poster

Než si pro nás přijde

 • USA

  The Bucket List

 • Slovensko

  Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Externí recenze k filmu (11)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Jde o film, který je úspěšný v tom, co si předsevzal. Není nevkusný, hloupý, bez vtipu a končí příjemně dojemným způsobem. Kritik by se měl sice vzbouřit proti tomu, že by filmy o smrti měly být příjemné, hřejivé, hladivé a vůbec milé. Ale v tomto případě se nevzmůže na víc než odsudek: Je to hezký…" (více)

 • Filmografie.cz (Tomáš Čada) ****

  "Než si pro nás přijde není nic, co by již většina diváků neviděla. Přináší příjemnou zábavu, která zejména díky hereckému obsazení působí o něco lépe, než jaká ve skutečnosti je. Pokud máte rádi Nicholsona a Freemana, nebudete zřejmě zklamáni. A jestli máte rádi milé a ničím nepobuřující komedie,…" (více)

 • Filmpub.cz (Daniel Žák) **

  "Kdo si chce zasouložit, může jít složitou cestou navázání vztahu, nebo si koupit čas s kurtizánou. Klepání na nebeskou bránu představuje vztah, Než si pro nás přijde možnost druhou. Efektní, ale prázdnou, která přes profesionalitu nebaví a irituje."

 • Filmweb.cz (Filip Šula) *

  "Ovšem ani dva výborní herci nezachraňují prázdný scénář. Divák čeká celou první třetinu na příchod hlavní dějové linie, ale ani poté není plně uspokojen, co se týče propracování příběhu. Oba hrdinové si užívají možností Edwardových peněz, seskakují s padákem, závodí v rychlých autech, navštěvují…" (více)

 • Galaxie.name (Monika Janalíková) ****

  "Smrt může být přítěží, smrt může být vysvobození. Neproklínejte ji, smiřte se s ní. Drama s vážnou pointou, podané vtipně a s neuvěřitelnou lehkostí." (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) ***

  "Námet, ako ich ďalšie rozpracovanie Kým si po nás príde je filmové klišé ako vyšité a v rámci tohto typu „filmov o umieraní“ sa už len zriedkavejšie podarí vykúzliť niečo prudko originálne a skutočne zaujímavé, bez opakovania obohratých pesničiek o poučení a znovunájdení (rodinných) hodnôt.…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Nemyslím si, že Rob Reiner mířil přímo na fandovskou základnu 60 a víc, což film jasně dokazuje. Blázniví ex-pacienti si tu užívají opravdu od podlahy, sem tam vám šoupnou nějakou citaci z Rozumu do kapsy a těch pár měsíců báječné dovolené uteče jako voda." (více)

 • Playall.cz (Ivo Petržílek) ***

  "Jak bych hodnotil tento film bez účasti excelentních pánů Jacka Nicholsona a Morgana Freemana? Dosti prachbídně, řeknu vám. Rozhodně bych nevěřil, že s něčím takovým lze přijít bez rdících se ušních lalůčků mezi byť jen nepatrně náročnější publikum než je mateřská školka v Horní Třebáni. Oba herci…"

 • Premiere.cz (Barbora Šťastná) **

  "Už plakát, zachycující dva zdravím kvetoucí chlapíky se slunečními brýlemi na nose, by vás měl varovat, že tu asi něco nebude v pořádku. V průběhu děje jste pak nuceni uvěřit tomu, že umírající si nic na světě nepřejí víc než skákat padákem, řídit závodní auta a vymetat turisty přecpaná letoviska.…" (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Není to tak dobré jako Grumpy Old Men, ale tak dobrý není nikdo. Přitom Freeman Morgan je jeden z nejschopnějších herců, Jack Nicholson je také dobrý herec, ale mimořádné herecké koncerty jsou opravdu výjimečné. Nicméně Než si pro nás přijde je film slušné kvality. Mnoho z toho, co uvidíte, se dá…"

 • Velkaepocha.sk (Petr Šváb)

  "Než si pro nás přijde není film, na který byste se jen tak dívali dvakrát. Když nebudete moc náročný divák, Jack s Morganem vás provedou celým příběhem, budete se smát i plakat a zůstane ve vás na chvíli ten zvláštní pocit klidu. Na druhou stranu, dvě třetiny filmu stojí na nijak moc zajímavých…" (více)