• zette

Na tomto "filmu" by se dalo vyucovat, co je vsechno spatne. Ta tlupa nehercu (klobouk dolu pred hereckymi vykony pornoherecek) bije do oci snad v kazde situaci, predabovani taky nicemu nepomohlo a dialogy jsou doslova zalostne. Nasviceni taky uplne mimo, kamera amaterska. Cepel smrti je natolik desivy svym zpracovanim a amaterismem, az to cloveka nemuze nebavit:-). Jedine, co mohu pochvalit je hudba.(7.3.2013)

• obitus

Je s podivem, že tu ještě nikdo nezačal operovat českým Uwe Bollem, asi se klukům z čsfd už nedostává humoru. Čepel smrti je samozřejmě technicky špatná, místy bohužel až odfláknutá, což zamrzí dvojnásob, když zjistíme, že příběh v rámci (sub)žánru šlape a chybí v něm jen nějaké ty kozy. Na druhou stranu je super, že si ji autoři dokázali procpat až do běžné distribuce a pomáhají tak šířit žánr i mezi plebs. Nezbývá, než režisérovi, jeho souputníkům a jejich dabérům držet pěsti, aby to příště vypadalo trochu lépe. Ale ať je to klidně stejně přímočaré.(4.2.2010)

• dainio

Zaručeně, jeden z nejtrapnějších horových výplodů, které byly kdy natočeny. Stopáž filmu je sice krátká ale i přesto se zdá býti "neskutečně" dlouhou. Otřesná kamera, otřesní herci, otřesné dialogy, otřesné všechno...jasně, aby nějak film vypadal, tak se tvůrcům podařilo oslovit tři herecké osobnosti (Mejzlík, Morávková, Brabec), ale ani tyhle osobnosti tomuto "sračkoidu" nepomůžou. Navíc, když se Morávková a Brabec mihnou, jen tak na minutu. Jinak musím napsat, že viděli jste snad nějaký dobrý "slasher", když ve filmu vystupuje i Jana Bobošíková a Štěpán Turek (Stávka dýdžejů) ? To bylo opravdu moc...je to prostě čistá sračka. Jediné, co se dá nějak vyzdvihnout je závěrečné finále, kde zlo zvítězí nad dobrem, ale to je tak všechno. Rozhodl jsem se prostě dát odpad! a nehodlám to měnit.(11.4.2010)

• Sandiego

Hrůza, tenhle film nemá logiku a závěrečná pointa je úplně přitažená za vlasy. První půlka - jen snůška naprosto neinovativních a hloupých smrtí s velmi nudným záporákem, druhá - jen neustálé zkoušení dveří, přivolávání výtahů, zázračných zmrtvýchvstání. Vyděšené dívky na útěku se nepokouší ani běhat, ani se tvářit vyděšeně (dobře, jedna nějakou snahu vykazuje, a taky že vydrží dlouho netknutá). No a nakonec naprosto směšně působící čurdy známých tváří - jako by chtěl Brabec ukázat, že jezdí metrem a i mladí si pamatují jeho tvář a Morávková vystavila na odiv svůj nový luxusní model brejlí a nablýskané fáro. Alespoň Mejzlík měl v příběhu nějaké místo, když ho úplně bezdůvodně tajemná postava s maskou probodla. Nemožné se nakonec stalo skutkem - Zahradník byl pokořen ještě blbějhším a zbytečnějším pokusem o slasher, jenž nutí ke smíchu od prvních vteřin.(1.3.2010)

• starbrejkr

Kamarád se mě nedávno ptal: "Proč furt musíme točit filmy o minulosti, o komunismu. Proč netočíme třeba horory?" Čepel smrti je jasnou odpovědí, proč je netočíme:-D Kdyby do toho tvůrci rovnou šli jako do parodie (k čemuž trailer nahrával), dal bych aspoň dvě hvězdy, protože jsem se chvílemi slušně bavil. Bohužel, je to myšleno vážně. Vizuálně stejné a příběhově kvalitnější "filmy" točil jeden můj spolužák již v sedmé třídě.(8.2.2010)

• - Celkový počet mrtvých je šestnáct lidí + dva rodiče ze zmiňované autonehody. (Zeke001)

• - Během party ve vysoké budově se dozvíme, že mobily nefungují, protože budova má svojí síť. Jak je tedy možné, že vrah na konci se dovolá na policii? (Gastovski)

• - Kromě Dany Morávkové, Miloslava Mejzlíka a Vladimíra Brabce byli všichni herci při postsynchronech předabováni profesionálními dabéry. (funhouse)