Než si pro nás přijde

The Bucket List

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Pokud něčím The Bucket List nění, tak lehkomyslným sentimentálním počinem! Jako bych viděl dva své největší oblibence ve "starých" rolích, dobráka Freemana jako Reda ze Shawshanku & Nicholsona jako despotického Malvina z "Lepší už to nebude" a opět předvedli perfektní výkony. Tenhle film byl pro mně nejen příjemným balzámem na duši, ale také trošičku poselstvím, protože ti dva si to uměli opravdu užít, hlavně výborný byl závod v autech nebo seskok. Na konci mi do očí vyhrkly slzy, což se mi u filmu dlouho nestalo, proto tohle řadím mezi nejlepší filmy poslední doby a jasných pět hvězdiček!(22.3.2008)

Než kopnu do tý bedny, tak bych určitě chtěl procestovat Thajsko, podívat se na vrcholky And, vydat se proti proudu Amazonky a spoustu dalších skopičin. Hlavně bych si však přál konečně vidět film kde by Nicholson neztvárnil svou stoprvou variaci nafrněného cynického morouse a Freeman by po dvaapadesáté nehrál moudrého rodinného dobráka. Pak bych nepohrdl vidět na vlastní oči finále mistrovství světa v kopané, ale klidně bych to obětoval za možnost, že se konečně po letech dočkám od Reinera dobře zrežírovaného filmu s nějakým vlastním nápadem a ne jen řemeslně odvedené rutiny. A ještě mě napadá, že vidět naší matičku Zemi z oběžné dráhy by taky byl pohled za všechny prachy. Rozhodně lepší než sledovat promarněnou příležitost v podobě střední pasáže tohohle filmu. Nepochybuji sice, že mým rodičům se to bude velmi líbit, ale ten nevyužitý potenciál a sázka na tuctovou jistotu z toho smrdí na míle daleko. A přitom stačilo tak málo. Třeba prohodit obsazení dvou hlavních rolí a sehnat režiséra, který není za svým zenitem a nebál by se tomu dát koule. Jo a ještě mě napadá, že bych chtěl vidět pyramidy s takovou viditelností jako mají ti dva lazaři. Při mé návštěvě byla několik dní (respektive již let) trvající neprostupná hradba smogu nad celou Káhirou s viditelností sotva na pár desítek metrů.(27.3.2008)

Ještě nejsem mrtvej….. Pokud čekáte komedii, asi nebudete uspokojeni. Sledováním dvou ,,dědků“, jak blbnou v ,,disciplínách“, - které mi nepřipadají nijak zvlášť ujeté - můžete zabít čas, ale vaše bránice zůstane v poklidu. Čeká vás spíš rozjímání o životě, než odvaz. Snad jen pokud víte KOLIK ČASU VÁM ZBÝVÁ, můžete vzít zavděk hledáním odpovědí na otázky typu: NAŠLI JSTE V ŽIVOTĚ RADOST? či PŘINESL VÁŠ ŽIVOT RADOST OSTATNÍM? Pokud však víte (nebo myslíte), že si pro vás ještě ,,nikdo“ nejde, vezměte si k srdci alespoň tolik, ŽE UMÍRÁNÍ JE VESELEJŠÍ, KDYŽ KOLEM SEBE MÁTE NĚKOHO, KDO VÁS MÁ RÁD. Že to není moc veselé? Asi záleží na úhlu pohledu a na tom kolik vám je.(23.8.2008)

Velmi silné 4 hvězdičky. Zaprvé se sluší pochválit oba herce, které mám já osobně strašně rád. Zadruhé mě nadchla kamera, ta byla přímo geniální. Hudba byla též fantastická. A příběh o dvou chlapech, které čeká stejný osud a odhodlají si užít poslední měsíce života velkolepým cestováním? Ano, to mi sedlo. Přesně tak si představuju, jak si užít každý moment života. Otázkou ale zůstává, užijeme si všechny krásy světa bez příbuzných, které máme rádi? 85% (pozn. úžasný dabing)(15.1.2011)

Po Now is Good další film s podobnou tematikou, u toho předchozího se mi líbil nápad (ikdyž teď zjišťuji, že byl vlastně tak trochu okopírovaný právě od The Bucket List), zde mě zaujaly výborné herecké výkony hlavně ústřední dvojice Freeman+Nicholson. Ale to se dalo očekávat. Filmu by určitě neuškodila ani delší stopáž, já se ani chvíli nenudila a s napětím jsem očekávala co bude dál a jestli konec bude takový, jaký byl. Opravdu hodně působivé a emocionální doplněné skvělým soundtrackem.(3.1.2013)

• - Producenti, kteří natočili film pro Warner Bros investovali do filmu 45 milionů dolarů. Film vydělal v USA slušných 93 milionů a v zámoří něco přes osmdesát milionů. Celkem tedy film "Než si pro nás přijde" vydělal 174 milionů dolarů. (Rodriguez)

• - Auto, které spolu Carter (Morgan Freeman) a Manny (Jonathan Hernandez) na začátku filmu opravují, je Ford Crown Victoria. (Dawid199)

• - Skutečný syn Morgana Freemana, Alfonso Freeman, hraje jeho syna ve filmu. (Matty)