Dirt (TV seriál)

USA, 2007, 20x45 min

Geary McLeod

Courteney Cox, Ian Hart, Josh Stewart, Laura Allen, Jeffrey Nordling, Alexandra Breckenridge, Will McCormack, Shauna Stoddart, Carly Pope, Timothy Bottoms, Ankur Bhatt, Eric Reinholt, Glen Badyna, Shannyn Sossamon, Alexi Wasser, Rick Fox, David Batiste, Grant Show, Johann Urb, Paul Reubens, Tara Summers, Ryan Eggold, Mini Anden, Owiso Odera, David Fincher, Maeve Quinlan, Paris Barclay, Richard Portnow, Allie McCulloch, Richard T. Jones, Kristin Minter, Robert Costanzo, Randall Batinkoff, Vincent Gallo, Lukas Haas, Dru Mouser, Jennifer Aniston, Sian Heder, Kiersten Warren, Charlie Weber, David Blue, Rochelle Aytes, Stormy Daniels, Callum Blue, Alex Weed, Elisabeth Harnois, Jasmine Waltz, Channon Roe, Randy Oglesby, Wayne Brady, Ricki Noel Lander, Billy Brown, Austin Highsmith, Victor Webster, Mathew Botuchis, Olivia Hardt, Gloria Votsis, Jordan Hinson, Mariette Hartley, Jonathon Trent, Derek Magyar, Richmond Arquette, Holly Weber, Victor Browne, Morena Baccarin, Evan Peters, Vanessa Ross, Bret Roberts, Jon Paul Burkhart, Demetrius Grosse, Sean Moran, Romy Rosemont, Johanna Roxanne, Ailsa Marshall, Bubba Lewis, Matt Mercer, O.T. Fagbenle, Elise Jackson, Bernardo Badillo, Kelvin Han Yee, Cinda Adams, Pablo Schreiber, Ashley Johnson, Kate Linae, Danielle Sapia, Kasha Kropinski, Dan Bucatinsky, Joanna Leeds, Laura Kai Chen, Ivonne Coll, David Hornsby, Perez Hilton, Tom Schmid, J.T. Mollner, Chi Moui Lo, Julian Acosta, Doug Cox, Nicole Fiorentino, Rachael Holmes, Julio Bekhor, John DeMita, Scott Klace, Sarayu Blue, Anna Khaja, Bresha Webb, Marco Morales, JT Alexander, Rob Benedict, Vicki Lewis, Ian Fisher, Saundra McClain, David Figlioli, Mia Cottet, Josh Clark, Charles Howerton, Bunnie Rivera, Rolando Molina, Andrew Leeds, Judi Barton, Sully Erna, Justin Lebrun, Julie Claire, Kymberly Newberry

Don: "Znovu randím. A z 99% si jsem jistý, že tahle je skutečná." :D Absolutně nesouhlasím s tím, že by Courteney byla komediální herečka. Jako Monicu jsem jí moc ráda neměla, Cougar Town mi přijde neuvěřitelně trapné, takže přesto, že si nemyslím, že by byla skvělou herečkou, v Dirt mi absolutně sedla. Holt na mě úplně nepůsobil jako typický hollywoodský idol, ale možná právě proto jsem ho měla docela ráda (až na ty scény, kdy zvrací červy, to bylo moc i na mě). S ohledem na to, že jsem všech 21 dílů zhlédla za 1,5 dne a že mě štve, že nepokračovali v natáčení, tudíž jsem nezažila tu sestupnou tendenci a z nepochopitelného důvodu jsem se nemohla rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, dávám 4. I když musím přiznat, že jsem čas od času přetáčela...(24.2.2012)

Zajímavý seriál z bulvárního prostředí. Nejzajímavější je samozřejmě postava schizofrenika Dona Conkeyho. Nejvíc se mi líbil díl číslo 9, s přepadením redakce. Škoda, že Courteney se role Lucy Spiller nedá věřit, prostě nemůžu uvěřit, že je to taková mrcha. Mnohem víc jí sedí role Jules v Cougar Townu. Druhá série už mě tolik nebavila, nehledě na to, že neskončila nějak extra. Škoda Dona Conkeyho, docela pobavilo zamontování skutečných skandálů celebrit. slušných 70%(13.2.2011)

Courteney Cox je vážně kus, ale nepřijde mi jako zas až tak moc dobrá herečka. Navíc jen tak lehko jí nikdo neodpáře roli Moniky v komediálním seriálu, proto zprvu pro mě bylo dost težké si zvyknout na jiny charakter postavy... Ale jinak celkem zajimavá myšlenka, že se děj odehrává v bulvárním časopise, kterému "vládne" drsná, nekompromisní kráska, pro kterou pracuje oblíbený paparazzi - schizofrenik, takže se rozjíždí jedna linie příběhu, poté samozřejmě pár jakoby slavných osob v seriálu stále vystupují, samotná Luci má tu a tam nějaký problém a jinak hlavně co dodat - stále hledá nějaké šťavnaté(ale pravdivé:-) události z showbisnisu. Celkem se na to dá dívat.(24.8.2008)

Dobre urobené, ale Coxová sa v tomto seriáli totálne nenašla, predsa len je to komediálna herečka a dokázala to v Cougar town. Ostatné postavy sú výborne vykástované, až ma mrzí, že ich veľmi nevídať v iných seriáloch teraz. Ale nečudujem sa, že to tak rýchlo skončilo, stáfka nestáfka, v telke by som si to nepozrela.(16.8.2011)

"Potom co se Kira předávkovala a zemřela, nastěhovala se ke mně." : schizofrenní paparazzi Don Konkey přestává evidentně zvládat realitu, ale fotky zvládá stále tak reálné, že se stává terčem v oku celebrit i ostatních paparazziů. "Asi jsem Vám právě zničila kariéru, ale pochopte to. Potřebuju prodat pár časopisů a navíc jsem se z týhle obálky málem fakt udělala." : navýsost sarkastická šéfredaktorka nejprodávanějšího hollywoodského bulváru se neštítí ničeho v zájmu co nejvyššího prodeje svého magazínu. Dvě postavy, dva hlavní (anti)hrdinové, které byste v reálu těžko chtěli potkat, ale je ohromným potěšením je sledovat. První série se zaměřuje na menší množství postav (především na nově objevenou hvězdu akčních filmů Holta, který začne rozjíždět svou kariéru donášením na ostatní celebrity, a jeho věčně zfetovanou přítelkyni Julii, která si svou závislostí zničí kariéru prvoligové hvězdy a v závěru série už po ní neštěkne ani pes), což je docela škoda a jejich dějové linky začnou brzy spíš nudit, než bavit (už proto, že postava Holta vypadá jak unilá a věčně ospalá kopie Edwarda Nortona a jeho popularitu prostě nechápete a nevěříte a Julie se zase chová jak totální uječená nána, která pořádně neví co chce, přestože už taky není nejmladší). Přesto se dá první série bez větších problému zkouknout, hlavně díky dalším celebritám a honbě za jejich skandály a taky právě díky zmiňovanému duu ambiciózní šefredaktorky a schizofreního paparazziho. Druhá série však nabírá nový dech, Don Konkey jede na práškách, které úspěšně potlačují jeho chvílemi už dost nudné halucinace, Holt a Julie jsou konečně upozaděni na druhou kolej a objevují se nové celebrity a tudíž i hlavní tahák seriálu, nová špína, nové sklandály. Ian Hart bezpochyby předvedl nejlepší výkon a růst v celém seriálu a Courtney Cox si mě svou ambiciózní a bezcitnou šefredaktorkou poprvé ve své kariéře opravdu získala. Navíc potěšila některá větší i menší camea (Shannyn Sossamon jako vždy okouzlující i přes to, že půlku své role hraje "mrtvolu", Rosanna Arquette v roli připomínající Madonnu, nebo dcera Mela Gibsona v Po čem ženy touží, Ashley Johnson, která si v parafrázi na slavný polibek zahrála hvězdičku připomínající sympatičtější verzi Britney a navíc z ní k mému překvapení vyrostla hodně pěkná holka). Přes to všechno mě však při sledování neopouštěl pocit, že by seriál mohl na špíně a celebritách ještě víc přitvrdit a jelikož zábavnost každého dílu závisela především na tom, jak moc je celebrita a na ní vytažená špína na obálku čísla zajímavá, nemohu dát víc jak za tři hvězdy.(10.7.2011)

• - Milan Carlton (Elisabeth Harnois) je založená na Paris Hilton. Podobný je nejen její životní příběh, ale i jméno. Milan (Miláno) je stejně jako Paris (Paříž) velké evropské město, a Carlton je stejně jako Hilton síť hotelů. (Tom Riddle)

• - Příjmení Lucy Spiller (Courteney Cox) má odkazovat na skutečnou šéfredaktorku časopisu Star Magazine Bonnie Fuller. Objevily se i spekulace, že Lucy je na Bonnie založená, ale ta sama tato tvrzení vyvrátila s tím, že celý seriál je čistá fikce. (Tom Riddle)

• - V 1. epizodě 1. první série ztvárnil David Fincher sám sebe. (Exos)