Než si pro nás přijde

The Bucket List

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Morgan Freeman ve filmu k Nicholsonovi pronese, něco ve smyslu, že není hlubší než kaluž. Nic nevystihuje the Bucket List lépe. I přes snahu Roba Reinera natočit snímek s určitým sdělením a s ambicí kázat o pravých životních hodnotách, nevzniklo nic lepšího než patetické melodrama, které spíš než rozjímání o životě, nabízí akční závody ve sporťácích (s bouračkami a skoky k tomu), skok padákem a efektní cestu kolem světa před modrým plátnem. No a závěr nepřekvapí, protože ho lze snadno odtušit už od chvíle kdy víte o čem film má být. Takže povrchní mi nepřišla jen postava Jacka Nicholsona, ale film vůbec. Na druhou stranu, je příjemné vidět tyto dva seniory pohormadě, Freeman je sice skoro ve všech filmech úplně stejný kliďas (v dobrém i špatném smyslu slova), ale třeba Nicholsona je vždy zábavné sledovat.(9.3.2012)

Herecký koncert pro Jacka Nicholsona a Morgana Freemana. Sejdou se spolu v jednom nemocničním pokoji, časem zjistí,že mají hodně společného a tak se dohodnou, že čas který jim zbývá využíjí co nejlépe a podniknou na sklonku jejich života pořádnou pekelnou jízdu. Je to takové pohlazení po duši.(27.9.2008)

Nápadů tam bylo nespočet, včetně dobrého scénáře a milých herců, ale nic z toho mi kupodivu nezabránilo v poctivé nudě. Zhruba od půlky jsem již celkem netrpělivě vyhlížel konec.(11.8.2008)

Nikdy bych nečekal, že laskavá tragikomedie se dvěma špičkujícími se důchodci s rakovinou na krku bude takhle sympatická, neřkuli vtipná a dojemná. Morgan Freeman možná předvádí jen další variaci na svého vševědoucího mentora a Jack Nicholson sází na léty prověřený výraz, já jim však jejich životní moudra slupnul i s navijákem a s úsměvem se nechal vodit po nádherně kýčovitých lokacích. I to někdy stačí. 70%(19.1.2008)

Blúdim csfd a vidím že Bucket List je v červenom napriek počiatočným nie veľmi pochvalným komentárom. Tak som si to pustil a páčilo sa mi, ako si tie posledné chvíľky života užili. I keď realita je iná. Proste mi to sadlo.(4.9.2008)

• - Auto, které spolu Carter (Morgan Freeman) a Manny (Jonathan Hernandez) na začátku filmu opravují, je Ford Crown Victoria. (Dawid199)

• - Producenti, kteří natočili film pro Warner Bros investovali do filmu 45 milionů dolarů. Film vydělal v USA slušných 93 milionů a v zámoří něco přes osmdesát milionů. Celkem tedy film "Než si pro nás přijde" vydělal 174 milionů dolarů. (Rodriguez)

• - Režisérovi a producentovi Robu Reinerovi stačilo přečíst pouhých 10 stránek scénáře k filmu "Než si pro nás přijde" a pak řekl svému producentovi Alanu Greismanovi, že našel jejich další projekt. (Rodriguez)