FILM NA TOTO TÉMA!! NEČEKEJTE AŽ BUDE STAŘÍ A PLNTĚ SI SVOJE SNY TEĎ!!!!! ()

Kingjiri

Je jasný, že hlavní devizou snímku jsou Morgan Freeman a Jack Nicholson v hlavních rolích. Ničim jinym ale snímek na nadprůměr nedosahuje. Ačkoliv příběh ani přes svoje hlavní téma nesklouzával do velkýho patosu a měl i zajímavý pasáže, spíš jsem se nudil. Rozjezd byl dost dlouhej (nemocnice) a společnejm netradičnim zážitkům ústřední dvojice nebylo věnováno příliš času. A jak už to často u dramedy bývá, opět mi scházelo větší zaměření na jeden ze žánrů ať už dramatu nebo komedie. Palec nahoru ale dávám za sympatickej a svym způsobem i optimistickej závěr. ()

lakart

Nádherný příběh dvou pánů těsně před smrtelnou postelí. Příběh je jednoduchý, ale nápaditě a zajímavě odvyprávěn. Co jsem si ale užil nesmírně, byly rozhovory pánů herců Nicholsna a Freemana, kteří ukazují, proč jsou tak dobří herci. Scénář vybroušený a některé rozhovory je dobré si poustit vícekrát. Doporučuji. 90% ()

Nocturno culto

Dobrá oddechovka na nedělní odpoledne s klasiky, Nicholsonem a Freemanem, kteří si hodili role umírajících staříků, kteří to na prahu smrti rozjedou ve velkém a přijdou na to že krom významných architektonických děl po celém světě, nachází i podstatnější věci, jaké je třeba vyřídit, než bude pozdě.. ()