• Sobis87

Oceňuji snahu o natočení českého žánrového filmu, tím ale vše pozitivní končí, neboť Čepel smrti je čirou blitkou, která selhává všech směrech. Z vizuálního hlediska se film sotva přibližuje průměrnému televizáku a zdá se, že ho tvůrci natočili na kameru, která nemohla stát víc jak pár táců…a možná bych věřil i tomu, že kameraman po place běhal s mobilem. Ani lepší technika by ale nedokázala zastřít fakt, že ten, kdo film natáčel, by měl raději natáčet svatební videa a maturitní plesy…a moc si při tom neúčtovat. Je sice hezké, že tvůrci okoukali některé žánrové postupy a opsali pár záběrů z Cravenova Vřískotu, v jejich podání to ale celé působí přímo směšně. Se směšností silně koketují i (ne)herecké výkony, které se nemohou ani opřít o kvalitní repliky (scénář je příšerný) a celé to je navíc završeno dodatečným dabingem, který je v mnoha scénách silně nedoladěný. Když si k tomu všemu přičtu nemalé množství do očí bijících chyb, cameo Štěpána Turka a směšnou masku vraha, kterou rejža asi koupil za patnáct kaček v papíráku, vyjde z Čepele smrti celkem vtipná podívaná a učebnice toho, jak by se filmy točit rozhodně neměly. Veskrze amatérský počin, kterému se nepochopitelně dostalo mnohem více pozornosti, než by si zasloužil.(8.3.2010)

• Vyrida

Český slasher z kterého jeho amatérismus jen září na všechny světové strany. Vůbec vlastně nechápu jak něco takového může jít vůbec do prodejní distribuce. Děj naprosto stupidní a neskutečně natahující, kdy postavy běhají z místa na místo bez sebemenšího logického uvažování a cíle jak afektované kozy na porážku. Dialogy vycucané z nějaké žumpy až jsem se i párkrát musel nad jejich debilitou zasmát. Určitě je musel sepsat někdo z prvního stupně základní školy, pač jsou fakt extrémně geniální. Nejkomediálnější však zůstávají vraždící scény, kdy po každém bodnutí nožem zvukař využil totožných zvuků jaké jsou využívány v počítačové hře Counter Strike. Už jen chyběly nápisy Double Kill či Killing Spree. No a vlastně bych mohl takto kritizovat donekonečna a nenašel bych jeden jediný kladný důvod proč by jste tomu to braku měli věnovat svůj čas.(9.12.2014)

• bestlama

No, tak tenhle film mě jen utvrdil, že když má něco pod 20 procent hodnocení, tak je to opravdu blbost ... Ty efekty řezání apod. by se ještě daly unést, ty dialogy trapné bych taky přežil, ale to vykradení zvuku z jedné hry když vrah zabíjel mi přišlo kulervoucí....(31.1.2010)

• Smok

Keď sa mi niekedy podarí odložiť svoju mesačnú výplatu na pokrytie rozpočtu filmu, tak si tiež zoberiem do ruky svoju domácu kameru, oslovím pár "talentovaných" hercov z bezdomoveckého kempu v susednej ulici, scenár zadám ako domácu úlohu nejakému nadanému žiakovi osobitnej školy a budem filmár. Potom nech mi už niekto môj slaboduchý zblitok len pretlačí do distribúcie a budem spokojne strašiť nič netušiacich divákov. Pre túto sračku je odpad! pochvalou.(25.2.2010)

• 666teen

Český slasher má stejnou tradici jako mongolská opera. Po velmi slušném kousku Někdo tam dole mě má rád tu máme další pokus o českou vybíjenou. Jenže tohle se tedy rozhodně nepovedlo..... Osoby a obsazení: Kopyto, Jelito, Platíto, Blbý a Blbější, Ryba jménem Vanda, Mladej Uhrin, Dana z O.V.R.Z., lemploidní Polda, říďa s fixací na baby z Playboye, generál Hvězdné pěchoty a disgrafik v masce a s kudlou. Dialogy? Jeden citát za všechny: "Tééda.Co tady děláte?" "My jsme přišli." No, to by neřekl němej, kdyby mu hubu rozbil. Fakt perla. Překvapení se nekoná, tohle je nezastavitelnej filmovej průjem. P.S. Možná přijde i major Zeman.(10.3.2010)

• - Během party ve vysoké budově se dozvíme, že mobily nefungují, protože budova má svojí síť. Jak je tedy možné, že vrah na konci se dovolá na policii? (Gastovski)

• - Celkový počet mrtvých je šestnáct lidí + dva rodiče ze zmiňované autonehody. (Zeke001)

• - Kromě Dany Morávkové, Miloslava Mejzlíka a Vladimíra Brabce byli všichni herci při postsynchronech předabováni profesionálními dabéry. (funhouse)