Než si pro nás přijde

The Bucket List

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Jacka Nicholsona i Morgana Freemana beru jako herce, kteří jsou právem ve špičce a právem jsou tolik oceňováni a chváleni, ale bohužel ani jeden z nich (ani pospolu) mě tímhle snímkem nijak nepřekvapili a řekla bych, že "oddechových" záležitostí tohodle typu je mnohem víc a to i opravdu lepších. Film určitě neurazí, ale ani nenadchne natolik, abych z něj byla unešená .. // Rozhodně jsou ale některé dialogy špičkové.(26.8.2008)

Ačkoliv se tento snímek může tvářit jako komedie - a občas vskutku komediální je - tak v zásadě se jedná o působivé drama dvou odlišných mužů, které spojuje blížící se smrt a s tím i určité touhy a přání. Jestliže jste někdo přemýšlel jak byste se zachovali, kdyby jste se dozvěděli, že už máte jen pár měsíců života, tak tady máte výborný příklad toho, jak zbývající čas naplnit. Samotný závěr snímku je až dojemný a tvoří tak opravdu výbornou tečku za tímto filmem.(19.5.2011)

Odlehčený, úsměvný, přesto v podstatě vážný film o umírání, který nabízí nejen zamyšlení nad tím co je v životě důležité a co nikoli, ale také zábavu, občas břitké dialogy a většinou potěšení z hereckých partů veteránů, kterým jejich typické polohy dokonale sednou i na smrtelné posteli. Reiner je zkušený řemeslník, který zručně míchá dojetí s úsměvem, Nicholson a Freeman si umí diváka omotat kolem prstu během několika minut, děj odsýpá a člověk se usmívá a současně ho mrazí, když do té pohody uhodí mrazivý tón, který rozezní tu poznámka, tu záběr nebo nečekaný (i když vlastně očekávaný) zvrat. "Pětačtyřitet let rychle uteče.. jako kouř klíčovou dírkou."(5.3.2011)

Dle hereckého obsazení jsem čekal nadprůměrný film a také jsem se dočkal. Morgan Freeman prostě nemůže hrát v nějaké slátanině a Jack Nicholson je prostě slizoun Nicholson. Avšak oba 2 zahráli naprosto skvěle. Nebyl to jen doják, místy bylo plno štiplavého humoru a čím mě pan Reiner potěšil nejvíc je to, že dokázal natočit obstojný konec (což mnoha americkým režisérům dělá velké problémy a někdy tím poškodí celkový dojem na film). Takže 5*.(9.2.2008)

70%. Celkom dobry namet, ale z tohto sa dalo vytrieskat omnoho viac. Mozno si Rob Reiner myslel, ze uplne staci obsadit dvoch veteranov Nicholsona a Freemana a bude to skvely film, ale nastastie som vedel, co mam ocakavat a nemal som teda ziadne velke ocakavania, takze nedopadlo to u mna az tak najhorsie. Bol to celkom dobry napad, natocit film o dvoch starcoch, ktori si pri poslednych mesiacoch zivota potrebovali zazit nejake dobrodruzstvo, ale prislo mi to strasne urychlene a ani hudba nebola postacujuco emotivna, respektive nezostala mi v pamäti tak, ako v inych filmoch. Mala to byt mozno aj komedia, ale bolo tam len par usmevnych scen, takze netreba mat prehnane ocakavania. Skuseny reziser Rob Reiner natocil aj tieto filmy: STAND BY ME / STUJ PRI MNE (1986), PRINCEZNA NEVESTA (1987), KDYZ HARRY POTKAL SALLY (1989), MISERY NECHCE ZEMRIT (1990), PAR SPRAVNYCH CHLAPU (1992) uz v tomto filme Jack Nicholson spolupracoval s reziserom, alebo aj AMERICKY PREZIDENT (1995) s Michaelom Douglasom... 18.11.2010 ________ Jack Nicholson - (Edward) +++ Morgan Freeman - (Carter) +++ Sean Hayes - (Thomas) +++ Beverly Todd - (Virginia) +++ Rob Morrow - (Dr. Hollins) +++ Alfonso Freeman - (Roger) +++ Rowena King - (Angelica) +++ Produkcia: Rob Reiner +++ Hudba: Marc Shaiman +++(18.11.2010)