Dirt (TV seriál)

USA, 2007–2008, 15 h 25 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvůrci:

Matthew Carnahan

Geary McLeod

Courteney Cox, Ian Hart, Josh Stewart, Alexandra Breckenridge, Kyra Oser, Jeffrey Nordling, Will McCormack, Laura Allen, Shauna Stoddart, Alexi Wasser, Carly Pope, Timothy Bottoms, Ankur Bhatt, Eric Reinholt, Glen Badyna, Shannyn Sossamon, Rick Fox, David Batiste, Grant Show, Johann Urb, Paul Reubens, Tara Summers, Ryan Eggold, Mini Anden, Owiso Odera, David Fincher, Maeve Quinlan, Paris Barclay, Richard Portnow, Allie McCulloch, Richard T. Jones, Kristin Minter, Robert Costanzo, Randall Batinkoff, Vincent Gallo, Lukas Haas, Dru Mouser, Jennifer Aniston, Sian Heder, Kiersten Warren, Charlie Weber, David Blue, Rochelle Aytes, Stormy Daniels, Callum Blue, Alex Weed, Elisabeth Harnois, Jasmine Waltz, Channon Roe, Randy Oglesby, Wayne Brady, Ricki Noel Lander, Billy Brown, Austin Highsmith, Victor Webster, Mathew Botuchis, Olivia Hardt, Gloria Votsis, Jordan Hinson, Mariette Hartley, Jonathon Trent, Derek Magyar, Richmond Arquette, Holly Weber, Victor Browne, Morena Baccarin, Evan Peters, Vanessa Ross, Bret Roberts, Jon Paul Burkhart, Demetrius Grosse, Sean Moran, Romy Rosemont, Johanna Roxanne, Ailsa Marshall, Bubba Lewis, Matt Mercer, O.T. Fagbenle, Elise Jackson, Bernardo Badillo, Kelvin Han Yee, Cinda Adams, Pablo Schreiber, Ashley Johnson, Kate Linae, Danielle Sapia, Kasha Kropinski, Dan Bucatinsky, Joanna Leeds, Laura Kai Chen, Ivonne Coll, David Hornsby, Perez Hilton, Tom Schmid, J.T. Mollner, Chi Moui Lo, Julian Acosta, Doug Cox, Nicole Fiorentino, Rachael Holmes, Julio Bekhor, John DeMita, Scott Klace, Sarayu Blue, Anna Khaja, Bresha Webb, Marco Morales, JT Alexander, Rob Benedict, Vicki Lewis, Ian Fisher, Saundra McClain, David Figlioli, Mia Cottet, Josh Clark, Charles Howerton, Bunnie Rivera, Rolando Molina, Andrew Leeds, Judi Barton, Sully Erna, Justin Lebrun, Julie Claire, Kymberly Newberry, Edward Padilla, Hal Havins, Linda Dona, Samantha Yonack, Sarah Stringer, Stephanie Turner, Frederick Keeve, Lucy DeVito, Svetlana Efremova, Shi Ne Nielson, Travis Wester, James Gadd, Tom Arnold, Sharon Lawrence, Larry Miller, Richard Karn, Ryan Bittle, Nancy O'Dell, Shaun Robinson, Camille Guaty, Rosanna Arquette, Ruben Garfias, Mary Anne McGarry, Stephanie Greenquist, Monica Calhoun, Cynthia Addai-Robinson, Mark Harelik, Adrianne Curry, Marc Vann, Christopher Knight, Nancy Cassaro, David Newsom, Ace Marrero, Faruq Tauheed

Ona - skoro vsemocna sefredaktorka, krasna, sikovna, chytra a uspokojujuca sa nad najnovsim vydanim. On - prudko schizofrenny, ale funkcny paparazzi. Oni - herci, spevaci ci sportovci, ktori maju tajomstva, ze by vas ani nenapadli a z casu na cas na seba navzajom bonzuju a o nieco castejsie snupaju a sukaju... Zatial to na mna posobi ako pokus o (tragi-)komediu, ktory by rozhodne nemal byt servirovany s jedlom.(8.5.2007)

Courteney Cox je vážně kus, ale nepřijde mi jako zas až tak moc dobrá herečka. Navíc jen tak lehko jí nikdo neodpáře roli Moniky v komediálním seriálu, proto zprvu pro mě bylo dost težké si zvyknout na jiny charakter postavy... Ale jinak celkem zajimavá myšlenka, že se děj odehrává v bulvárním časopise, kterému "vládne" drsná, nekompromisní kráska, pro kterou pracuje oblíbený paparazzi - schizofrenik, takže se rozjíždí jedna linie příběhu, poté samozřejmě pár jakoby slavných osob v seriálu stále vystupují, samotná Luci má tu a tam nějaký problém a jinak hlavně co dodat - stále hledá nějaké šťavnaté(ale pravdivé:-) události z showbisnisu. Celkem se na to dá dívat.(24.8.2008)

Obsahuje náznaky spoilerů. Dirt je skutečné hříšná guilty pleasure. Jak už je tradicí seriálů ze stáje FX, kontroverzí jen hýří, a dělá to pěkně se stylem. Show plná pozlátka je uvnitř prázdná, je temná, zvrácená, tragikomická, a prostě nemá v úmyslu nic hlubšího, než jen zábavu. Mrcha Lucy Spiller (C. Cox) je šéfredaktorkou bulvárního plátku, a jejím jediným životním cílem je na celebrity vyhrabávat špínu. V tom jí je hodně nápomocen její nejlepší a jediný přítel, schizofrenický paparazzi Don Conkey (já v prvním díle Harryho Pottera) a taky nadějná reportérka Willa McPherson (A. Breckenridge). Když se Lucy pustí do špíny milované hollywoodské hvězdičky Julie Mallory (Laura Allen) a jejího neméně slavného přítele, stárnoucího herce Holta McLarena (Josh Stewart), věci se začnou trochu komplikovat. A pokud nepatříte mezi diváky, kteří potřebují v každém filmu a seriálu nějaký ten filozofický přesah, a dokážete se bavit nad tím, jak odporní dokážou lidé někdy být, je Dirt tím správným pořadem pro vás. Kromě nálepky Guilty pleasure made by FX se Dirt do seriálové kroniky zapíše také jako jeden z těch, které bohužel zničila velká scénáristická stávka roku 2008... Minuta ticha pro Lucy...(28.5.2007)

Seriálová úroda v USA,z poslední doby je skutečně vydatná a kvalitní a začíná převyšovat nad tou filmovou. Dirt je velice dobré drama, které mohutně těží ze zajímavého prostředí bulváru a do hlavní role staví mrchu Luci Spiller v podání výborné Courteny Cox, ve které již není ani kousek Moniky (no dobře, trochu malý možná). Další postavou je schizofrenik Don Conkey, který svými kreacemi představuje hybnou sílu celého seriálu. Všichni jsou tu nějak zkažení a špinavý a atmosféra občas připomíná bramboračku.Škoda jen nevyváženého tempa. Vysoce nadprůměrná záležitost 80%(26.1.2008)

Zajímavý seriál z bulvárního prostředí. Nejzajímavější je samozřejmě postava schizofrenika Dona Conkeyho. Nejvíc se mi líbil díl číslo 9, s přepadením redakce. Škoda, že Courteney se role Lucy Spiller nedá věřit, prostě nemůžu uvěřit, že je to taková mrcha. Mnohem víc jí sedí role Jules v Cougar Townu. Druhá série už mě tolik nebavila, nehledě na to, že neskončila nějak extra. Škoda Dona Conkeyho, docela pobavilo zamontování skutečných skandálů celebrit. slušných 70%(13.2.2011)

• - Milan Carlton (Elisabeth Harnois) je založená na Paris Hilton. Podobný je nejen její životní příběh, ale i jméno. Milan (Miláno) je stejně jako Paris (Paříž) velké evropské město, a Carlton je stejně jako Hilton síť hotelů. (Tom Riddle)

• - V 1. epizodě 1. první série ztvárnil David Fincher sám sebe. (Exos)

• - V jedné části seriálu Lucy (Courteney Cox) říká: „Já nenávidím tanec ve tmě!“ Paradoxem je, že v roce 1984 si Courteney zahrála ve videoklipu Bruce Springsteena, ke skladbě „Dancing in the Dark“. (lyukassza)