Jestli jste tady udelaly nakej prrrrruserrrrr... vystup Turka byl nejlepsi jinak konecne mame Ceskou vyvrazdovacku ale misto toho aby tu nekdo ocenil ze v Cesku nekdo takovej film natoci tak banda tupcu z CSFD na tom hleda jenom hnidy jasne ze je to uplne nejvetsi nizkorozpoctak je to amatersky natoceni bla bla bla.. ja se ale kralovsky bavil je to trosku vykradenej Vriskot ale konec je docela ultimatni a vymyka se obvyklym standartum samozrejmne ze dialogy nehercu tu je lepsi neposlouchat jako treba dame ten film zejtra nebo proste zejtra a podobny perly ale jak uz sem rekl ocenuju ze podobnej film nekdo v CR vubec natocil vrazdy mi prisli slusne udelany a celkove je to tak zabavna srajda ze pod tri hvezdy nejdu a ty nektery retardovany komentare tady ktery psali ocividni intelektualove jsou k smichu kdyz je to podle vas sracka tak na to nekoukejte(21.8.2012)

• manonfire

Jedna hvězda za mejdžra zímena v málem prozrazeném utajení. Vsadím se, že byl celou dobu krvelačnému skeletonovi na stopě, ovšem když viděl lidský bobosapiens, který si vybral ke krájení.....celé to nechal být svému osudu. Jediný herecký výkon skutečně znamenalo několikasekundové cameo barda české kriminalistiky. 10%(1.4.2011)

• eraserhead666

Jste mladý český začínající filmař bez jakýchkoliv zkušeností, praxe a finančních prostředků. Přesto se rozhodnete natočit horor. A váš bratr jako náhodou po jedné prokalené noci ještě v kocovině shlídne Vřískot a během několika minut jej přepíše do vlastního scénáře, který se jeví jako ulitý pro váš pokus. Uznávám, že pro režiséra bez peněz, technického zázemí a zkušeností, který hodlá natočit horor, je slasher zřejmě nejlepší možnost, páč se to v klidu obejde bez nějakých náročnějších triků, a vlastně bez triků vůbec. Jenže z toho taky zpravidla vznikne přesně Čepel smrti. Přehlídnul bych takřka veškeré nedostatky filmu - 1) obal DVD obšlehnutý z filmu Halloween: Resurrection; 2) herce a herečky evidentně tak tragické, že je nakonec, aby bylo zachráněno alespoň něco, museli/y předabovat (nebylo by lepší neplatit za jednu roli dvěma hercům - jednomu, který poskytne tělo, druhému, který poskytne hlas a za stejný prachy najmout jednoho alespoň trošku schopného? Ale počítám, že většinu ansáblu tvoří režisérovi známí, kteří to snad dali i zadarmo, ale to je mi jako divákovi naprosto putna.); 3) naprosto tragický, až trapně nudný scénář, který navíc neustále nahlas řve - jsem kopírka Vřískotu, jsem kopírka Vřískotu, který bych já osobně zvládl vymyslet a napsat tak za 2-3 hodiny; 4) naprostou absenci něčeho, co se nazývá atmosféra a měla by být nedílnou součástí každého hororu; 5) pro mě osobně neuvěřitelně trapné scény v níž se na pár vteřin objevili/y známí lidé. PROČ? Opravdu si autoři filmu myslí, že to k filmu někoho přitáhne? Notabene, když každému musí být jasné, že se tam ty lidi objeví jen na chvilku? Tohle považuji za nejhorší a nejtrapnější okamžiky filmu; 6) Nudné vraždy, které prostě proběhly a to tak, že jsem se nad nimi ani nijak nepozastavoval. Nemíním zmiňovat kameru, to je totiž asi to jediné, co mi na filmu nevadilo a docela se mi to občas při některých scénách i líbilo. Tohle všechno bych přehlídnul a vzhledem k tomu, že mě film občas, navzdory své amatérskosti, alespoň pobavil, bych i nějaké hodnocení dal. Ale vzhledem k tomu, že je to slasher, pomalu nejnudnejší (hned po upířinách), nejklišovitější (v tomhle podání i nejtrapnější) hororový subžánr, a který právě pro tohle, ještě navíc za podmínek a zázemí, za nichž byla Čepel smrti natočena, již od samého počátku slibuje přesně to, co nakonec poskytne, právě proto, že jeho autoři neprojevili ani kousíček nějaké invence, inovativnosti a něčeho, čím by zaujali a proč by byl tento subžánr u jejich filmu alespoň trochu obhájen (nějaká promyšlená vražda, že by pro ni člověk omluvil i 95% nudného zbytku filmu), právě pro tohle dávám čistý odpad. Kdyby přišli s jiným subžánrem, např duchařinou (u níž, když je dobře vymyšlený příběh, těch triků taky není moc třeba), psychologickým, nebo třeba satanským hororem a natočili to stejně blbě, alespoň to by stálo za hodnocení. Ale tohle ne. Nuda, šeď, trapnost, neexistence vlastního ducha či myšlenky vložené do filmu. Prostě hnus! Za každou cenu (a za tuhle už vůbec ne) jsme vlastní slasher mít vůbec nemuseli, nestálo to za to.(17.2.2010)

Nějak nemám srdce na to, abych dal tomuhle filmu odpad, i když by si to hodně zasloužil, protože je po všech stránkách příšerný (kamerou počínaje a "hereckými" výkony konče). Problém je, že díky té příšernosti je Čepel smrti svým způsobem roztomilým a poměrně zábavným snímkem (zejména dialogy jsou takřka geniální :-D), navíc zde cítím úžasné nadšenectví, se kterým byl tento film natočen. Takže se na mě nezlobte, ale aspoň 3* tomu prostě musím dát (na pět hvězdiček to bohužel nemá, jelikož "kvalit" Robot Monstera nebo tureckých Star Wars toto dílo určitě nedosahuje ;))(28.1.2010)

• Segrestor

ZPOVĚĎ FANOUŠKA. Tenhle filmový trash mělo mé estetické oko za trest! Znáte ten pocit, když vezmete rybičku nebo nějaký jiný nožík a čepel nože rozžhavíte nad kostelní svíčkou a v rozestavení duchovních hodnostářů církve Podzemního chrámu v rozpětí cípů pentagramu si nůž podáváte z ruky do ruky a rituálně přikládáte na předloktí, abyste stvrdili svou účast na pohanském rituálu... znáte? To je dobře, protože si tak snáze dovedete představit, jak se škvaří kůže. Prakticky se mění v blátivou sračku a stříká na všechny strany od rozžhavené čepele. Proč to ale říkám?! Tohle se stalo s mým (poněkud menším) mozkem. Proměnil se během sledovaní tohoto hahaslasheru na blátivou sračku a rozstříkl se všude kolem. Lítalo to z nosu, z uší a něco mi nateklo i do krku. Ale nebojte, to jsem vyzvracel. Pak jsem zvracel až do konce. Bylo toho opravdu hodně. Nejvíc jsem blil, když ty naprosto šeredné herečky klopýtaly chodbami a nechaly do sebe bodat - bohužel nožem. Úplné gejzíry blitek ze mě stříkaly, když při tom běhu děvčata řešila, kdo je vlastně tím komickým bodačem. Při grandiózním finále jsem už měl přeřezaný achilovky, abych se nemohl dostat k telefonu a přivolal si pomoc. Ano takový debil jsem. Když běžely titulky, odřezal jsem si bradavky a spolkl je pro štěstí. Budu ho potřebovat. Pan Kučera má prý takových počinů vícero.(23.4.2013)

• - Během party ve vysoké budově se dozvíme, že mobily nefungují, protože budova má svojí síť. Jak je tedy možné, že vrah na konci se dovolá na policii? (Gastovski)

• - Kromě Dany Morávkové, Miloslava Mejzlíka a Vladimíra Brabce byli všichni herci při postsynchronech předabováni profesionálními dabéry. (funhouse)

• - Celkový počet mrtvých je šestnáct lidí + dva rodiče ze zmiňované autonehody. (Zeke001)