TomasRichtr

Hvězda za Lindsay Lohan a Charlieho Sheena, kterej paří i týden po smrti. Ashley Tisdale nezapomněla nic od své kariéry u Disney a je furt stejně strašná a nesympatická. Měli tam nechat Annu Faris a Marlona Wayanse (který si na truc natočil Pár nenormálnich aktivit). Jo a scénář byl taky trapnej. ()

boni

Bez mučení přiznávám, že mě předešlé díly vcelku bavily, ale pětka se stala něčím absolutně otřesným, co jsem dokoukal jen s velkým sebezapřením. V podstatě už to ani není film v pravém slova smyslu, ale jen sled více, či méně navazujících rádoby vtipných skečů, které jsou diletantsky poskládány dohromady, a tvoří mimořádně nekonzistentní celek. Pro krále parodie Davida Zuckera je to již jen štempl na skutečnosti, že Scary Movie 4 pro něj bylo labutí písní. ()

PanPaniscus

Úvod filmu je trochu bizarní, ale přeci jen vtipný, postupně už se stává jen trapným pokusem o pokus ... starý scary movie nemá s tímhle co dělat, až na první scénu se snoopem... ()

3mates33

Prečo ? Prečo, takto zničili Scary Movie ? Pôvodne som chcel napísať obšírnejší komentár, ale nezaslúži si to..... maximálne 1* ()

Snathoras odpad!

Nezasmál jsem se ani jednou...spíš jsem se na to tak znuděně až zhnuseně díval a ani jsem se nakonec nedodíval, protože to byla fakt ultra hovadina...bylo to totálně o ničem a nechápu co na takových blbostech mělo být vtipné...ale možná kdyby mi bylo 10-12 tak by se mi to líbilo...ale to už se naštěstí nedozvíme ()

Shredder

Prve styri diely Scary Movie sice vyuzivali tu najprizemnejsiu formu humoru, ale clovek sa natom aspon nasmial, pretoze mnohe parodie neboli zle a vtipnych momentov sa naslo dost. Uspech tejto serie predurcil vznik filmov, ktore kopirovali jej format - Epic Movie, Disaster Movie, This is Sparta a mnoho dalsich. Tieto ultra lacne kopie vsak vacsinou zozali len kritiku, lebo nielenze boli primitivne, ale navyse aj zufalo nevtipne. Preto ked pred rokmi ohlasili Scary Movie 5, fanusikovia jasali nadsenim. Bohuzial vsak piaty diel klesol na dno a nie je to tym, zeby bol nechutnejsi ci stupidnejsi ako jeho predchodcovia, ale preto, ze humor sa niekam vytratil a namiesto ocakavanych vybuchov smiechu sa dockate maximalne par uskrnuti. ()

john.h

Ze série Scary Movie zůstaly vtipné pouze zkažené záběry z natáčení během závěrečných titulků. Hodně dlouho to smrdělo odpadem. Ale nakonec za scénu s Sheenem a Lohan, za scénu s vodníma filtrama (zvlášť, když jsem viděl předlohu a vyloženě čekal, co s tím filtrem ve vodě udělají za fórek) a za závěrečné zkažené záběry (které trvaly snad 10 minut a autoři asi věděli proč to tam dávají tak dlouhé) dávám jednu hvězdu. Tímto dílem bych sérii definitivně uzavřel, jinak to klesne někam na úroveň českého Kameňáku. ()

Expertt odpad!

Tradiční úvodní scénka byla celkem zábavný naladění opět s Charlie Sheenem a nově Lindesay Lohan. To co se odehrávalo po ní byl snad nějakej amatérskej školní projekt ze základní školy..jistě nejhorší díl Scary Movie. Naznačuje snad nízké zapálení a minimální rozpočet filmu konec série těchto filmů a uvedení týhle sračky jako snaha pouze vytřískat poslední prachy z tohodle jména? Katastrofa, krom úvodní scénky takřka nekoukatelný. ()

misar3

Po slabší první půlce už jsem ani neočekával nic velkolepého. Ale nakonec se z toho vyklubal solidní následovník starší Scary movie, který předčil i čtvrtý díl. Velmi mě potěšila camea spousta herců, což byl jeden z faktorů ovlivňujicí mé hodnocení. Stále je to jen béčková parodie, ale za zhlédnutí stojí. ()

TommyDiamond

Je to bída a utrpení. Ta tam je sláva prvního a druhého scary. Parodie už prostě vyšli úplně z mody. Dnes se preferuje originalita před parodováním…. Scary movie 5 se opírá/otírá o Paranormal aktivity,Zrození planety opic, Černou labuť, Počátek, Mamu a Lesního ducha. Navíc se na začátku objeví Lindsay a Charlie, kteří parodují sami sebe. Upřímně řečeno jsem se nenudil a ani jednou nezasmál (což je u parodií to podstatné). Dávám jednu hvězdu. ()

Kozy9

Scary Movie je jeden nepredstaviteľne dotieravý nezmar. Predstavuje dokonalú ukážku geniálne komerčne natočenej zlátaniny, ktorá bola schopná i napriek obrovskej negatívnej kritike a ohlasoch sa dostať do určitého štádia, v ktorom predstavuje akýsi kult. Vždy, keď sa začne hovoriť o novom SM, prvé čo zazneje je: Už zase? No všetci si sú hneď istý, že ho budú musieť uvidieť. Buď v kine, alebo v obývačke s kamarátmi. A to je jediné čaro, ktoré drží túto otrasnú sériu pri živote. Vydaniu SM 5 predchádzalo ku skutočnostiam, ktoré som opísal vyššie, no tento raz sa vo mne vzbudil maličký plamienok nádeje a to vďaka Ashley Tisdale, o ktorej si osobne myslím, že je nesmierne šikovná, len má nešťastie na infantilné a trápne role a taktiež som dúfal, že sa aspoň mierne pobavím. SM 5 nakoniec pokazil aj to, čo ho robilo zaujímavým: HUMOR. Nieže by neobsahoval niektoré kvalitné vtipy, ktoré paródovali horory, ale to čo paródoval neboli filmy, ktoré by boli natoľko známe ako predtým. Kostrou bola paródia na film Matka,čo je pomerne nový horor, ktorý sa na 80% nedostal k väčšne obecenstva a publika a to je dosť zlý výber, no čo je horšie druhá časť deja bola poprepletaná paródiou na Paranormal Activity, čo je síce známy film, no na druhú stranu jeho paródie sú okukané a nezáživné.Jediné, čo oceňujem je zakonponovanie Planéty Opíc, čo tu nemá čo robiť, keďže to nie je ani horor. Týmto zlým výberom došiel film nielen o inovatívnosť, ale aj určitú pútavosť, stratil iskru. Ostatné aspekty netreba moc opisovať. SM 5 totiž nadviazal na predchodcov. Obsahoval bežný soundtrack, poslabšie (ne)herecké výkony ( okrem Ashley, tá bola príjemná a celkovo aj presvedčivá), pár podarených vtipov, no väčšie množstvo nesmierne trápnych a zastaralýh či nezrelých. Nemôžem sa sťažovať, lebo viem, že nič iné sa čakať nedalo. Poukazovať na pozitíva je ťažké, no ako celok to nepôsobí až tak nesmierne zle a možno chvíľami aj pobaví a pri takomto filme sa určite cení aj toto. VERDIKT: SM5 je ďalšie zbytočné pokračovanie polomŕtvej série, ktorá nikdy nepriniesla nič nadmieru pozitívne. Je síce plnohodntým nástupcom, no nemá sa s čím chváliť a čo je horšie, spadá do kategórie "JEDNO POZRETIE A DOSŤ". OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Ani zadarmo, škoda miesta v poličke alebo šuflíku. CELKOVÉ HODNOTENIE: 30%. ()